ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
finlislav
неориентиран

Регистриран: 29.06.2016
Търся съвет- съпруга кандидатства за Ф1 виза иподадена петиция I-130
    #3359284 - 29.06.2016 19:17

Здравейте,

Имам следната дилема- Аз съм псотоянно пребиваващ в Щатите от 2011 , но реално от миналата гоидна се преместих за по-постоянно. Моята съпруга също е в щатите след като влезе преди година на туристическа виза. Идвала е и преди със същата виза и се е връщала без пресрочване. Миналата година тя влезе в САЩ , по това време не бяхме женени все още ,но очаквахме деътенце да се роди и малко след това сключихме брак август 2015. Детето се роди тук в щатите и съпругата ми излезе по майчинство. Решихме ,че най-добре е следващите 2 години майчинство да ги изкара в щатите и затова Подадохме за за Ф1 AOS Окт, и след това пуснахем и за I-130 през Дек 2015. Решението за одобрен АОС дойде едва през Април 2016 , но новия й семестър се очаква да започве сега през Септември.
Дилемата е дали има шанс за съпругата ми да получи Ф1 виза в София ако се прибере сега до БГ и кандидатсва за Ф1 виза на базата на одобрения АОС Ф1 ,или шансовете са минимално заради регистрирания I-130?

Благодаря за мненията!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Търся съвет- съпруга кандидатства за Ф1 виза иподадена петиция I-130
    #3359293 - 29.06.2016 20:49 [Re: finlislav]

Доколкото разбирам, съпругата ти е стояла нелегално в САЩ откакто й е изтекла туристическата виза. В този случай вероятността да я пуснат обратно в Щатите, ако излезе сега, е много, много малка, независимо от одобрението за Ф-1. Най-хубаво е да се посъветвате с опитен адвокат.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

finlislav
неориентиран

#3359295 - 29.06.2016 21:01 [Re: Milano]

Цитат:

Доколкото разбирам, съпругата ти е стояла нелегално в САЩ откакто й е изтекла туристическата виза. В този случай вероятността да я пуснат обратно в Щатите, ако излезе сега, е много, много малка, независимо от одобрението за Ф-1. Най-хубаво е да се посъветвате с опитен адвокат.

Реално погледнато съпругата ми е била в "authorised stay" през целия период- Молбата промяна на статус от туристическа към студентска беше пусната навреме (преди да изтече I-94) и през периода на изчакване,докато USCIS вземат решение тя се водеше "в статус". След получването на одобрение, тя е с разрешение за DS-duration of status до 2018г. Въпроса е ,че няма виза в момента която да отразява новия статут (Ф1), и ако изезе от САЩ , може да се върне само с нова виза отговаряща на този статут-т.е Ф1

Milano
твърдоглав чешит

#3359296 - 29.06.2016 21:03 [Re: finlislav]

Аз това го разбирам много добре, сменила съм няколко Ф-1 и Н1-В визи преди да взема зелена карта. Много е вероятно да се заядат в посолството и да не я пуснат обратно докато не й излезе ред за зелена карта. Аз на ваше място не бих излизала от САЩ докато не си получа зелената карта.

--------------------
- Миряна Башева

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3359298 - 29.06.2016 21:14 [Re: finlislav]

Точно така! В момента тя няма виза F1, а статут на студент. Не може да напуска странта. Ако напусне, тя не може да се върне, защото реално е сменила статут, а няма виза. За да дойде отново с F1, то тя трябва отново да кандидатства по процедурата, без значенйе от статута й преди да излезне от страната.
Предвид, че има пусната петиция, одобрение за какъвто и вид виза клони към 0.

И аз бих посъветвала да не напуска страната без зк.

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

finlislav
неориентиран

#3359302 - 29.06.2016 21:50 [Re: Киси]

Цитат:

Точно така! В момента тя няма виза F1, а статут на студент. Не може да напуска странта. Ако напусне, тя не може да се върне, защото реално е сменила статут, а няма виза. За да дойде отново с F1, то тя трябва отново да кандидатства по процедурата, без значенйе от статута й преди да излезне от страната.
Предвид, че има пусната петиция, одобрение за какъвто и вид виза клони към 0.

Да,така е- наличието на петицията изглежда е утежнаващ фактор в случая. Чудя се обаче дали наличието на такава винаги се тълкува за имиграционо намерение, в краткосрочен план, особенно като се има в предвид дългия срок за процедиране на петиция в категория F2A? В нашия случай петицията беше пусната за всеки случай, без да имаме ясни планове за местоживеене след 2-3 години .Съпругата ми има постоянна,добре платена работа в БГ, от където сега е в майчинство и има намерение да се завърне на старата си позиция в BG след приключване на студетнската й програма. Освен това има бележка,че мястото й се пази до 2018г. Аз пък работя за комапния, в която сравнително лесно би могъл да издействам трансфер в БГ офисът ни.
Споделям тези подробности с мисълта, дали тези неща се взимат под внимание от консулството в София или следват правилото- ако има петиция,значи имиграционите намерения са категорични , и в резултат не може да бъде издадена срочна-неимигрантска виза междувременно?

Milano
твърдоглав чешит

#3359303 - 29.06.2016 21:55 [Re: finlislav]

Цитат:

или следват правилото- ако има петиция,значи имиграционите намерения са категорични , и в резултат не може да бъде издадена срочна-неимигрантска виза междувременно?

Следват логиката - ако сам си изявил категорично заявление за имиграция, т.е. сам си подал молба за такава, значи си потенциален имигрант.

--------------------
- Миряна Башева

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3359304 - 29.06.2016 22:09 [Re: finlislav]

Да, както Милано ти е написала. Ти си подал петиция за имигрант, как следва имиграционните да приемат това?

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

finlislav
неориентиран

#3359305 - 29.06.2016 22:23 [Re: Киси]

Цитат:

Да, както Милано ти е написала. Ти си подал петиция за имигрант, как следва имиграционните да приемат това?

... и аз това се опитвам да разбера . Но има и малко противореяич - Припомням ,че USCIS вече одобриха промяна на статут за съпругата ми от B2->F1 при налична на вече вървяща петиция и заявление от мое име, като спонсор на съпругата си ,изнасяйки всички подробности по-горе. Не мога да скрия ,че беше изнендада да получим одобрение , но е факт.
От тук идва въпроса ,USCIS различни логика ли ползват от консулствата (DOS) ?

Milano
твърдоглав чешит

#3359307 - 29.06.2016 22:30 [Re: finlislav]

Процедурата по АОС е задвижена преди да подадете петицията за зелена карта. Предполагам, че затова са я одобрили. Ако беше обратното, вероятно нямаше да има одобрение за АОС.

--------------------
- Миряна Башева

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1206

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.