ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
danielll
бамбашка
**

Регистриран: 20.10.2014
От: Phoenix AZ
Пренасяне на домашен любимец в САЩ
    #3272065 - 01.05.2015 22:22

Здравейте,
Искам да си взема кучето с мен. Дали някой, който му се е налагало, може да ме посъветва, кой е най-добрия вариант. Кучето е голямо около 35 кг. Ще пътуваме до Финикс.

--------------------
Този, който пълзи не бива да се сърди когато го стъпчат!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
Re: Пренасяне на домашен любимец в САЩ
    #3272095 - 01.05.2015 23:41 [Re: danielll]

Разпитай в авиокомпанията, с която ще пътуваш какви са възможностите да го вземеш като багаж. Ако не става с теб, по-добре го прати като въздушно карго. За 35 кг обаче се подготви да олекнеш с немалка сума!
Ако искаш мога да ти изпратя на лично данните на агент, който се занимава специално с превоз на живи животни и мога да гарантирам, че с него няма да имаш проблеми. Честен човек, без задкулисни истории и цигански номера, както правят повечето спедитори от бранша.
Един съвет от мен...Не зная с колко време разполагаш преди заминаването, но не оставяй тази работа за последния момент, защото можеш да останеш неприятно изненадан.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3272099 - 01.05.2015 23:59 [Re: danielll]

Да не ви отчайвам, но ние с нашия гризач нямахме много опции - само Луфтханза и полети оперирани от Луфханза, от определени летища. При нас се наложи да ходим до Вашингтон.

Нещата, който трябва да проверите е компанията с която ще пътувате дали позволява животни. После ако имате полет, който е опериран от друга компания - също трябва да проверите с тях. Първо трябва да упоменете като купувате билетите, че ще има животинка с вас. После като потвърдите какъв размер клетка ще ви съобщят и каква такса се плаща. Таксата ние я платихме на летището непосредствено преди полета и получихме животното като кацнахме. През другото време не го видяхме.

Документите, който искаха:

Паспорт с всички ваксини, документ от ХЕИ издаден 5(или 10 дни, не помня) преди самия полет, че животинката е ОК. Също искат и чип.

Има и вариант с карго около 500$, но го доставят на определено летище и трябва да ходите да си го вземате от там.

danielll
бамбашка
**

#3272182 - 02.05.2015 09:00 [Re: sdimov]

Ами имаме много време, ще летим чак септември, затова от сега проучвам нещата. Свървах се с две карго фирми и ми направиха оферти едната иска 1500 евро , другата 2000 . Според мен, ако лети с нас може и да ни излезе по-евтино, защото няма да полва хотели. Но наистина незнам, дали ще е възможно, понеже дори да се договоря с Луфтханза, ще имаме и вътрешен полет до Аризона, с друга компания. Затова и реших да питам тук.

--------------------

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3272523 - 04.05.2015 00:00 [Re: danielll]

Да, вътрешния полет е проблема. Другия вариант е да видите до къде най-близо от Европа в САЩ можете да вземете билет и от там с кола. Това е най-евтиния, но пък може да ви отнеме доста време в каране. Ние летяхме от Вашингтон за да избегнем вътрешния полет, но от Wilmigton до там е 5-5,5 часа, което не е болка за умиране.

А тези 1500 Евро до Аризона ли е? Защото при нас каргото го транспортираше до Вашингтон и ние трябваше да ходим да го вземаме в работен ден. До 5 кг било 500 евро, а не 500$ както съм написал, но при този курс на $ не е голяма разликата. Сега питах жена ми и според нея 35кг куче + клетка 1500 Евро е резонна цена, предвид нашата оферта. Ако проявяваш интерес мога да питам за фирмата, но едва ли ще е друга цифрата.

Asinka90
ориентиран

Регистриран: 20.05.2014
    #3276482 - 14.05.2015 08:48 [Re: sdimov]

Давам ти инфо от извора, тъй като след 2 седмици и ние ще летим с 35-кг куче. Пиша го тук, вместо на лично, защото може да има повече хора, които мислят да пътуват с кучето си, а аз и мъжът ми се измъчихме докато намерим инфо и организираме нещата.
Първо, когато търсиш инфо за авиокомпаниите - уточнявай се каква ПОРОДА е кучето, или ако не е чиста порода - какви примеси има в нея. Много е важно. Има рестрикции на повечето компании за породите - породи от типа fighting dog (мога да ти ги напиша кои са,ако се интересуваш). Нашето куче е именно такава порода - дого аржентино. Ще ти кажа как се случват нещата с такава порода куче и да знаеш, не е никак лесно и евтино, какъвто и начин да избереш.
Повечето компании превозват кучета (и ти го казвам като човек, който е изчел правилата им,едно по едно, сайт по сайт), но само Луфтханза превозва кучета от "опасните" породи. Максималният размер клетка е 125х85х75, вероятно и вашето куче трябва да лети в такава, както и нашето. За опасните породи клетките са специални, по изискванията на IATA. Такава клетка се намира в БГ трудно за много пари. Ако я поръчаш от чужбина е от рода на 400евро, ние я поръчахме от карго фирма, която ни таксува 500лв за изработването й, което е най-изгодният вариант. Дават я със сертификат, който е много важен, за да пуснат кучето в деня на пътуването. Цената на пътуването на кучето с Луфтханза е фиксирана - 300евро, ако имаш възможност избирай полет през Франкфурт - там Луфтханза имат терминал за животни, на който ги изкарват от клетките, водят ги на тоалетна, разхождат ги и ги хранят. Когато резервирате билетите си, трябва да заявите кучето при самата резервация, да изчакате от Авиокомпанията да потвърдят, че на този полет има място за него (могат да превозват до 2 кучета на полет)и тогава чак да плащате билетите си.
Ако имате прикачване на Американска земя е проблем, тъй като повечето им вътрешни полети са с по-малки самолети, в които клетки с този размер НЕ могат да влязат. Тъй че избирайте полети без прикачвания в САЩ. Ние отиваме в Миннеаполис, МН, но ще трябва да казнем в Чикаго по тази причина и от там да пътуваме с кола до Миннеаполис.
На летището са много стриктни за размера и типа клетка. ДОри най-малкото разминаване от размерите или вида й, ще прецака нещата - няма да пуснат кучето да лети. Успокоителното е, до колкото е възможно, че 300евро за "билет" на кучето се плащат в деня на излитане, а не предварително, тъй че ако като идете на летището преценят, че кучето не отговаря на изискванията, няма да изгорите с тези пари.
Вторият ви вариант наистина е да пратите кучето с карго компания. Няма такива изисквания за размери, клетката ако кучето е от "опасните" породи, трябва да е по същите изисквания на IATA. Цената обаче за такива килограми и размери е около 1600евро.
Така стоят нещата, ние прекарахме месеци в търсене на информация (която е оскъдна..явно малко хора от БГ си обичат достатъчно кучетата, за да ги вземат със себе си вместо да ги зарежат тук), контакти с компании и фирми, резервации, чакане и т.н. Дано това, което ви написах помогне на вас или на някой друг, защото са страшно много нерви, когато не знаеш как стоят нещата и тепърва разбираш как се процедира. Ако наистина сте решили да вземете кучето си, правите добре, че от толкова рано започвате да се информирате.Успех!

