ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Nancy

Регистриран: 28.09.2006
Излизане от САЩ за повече от година
    #3384553 - 09.01.2017 23:03

Здравейте,

Може би темата е дискутирана, но не можах да намеря информация. Баща ми е със зелена карта, която беше активирана Октомври 2015та. Не можа да си намери стабилна работа и имаше някои здравословни проблеми и реши да се прибере временно в България. Но по стечение на обстоятелствата стана година и един месец от както си тръгна (Декември 2015). Сега иска да замине края на този месец, но не сме сигурни колко е сериозно отсъствието му и дали могат да го спрат. Можете ли да ни дадете съвет дали има документи, които да си извади преди да тръгне, за да може по някакъв начин да покаже по някакъв начин уважителна причина и какво да очакваме. Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Излизане от САЩ за повече от година
    #3384574 - 10.01.2017 01:26 [Re: Nancy]

Документа се казва Re-entry Permit (Form I-327), ама се издава преди да се напусне САЩ, защото изисква пръстови отпечатъци, а не преди да се влезне пак в САЩ. Сега така както се е получило или трябва да разчитате на милостта на имиграционните като дойде пак тук или да се опита да лети до Торонто и от там да влезне пеша през Ниагара, като каже че просто е бил да разгледа водопада от канадска страна. Обаче не трябва да има никакъв багаж с него и вече и тоя вариант не е много надежден, защото и в Торонто вече могат да му направят проблеми, особено ако не говори добре английски и не знае как да се разправят с имиграционните. С две думи положението му никак не е розово и единствено трябва да се разчита на късмет.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3384581 - 10.01.2017 05:17 [Re: Nancy]

За толкова кратък период може да представи документ на летището, че е отсъствал по медицински причини или гледане на болен родител, никой не може да го екстрадира, ако има валидна зелена карта, настоящ адрес, и не е имал криминални прояви преди да се е произнесъл съдия.

Не вярвам да се стигне до там, но и да се стигне шанса да му вземат картата клони към 0, аз лично на ваше място щях да рискувам.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3384585 - 10.01.2017 05:56 [Re: Nancy]

Нещата, които биха помогнали са доказателства, че САЩ са мястото му на постоянно местоживеене. Такива са доказателства за работа, жилище, декларирани данъци като LPR.

--------------------
It's the science, stupid.

Nancy

Регистриран: 28.09.2006
    #3384809 - 11.01.2017 13:36 [Re: plain]

Благодаря ви за мненията и съветите, ние също сме позитивно настроени и аз не вярвам да има голям проблем. Аз съм с паспорт, брат ми със зелена карта, баща ми има поне 20 години пътувания до страната и обратно, да се надяваме, че всичко ще е наред.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3385014 - 12.01.2017 16:15 [Re: Nancy]

Кажете му да не си дава картата на митничаря, само федерален съдия може да му я отнеме ( да нареди да му я отнемат )

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

julivihara
неориентиран

Регистриран: 29.03.2017
    #3396114 - 29.03.2017 23:55 [Re: Nancy]

Здравейте незнам дали тук е темата но все пак искам да попитам ако спечелиш зелена карта има ли определен срок в който трябва да си влезнал в щатите и има ли минимален срок в който трябва да останеш там? Питам защото имаме насрочена дата за интервю с жена ми но 1 месец след това очакваме детенце и не ни се иска да заминаваме веднага? Ако може някой да ми даде информация за сроковете за заминаване, престой и пътувания.

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3396117 - 30.03.2017 00:24 [Re: julivihara]

До 6 месеца от датата на медицинските трябва да влезнете.

Geroj
неориентиран

Регистриран: 30.10.2013
    #3399561 - 01.05.2017 12:54 [Re: mutu22]

Здравейте,
Имам престой 2 години в Щатите. Наложи се да се върна спешно заради заболяване на майка ми по което няма издадени епикризи или експертизи, а само болнични листи и как само с тях се доказва че съм полагал грижи за нея. Надвиших 6-те месеца престой, но все още нямам пълна година. Планирам да се връщам в щатите до 2 месеца и отново няма да съм превишил 1 годишен срок от излизането ми. Трябва ли да подготвям някакви документи за имиграционните и дали мога да очаквам проблеми на влизане. Какви документи, свързани с лечението и трябва да преведа,за да запазя статута си за паспорт, а и ако възникнат въпроси на влизане и какви проблеми евентуално мога да очаквам.

