ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
apizxcvbnm
неориентиран

Регистриран: 15.05.2013
Туристическа Виза
    #3356267 - 30.05.2016 13:38

Здравей те
Имам 10 годищна виза,след няколко дена ще ходя за USA.Въпроса ми е ?
Декларатцията,която се попълва в самолета,където трябва да отбележа с колко пари влизам,тръбва ли да на пиша реалната сума с която ще съм,защото с 10 000 долара ще бъда,претиснението ми е че да не ми отдържат данък или да ме разпитват от къде ги имам пари те...
Може ли да напиш само 5 000

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
funy
член

Регистриран: 29.05.2009
Re: Туристическа Виза
    #3356274 - 30.05.2016 15:16 [Re: apizxcvbnm]

Никой няма да ти удържи данък на парите с които влизаш.
Американците не се интересуват и от къде ги имаш тези пари

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3356282 - 30.05.2016 16:24 [Re: apizxcvbnm]

Най-важното условие да си нямате проблеми с американците и най-вече имиграционните: не ги лъжете!

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3356288 - 30.05.2016 18:06 [Re: apizxcvbnm]

Да, най-добре не ги лъжи, че тея 10 години да не станат 1 час и обратно със следващия полет
Много ми е странно как носите толкова кеш няма ли карти, това онова

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3356300 - 30.05.2016 18:58 [Re: Serendipity]

Цитат:

Най-важното условие да си нямате проблеми с американците и най-вече имиграционните: не ги лъжете!

Хехе, не че те самите не лъжат за всичко, за което се сетиш Национален спорт е.
Но да, в конкретния случай - не лъжете за парите, а и дето Киси-ту вика, що мъкнеш 10к пари кеш???

Serendipity
Aaoograha hoa

#3356347 - 31.05.2016 01:33 [Re: Kalin72]

Калине, те са про-та, years and years of experience
Иначе, от сума ти неща, които изчетох за последния месец и впечатленията ми от там - ама много са докачливи на лъжи, много...

--------------------

apizxcvbnm
неориентиран

Регистриран: 15.05.2013
    #3356366 - 31.05.2016 09:29 [Re: apizxcvbnm]

Приятели да ги декларираме ли или не

dreamer79
ентусиаст

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3356497 - 01.06.2016 01:32 [Re: apizxcvbnm]

Декларирайте ги. Никой нищо няма да ви пита и няма да ви удържат данъци:))

BIANKA

Регистриран: 17.09.2016
    #3367755 - 17.09.2016 12:26 [Re: dreamer79]

Здравейте! Моля за мнения и препоръки. Моят казус е следния: на 25 години съм, работя в банка от 6 месеца ( водя се по заместване на жена, която е в майчинство, но няма да се върне на работа след изтичането му).Разполагам с около 6000 хиляди в банковата ми сметка.Имам кола на мое име. Била съм на студенста бригада през 2012 година за 5 месеца. Приятелят ми живее в САЩ от 3 години има зелена карта. Искам да кандидатствам за туристическа виза, за да мога да ходя дпри него, това разстояние ни убива. Имам и първа братовчедка, която живее там от 10 години с гражданство . Имат 2 деца и къща. Имам и други приятели, които живеят в Америка. Въпросите ми са дали братовчедка ми да ми прати покана или някои приятел. Кой е по- добрият вариант и как да постапя, какво ще ми е необходимо, за да получа виза, за да мога да бъда при него за няколко месеца в годината докато получи гражданство ? Моля за мнения, какво да говоря на интервюто.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3367781 - 17.09.2016 15:38 [Re: BIANKA]

МОЛЯ, не задавай въпрос в повече от една тема, беше го направила в 6.

Имаш ли недвижима собственост на твое име?
Предполагам, си даваш сметка, че 6 месеца работа някъде и то по заместване, едва ли може да се сложи в графата "здрави връзки със страната" Това, че имаш приятел тук, дори и не си помисляй да го споменаваш. Ако ви мъчи разстоянието, той може да идва в България или да се срещате някъде в Европа.
Според мен покана от братовчедката, за да поразгледаш за 2-3 седмици, би било най-добре.
Практически вариантите не са много или ще ти дадът, или ще откажат.
Ако не опиташ, няма как да разбереш.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

BIANKA

#3367786 - 17.09.2016 16:15 [Re: Nadin]

ИЗВИНЯВАМ СЕ ПРОСТО НЕ БЯХ МНОГО НА ЯСНО КЪДЕ КАКВО ПИША. БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА

BIANKA

#3367787 - 17.09.2016 16:17 [Re: BIANKA]

