ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
new_1
ентусиаст
**

Регистриран: 04.07.2014
От: Варна
Re: Международна шофьорска книжка
    #3351033 - 24.04.2016 03:11 [Re: gretenceto]

Точно такава трябва да ти е книжката. На времето, френският език е бил на мода.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3351034 - 24.04.2016 04:00 [Re: gretenceto]

Ако питаш мен, международна книжка не ти трябва, не си хаби времето и парите - само пластиката и ако е от новите даже и превод не искат, нали вече всичко е на английски. Старите имаха информация на гърба на български и за това искаха превод. Действай по-бързо да вземеш американска.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3351035 - 24.04.2016 05:47 [Re: MiraUSA]

Абе...и така и не....как ще имаш 2 сметки без SSN, Без SSN, не вярвам някъде да ти дадат книжка....Ако номера са забави 1-1,5 месеца. Така, че защо пък човек да не си направи ?
И като си говорим за книжки, обадете се на застрахователите, като вземете US книжка и кажете, че сте започнали работа....сумата....

gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
    #3351041 - 24.04.2016 08:55 [Re: Bobo1234]

И като си говорим за книжки, обадете се на застрахователите, като вземете US книжка и кажете, че сте започнали работа....сумата....

Какво за сумата?

MiraUSA
пристрастен

#3351156 - 25.04.2016 05:06 [Re: Bobo1234]

Цитат:

Абе...и така и не....как ще имаш 2 сметки без SSN, Без SSN, не вярвам някъде да ти дадат книжка....Ако номера са забави 1-1,5 месеца. Така, че защо пък човек да не си направи ?

Ами ще си кара с българската. Ако го спрат или направи катастрофа, дали ще покаже бг пластика или междунардна картонка все тая - все e в нарушение.

Bobo1234
Капитан
**

#3351240 - 25.04.2016 16:54 [Re: MiraUSA]

Не се заяждам, просто питам :
1. Международната книжка валидна ли е 1 година? Ако да - защо си в нарушение ?
2. Ако турист има 6 месеца престой и си кара с бъл.книжка ( или немска)как точно е в нарушение ? Защото докато ти дойде SSN номера човек си е баш "турист".

MiraUSA
пристрастен

#3351372 - 26.04.2016 04:01 [Re: Bobo1234]

Абе не важат бе, братчед, разбери, няма значение какво пише в дебелите книги - не е ли от американски щат, моли се да не те спират. Особено ако английският ти не е на добре и попаднеш на някое кренки ченге, направо ще ти драсне тикета и ходи на съд да се оправяш. Ако имаш късмет, ще ти каже, че ако вземеш американска книжка до датата в съда, ще ти намалят глобата. Това е разказ по действителен случай, новодошъл българин който в рамките на първите месеци попадна в катастрофа.
Според някои експерти в нашия щат:
Generally speaking, if you are NOT a --- resident and you have a valid international license from your country of origin, its OK to drive with that license. Unfortunately, individuals with a valid international license who drive in --- often get charged with driving without a license. Driving without a license is a serious --- traffic offense, which carries jail time. I believe police officers simply don’t know that its permissible to drive with these licenses, they don’t believe the licenses are authentic, OR they believe that the individual is actually a resident of ----. If you are a resident of ---, the law is not clear on how long you have to obtain a --- license. If you have an out of state (not out of the country license) and you become a resident of ---, you have 60 days to obtain a --- license.

Bobo1234
Капитан
**

#3351452 - 26.04.2016 15:00 [Re: MiraUSA]

Братчетке, мен ме боли фазата, аз си извадих книжка на първата седмица, ама ми е много чудничко сноу бърд-овете как се оправят тука с копсовете ?

MiraUSA
пристрастен

#3351462 - 26.04.2016 16:27 [Re: Bobo1234]

Ами не знам, питай тях. Полицаите, а и много други са много предубедени към чужденците в последно време.При нас са дори упълномощени да проверяват криминални прояви и имиграционен сратут при рутинна проверка. Има и доста банди които си проправят път насам и понеже на ченгетата им е оиснало да се занимават с гангстерска драма при най-малкото съмнение ги екстрадират. Шерифът скоро се беше пенил пред Конгреса с рекордни цифри на екстрадирани. Лошо няма, ама покрай сухото гори и суровото. За да е мирна главата, препоръчвам да се действа за американска книжка възможно най-бързо

gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
    #3351836 - 28.04.2016 20:33 [Re: MiraUSA]

Не мога да разбера, ако имаш възможност да си изкараш тамошна книжка, защо би карал с българската? Аз изкарах международна, с надежда да ми помогне по-лесно да взема американски, ако може и без изпит изобщо...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 4527

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.