ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
Международна шофьорска книжка
    #3349988 - 15.04.2016 16:20

Здравейте, как сте? Някоя зла лелка в някоя институция вбеси ли ви днес? Защото мен да, та още треперя от яд и се чудя как не забих един....

Чета какво е нужно, за да си изкарам книжка в NJ.
http://www.state.nj.us/mvc/Licenses/LicensesNon-Citizens.htm и по-точно тоя абзац:
You may use your country's driver license as proof of driving experience if you have an International Driver Permit issued by your country or if your country is a member of the United Nations Convention on Road Traffic and your license is translated into English byYou may use your country's driver license as proof of driving experience if you have an International Driver Permit issued by your country or if your country is a member of the United Nations Convention on Road Traffic and your license is translated into English by a consulate or an MVC approved translator a consulate or an MVC approved translator

Та реших днес да отида до СБА и да си изкарам една международна шофьорска книжка. 20лв за една книжка от 4 страници, ама, хайде, хубаво, стига да свърши работа.... Само че ТЪПАТА КНИЖКА Е НА ФРЕНСКИ?!?!?
Казвам на лелката, че на мен ми трябва на английски и че на френски не ми върши работа. При което тя почва да ми крещи, че те винаги само такива са издавали, други нямат, че от 10 години за САЩ и Канада с такива ги праща, никой не се е оплакал...
То вярно, че вътре пише на 4 езика, единият от които е английски, ама поне на корицата да имаше едно редче на английски, а то само български и френски?!?

Кажете, вие изкарвали ли сте си такава книжка? Наистина ли ги имало само в 1 вариант? От друго място изкарва ли се такава? Накрая ще се окаже, че въобще не ми е нужна и напразно се ядосвам, ама...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Рошаво-back
проклет

Регистриран: 02.10.2012
От: На метлата
Re: Международна шофьорска книжка
    #3349997 - 15.04.2016 17:39 [Re: gretenceto]

Тази книжка така или иначе не мърши работа в САЩ за постоянно.

--------------------
Life is far too important a thing ever to talk seriously about

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3350002 - 15.04.2016 17:56 [Re: gretenceto]

Там си пише, или международна книжка, издадена от България, или преведена книжка, на английски. Ти вече имаш международна книжка, значи си ОК. Носиш си и БГ книжката, и те така

gretenceto
новак

#3350014 - 15.04.2016 19:20 [Re: gretenceto]

Аз се ядосах и ходих пак до СБА да се оплача на директора и да го питам лично какво става. Само такива имало и само те ги издавали... Дано някой служител в MVC-то да не реши да се заяде...
Българска му работа...

neutravlad
който синтезира

Регистриран: 28.04.2006
От: Благоевград и Голямата ябълка
    #3350019 - 15.04.2016 19:39 [Re: gretenceto]

Не виждам проблем. В международната книжка има превод и на английски. Може да си караш с нея до 60 дни в Ню Джързи. След това трябва да си вземеш книжка от Ню Джързи "60 дни". Това е ако си resident (гражданин или зеленокартовец). Ако не си resident тогава може да си караш с българската.
Въпреки, че аз познавам хора, които са residents и си карат с българската книжка - това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата, освен ако не е голям проблем де

--------------------

"От живота няма да се плашите. До сега никой не е излязъл ЖИВ от него..."
Форуми

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3350116 - 16.04.2016 18:05 [Re: gretenceto]

Преди 15 години с тогавашния вариант на БГ книжката си изкарах NJ книжка. Дадоха ми списък с одобрени преводачи, платих $90 за превода, признаха шофиорския ми стаж и се явих само на изпита по теория. Стажа ми според датата на издаване на БГ книжка беше над 5 години, под 5 може и да искат и практическия изпит. Колкото до международната книжка, изобщо не я уважиха, понеже беше един тефтер без снимка. Та, ако международната книжка не е на английски, дори и със снимка, пак ще трябва да платите за превод.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3350124 - 16.04.2016 19:46 [Re: neutravlad]

Цитат:

Не виждам проблем. В международната книжка има превод и на английски. Може да си караш с нея до 60 дни в Ню Джързи. След това трябва да си вземеш книжка от Ню Джързи "60 дни". Това е ако си resident (гражданин или зеленокартовец). Ако не си resident тогава може да си караш с българската.
Въпреки, че аз познавам хора, които са residents и си карат с българската книжка - това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата, освен ако не е голям проблем де

Ама нали знаеш, че ако не си взел книжка ( или кажеш, че нямаш хАмериканска) и направиш издънка ще имаш бая грижи.

neutravlad
който синтезира

#3350416 - 18.04.2016 17:53 [Re: Bobo1234]

Да знам. На никой не препоръчвам да прави такова нещо.
С имиграционните, полицаите и данъчните по-добре да си нямаш взимане-даване

--------------------

Форуми

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3350420 - 18.04.2016 18:34 [Re: neutravlad]

Цитат:

това е малко рисковано, но ченгетата няма да тръгнат да проверяват от колко време си в щата

Това ако си късметлия и попаднеш на супер милюзин !