danielll
бамбашка
**

#3277336 - 16.05.2015 11:20 [Re: Asinka90]

Благодаря за полезната информация. 300 eвро е доста добра цена. Кучето е хъски, но е доста мощно, затова и както казвате клетката трябва да е с тези размери. Проблема е, че ще летим до Финикс, а няма директен полет до там. Лас Вегас и Ел Ей са доста далече, за да кацнем там и после с кола ( пак и не ми е удобно да ангажирам гарантите) Вчера бях в една агенция и ми казаха, че нямало проблем за вътрешния полет, тъй като кучето се чекирало още в София и фирмата с която летим имала договор с вътрешната компания там. Незнам колко е вярно това, поствам линка на компанията http://www.jetblue.com/travel/pets/ (макар, че никаде не прочетох да превозват големи кучета )
Немога да коментирам хората, които си оставят домашните любимци в БГ. То е казано, живорните са по-добри от хората. Нашия го взехме на седмица, година преди да спечелим ЗК, по щастлива случайност е роден на 4ти Юли.

--------------------

Tsveti_j
неориентиран

Регистриран: 02.05.2015
    #3277360 - 16.05.2015 14:37 [Re: danielll]

И аз се спрях на Луфтханза . Купих билет за юли , но не искаха да си предплатя 300 евро за кучето. Казаха ми в деня на полета . Все пак в резервацията в забележка исках да ми впишат изрично размера на клетката и че ще летя с домашен любимец. Кучето ми е боксер и също тежи 35кг . Много се притеснявам как ще издържи дългия полет . Някой наясно ли е дали температурата в багажното е както в салона и дали шума там не е много силен? Аз питах при резервацията , но служителите не можеха да ми отговорят категорично.

Asinka90
ориентиран

Регистриран: 20.05.2014
    #3277535 - 17.05.2015 09:57 [Re: Tsveti_j]

Те контролират температурата, като знаят, че има животни в багажното. А за шума не знам... danielll, и на нас същото ни бяха казали за вътрешните полети, докато не си направихме първата резервация (София-Франкфурт-Чикаго-Миннеаполис). После трябва да чакаш потвърждение от всички авиокомпании,с които ще летиш (ако примерно Чикаго-Миннеполис е друга компания, както беше при нас) и те трябва да потвърдят дали е ОК да лети кучето. Принципно е вярно, че е важна първата авиокомпания - тази, към която си купуваш билета. Но при положение, че вътрешния полет в Америка се извършва с по-малки самолети, проблемът е, че физически клетката НЕ може да влезе в багажното с тези размери.
При теб с хъскито няма да е нужна поне да е такава специална клетка, както при нас и няма да олекнеш с толкова пари за нея, по-лесно ще намериш и т.н. Аз те съветвам да измериш кучето според изискванията им, защото такава клетка може да се направи и с random размери, стига да не надвишава 125х85х75. Ако я правиш по поръчка,направи я възможно най-малка, за да може да влезе и в по-малките самолети. Като мериш трябва да гледаш най-вече дължината на кучето, височината (като си изправи ушите трябва да не докосват тавана на клетката), трябва да може да лежи свободно и да се върти в клетката. Точните размери на нашата клетка са 125(дълга)х85(висока)х73(широка) и кучето влиза на косъм.
Ние летим на 29май, живи и здрави като мине всичко на летището и пристигнем ще ви пиша какво представлява проверката на клетката там преди да заминем.
Да не забравите също, че има и документи, които трябва да изкарате за кучето. Ето повече инфо по въпроса: http://www.cdc.gov/animalimportation/dogs.html

danielll
бамбашка
**

#3277538 - 17.05.2015 10:22 [Re: Asinka90]

Аз кучето го измерих още като ми правеха оферта от карго фирмите дължината е 107 , височина 86 , ширина 23 (това са приблизителни размери, защото само който не е мерил куче, не знае колко е лесно:)))) Успех с полета, дано всичко да е ОК и ще очакваме включване после

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3495

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.