ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
Re: Брак с американски гражданин
    #3371350 - 11.10.2016 18:20 [Re: Ssawyerr]

Мен ако питаш с идването на приятелката ти подавате формуляр i129f, ако имате късме бързо ще ви одобрят от сервизния цетър, може да е още преди изтичането на 3 месеца на приятелката ви. Ако остава може с вас на интервюто да бъде в посолството. Мисля, че това е най-бързия начин. Женидбата в БГ и после разправията с документи е по-голяма, и отнема малко повече време. Вие решавате, аз съм с женидба от Бг така направихме защотото при нас случая е малко по особен.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3371414 - 12.10.2016 04:08 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Деугия вариянт е Петина както ти написа, аз минвам по същата процедура.

Това аз не го разбрах, защо варианта на Петина е по добър и как и ти минаваш в същата процедура ( говоря за оставането не съпругата в БГ ) ?

Сега, ние сме женени вече 12 години , жена ми е американка ... та според теб ако утре решим да живеем в БГ , трябва да наемем адвокат, да ходим до Солун няколко пъти и т.н.т. глупости ???

К'мон мен , айде малко комон сенс

Точно това трябва:) Пък ако искаш вЕрвай, ако искаш не:)
Няма никакво значение, че жена ти е американка и че сте женени 12 години. Ако утре отидете да живеете в БГ на нея ще и разрешат да остане 3 месеца като турист. Оттам нататък трябва първо (може да го направите и преди да тръгнете за България) да вземе виза за дългосрочно пребиваване и чак тогава има право да подаде документи за лична карта.
смяташ ли, че ако имаше вариант да прескочим процедурата със Солун, Румъния или което и да се сетиш близко Бг посолство до България, нямаше да го направим, след като няколко пъти написах, че търсихме всякакви варианти мъжът ми да остане ЛЕГАЛНО след позволените му три месеца.

Момчето е написало ясно, че няма намерение да живее в БГ, но искат да са заедно докато тече която и да им е процедура.

Мъжът ми има втора лична карта, която догодина като изтече и ако решим да се върнем случайно да живеем в БГ ще трябва да минем същата процедура, или преди да тръгнем от Америка да подадем документи за виза за дългосрочно пребиваване с която да влезе в страната а не като турист, без никакво значение дали ми е мъж и от колко дълго.

И да ви се вярва и да не ви се, все ми е тая:) Всеки си има глава на раменете и може да си провери нещата.

А варината, който дадох е само при положение, че решат да се женят в БГ и от Бг да подават документи. Трите месеца няма да са им достатъчни ако искат да са заедно.
Както и да е.

Успех каквото и да решите да правите.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Редактирано от Петина (12.10.2016 04:12)

Петина
почетен член

#3371415 - 12.10.2016 04:18 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Е да, по това спор няма - навремето и аз по тази процедура минах, само че тогава отне 3 седмици

Аз говорех за това, как да остане момичето легално в БГ , нали той каза че тя ще отиде там и ще го чака докато получи ЗК , което как знаем трае 7-8 ( а може и повече ) месеци .

А доколкото разбирам Петина - в началото не са смятали да се женят и затова солунски врътки .

След като те ще се женят за какво са им такива глупости, представят брачното свидетелство заедно с другите документи и готово, нито адвокат нито нищо не им трябва !

Ех, Ян Бибиян, ако ставаше тази работа с представянето на брачното свидетелство...:)

Ние вече бяхме женени и продължавахме да се чудим и търсим как той да остане в БГ. Отдел Миграция не ти признават брачното свидетелство без виза за него или нея. А туристическата виза също не важи при тях дори да са женени.
Все едно в америка да вляза като турист да се омъжа и да отида да подам документи за зелена карта - те веднага ще ми я дадт?!

Нямам за цел да споря и да се заяждам:)

--------------------

J.R.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3371456 - 12.10.2016 17:50 [Re: Петина]

Цитат:

Все едно в америка да вляза като турист да се омъжа и да отида да подам документи за зелена карта - те веднага ще ми я дадт?!