Навремето в МА беше 90 дни, обикновенна БГ книжка, спря ме за скорост и само като видя книжката веднага и поиска паспорт или ЗК.
Дадох му ЗК, отиде до колата си, след 10 мин дойде и каза - нали знаеш, с тази книжка имаш еди си колко дни да караш, после на пангара .
Аз не виждам какъв е проблема да си извади човек американска и да е наред, кокошкарски работи са да караш в бг и да си търсиш проблема !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

neutravlad
който синтезира

#3350424 - 18.04.2016 19:16 [Re: Ян Бибиян™©]

Напълно съм съгласен. Който има ЗК, трябва да си извади тукашна книжка възможно най-бързо.

--------------------

Форуми

new_1
ентусиаст
**

Регистриран: 04.07.2014
От: Варна
    #3351033 - 24.04.2016 03:11 [Re: gretenceto]

Точно такава трябва да ти е книжката. На времето, френският език е бил на мода.

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3351034 - 24.04.2016 04:00 [Re: gretenceto]

Ако питаш мен, международна книжка не ти трябва, не си хаби времето и парите - само пластиката и ако е от новите даже и превод не искат, нали вече всичко е на английски. Старите имаха информация на гърба на български и за това искаха превод. Действай по-бързо да вземеш американска.

Bobo1234
Капитан
**

#3351035 - 24.04.2016 05:47 [Re: MiraUSA]

Абе...и така и не....как ще имаш 2 сметки без SSN, Без SSN, не вярвам някъде да ти дадат книжка....Ако номера са забави 1-1,5 месеца. Така, че защо пък човек да не си направи ?
И като си говорим за книжки, обадете се на застрахователите, като вземете US книжка и кажете, че сте започнали работа....сумата....

gretenceto
новак

#3351041 - 24.04.2016 08:55 [Re: Bobo1234]

И като си говорим за книжки, обадете се на застрахователите, като вземете US книжка и кажете, че сте започнали работа....сумата....

Какво за сумата?

MiraUSA
пристрастен

#3351156 - 25.04.2016 05:06 [Re: Bobo1234]

Цитат:

Абе...и така и не....как ще имаш 2 сметки без SSN, Без SSN, не вярвам някъде да ти дадат книжка....Ако номера са забави 1-1,5 месеца. Така, че защо пък човек да не си направи ?

Ами ще си кара с българската. Ако го спрат или направи катастрофа, дали ще покаже бг пластика или междунардна картонка все тая - все e в нарушение.

Bobo1234
Капитан
**

#3351240 - 25.04.2016 16:54 [Re: MiraUSA]

Не се заяждам, просто питам :
1. Международната книжка валидна ли е 1 година? Ако да - защо си в нарушение ?
2. Ако турист има 6 месеца престой и си кара с бъл.книжка ( или немска)как точно е в нарушение ? Защото докато ти дойде SSN номера човек си е баш "турист".

MiraUSA
пристрастен

#3351372 - 26.04.2016 04:01 [Re: Bobo1234]

Абе не важат бе, братчед, разбери, няма значение какво пише в дебелите книги - не е ли от американски щат, моли се да не те спират. Особено ако английският ти не е на добре и попаднеш на някое кренки ченге, направо ще ти драсне тикета и ходи на съд да се оправяш. Ако имаш късмет, ще ти каже, че ако вземеш американска книжка до датата в съда, ще ти намалят глобата. Това е разказ по действителен случай, новодошъл българин който в рамките на първите месеци попадна в катастрофа.
Според някои експерти в нашия щат:
Generally speaking, if you are NOT a --- resident and you have a valid international license from your country of origin, its OK to drive with that license. Unfortunately, individuals with a valid international license who drive in --- often get charged with driving without a license. Driving without a license is a serious --- traffic offense, which carries jail time. I believe police officers simply don’t know that its permissible to drive with these licenses, they don’t believe the licenses are authentic, OR they believe that the individual is actually a resident of ----. If you are a resident of ---, the law is not clear on how long you have to obtain a --- license. If you have an out of state (not out of the country license) and you become a resident of ---, you have 60 days to obtain a --- license.

