ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Geroj
неориентиран

Регистриран: 30.10.2013
Re: Излизане от САЩ за повече от година
    #3399589 - 01.05.2017 19:04 [Re: gaiety]

Сърдечно благодаря за надлежния отговор.
Не знаех че има възможности да ме изпратят на корт...но предполагам се отнася за по сериозни нарушения относно имиграционния режим, но ще се ходи ако се наложи, за адвоката е ясно.
Явно ще се наложи да преведа цялата купчина с документи относно заболяването на майка.
Сигурно ще вляза през Маями...надявам се да не се ядат много много от там.

--------------------
Неориентиран !!! Тук съм за да се ориентирам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3399590 - 01.05.2017 19:14 [Re: Geroj]

На корт отиваш, само ако митничаря има основание да ти вземе зелената карта и понеже това не са негови правомощия, съдията ще реши дали да те екстрадират, не че имаш провинения.
Е, ако си криминален или издирван от специални служби, тогава даже и до съдията няма да те пратят
Освен епикриза и диагноза не виждам какво друго би ги интересувало като доказателства, номера е да се виждат дати и болнични адреси.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3399593 - 01.05.2017 19:39 [Re: Geroj]

Епикризата е хвърчащ документ за имиграционния служител, може и да я погледне, а може и да не я погледне. Може да те пусне, а може и да не те пусне. Но най-вероятно (базирано на погледа ми върху няколко подобни случая от преди години, а и наскоро), ако това ти е първо излизане от САЩ, и с такъв дълъг срок, ще те пусне. И не се панирай, най-важното.

Geroj
неориентиран

Регистриран: 30.10.2013
    #3399618 - 01.05.2017 22:24 [Re: Kalin72]

Хах...мерси отново за изчерпателния отговор.
За моя радост не отговарям по нищо за специалните служби
Лошото е че нямаме епикриза...имаме само болнични, защото лечението е свързано с повечко стоене вкъщи...и без оперативни намеси.
Питах лекуващия доктор за такава, а той ми отговори че такава се издава само при престой в болница....

--------------------
Неориентиран !!! Тук съм за да се ориентирам

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3399681 - 02.05.2017 18:00 [Re: Geroj]

Споко - наи важното е да не се притесняваш.
Споделям личнен опит -ама от това не значи че и на теб ще ти се случи съшото.
Аз имам горе долу същото развитие на нещата - доидох Дек и някъде Януари се върнах обратно в Европа - по стечение на обстоятелтвата се върнах в Амерка в началото на Сеп.
Имиграциония ме попита -защо - аз му казх ами така се получи .
Не си правя базик въобще - точно това му казах.
Съответно записа в паспорта че ме е нямало едколко си време и ми рече - за сега си ОК ама ако продалжиш да отсъстваш друго ще стане.

Съвет - сега не мислиш за гражданство предполагам но си запиши датите на влизане ,излизане и т.н. пази си билета ...въобще да имаш лог на това кога те е нямало.
Ако един ден подаваш за граждаство и не сменят нещо дотогава - ще се наложи да показваш док че си бил свързан с Америка и т.н - аз подадох наскоро и ми отне доста време да оформя тия неща - на мене нямаше кои да ми каже тия неща.

danislava
неориентиран
*

Регистриран: 04.09.2013
    #3400217 - 05.05.2017 09:50 [Re: paul_v]

Здравейте,зададен е въпроса , но все пак да попитам за нашия случай. Аз със моето семейство / мъжът и детето ми / сме вече година в БГ. На 27.04 бяхме купили билети , тъй като до 29.04 трябваше да влезем в US. Но се разболях и сега имаме билети за 07.05.2017 . Мислите ли че ще ни направят проблем за тези 8-9 дни просорочие. Взех си документ за всеки случай от лекарката че съм била болна за периода. Какво е вашето мнение?

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #3400223 - 05.05.2017 14:25 [Re: danislava]

Цитат:

Здравейте,зададен е въпроса , но все пак да попитам за нашия случай. Аз със моето семейство / мъжът и детето ми / сме вече година в БГ. На 27.04 бяхме купили билети , тъй като до 29.04 трябваше да влезем в US. Но се разболях и сега имаме билети за 07.05.2017 . Мислите ли че ще ни направят проблем за тези 8-9 дни просорочие. Взех си документ за всеки случай от лекарката че съм била болна за периода. Какво е вашето мнение?

Няма да имате никакви проблеми. На теория много плашат, колко страшно може да е дългото отсъствие и т.н., на практика тук е пълно с примери от хора, които ги е нямало в САЩ по 3-4 и повече години и след разпит на летището пак са ги пуснали. Не се притеснявай, всичко ще е ОК.
Разкажи обаче после тук как е минало, за да знаят след време други в твоята ситуация.

danislava
неориентиран
*

Регистриран: 04.09.2013
    #3400228 - 05.05.2017 15:38 [Re: Eoiline]

Ok

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3400229 - 05.05.2017 16:20 [Re: danislava]

Не вярвам да имате проблеми, за гражданството обаче по добре не се хабете а подайте 5 години след сегашното ви влизане ( ако стоите тук 5 години разбира се ) !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

pisheta
новак

Регистриран: 03.05.2017
    #3400330 - 06.05.2017 09:30 [Re: Nancy]

Здравейте, на моят съпруг ще му се наложи да влезе за 20 дни първоначално и след това ще пътува за Бг пак. Ще може да дойде отново след 9-10 месеца. За гражданство е ясно, но ще има ли проблем за това, че няма да си изчака първия път картата и номера на осигуровката. Дали мога аз да ги получа и после да му ги изпратя? На влизане ще има ли проблем че го е нямало няколко месеца? Ще работи в Б-ия, а дали това се пише в годишната декларация в САЩ? Тя кога се подава и трябва ли лично да я подава? Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3986

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.