ТОВА,ЧЕ СЪМ ПО ЗАМЕСТВАНЕ НЯМА ЛИ КАК ДА ГО СКРИЯ, ТОЕСТ В СЛУЖЕБНАТА БЕЛЕЖКА ОТ РАБОТОДАТЕЛЯ ДА ПИШЕ САМО,ЧЕ РАБОТЯ ТАМ

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3367795 - 17.09.2016 18:08 [Re: BIANKA]

Хайде, по-спокойно, нЕма нужда ДА КРЕЩИШ С ГЛАВНИ БУКВИ.
Най-вероятно няма да ти дадат туристическа виза. Ти си образец на потенциален имигрант.
Ако толкова си липсвате, нищо не му пречи на приятеля ти да си идва в България.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3367827 - 18.09.2016 01:18 [Re: Milano]

Те в банката големите букви са им по подразбиране едва ли го прави с цел да крещи. И според мен, както и Надин е казала, шанса да й откажат е ако спомене, че отива при гаджето си, които има зелена карта. Ако го играе, че отива при братовчедка си да разгледа и не е злоуботребявала с J1, няма причина да й откажат, но твоята сигурност ме кара да мисля, че имаш някаква вътрешна информация.

Друг е въпроса, дали идеята им не е тя да отиде с туристическа виза и да стои докато той вземе гражданство.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3367832 - 18.09.2016 01:54 [Re: sdimov]

Цитат:

Друг е въпроса, дали идеята им не е тя да отиде с туристическа виза и да стои докато той вземе гражданство.

Това беше идеята , но поста отлетя в небитието, както и останалите 138 идентични, разпръснати рандомли из темите на първа страница.

Тя по презумция е глътнала бастуна, онези кучета ще я надушат от километри, така че не залагам много на положителен резултат от начинанието
Отделно и трябва да има щур късмет след всичката тая информация да са я проспали четящите на щат.

Момиче, трябва да демонстрираш абсолютен непокизъм и самочуствие на интервюто и да показваш убеденост в отговорите си, защото туристически визи са давали и на безработни и на студенти и на неженени, докато други с хиляда бизнеси и работници са отрязвали без видима причина.

Абе ти не беше ли онази дето искаше да ходи при братовчедката, ама ни баламосваше, че годеника е в БГ

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

BIANKA

#3367884 - 18.09.2016 13:56 [Re: gaiety]

нямам намерение да оставам при приятеля ми, просто докато вземе гражданство да мога да ходя през определено време.

sickmind
нерегистриран

Регистриран: 14.03.2010
    #3370141 - 03.10.2016 19:23 [Re: BIANKA]

Цитат:

нямам намерение да оставам при приятеля ми, просто докато вземе гражданство да мога да ходя през определено време.

Просто кажи, че отиваш при братовчедка ти и тя ще те развежда някъде по САЩ. Била си в вече в сащ и ако тогава си се върнала на време би било плюс. Според мен действай смело.

Silverfish

Регистриран: 02.05.2012
От: София
    #3370425 - 05.10.2016 14:59 [Re: BIANKA]

Не мисля, че представянето на интервюто играе особено голяма роля (стига разбира се тотално да не сгафиш при отговорите). Според мен още преди самото интервю съдбата ти ще е предопределена. Поне така беше с мен - и в случая, при който получих отказ и в последствие когато ми дадоха 10 годишна виза. Както и Nadin ти каза - няма как да разбереш без да опиташ. Най-много да изгубиш парите за кандидатстване и разбира се надеждата, че ще ходиш при приятеля си.

Carpathia

Регистриран: 29.10.2014
    #3377624 - 23.11.2016 10:11 [Re: Silverfish]

Здравейте,
Моето питане е: Ще кандидатствам за туристическа виза заедно с двете ми деца. Аз съм на 38.Децата на 14 и 10г. Имаме паспорти и декларация от другия родител, че ги пуска. В момента работя на 2 места, едното е Личен Асистент на детето ми, което е на 10г. То е с аутизъм (има телк).На другото място съм от 2г.
Целта на ходенето - около 20 дневен престой (по средата на учебната година, а едното дете е 4 клас, другото 7 клас, т.е. и на двете им предстои матура и са важни класове) в който ще посетим специалисти, училища и организации за обследване на детето и мнения как да се подходи занапред и съвети за него. Вземам и другото дете, защото не искам да ги деля, а и е чудесна възможност за по-голямата да види свят.Не съм женена за бащата на децата. Нямам банкова сметка (само дебитна карта със средна сума пари в нея.Нямам имот или кола.Родителите ми са живи, тук в БГ са, както и всичките роднини които имам. Досега не съм кандидатствала за никакви визи. Не сме ходили в САЩ. Нямаме роднини там. Самолетните билети и престоя там ще бъдат поети от приятел с който се познаваме от 5г. по интернет, това лято беше в БГ да се види с неговите роднини тук, видяхме се, поговорихме. Има възрастен брат в същото състояние като детето ми и предложи помощ. Има възможност. А знам, че там нещата се случват по много различен начин отколкото тук (относно аутизма). На хартия и тук всичко е 6, но на практика не е.
Имам ли шансове за туристическа виза според вас?