Веднага , ала минут не, но като се следва процедурата ( аджустмент оф статус )ще ти я дадат, ДА !

Ако за БГ наистина трябва виза Д преди да влезеш - нещо не съм сигурен дали е точно така, мога да накарам брат ми да пита ( той е ченге ) ... но дори и да е така, за какво са тия връки в Солун ала бала - на питащия бъдещата жена може да си я извади още от САЩ и готово !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Valkiria
КиФла БаЯта

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Petersburg FL
    #3371497 - 12.10.2016 23:06 [Re: Ян Бибиян™©]

За съжаление е точно така. Аз съм бивше гранично ченге и все още съм в час. Гражданин на САЩ който е член семейство на български гражданин, ако иска да пребивава в РБ над 90 дни в рамките на 6м, трябва да влезе с виза тип Д. Визата е безплатна.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3371512 - 13.10.2016 01:38 [Re: Ssawyerr]

Значи, както и предположих, че девойката стои в БГ само за да сте заедно, тогава докато се оправите с документите, за нея е в сила влез-излез всеки 3 месеца (за 8-10 трябва да сте приключили, ако не искат допълнителни доказателства)
Женете се в България и подавайте I-130 чрез емиграционните в посолство Атина https://www.uscis.gov/about-us/find-usci...ns-field-office
Поне гарантирам, че са много експедетивни, имат опция и онлайн плащане, влезте в сайта на тяхното посолство, за да видите повече телефони и мейли, с които да комуникирате.

Само не забравяйте, че за афидейвита тя трчбва да докаже повече от 24 030 на година изкарани/декларирани в САЩ.

Айде честито на младите

ПП, на ваше място първо щях да опитам туристическа виза и после смяна на статут, а ако откажат виза, чак тогава да се занимавам от БГ.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (13.10.2016 01:44)

Петина
почетен член

#3371515 - 13.10.2016 03:05 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Веднага , ала минут не, но като се следва процедурата ( аджустмент оф статус )ще ти я дадат, ДА !

Ако за БГ наистина трябва виза Д преди да влезеш - нещо не съм сигурен дали е точно така, мога да накарам брат ми да пита ( той е ченге ) ... но дори и да е така, за какво са тия връки в Солун ала бала - на питащия бъдещата жена може да си я извади още от САЩ и готово !

Ми така де, същите процедури ги има и в БГ и си взима личната карта, ама не веднага след като сключат брак и с удостоверението.

Така е, може да си я извади от САЩ, но отнема от 3 до 5 месеца. Поне преди 3 години сроковете бяха такива, едва ли са ги променили, но пък е възможно.

Лично на нас варианта със Солун ни беше по-евтин от евентуално второ и трето връщане на мъжа ми до САЩ. Другото водещо беше, че искахме да сме заедно.

--------------------

J.R.

Редактирано от Петина (13.10.2016 03:20)

Petridis

Регистриран: 24.12.2016
    #3388640 - 05.02.2017 13:40 [Re: Петина]

Здравейте на всички.Много ще съм благодарна на тези които ми окажат някаква каквато и да е помощ.Въпросът ми е следния кой вариянт е по добър и по бърз 1.Приятелят ми идва в България сключваме брак и кандидатстваме по реда или 2.От Америка подава документи за годеническа виза.И долу горе какво е времето което се чака в двата случая.Искам да се извиня ако е писано някъде и не съм го намерила но в главата ми е малко каша и за това.Благодаря много на всички предварително.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3388678 - 05.02.2017 20:13 [Re: Petridis]

Според мен годеническа виза, идване тук и сключване на брак е най-бърз и лесен вариант.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Petridis

Регистриран: 24.12.2016
    #3388732 - 06.02.2017 07:31 [Re: Nadin]

Много благодаря за отговора,но имам още едно питане.Значи идва в България сключваме брак и веднага подаваме директно в посолството и чакаме долу горе това ли е реда.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4900

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.