ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
Re: Брак с американски гражданин
    #3371224 - 10.10.2016 21:27 [Re: Ssawyerr]

Моя случайне подобен, но се запознахме тук в БГ лятото, елуфория голяма. Декември се оженихме, пуснахме, документи за зелена карта. К1 или К3 виза, прочети за тях Милано ти е пуснал линк. Другия вариянт е Петина както ти написа, аз минвам по същата процедура. Решихме, че така е най-добре за нас.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

Редактирано от VAD85 (10.10.2016 21:47)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3371226 - 10.10.2016 21:40 [Re: VAD85]

Цитат:

Деугия вариянт е Петина както ти написа, аз минвам по същата процедура.

Това аз не го разбрах, защо варианта на Петина е по добър и как и ти минаваш в същата процедура ( говоря за оставането не съпругата в БГ ) ?

Сега, ние сме женени вече 12 години , жена ми е американка ... та според теб ако утре решим да живеем в БГ , трябва да наемем адвокат, да ходим до Солун няколко пъти и т.н.т. глупости ???

К'мон мен , айде малко комон сенс

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

VAD85
кумчо вълчо

#3371228 - 10.10.2016 21:46 [Re: Ян Бибиян™©]

Не се изразих правилно, имах предвид процедурата за зелена карта която и Петина мина , отнема около 7-8 месеца.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3371230 - 10.10.2016 21:50 [Re: VAD85]

Е да, по това спор няма - навремето и аз по тази процедура минах, само че тогава отне 3 седмици

Аз говорех за това, как да остане момичето легално в БГ , нали той каза че тя ще отиде там и ще го чака докато получи ЗК , което как знаем трае 7-8 ( а може и повече ) месеци .

А доколкото разбирам Петина - в началото не са смятали да се женят и затова солунски врътки .

След като те ще се женят за какво са им такива глупости, представят брачното свидетелство заедно с другите документи и готово, нито адвокат нито нищо не им трябва !

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3371273 - 11.10.2016 01:52 [Re: Ян Бибиян™©]

Тези двамата с адвокатите продъниха форума да се хвалят как не могат да вържат едно изречение на английски и са платили адвокатски хонорар за преводачески услуги.
Не знам кой ги е излъгал, че ще спечелят 3 дена по-ранно интервю като си платят, но всеки дръзнал да се появи тук с въпрос бива пратен директно при кръвопийците.

Бибияне, годеническата е по-бърза процедура, защото само сменя статус на място в САЩ, в смисъл ще са разделени по-кратко.
Но аз така и не разбрах какво точно възнамерява да прави питащият, имам чувството, че им се живее в БГ.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

VAD85
кумчо вълчо

#3371276 - 11.10.2016 02:09 [Re: gaiety]

Надменното ви поведение все повече ме убеждава, че хора като вас се хранят от злобата си. Срещам много ваши коментари, как изкарвате хората глуповати, че задават за вас лично малоумни въпроси. Да изтрийте пак мнението ми както стана в една друга тема, в която ви отговорих пак на такова ваше изказване. Първо никой никъде не се е хвалил, че сме хванали адвокати а не виждам и какво има за хвалене, че човек е използвал адвокатски услуги. И когато не знаете, конкретно казусите на хората, защо са прибегнали до адвокати моля ви не бълвайте излишни глупости.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3371284 - 11.10.2016 02:44 [Re: gaiety]

Цитат:

Бибияне, годеническата е по-бърза процедура, защото само сменя статус на място в САЩ, в смисъл ще са разделени по-кратко.
Но аз така и не разбрах какво точно възнамерява да прави питащият, имам чувството, че им се живее в БГ.

Аз това не мога да го отговоря, всеки си е с препоитанията !

По горе имах в предвид как булката да стои легално в панелка и даже ако иска да работи - много се клъопат в момента учителки по английски !

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3371295 - 11.10.2016 05:39 [Re: VAD85]

Цитат:

моля ви не бълвайте излишни глупости.

Това ти казах и аз като започна да "съветваш" хората
Интерпретирай поведението ми както ти е угодно, не ми пречиш ти нали дойде, попита, отговори ти се и ти нищо не разбра...но когато не се занимаваш лично, така се получава.
BTW, помниш ли какво ти казах?

Цитат:

споко, най-късно до октомври ще си тук, ти започвай по малко да подготвяш документи, а тя да е готова с афидейвита да го подаде веднага щом толкова бързате

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

VAD85
кумчо вълчо

#3371314 - 11.10.2016 09:00 [Re: gaiety]

Виж много ми се искаше да си спестя парите, които дадох по тези хиени адвокатите. Но нямаше как да се случи, при нас нещатат бяха малко по заплетени и не се наложи нямахме избор. Това, че съм сметнал да не споделям в форума точно колко е заплетен моя случай е друг въпроас.

--------------------

Ssawyerr
неориентиран

Регистриран: 08.10.2016
    #3371328 - 11.10.2016 15:53 [Re: gaiety]

Цитат:

Тя ще дойде в България, независимо дали ще се женим тук или там чрез K1.
Въпросът ми е дали е по- добре да се оженим тук и да кандидатствам за CR1 оттук и да одължим нейният престой в България, докато чакаме моята виза или да не сключваме брак тук и да подадем за К1. Цялото това чудене е с цел да сме заедно, ако е възможно през цялата тази процедура, независимо дали ще е K1 или CR1.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.