--------------------
Неориентиран !!! Тук съм за да се ориентирам

gaiety
ZаплЕ$

#3399587 - 01.05.2017 18:26 [Re: Geroj]

Питаш неща, които се решават от митничари и емиграционни служители.
Разпечатваш си законите и се подготвяш за обяснения по границите, може и да те пропуснат, а може и да не.
Вземаш всички възможни доказателства и се молиш да не те спират.

Виж, за гражданството е друга боза, ако оставащите години не излизаш може и да ти приемат непрекъснатото резиденство, не мога да ти гарантирам, защото е имало всякакви случаи, просто офицера преценява на база твоите обяснения,

Гледам, че неоспоримо доказателство считат работа запазена по време на отсъствието и преки роднини живели в САЩ в този период
https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume12-PartD-Chapter3.html

Ето ти извора https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...-naturalization

Няма да ти вземат зелената карта, ако влезеш преди навършване на година, обаче може да те пратят на корт, ако не си уверен какво и как говориш си вземи за там адвокат.

--------------------

Geroj
неориентиран

#3399589 - 01.05.2017 19:04 [Re: gaiety]

Сърдечно благодаря за надлежния отговор.
Не знаех че има възможности да ме изпратят на корт...но предполагам се отнася за по сериозни нарушения относно имиграционния режим, но ще се ходи ако се наложи, за адвоката е ясно.
Явно ще се наложи да преведа цялата купчина с документи относно заболяването на майка.
Сигурно ще вляза през Маями...надявам се да не се ядат много много от там.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3399590 - 01.05.2017 19:14 [Re: Geroj]

На корт отиваш, само ако митничаря има основание да ти вземе зелената карта и понеже това не са негови правомощия, съдията ще реши дали да те екстрадират, не че имаш провинения.
Е, ако си криминален или издирван от специални служби, тогава даже и до съдията няма да те пратят
Освен епикриза и диагноза не виждам какво друго би ги интересувало като доказателства, номера е да се виждат дати и болнични адреси.

--------------------

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3399593 - 01.05.2017 19:39 [Re: Geroj]

Епикризата е хвърчащ документ за имиграционния служител, може и да я погледне, а може и да не я погледне. Може да те пусне, а може и да не те пусне. Но най-вероятно (базирано на погледа ми върху няколко подобни случая от преди години, а и наскоро), ако това ти е първо излизане от САЩ, и с такъв дълъг срок, ще те пусне. И не се панирай, най-важното.

Geroj
неориентиран

#3399618 - 01.05.2017 22:24 [Re: Kalin72]

Хах...мерси отново за изчерпателния отговор.
За моя радост не отговарям по нищо за специалните служби
Лошото е че нямаме епикриза...имаме само болнични, защото лечението е свързано с повечко стоене вкъщи...и без оперативни намеси.
Питах лекуващия доктор за такава, а той ми отговори че такава се издава само при престой в болница....

--------------------

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3399681 - 02.05.2017 18:00 [Re: Geroj]

Споко - наи важното е да не се притесняваш.
Споделям личнен опит -ама от това не значи че и на теб ще ти се случи съшото.
Аз имам горе долу същото развитие на нещата - доидох Дек и някъде Януари се върнах обратно в Европа - по стечение на обстоятелтвата се върнах в Амерка в началото на Сеп.
Имиграциония ме попита -защо - аз му казх ами така се получи .
Не си правя базик въобще - точно това му казах.
Съответно записа в паспорта че ме е нямало едколко си време и ми рече - за сега си ОК ама ако продалжиш да отсъстваш друго ще стане.

Съвет - сега не мислиш за гражданство предполагам но си запиши датите на влизане ,излизане и т.н. пази си билета ...въобще да имаш лог на това кога те е нямало.
Ако един ден подаваш за граждаство и не сменят нещо дотогава - ще се наложи да показваш док че си бил свързан с Америка и т.н - аз подадох наскоро и ми отне доста време да оформя тия неща - на мене нямаше кои да ми каже тия неща.

danislava
неориентиран
*

Регистриран: 04.09.2013
    #3400217 - 05.05.2017 09:50 [Re: paul_v]

Здравейте,зададен е въпроса , но все пак да попитам за нашия случай. Аз със моето семейство / мъжът и детето ми / сме вече година в БГ. На 27.04 бяхме купили билети , тъй като до 29.04 трябваше да влезем в US. Но се разболях и сега имаме билети за 07.05.2017 . Мислите ли че ще ни направят проблем за тези 8-9 дни просорочие. Взех си документ за всеки случай от лекарката че съм била болна за периода. Какво е вашето мнение?