Bobo1234
Капитан
**

#3351452 - 26.04.2016 15:00 [Re: MiraUSA]

Братчетке, мен ме боли фазата, аз си извадих книжка на първата седмица, ама ми е много чудничко сноу бърд-овете как се оправят тука с копсовете ?

MiraUSA
пристрастен

#3351462 - 26.04.2016 16:27 [Re: Bobo1234]

Ами не знам, питай тях. Полицаите, а и много други са много предубедени към чужденците в последно време.При нас са дори упълномощени да проверяват криминални прояви и имиграционен сратут при рутинна проверка. Има и доста банди които си проправят път насам и понеже на ченгетата им е оиснало да се занимават с гангстерска драма при най-малкото съмнение ги екстрадират. Шерифът скоро се беше пенил пред Конгреса с рекордни цифри на екстрадирани. Лошо няма, ама покрай сухото гори и суровото. За да е мирна главата, препоръчвам да се действа за американска книжка възможно най-бързо

gretenceto
новак

#3351836 - 28.04.2016 20:33 [Re: MiraUSA]

Не мога да разбера, ако имаш възможност да си изкараш тамошна книжка, защо би карал с българската? Аз изкарах международна, с надежда да ми помогне по-лесно да взема американски, ако може и без изпит изобщо...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3351837 - 28.04.2016 20:54 [Re: gretenceto]

Цитат:

Не мога да разбера, ако имаш възможност да си изкараш тамошна книжка, защо би карал с българската? Аз изкарах международна, с надежда да ми помогне по-лесно да взема американски, ако може и без изпит изобщо...

Да, бе, то ако така ставаше

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

gretenceto
новак

#3351840 - 28.04.2016 21:15 [Re: Milano]

Цитат:

After you get the permit, visit any Driver Testing Center to take a vision test, knowledge test and possibly a road test if required.
Надеждата умира последна

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3351843 - 28.04.2016 21:49 [Re: gretenceto]

Цитат:

Цитат:

After you get the permit, visit any Driver Testing Center to take a vision test, knowledge test and possibly a road test if required.
Надеждата умира последна

В смисъл? Кое точно смяташ, че можеш да прескочиш с международната книжка?

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3351847 - 28.04.2016 22:16 [Re: gaiety]

ЗЗП

В интерес на истината, възможно е да се вземе тукашна шофьорска книжка, без никакви изпити според това за кой щат става въпрос и книжка от коя държава притежаваш (но вероятно не и България).

В нашия щат номерът става, ако си постоянно живеещ в щата и представиш валидна книжка и "талон" за Канада, Мексико, Корея, Франция или Германия.

gaiety
ZаплЕ$

#3351866 - 29.04.2016 03:57 [Re: plain]

Знам за това, но много си прав, като споменаваш, че за България не се отнася , затова и се чудя от къде такива надежди таи съфорумката.

Ти що не се обади преди да трошиш пари (а, дано не е на вятъра!), нали преди време ти казах, че ще има доставка на място само ще трябва да дойдеш пак в долната земя.

--------------------

Bobo1234
Капитан
**

#3351940 - 29.04.2016 20:30 [Re: gretenceto]

Цитат:

Както казва един ветеран тук : Вие не вземате книжка,те ви я дават за да може да ходите на работа и да плащате данъци"-край на цитата. Когато се качих да карам на изпита - женичката вика- аз няма да те уча, искам само да проверя дали можеш да караш ! След около 5 минути, като ме видя как артистично се оглеждам на стоповете - вика: карай към такс колектора - взе си изпита

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3355933 - 26.05.2016 15:14 [Re: Bobo1234]

Здравейте! И аз бих искала да питам нещо за шофьорските книжки. Както четох трябва да се изкарат американски шофьорски книжки в най - кратък срок след пристигането в САЩ, но все пак има някакъв гратисен период докато това се случи, още пвече че аз не съм много добре с английския иможе да ми отнеме малко време докато се подготвя за писмения тест. Ние със съпруга ми пристигаме във Вегас. Питането ми е за Невада колко време мога да шофирам с бг книжка или с международна (ние също мислим да изкараме международни за всеки случай). Благодаря!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3355936 - 26.05.2016 15:48 [Re: chochi]

Тебе те мързи да търсиш сама , или наистина не знаеш 2 думи на английски ?

И при едното и другото интересно какво ще правиш тук ?