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3377653 - 23.11.2016 16:39 [Re: Carpathia]

Така представено , ти отиваш за да оставаш , така че освен ако консула не ти е първи братовчед няма как да получиш виза !

На въпрос - Защо пътувате в средата на учебната година , какво ще отговориш ? Аутизма не е нещо което трябва да се лекува ала минут !

Също за работата/ доходите - самотна майка с две деца работи на две места за да издържа децата си, нали . Как тогава ей така намери пари за туризъм в САЩ и то по средата на годината ? Приказките че брат ти , или приятеля от интернет от 5 години ще помогнат не минават !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3377654 - 23.11.2016 16:42 [Re: Carpathia]

Цитат:

Нямам банкова сметка (само дебитна карта със средна сума пари в нея.

Дебитна карта = банкова сметка.

enjoy
член

Регистриран: 11.04.2005
    #3377741 - 24.11.2016 09:30 [Re: Carpathia]

Цитат:

ще посетим специалисти, училища и организации за обследване на детето и мнения как да се подходи занапред и съвети за него.

Опитай се да вземеш някакъв вид покана/писмо от тези училища и организации, в което казват за какво те канят (тоест във връзка с аутизма). Също и покана от човека, който ще ви плаща билетите, в което казва че ще го направи. Според мен имаш шанс, ако ги убедиш че наистина затова искате да отидете. Успех!

Редактирано от enjoy (24.11.2016 09:32)

stone.ca
Candidate-American

Регистриран: 08.04.2015
    #3377771 - 24.11.2016 17:22 [Re: Carpathia]

Здравей, за съжаление аз също смятам, че шанса ти клони към 0 - това е туристическа виза. С цел лечение има друг вид визи. Ако съм един интервюиращ консул - честно казано това ми прилича на нелегална емиграция. Аз бях с наистина перфектен профил и ми отказаха туристическа виза. На абсолютно ВСИЧКИ изисквания отговарях ( деца, имоти, пари в сметка и т.н ) и нямаше отределено да имигрирам. Много зависи и от консула, преди мен имаше много рискови кандидати, но им даваха. Извода е - има много голям риск да ти откажат!

Carpathia

#3377871 - 25.11.2016 09:11 [Re: stone.ca]

Разбирам. Благодаря на всички за отговорите.

enjoy
член

Регистриран: 11.04.2005
    #3377874 - 25.11.2016 10:34 [Re: Carpathia]

Ооо, я стига, това че на някой който отговарял на профила му били отказали, не означава нищо. Тук, за съжаление, и късмета все още играе. А и целта не е лечение, а по-скоро разучаване на възможности относно лечение. Ако ти се дават почти $500 за такси за визи (нали сте трима), аз те съветвам добре да си подготвиш документите и да пробваш. А и нищо не ти пречи да кажеш, че ще ходите лятото, през ваканцията.

Редактирано от enjoy (25.11.2016 10:36)

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3377939 - 26.11.2016 06:08 [Re: enjoy]

Те тия училища и организации си имат толкова много клиенти тука само за тях питат и размитат. Процесът е толкова дълъг и тромав. Не знам какво са и обещали на жената ама в действителност не e толкова лесно. Това не е болест да се търси лечение. Ефект би имало ако живеете тук постоянно и детето да ходи на училище всеки ден и да получава адекватно образование и отношение. Виза едва ли ще ви дадат, особено щом отивате с две деца на интервю посред учебната година.

Carpathia

#3378776 - 01.12.2016 09:16 [Re: MiraUSA]

Отново въпрос: Попълвам един формуляр. Въпроса е мястото където пише Signature of applicant. Моето разбиране е подпис.(на хартия го правя, ще го пращам по поща). Но ми казаха,че в US се подписват като си пишат двете имена. А не някакви "детски завъртулки", което е разбирането за подпис за нас. Та, кое е правилно?

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3378793 - 01.12.2016 13:44 [Re: Carpathia]

Подпис се възприема начина, по който се подписваш обичайно, моето е завъртулки, ако искаш по-претенциозно, пиши си завъртяно имената но не го сменяй без повод.
Аз използвам моя от 8 клас.

