ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
Re: Туристическа Виза
    #3378828 - 01.12.2016 16:38 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти май си забравил как се отнасят към формулярите в БГ. Аз като дойдох в САЩ много се учудвах как така е позволено да се задрасква във формуляр при направена грешка. Мен бе бяха тренирали в БГ, че ако сгреша, задължително трябва да препиша на нова бланка. Спомням си как ме втрисаше като трябваше да се попълва нещо, от което имах само един екземпляр. Това в миналия век де. По времето на кафявото лепило в пощите.

Затова не е чудно, че хората от БГ се кахърят за неща дето на нас ни се струват дреболии.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3378832 - 01.12.2016 16:43 [Re: angeloak1]

Е чак пък за подпис ... ... а това време с грешките отдавна отмина , аз едва го помня !!

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3378855 - 01.12.2016 21:18 [Re: angeloak1]

Няма лошо, че питат. Дори дреболии могат да бъдат объркващи.

Колкото до времето на кафявото лепило, при нас QA изискват, ако се зачертава да се слагат инициали, дата до зачертаното и причина за корекцията. Празните полета се задраскват с една диагонална черта, а датата трябва да е във формат DD-MMM-YYYY. Може да се ползва сами син или черен химикал и използването на коректор е забранено. Та някъде лепилото още си се ползва.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3378859 - 01.12.2016 21:52 [Re: plain]

То при нас (в България) имаше миналия месец репортажи от САЩ как сме били обърквали българите в Америка - по повод изборите беше.
За пустите декларации - пишело някъде в инструкциите, че трябвало само и единствено със син химикал да са написани, пък българите в щатско имали навика да пишат с черен, та масово хората били връщани да преписват декларацията
Тъй че не се сърдете на тъпите въпроси, още сме в ледената епоха за някои работи.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3378889 - 02.12.2016 02:30 [Re: Carpathia]

Ползваш си завъртулките. Ако почнеш да подписваш с име, после трябва да ти сравняват подписа и за банките, примерно, на мен са ми искали да се подпиша по двата начина на една бланка пред техен човек.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Carpathia

Регистриран: 29.10.2014
    #3378926 - 02.12.2016 12:33 [Re: sineo4ka]

мерси

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3379042 - 03.12.2016 03:59 [Re: Serendipity]

Цитат:

За пустите декларации - пишело някъде в инструкциите, че трябвало само и единствено със син химикал да са написани, пък българите в щатско имали навика да пишат с черен, та масово хората били връщани да преписват декларацията

Сини химикали, черни химикали, дрън-дрън. Много ви усложняват живота. У наше село по избори и референдуми се ползва моливче и никой не иска да ти види документ за самоличност. Баща ми беше тук по едни избори водих го да види, няма проблем, пускат го с мен навсякъде, не можа да повярва докато не видя в очите си.
За всякакви други форми и декларазии пишеш с каквото намериш, ползваш коректори, абе вярата в човека си е още жива по нашите земи.

Petridis

Регистриран: 24.12.2016
    #3382477 - 24.12.2016 14:12 [Re: Тиквичка]

Здравейте на всички разбрах че доста голям бил процента на връщаните от имиграционните на летището в Америка с туристически визи предстои ми пътуване до Сиатъл и се притеснявам благодаря ви предварително

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3382483 - 24.12.2016 15:14 [Re: Petridis]

От къде черпиш информацията си?
Да, има и върнати, но чак пък доста голям процент?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Кокосова
член
*

Регистриран: 16.10.2010
    #3410748 - 15.08.2017 14:42 [Re: Nadin]

Здравейте
Днес попълнихме апликейшъна на родителите ми за туристическа виза. Това, което ме притесни е, че на баща ми на формата не ми даде да попълвам за повече от една месторабота и за образованието му, както и за това дали е служил в казарма. Позволи ми да завърша формата и да разпечатам страницата с баркода.
Дали ще има проблем на интервюто? Има ли смисъл да звъня в посолството и да питам за това?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 51 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6277

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.