ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
Международна шофьорска книжка
    #3349988 - 15.04.2016 16:20

Здравейте, как сте? Някоя зла лелка в някоя институция вбеси ли ви днес? Защото мен да, та още треперя от яд и се чудя как не забих един....

Чета какво е нужно, за да си изкарам книжка в NJ.
http://www.state.nj.us/mvc/Licenses/LicensesNon-Citizens.htm и по-точно тоя абзац:
You may use your country's driver license as proof of driving experience if you have an International Driver Permit issued by your country or if your country is a member of the United Nations Convention on Road Traffic and your license is translated into English byYou may use your country's driver license as proof of driving experience if you have an International Driver Permit issued by your country or if your country is a member of the United Nations Convention on Road Traffic and your license is translated into English by a consulate or an MVC approved translator a consulate or an MVC approved translator

Та реших днес да отида до СБА и да си изкарам една международна шофьорска книжка. 20лв за една книжка от 4 страници, ама, хайде, хубаво, стига да свърши работа.... Само че ТЪПАТА КНИЖКА Е НА ФРЕНСКИ?!?!?
Казвам на лелката, че на мен ми трябва на английски и че на френски не ми върши работа. При което тя почва да ми крещи, че те винаги само такива са издавали, други нямат, че от 10 години за САЩ и Канада с такива ги праща, никой не се е оплакал...
То вярно, че вътре пише на 4 езика, единият от които е английски, ама поне на корицата да имаше едно редче на английски, а то само български и френски?!?

Кажете, вие изкарвали ли сте си такава книжка? Наистина ли ги имало само в 1 вариант? От друго място изкарва ли се такава? Накрая ще се окаже, че въобще не ми е нужна и напразно се ядосвам, ама...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Рошаво-back
проклет

Регистриран: 02.10.2012
От: На метлата
Re: Международна шофьорска книжка
    #3349997 - 15.04.2016 17:39 [Re: gretenceto]

Тази книжка така или иначе не мърши работа в САЩ за постоянно.

--------------------
Life is far too important a thing ever to talk seriously about

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3350002 - 15.04.2016 17:56 [Re: gretenceto]

Там си пише, или международна книжка, издадена от България, или преведена книжка, на английски. Ти вече имаш международна книжка, значи си ОК. Носиш си и БГ книжката, и те така

gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
    #3350014 - 15.04.2016 19:20 [Re: gretenceto]

Аз се ядосах и ходих пак до СБА да се оплача на директора и да го питам лично какво става. Само такива имало и само те ги издавали... Дано някой служител в MVC-то да не реши да се заяде...
Българска му работа...

neutravlad
който синтезира

Регистриран: 28.04.2006
От: Благоевград и Голямата ябълка
    #3350019 - 15.04.2016 19:39 [Re: gretenceto]

Не виждам проблем. В международната книжка има превод и на английски. Може да си караш с нея до 60 дни в Ню Джързи. След това трябва да си вземеш книжка от Ню Джързи "60 дни". Това е ако си resident (гражданин или зеленокартовец). Ако не си resident тогава може да си караш с българската.
Въпреки, че аз познавам хора, които са residents и си карат с българската книжка - това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата, освен ако не е голям проблем де

--------------------

"От живота няма да се плашите. До сега никой не е излязъл ЖИВ от него..."
Форуми

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3350116 - 16.04.2016 18:05 [Re: gretenceto]

Преди 15 години с тогавашния вариант на БГ книжката си изкарах NJ книжка. Дадоха ми списък с одобрени преводачи, платих $90 за превода, признаха шофиорския ми стаж и се явих само на изпита по теория. Стажа ми според датата на издаване на БГ книжка беше над 5 години, под 5 може и да искат и практическия изпит. Колкото до международната книжка, изобщо не я уважиха, понеже беше един тефтер без снимка. Та, ако международната книжка не е на английски, дори и със снимка, пак ще трябва да платите за превод.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3350124 - 16.04.2016 19:46 [Re: neutravlad]

Цитат:

Не виждам проблем. В международната книжка има превод и на английски. Може да си караш с нея до 60 дни в Ню Джързи. След това трябва да си вземеш книжка от Ню Джързи "60 дни". Това е ако си resident (гражданин или зеленокартовец). Ако не си resident тогава може да си караш с българската.
Въпреки, че аз познавам хора, които са residents и си карат с българската книжка - това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата, освен ако не е голям проблем де

Ама нали знаеш, че ако не си взел книжка ( или кажеш, че нямаш хАмериканска) и направиш издънка ще имаш бая грижи.

neutravlad
който синтезира

#3350416 - 18.04.2016 17:53 [Re: Bobo1234]

Да знам. На никой не препоръчвам да прави такова нещо.
С имиграционните, полицаите и данъчните по-добре да си нямаш взимане-даване

--------------------

Форуми

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3350420 - 18.04.2016 18:34 [Re: neutravlad]

Цитат:

това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата

Това ако си късметлия и попаднеш на супер милюзин !

Навремето в МА беше 90 дни, обикновенна БГ книжка, спря ме за скорост и само като видя книжката веднага и поиска паспорт или ЗК.
Дадох му ЗК, отиде до колата си, след 10 мин дойде и каза - нали знаеш, с тази книжка имаш еди си колко дни да караш, после на пангара .
Аз не виждам какъв е проблема да си извади човек американска и да е наред, кокошкарски работи са да караш в бг и да си търсиш проблема !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

neutravlad
който синтезира

#3350424 - 18.04.2016 19:16 [Re: Ян Бибиян™©]

Напълно съм съгласен. Който има ЗК, трябва да си извади тукашна книжка възможно най-бързо.

--------------------

Форуми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 4275

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.