ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Sunshine86
неориентиран

Регистриран: 23.06.2016
Какво след J1 ..
    #3358638 - 24.06.2016 07:35

Здравейте
Четох, четох и реших и аз да попитам.
Търся вариант, в който да остана легално в Америка за поне още 1-2 години.
Пристигнах преди около 7-8 месеца в Атланта с J1 виза/работя в хотел/, следвайки любимия си.
Моето момче е тук от почти 4 години, след спечелена зелена карта, и все още не е резидент.
Опитах варианта с работодатели, но неуспешно.
Писах на различни фирми за втори J1, но за сега нямам успех и с тях. Всички се хващат за правилото с двете години.
Срещнахме се с адвокат, който посъветва за туристическа виза или да стана студентка.
Варианта с учението е добър, но е доста скъпо. Дори най-евтиния колеж не е удачен, тъй като не ми предоставя възможност да работя легално.
Май най-удачно ще е с туристическа виза, пак няма да мога да работя, но поне няма да плащам и за учение.
И тук вече идват мойте въпросителни :
1. До колкото ми стана ясно от всичките правителствени сайтове, дори да сключим брак, докато той не вземе гражданство, няма как да ми помогне да остана легално, нали ?
2. Видях на няколко места във форумите за лица участвали в J1 програма по 2-3 пъти едно след друго, как е възможно това ? И с кои фирми ?
3. Ако кандидатствам за туристическа виза, дали да го направя от тук или да се прибера до България ? Откъде бих имала по голям шанс да взема виза и то за по дълъг период ?
4. Някой има ли по добра идея ?
Варианта да живеем пак разделени не ни допада, мисля че всички ще ни разберат.
Благодаря предварително за съдействието.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
Re: Какво след J1 ..
    #3358665 - 24.06.2016 15:20 [Re: Sunshine86]

Да, инфото ти е правилно. Ето ти вариантите
1. Кандидатстваш за туристическа - макс легален престой е 6 месеца. Кандидатстваш от тук
2. Смяна на F1 - за мен най-добър вариант - колежите имат сутрешни и вечерни часове. Ти имаш сошъл, може да си работиш, но контрактор 1099, но гледаш да не те хванат Правиш смяна на статут от тук. Влизаш в сайта на колежа и там има инфо как се прави. Ако не, отиваш на място. Най-евтиният вариант е да учиш английски!
3. Жените се тук, подавате веднага петиция. Приятелят ти може да подаде за ситизън 3 месеца, преди навършени 5 години. Оставаш тук по някакъв начин или се прибираш.
4. Оставаш нелегално - единственият начин да се легализираш е брак с Американски гражданин, който твоят приятел ще бъде. Не вярвам да имаш много проблеми. Важното е, че си влязла в страната легално.

Другите ходят по няколко пъти, но всяка година кандидатстват! Едно след друго, ако не е H2B вариант, не се сещам за друг начин. Но и за нея кандидатстваш и има квота, за 1-2 години е, но нека не говоря на изуст, не съм запозната особено с този вид виза.

Дано съм помогнала

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Sunshine86
неориентиран

#3358841 - 26.06.2016 02:29 [Re: Киси]

Много благодаря за отговора. Полезно е човек да пита
Най-вероятно ще е варианта с туристическа виза от тук и след това студентска. Все ще избутаме до 5-тата година Но нелегално, ако мога, ще гледам да не оставам.
Колко по-рано е добре да подам за турситическа виза? И дали, ако нямам успех с нея, ще мога да кандидатствам за студентска?
За другите , които са посещавали Америка всяка година с J1, четох по форуми. Дори бях изненадана, тъй като съм наясно за правилото с 2-те години.
Благодаря отново

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3358842 - 26.06.2016 02:45 [Re: Sunshine86]

Съни, не знам колко добре ще им се види тая постоянна смяна на статут. По-добре директно сменяй на F1 тогава. Направи го преди изтичане на J1 визата. Да кажем 1-2 месеца, докато чакаш отговор, няма да си нелегално дори при изтичане на визата. Ако не ти дадат един ви виза, за друг няма смисъл да кандидатстваш - няма да дадат, поне аз така мисля. При един отказ, няма да те пуснат с друга виза
Фактът, че искаш да сменяш статути, най-нагло 2-ри път, ще им подскаже, че си решила да оставаш...

--------------------

Sunshine86
неориентиран

#3358843 - 26.06.2016 03:06 [Re: Киси]

За смяна към студентска съм се ориентирала най-късно септември / който идва мноооого бързо/. Обаче, наистина ми се иска да остана на туристическа... за това и толкова колебливо питам. Притеснението ми за нея е, че може да не им стигне довода ми за оставане и да кажат " Хайде, моето момиче - пътя!"
Подшушнаха ми да разгледам и за студентска виза със сертифициращи курсове.
Ех...тази вечер сядаме и решаваме, пък каквото сабя покаже!
Благодаря за помоща, при нови въпроси ще питам пак

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3358845 - 26.06.2016 03:12 [Re: Sunshine86]

От J1 за туристическа, може би е по-лесно. После, ще дойде в повече да искаш 3-ти вид статут/виза! Нея откъде ще я искаш? Ще се прибереш и от БГ ли?
И в двете положение - смяна за 2-ри път е доста рискова. Давай директно на студентска, защото с нея може да останеш, докато учиш - с една дума, с години....
А, ако ти откажат едната, няма да ти дадат другата. Само ще си приберат парите, защото всичко се плаща! А, имаш ли отказ и се прибереш - няма повече да видиш никаква виза!
Гадно, но факт

--------------------

Sunshine86
неориентиран

#3359087 - 28.06.2016 03:06 [Re: Киси]

Фактите са си факти!
Наистина ли смяташ, че лесно биха ми дали туристическа виза от тук?
До другата седмица трябва да съм взела решението... стига съм се мотала
Благодаря за помоща

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3359099 - 28.06.2016 04:58 [Re: Sunshine86]

Съни, няма нищо лесно или сигурно! Всичко опира до, хората които разглеждат документите ти. Отново ти казвам, че после ако се опиташ отново да смениш статут след 6м, може няма да те огрее и ще ти откажат, на основата, че ставаш съмнителна и се набиваш на очи. Защо не пробваш директно за студентска? Няма по-лесно даване, независимо от визата.
Съжалявам, щеше ми се да мога да ти кажа

--------------------

Sunshine86
неориентиран

#3359297 - 29.06.2016 21:11 [Re: Киси]

Благодаря, и на нас ни се иска да можем да знаем предварително...
Финансовата страна ме притеснява за студентската... Особено като знам, че дори да е по-евтин езиков курс, нямам сигурна работа. И на мен ми се иска да е малко по-лесничко, но

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3359299 - 29.06.2016 21:18 [Re: Sunshine86]

Така е, Съни, но студентският статут е дългосрочен. Месечно ще ти е между 400-500, ще имаш и 3 месеца ваканция, тя не се плаща. Все ще поработваш нещо, за да покриваш тази сума.
Туристическата, след 6м какво ще правиш? А, още веднъж смяна, много ще се набие на очи и ще влезнеш в съмнителен мод

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4855

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.