ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
Re: Зелена карта след подадена петиция I-130 - част 3
    #3378730 - 01.12.2016 01:12 [Re: tudorache]

Само свидетелство за съдимост ви трябва. Ако сте живеели в друга страна повече от 6 месеца ви трябва от полицията документ, че сте нямали проблеми с властите там. Ако сте пребивавали под 6 месеца не е нужен. Семейно положение документа се вади от общината трябва да е за съпруг и деца. Носете на всичко оригиналите с вас.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3378732 - 01.12.2016 01:46 [Re: tudorache]

Къде ти отговориха, къде те засилиха с грешна информация....

1. В исканите документи, пище, че ако си над 16год искат police record.
- свидетелство за съдимост от съда за всеки, който е над 16 и се явява с теб, независимо, че е пращано преди в САЩ, ако са минали над 6 месеца от тогава.
- полицейско свидетелство от всяка държава/и, в които се пребивавал/а сумарно над 12 месеца след 16-та си година, това, в случай, че е упоменато в ДС-260, важи за всички

2. Дали трябва да се представя семейно положение на интервюто?
- Да! "Marital Status Certificate

Available
Fees: 5 BG leva for a regular service (7 days); 7,50 BG leva for an expedited service (3 days); 10 leva for an express service (1 day)
Document Name: Удостоверение за семейно положение, съпруг и деца (Udostoverenie za semeyno polozhenie, suprug I detsa)"

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (01.12.2016 01:48)

Dimitar_sj
неориентиран

Регистриран: 23.01.2017
    #3386507 - 23.01.2017 21:17 [Re: gaiety]

Здравейте,
Дълга е историята ми и ще опитам да опиша в кратце.
Родителите ми спечелиха зелена карта и имигрираха 2005 година. Подадоха петиция за мен, след като взеха гражданство- F1. В този дълъг период на изчакване аз взимах визи. Първо 2 визи H2B, след това ми дадоха 10 годишна туристическа и всичките тези 12 години аз влизах в страната и излизах коректно повече от 12 пъти. Никога не останах без статут! Последно влезнах в САЩ преди 8 месеца с туристическата си виза и в този период направих adjustment of status. Научих наизуст сайта на USCIS в графите, които ме интересуват и открих, че вече има два chart-а във виза бюлетина. Датата ми все още не е в Final action date chart, но беше current в другия B chart - dates for filing the documents for family sponsored petition. Ходих да говоря с имиграционните няколко пъти. Самите те не бяха съвсем наясно с казуса. Даваха ми неправилни отговори, на което аз принтирал страници от сайта им ги питах как тогава ще обяснят въпросният текст, който им представях. Завърших първия разговор с супервайзерът в Field Chicago office. След като отричаше, че имам право да adjust-вам статута си, тя осъзна, че според информацията, която имат в сайта си, аз имам право и ми даде всички необходими форми за това. Попълних и изпратих. Получих писмо, че съм pending adjustment applicant. Аплайвах и за работна карта, която получих.
Аз си движа нещата по своите дела. Исках да попитам има ли хора с подобни случаи? Моля пишете ми ако има такова и също, ако някой има въпроси в тези казуси, бих могъл да помогна.
В момента следя виза бюлетина и очаквам приоритетната ми дата да стане настояща в този чарт А - Final action date, за да има на разположение виза номер и надявам се след интервюто - дълго очакваната зелена карта.

DarkManBG
любопитко

Регистриран: 02.05.2011
От: Melbourne, FL
    #3386758 - 25.01.2017 03:43 [Re: Dimitar_sj]

Кога точно ти подадоха петицията, защото ако 2005 са взели 3к едва ли веднага са ти пуснали петицията.

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3386956 - 26.01.2017 12:20 [Re: Dimitar_sj]

Каква е тази работна карта, която си получил с pending adjustment of status? И защо е трябвало да говориш с някакви служители, за да вземаш форми и доказваш права, при положение че всички форми и законови положения са онлайн. Или не обясняваш добре, или историята ти нещо куца.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3386960 - 26.01.2017 14:17 [Re: sineo4ka]

forget about it

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Dimitar_sj
неориентиран

#3386989 - 26.01.2017 16:54 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Каква е тази работна карта, която си получил с pending adjustment of status? И защо е трябвало да говориш с някакви служители, за да вземаш форми и доказваш права, при положение че всички форми и законови положения са онлайн. Или не обясняваш добре, или историята ти нещо куца.

Явно не си наясно с казуса adjustment of status. EAC - employment autorization card се нарича работната карта и така се издава в случаите, в които alien е в страната и е в процес на промяна на статуса си от неимигрантски в имигрантски. Изчаквайки взимането на решение от американските власти, процесът се нарича adjustment of status. Обясних в първия си пост какво наложи аджъстването на статута ми - чарт А и чарт Б във виза бюлетина. И ми се струва, че не е проблемът в обясняването ми или в това, че нещо ми куца, а в твоето незнание и категоризиране Промените във виза бюлетина с появяването на втори чарт Б се случват октомври 2015. Но ще те оставя да си почетеш и разучиш тези неща и после ако има нужда от коментиране, ще коментираме.

Dimitar_sj
неориентиран

#3386990 - 26.01.2017 16:57 [Re: DarkManBG]

Цитат:

Кога точно ти подадоха петицията, защото ако 2005 са взели 3к едва ли веднага са ти пуснали петицията.

Петицията направихме веднага, след като родителите ми станаха граждани. Затова я подадохме едва октомври 2010 година. Аз вече имах 10 годишна туристическа виза и нямаше проблем да влизам и излизам. Може би знаеш, че с налична петиция взимането на визи е по-трудно. Това беше и мотивът ни да изчакаме.

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3386994 - 26.01.2017 17:07 [Re: Dimitar_sj]

Честно казано, цялата тази работа ми се вижда малко странна...
Не знам защо сте изчакали, родителите ти да станат граждани. Колкото по-рано подадеш петиция, толкова по-добре. Според мен като вече си имал туристическата виза, вашите е трябвало да подадат веднага. Това както и да е, но аз не мисля, че можеш да правиш adjustment of status и да се осланяш на първата таблица от бюлетина, при положение, че си влезнал в страната като турист. Gaiety може да каже по-добре, ама аз това дето си взел EAD при положение, че си бил на туристическа виза ми се вижда малко странно.

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3387028 - 26.01.2017 20:47 [Re: zlatiyor]

Ако му е дошла датата, може. Аз обаче продължавам да не разбирам другите механизми. Малко ми е fishy.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14827

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.