Ето ти САЙТА на Невадския КАТ , пише си всичко от А до Я

--------------------

chochi
smile

#3355985 - 26.05.2016 19:53 [Re: Ян Бибиян™©]

Не ме мързи. Хиляда теми и мнения съм изчела. А за английския - 2 думи знам, даже може и да са 200, но наистина не го знам добре. Помолих ако някой вече знае и може да ми помогне да го направи. Ако ви е досадно моето питане просто го игнорирайте, но не мисля че изобщо има нужда от такива коментари като този колко ме мързяло. Иначе много ти благодаря и за този отговор и за този с квартирите. Извинявам се много ако ви е досадно.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3355988 - 26.05.2016 20:29 [Re: chochi]

Не, не е досадно, а странно - та се мъча ва ви втълпя малко самостоятелност, защото като дойдете няма да ви е много лесно в началото, а не знам дали ще имате време да задавате елементарни въпроси !

Защото ако на такива въпроси не можете сами да намерите отгоровите, как ще си търсите работа ? Как ще попълвате данъчни документи, а застраховки ...

--------------------

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3355989 - 26.05.2016 20:30 [Re: chochi]

В рамките на 30 дни за всички нови резиденти/жители на Невада.

chochi
smile

#3355994 - 26.05.2016 20:56 [Re: Киси]

Благодаря Киси!

chochi
smile

#3355998 - 26.05.2016 21:03 [Re: Ян Бибиян™©]

В началото и най - елементарния въпрос ти изглежда енигма. Още повече когато човек отива на напълно непознато място. Мисля че всеки се е шашкал в началото. Има хора които са тръгвали без дума на английски да знаят и се оправят. Лесно никъде няма но с малко повече упоритост мисля че всички ще се справим.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3356003 - 26.05.2016 21:17 [Re: chochi]

Съгласен, само че в ерата на интернет , за най елементарните въпроси отговорите се намират с едно търсене в Гугъл ( или Бинг ако искаш ) !

--------------------

chochi
smile

#3356025 - 26.05.2016 22:03 [Re: Ян Бибиян™©]

Съгласна съм с теб, но понякога е много важно как ще бъде зададено търсенето, още повече че то трябва да е на английски, а моя не е много добър.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3356052 - 27.05.2016 02:35 [Re: chochi]

Значи при това положение, следващия път започни с " не знам английски " и няма проблем, даже ще ти се преведе нещо ако ти трябваа !

" Намерете ми еди си какво " в повечето случаи значи - мързи ме да търся и чета, дайте ми отговора наготово - и на тук даващите съвети в последно време им писна от такива

--------------------

MiraUSA
пристрастен

#3356058 - 27.05.2016 05:00 [Re: chochi]

Ето ви примерни листовки за Невада да се упражнявате. https://driversprep.com/test/nevada
Като отидете на място проверете как стои въпроса с ползване на преводач по време на изпита. Вие си плащате ражодите ако не се допуска роднина или познат, но поне завишава вероятноста да вземете книжка без да владеете добре английски.

chochi
smile

#3356065 - 27.05.2016 08:50 [Re: Ян Бибиян™©]

Само да кажа че никога не съм писала " Намерете ми еди си какво ", помолих ако някой му е удобно да ми помогне. А за английския - писах че не го знам. Мен също ме дразнят хора кото чакат всичко наготово. Сблъсквам се постоянно с такива на работата ми и знам че е досадно. Сайта за DMV го бях намерила много преди да ми го пратиш - просто бе бях се ориентирала къде да чета. За квартирите също - имам поне 10 сайта които съм преглеждала, но мислих че вие като по опитни ще ми изпратите някой по надежден. Благодаря отново за указаната помощ.

chochi
smile

#3356066 - 27.05.2016 08:53 [Re: MiraUSA]

Много благодаря, ще проуча въпроса с преводача. То и аз намерих едни и започнах вече да се упражнявам. Тъкмо ще науча някоя нова дума на английски .

gretenceto
новак

#3357646 - 11.06.2016 21:33 [Re: gaiety]

Цитат:

Знам за това, но много си прав, като споменаваш, че за България не се отнася , затова и се чудя от къде такива надежди таи съфорумката.

By the way,момчета, минах само листовките + vision test. Без кормуване, понеже имам българска книжка. За 1 час всичко. За Ню Джърси става въпрос. How about that?

gaiety
ZаплЕ$

#3357648 - 11.06.2016 21:56 [Re: gretenceto]

Цитат:

ако може и без изпит изобщо...

Това бяха думите ти, а разбирам, че си се явявала на листовки

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 4281

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.047 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.