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #3400223 - 05.05.2017 14:25 [Re: danislava]

Цитат:

Здравейте,зададен е въпроса , но все пак да попитам за нашия случай. Аз със моето семейство / мъжът и детето ми / сме вече година в БГ. На 27.04 бяхме купили билети , тъй като до 29.04 трябваше да влезем в US. Но се разболях и сега имаме билети за 07.05.2017 . Мислите ли че ще ни направят проблем за тези 8-9 дни просорочие. Взех си документ за всеки случай от лекарката че съм била болна за периода. Какво е вашето мнение?

Няма да имате никакви проблеми. На теория много плашат, колко страшно може да е дългото отсъствие и т.н., на практика тук е пълно с примери от хора, които ги е нямало в САЩ по 3-4 и повече години и след разпит на летището пак са ги пуснали. Не се притеснявай, всичко ще е ОК.
Разкажи обаче после тук как е минало, за да знаят след време други в твоята ситуация.

danislava
неориентиран
*

Регистриран: 04.09.2013
    #3400228 - 05.05.2017 15:38 [Re: Eoiline]

Ok

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3400229 - 05.05.2017 16:20 [Re: danislava]

Не вярвам да имате проблеми, за гражданството обаче по добре не се хабете а подайте 5 години след сегашното ви влизане ( ако стоите тук 5 години разбира се ) !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

pisheta
новак

Регистриран: 03.05.2017
    #3400330 - 06.05.2017 09:30 [Re: Nancy]

Здравейте, на моят съпруг ще му се наложи да влезе за 20 дни първоначално и след това ще пътува за Бг пак. Ще може да дойде отново след 9-10 месеца. За гражданство е ясно, но ще има ли проблем за това, че няма да си изчака първия път картата и номера на осигуровката. Дали мога аз да ги получа и после да му ги изпратя? На влизане ще има ли проблем че го е нямало няколко месеца? Ще работи в Б-ия, а дали това се пише в годишната декларация в САЩ? Тя кога се подава и трябва ли лично да я подава? Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат!

plain
Flâneur

#3400361 - 06.05.2017 20:22 [Re: pisheta]

Докато е тук за тия 20 дни, да си изкара това:

https://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/Resources/B5en.pdf

Може би някъде трябва да се забоде една тема за що е това и ползата от reentry permit, за всички, които мислят да излезнат от страната за повече от 6 месеца, че такива случаи има доста.

--------------------

valeriya

Регистриран: 06.06.2016
    #3400382 - 06.05.2017 22:41 [Re: plain]

You should file your Form I-131 no fewer than 60 days before you
intend to travel abroad.
Значи, че ако е само за 20 дни в Америка няма да може да си извади reentry permit.

plain
Flâneur

#3400384 - 06.05.2017 22:54 [Re: valeriya]

Ако му е важно да си запази ЗК, ще трябва да намери начин да се застрахова и да поостане.
9-10 месеца лесно могат да станат повече от година и с тая работа в РБ лесно някой може да реши, че е случай на отказ на резидентство. Всеки сам си смята риска и какво ми е приоритет. С ре човек си връзва гащите и никой нищо не може да му каже поне за престой до 2 години извън САЩ, а и едната година се брои за гражданството.

--------------------

valeriya

Регистриран: 06.06.2016
    #3400385 - 06.05.2017 23:04 [Re: plain]

Напълно съм съгласна с теб, но от написаното от дамата аз разбрах, че съпругът и ще влезе само да си активира картата и ще се върне в България да работи, затова и написах, че за reentry трябва да остане повече от 20 дни в Америка.

pisheta
новак

Регистриран: 03.05.2017
    #3400410 - 07.05.2017 08:34 [Re: Reks]

Благодаря на всички!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4002

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.