ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Vladimirnn
неориентиран

Регистриран: 16.06.2016
Въпроси за пребиваване с туристическа виза
    #3359378 - 01.07.2016 10:42

Здравейте на всички, имам следните въпроси. Попрочетох доста от темите тук и осъзнах, че пребиваването с цел работа без зелена карта е вариант криещ доста рискове и трудности. Интересуваме ако се влиза и излиза с туристическа виза прочетох, че престоя ще зависи пряко от служителя на летището. За да няма проблем с пътуването трябва да се напусне страна преди да изтече максималния период който при този тип визи е 6м. Има ли минимален период в който не може да се върнеш. Тоест може ли да пътуваш до Европа и да се върнеш след 10дни примерно. Другия ми въпрос е ако успея да си извадя от техните шофьорски книжки, което при тях е и като лична карта помага ли ми това по някакъв начин да пребивавам там и с намирането на работа или ще бъде без значени притежаването на този документ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ioana_g
неориентиран

Регистриран: 01.10.2015
Re: Въпроси за пребиваване с туристическа виза
    #3359382 - 01.07.2016 11:26 [Re: Vladimirnn]

Това, което аз знам, е че имаш право на престой с туристическа виза максимум 6 месеца в годината. Т.е. можеш да се върнеш най-рано след 6 месеца. На другите въпроси може да отговори някой по запознат с подробности. Това което аз знам е, че за да работиш легално, трябва да има Social Security number, който няма как да ти издадат с туристическа виза.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3359414 - 01.07.2016 16:45 [Re: Vladimirnn]

Максималният престой е 6м, ако ти го дадат. Възможно е и да получиш 3м, тогава имаш само толкова, не 6.
1. Изобщо не е добра идея да работиш нелегално
2. Задължително е да напуснеш страната след разрешения период, след това не е добре да дойдеш преди 6м. Всъщност никой няма да те спре да пътуваш обратно след 10 дни, но идвайки обратно, най-вероятно ще ти вземат визата/канселират/ и ще те върнат обратно. Позната пътува обратни след 5м и беше на разпит 4 часа,нза да в питат как има пари за билет, след като родителите й разботят за минимална заплата! Смятай как ти знаят цялото родословно дърво. Някак я пуснаха, истинско чудо. Следващ път нямаше да има и затова смени статут веднага.
3. Не виждам как изобщо можеш да успееш да извадиш шофьорска книжка - където и да било! За целта всеки щат има изисквания, но най-важните документи, които искат навсякъде са - сошъл секюрити номер, зелена карта - чуваш, че вече май я искат на доста места, доказване на адрес, на който пребиваваш - сметка за ток, вода, наем- тези неша, за да ги плащаш - искат пак сошъл! 2-3 вида документи - писма, договори, за да докажеш адрес.
4. И по някакво несъществуващо чудо да вземаш книжка - пак не ти дава прави да пребиваваш и работиш. Има доста щати, в които полицията има право да проверява статут, като те спре.

В твоя случай, съветвам, с туристическа, в разрешеният период, да кандидатстваш за смяна на статут на F1. Ако те одобрят, можеш да стоиш в страната, докато учиш - много години може да проточиш това. Но, това отново води след себе си минуси - нямаш право на сошъл, нямаш право да работиш, нямаш право да напускаш страната. Ако се прибереш и оттам кандидатстваш за F1 виза, тогава единствената разлика е, че ще можеш да излизаш от страната.

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Vladimirnn
неориентиран

Регистриран: 16.06.2016
    #3359420 - 01.07.2016 17:19 [Re: Киси]

С две думи по-добре да не се занимавам.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3359422 - 01.07.2016 17:56 [Re: Vladimirnn]

За оставането нелегално - да.
Забравих да ти кажа най-добрия вариант - брак с американски гражданин

--------------------

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3359437 - 01.07.2016 20:54 [Re: Киси]

Цитат:

Забравих да ти кажа най-добрия вариант - брак с американски гражданин

Тц, докторат в сферата на нано-технологиите най-добре

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3359441 - 01.07.2016 21:51 [Re: Kalin72]

Ядрена физика не е ли добре

--------------------

US Life
Търсещ себе си!
**

Регистриран: 05.07.2005
От: USA
    #3362416 - 28.07.2016 18:03 [Re: Киси]

Цъ, вече не е на мода

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #3362846 - 03.08.2016 00:50 [Re: Киси]

Цитат:

2. Задължително е да напуснеш страната след разрешения период, след това не е добре да дойдеш преди 6м. Всъщност никой няма да те спре да пътуваш обратно след 10 дни, но идвайки обратно, най-вероятно ще ти вземат визата/канселират/ и ще те върнат обратно. Позната пътува обратни след 5м и беше на разпит 4 часа,нза да в питат как има пари за билет, след като родителите й разботят за минимална заплата! Смятай как ти знаят цялото родословно дърво.

Мой роднина беше тук 4 месеца, отиде до България, и след месец престой в България дойде пак. Иначе си има 10-годишна туристическа виза в паспорта. При второто влизане са го разпитвали около час на летището, в отделна стаичка. Аз бях написал и специално писмо (причината), та те чели писмото, пак го разпитали, пак чели... и в крайна сметка го пуснаха и му дадоха 6 месеца престой, но си беше нервна ситуация до последно.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3362847 - 03.08.2016 01:15 [Re: Тричко]

Точно, няма никаква гаранция, че ще те пуснат! Всичко е на кантар и зависи от граничния полицай.

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2100

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.