ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
stelsymelsy
неориентиран

Регистриран: 05.03.2017
Изтегляне на родители в САЩ
    #3393166 - 06.03.2017 21:22

Здравейте!
Синът ми живее в щатите от вече 10 години, и от няколко е американски гражданин. Миналата година ни пусна покана за зелена карта, и тази седмица (след няколко месеца чакане) сме на интервю в посолството в София. Имам няколко въпроса за него:
- разбрах че интервюто може да мине на български, ако започнеш разговора с изпитващия на български, а не на английски. Надявам се да е така, защото не сме много напреднали с научаването на английски до момента
- какви точно документи трябва ние да носим? Реално документите, които сме изпратили на синът ми, когато той подаваше петицията трябва ли отново да ги изкарваме копия и оригинали, или ще ни ги върнат на самото интервю?
- ако някой е бил на подобно интервю ( защото аз четох във форума, и повечето са били с лотария изтеглени) по подобен начин, би ли могъл да ни каже какви въпроси точно са задавали. Защото не ни е ясно какво точно трябва да отговорим например ако ни питат защо отиваме там, и т.н

Благодаря предварително! Надявам се някой да се отзове и да отговори на въпросите ми , защото не сме мигнали от притеснение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Изтегляне на родители в САЩ
    #3393173 - 06.03.2017 21:54 [Re: stelsymelsy]

Вие сте с петиция (не е покана ), никой нищо няма да ви пита, интервюто е просто проформа да покажете оригиналите на това, което сте изпратили в началото, ново свидетелство за съдимост и да представите медицинските изследвания.

Списъка с какво точно да носите е изпратен с писмото с насрочената дата за интервю.
Ако в началото сте дали оригиналите на сина си да ги прати сигурно няма да ги видите повече, защото кейса ви е пратен в електронен вариант в посолството.
Да сте чели внимателно, изрично пише, да не пращате оригинали и пари кеш.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

stelsymelsy
неориентиран

Регистриран: 05.03.2017
    #3393177 - 06.03.2017 22:07 [Re: gaiety]

Тоест, реално пак трябва да изкарваме оригинални свидетелства за съдимост, за сключен брак и т.н. ... Синът ми не ни каза нищо подобно и за това явно се поуспокоихме и не сме разпитвали и чели повече. Пък и писмото беше на английски и той ни го превежда. За това не ни е станало ясно, че не трябва да пращаме оригинали.
Благодаря за бързия отговор все пак.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
    #3393192 - 07.03.2017 00:38 [Re: stelsymelsy]

Най-добре си извадете оригиналите, ако пише, че се искат - няма смисъл за някаква глупост да ви върнат, пък и те се вадят за 3-4 дни всичките и не е някаква драма.
За езика не се притеснявайте. На моето интервю преди мен имаше една жена, която кандидатстваше за годеническа виза и бъкел английски не знаеше. Консулката *поназнайва* малко български, но не можа да се оправи с по-специфичните въпроси и най-вече с многословните обяснения на дамата, та си викна преводач от посолството и си превеждаха без проблем.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

ValleyGirl
неориентиран

Регистриран: 23.02.2015
От: Calabasas, CA
    #3393365 - 07.03.2017 21:41 [Re: stelsymelsy]

Не се притеснявайте излишно. Моите родители минаха тази процедура (само че в Америка) и също с много излишни притеснения, които се оказаха напълно неоснователни. Всичко мина безпроблемно и доста бързо.
-Интервюто може да е мине на български, не се изисква от вас да говорите английски.
-Ние занесохме копия от подадената петиция и всички други документи, които вече бяхме изпращали. Занесохме ги за "всеки случай", въпреки, че не ни бяха необходими.
-Въпросите, които задават не са объркващи или подвеждащи. Например, какво работи синът ви в Америка, колко деца имате, защо искате да живеете там и т.н. Просто отговаряйте искрено и всичко ще бъде наред.
Успех

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3394952 - 19.03.2017 11:45 [Re: ValleyGirl]

Привет. Един въпрос и от нас. Разбрах, че като зеленокартовец можеш да подадеш петиция за родители, но те ще получат в началото само туристически визи. И чак, когато ние получим гражданство, те ще получат зелени карти? Всъщност, само по 6 месеца на година може да са при нас в началото и после по година да отсъстват? Не намерих много информация по въпроса... Ще се радвам някой да сподели!

Всъщност имиграционният на влизане им поставя срок за пребиваване...но докато са на туристически визи, трябва да изпълняват критериите за тях...

Редактирано от Kitty_lover (19.03.2017 12:06)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3394961 - 19.03.2017 14:40 [Re: Kitty_lover]

Кой е източник на подобна информация, имам предвид, че възоснова на петиция от притежател на зелена карта, се получава туристическа виза?
Петиция и туристическа виза, още повече едното вследствие на другото са нещо, за което чувам за първи път, за това и вупроса ми за източник/линк.

Моят съвет е родителите да се явят на интервю за туристически визи, преди вие да влезете в САЩ. Надявайте се на 10 годишни, тогава могат да идват и т.н.
Зелени карти за тях, след като вие самите станете граждани на САЩ, това в случай, че нещо не се промени в това отношение, което изглежда вероятно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Kitty_lover

#3394990 - 19.03.2017 21:13 [Re: Nadin]

Тази информация ми я дадоха приятели, които вече са граждани и родителите им са там. Че много лесно им давали туристически визи и няма проблем да ни посещават.... Четох, че като има петиция трудно дават туристическа виза. Това е много тъжно... Едната родителка вече има виза и е посещавала Америка по други причини, но другите двама и през ум не им е минавало, че някога ще им се наложи подобно чудо...

Kitty_lover

#3394992 - 19.03.2017 21:30 [Re: Kitty_lover]

Всъщност не твърдя,че като се подаде петиция за родителите, те въз основа на това получават туристическа виза. Просто грешно съм се изразила...исках само да потвърдя за себе си, че докато не станем ние граждани, няма възможност и те да имат права за постоянно пребиваване.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3395013 - 20.03.2017 00:43 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

етох, че като има петиция трудно дават туристическа виза. Това е много тъжно..

Двете неща са малко противоположни, хем подадена петиция, с която се заявяват емигрантски намерения, хем туристическа виза, с която се заявяват намерения за туризъм.
За това ти казах, да кандидатстват за визи, преди да дойдете тук.

Цитат:

исках само да потвърдя за себе си, че докато не станем ние граждани, няма възможност и те да имат права за постоянно пребиваване.

Това е така, ставайки граждани, чрез вас те могат да придобият зелени карти, заедно със съответните права и отговорности.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1650

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.