Когато искат имена, си пише в полето "имена", когато инициали си е уточнено "инициали".

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Carpathia

#3378808 - 01.12.2016 15:57 [Re: gaiety]

Нали!!!! И аз така мисля.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3378818 - 01.12.2016 16:19 [Re: Carpathia]

Цитат:

Отново въпрос: Попълвам един формуляр. Въпроса е мястото където пише Signature of applicant. Моето разбиране е подпис.(на хартия го правя, ще го пращам по поща). Но ми казаха,че в US се подписват като си пишат двете имена. А не някакви "детски завъртулки", което е разбирането за подпис за нас. Та, кое е правилно?

Направо не е истина какви въпроси се задават тук ???

Ти 8 клас завършен имаш ли ??/

--------------------

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3378828 - 01.12.2016 16:38 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти май си забравил как се отнасят към формулярите в БГ. Аз като дойдох в САЩ много се учудвах как така е позволено да се задрасква във формуляр при направена грешка. Мен бе бяха тренирали в БГ, че ако сгреша, задължително трябва да препиша на нова бланка. Спомням си как ме втрисаше като трябваше да се попълва нещо, от което имах само един екземпляр. Това в миналия век де. По времето на кафявото лепило в пощите.

Затова не е чудно, че хората от БГ се кахърят за неща дето на нас ни се струват дреболии.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3378832 - 01.12.2016 16:43 [Re: angeloak1]

Е чак пък за подпис ... ... а това време с грешките отдавна отмина , аз едва го помня !!

--------------------

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3378855 - 01.12.2016 21:18 [Re: angeloak1]

Няма лошо, че питат. Дори дреболии могат да бъдат объркващи.

Колкото до времето на кафявото лепило, при нас QA изискват, ако се зачертава да се слагат инициали, дата до зачертаното и причина за корекцията. Празните полета се задраскват с една диагонална черта, а датата трябва да е във формат DD-MMM-YYYY. Може да се ползва сами син или черен химикал и използването на коректор е забранено. Та някъде лепилото още си се ползва.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3378859 - 01.12.2016 21:52 [Re: plain]

То при нас (в България) имаше миналия месец репортажи от САЩ как сме били обърквали българите в Америка - по повод изборите беше.
За пустите декларации - пишело някъде в инструкциите, че трябвало само и единствено със син химикал да са написани, пък българите в щатско имали навика да пишат с черен, та масово хората били връщани да преписват декларацията
Тъй че не се сърдете на тъпите въпроси, още сме в ледената епоха за някои работи.

--------------------

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3378889 - 02.12.2016 02:30 [Re: Carpathia]

Ползваш си завъртулките. Ако почнеш да подписваш с име, после трябва да ти сравняват подписа и за банките, примерно, на мен са ми искали да се подпиша по двата начина на една бланка пред техен човек.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Carpathia

#3378926 - 02.12.2016 12:33 [Re: sineo4ka]

мерси

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3379042 - 03.12.2016 03:59 [Re: Serendipity]

Цитат:

За пустите декларации - пишело някъде в инструкциите, че трябвало само и единствено със син химикал да са написани, пък българите в щатско имали навика да пишат с черен, та масово хората били връщани да преписват декларацията

Сини химикали, черни химикали, дрън-дрън. Много ви усложняват живота. У наше село по избори и референдуми се ползва моливче и никой не иска да ти види документ за самоличност. Баща ми беше тук по едни избори водих го да види, няма проблем, пускат го с мен навсякъде, не можа да повярва докато не видя в очите си.
За всякакви други форми и декларазии пишеш с каквото намериш, ползваш коректори, абе вярата в човека си е още жива по нашите земи.

Petridis

Регистриран: 24.12.2016
    #3382477 - 24.12.2016 14:12 [Re: Тиквичка]

Здравейте на всички разбрах че доста голям бил процента на връщаните от имиграционните на летището в Америка с туристически визи предстои ми пътуване до Сиатъл и се притеснявам благодаря ви предварително

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3382483 - 24.12.2016 15:14 [Re: Petridis]

От къде черпиш информацията си?
Да, има и върнати, но чак пък доста голям процент?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Кокосова
член
*

Регистриран: 16.10.2010
    #3410748 - 15.08.2017 14:42 [Re: Nadin]

Здравейте
Днес попълнихме апликейшъна на родителите ми за туристическа виза. Това, което ме притесни е, че на баща ми на формата не ми даде да попълвам за повече от една месторабота и за образованието му, както и за това дали е служил в казарма. Позволи ми да завърша формата и да разпечатам страницата с баркода.
Дали ще има проблем на интервюто? Има ли смисъл да звъня в посолството и да питам за това?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6634

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.