ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Въпрос относно останеване в САЩ, чрез образование. (F1)
    #3396653 - 05.04.2017 01:29 [Re: mutu22]

Цитат:

Какво значи прочети, търси и т.н.

Означава точно това , сядаш и четеш , ВСИЧКО . Не само тук, а и в сайта на имиграционните , и в други форуми и т.н.т.
И когато прочетеш ВСИЧКо , но име нещо което не ти е ясно, идваш и питаш - ей пичове, търся това и това, четох тук и тук , но точки 3 и 14а не са ми ясни , помогнете!
Ей тогава всеки тук с КЕФ помага

Не можеш да искашда постигнеш нещо, и да чакаш някой друг да ти го направи !!

И вместо да сте благодарни че тук ви натискаме да сте самостоятелни колкото се може повече, вие скачате точно като неблагодарници, защото не ви харесва да ви се казва истината, а тя е проста - тъпи въпроси задават... хора !

И знам що си злъчен точно ТИ, но пак ще ти кажа - е още 1873654 теми пусни , се тая - НЯМА да чуеш това което ти се иска да чуеш, защото ще е ЛЪЖА всичко друго освен казаното вече в трите ти теми !

И ДА, аз вече знащ що за човек е готов да си остави следването , и да тръгне да става нелегален в САЩ ,на английски име специфична думичка, знаеш ли я коя е ... започва с Л ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3396667 - 05.04.2017 05:52 [Re: DarkManBG]

За мен, съжалявам да го кажа, но ти не си достатъчно подготвен. Преди време твърдеше интересни неща относно петицията ти, сега си чел "някъде" нещо си, след това, че ако си нелегален и бъдеш изтеглен от лотарията не можеш да се възползваш? Нещо за срокове да прочете?
Планове за учене тук, но пък английския не е много добър? И всичко с цел да се използва системата.
Пълна каша в пълния смисъл на думата.
Казвала съм го много пъти - конкретни, добре формулирани въпроси, водят до съответните отговори.

Ти и този другият, който гласовито ти проглася, наистина трябва да седнете и да четете. Няма как да получите отговорите, които искате, просто защото лесни такива няма.
Страната за хора извън статут не е това, което беше преди 15-20 години. Нещата се променят непрекъснато, така че мислите, четете и пак мислете.

Бибиян за нещастие е прав, може би се изразява малко грубо, но това не прави казаното от него по-малко вярно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

DarkManBG
любопитко

Регистриран: 02.05.2011
От: Melbourne, FL
    #3396670 - 05.04.2017 06:51 [Re: Ян Бибиян™©]

Добре модераторке може да изтриеш темата. Благодаря много за помощта без вас тримата нямаше да мога да се оправя.

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

NadinАдминистратор
Charmed

#3396688 - 05.04.2017 15:24 [Re: DarkManBG]

Добре, да помислим логично, какви са вариантите да останеш легално в страната, докато излезе петицията.
Според мен такива няма, защото доколкото помня остава доста време.
Значи фокуса трябва да се поизмести. F виза добре, но как ще се справиш с недобър английски, а колко време можеш да бъдеш студент? Освен, ако някак си изучиш търсена специалност и продължиш с работна виза? Това последното е скъпо, поради факта, който и ти отбеляза - интернационален студент.
Съжалявам да го кажа, но брак или лотарията са варианти, които не са за пренебрегване, жалко че и двата варианта не са лесни.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396693 - 05.04.2017 16:50 [Re: Nadin]

Ти пък, брак - ако си плати само ! Като му гледаш писаниците и държанието, кой ще го вземе тоя ?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3396703 - 05.04.2017 17:36 [Re: Ян Бибиян™©]

За всеки влак има пътници, може да се залюби с някоя девойка и проблема е решен.
Виж, фиктивен брак с цел документи е друга работа и имайки предвид цифри, а и за капак, поразиите, които могат да станат, не бих го препоръчала на никой

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396708 - 05.04.2017 17:45 [Re: Nadin]

ами аз не вярвам че тоя същия може с брак, защото тия с браковете не дрънкат глупости из форумите( нито студентите ) а действат по системата " Докато приказливите се наприказват, лудите се налудуват" !

--------------------

Ghost Rider
Dreamer

Регистриран: 24.10.2010
От: Where I belong
    #3396813 - 06.04.2017 12:50 [Re: mutu22]

Съжалявам за офтопика, но и аз да хвърля моите 5 ст. По принцип, много от питащите го отнасят по този начин, но Бибиян и Надин ви казаха причините за това. Но нека да разгледаме и другата страна. На 99% съм сигурен, че те, редовно пишещи и даващи достоверна инфо, подминат темата и на следващият ден, ако не и по-скоро, от пускането на запитванего ще следва коментар от типа на "Никой ли няма минал по този път", " Чешите си езиците за глупости, а на сериозни теми никой не отговаря" или " Толкова пъти прочетена тема пък никой не пише. Голяма помощ няма що". И съвет от мен - четете между редовете, не се палете толкова лесно, защото доста здрави нерви ще ви трябват за пътя, който сте поели. Успех

--------------------
Are you really happy or just really comfortable?

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3397084 - 08.04.2017 11:17 [Re: DarkManBG]

Мислех избщо да не се намесвам в тази тема, но никой от знaещите и можещите не се включи тук, всички си мълчът незнайно защо.

Само тролове и модераторите се включват.За това съвсем телеграфически:

1.Ако имаш туристическа до 2024г по добре си стой на нея по малко главоболия.
2.Ако си на F1 виза можеш да се прибираш през ваканциите в БГ.
3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
5.Като имаш легализирана BG-диплома защо неси търсиш работа с нея?
6.Каквато и сума да представяш на интервюто е все тая,трябва да имаш парите зада си плащаш колежа,досега не е имало Ф1 студент които без степендия или заем да си е плащал колежа само от "студентска работа".
7.На емиграционните в BG изобщо не им пука какво си учил,искаш ли да учиш и какво ще учиш,нито какви дипломи имаш.
8.Ако незнаеш англйски ученето в колеж го остави за след 13 години когато вече ще са одобрили петицията от сестра ти.Тъкмо вече ще си изучил ТОЕFL и SАТ за колежа.

DarkManBG
любопитко

Регистриран: 02.05.2011
От: Melbourne, FL
    #3397095 - 08.04.2017 16:21 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Мислех избщо да не се намесвам в тази тема, но никой от знaещите и можещите не се включи тук, всички си мълчът незнайно защо.

Само тролове и модераторите се включват.За това съвсем телеграфически:

1.Ако имаш туристическа до 2024г по добре си стой на нея по малко главоболия.
2.Ако си на F1 виза можеш да се прибираш през ваканциите в БГ.
3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
5.Като имаш легализирана BG-диплома защо неси търсиш работа с нея?
6.Каквато и сума да представяш на интервюто е все тая,трябва да имаш парите зада си плащаш колежа,досега не е имало Ф1 студент които без степендия или заем да си е плащал колежа само от "студентска работа".
7.На емиграционните в BG изобщо не им пука какво си учил,искаш ли да учиш и какво ще учиш,нито какви дипломи имаш.
8.Ако незнаеш англйски ученето в колеж го остави за след 13 години когато вече ще са одобрили петицията от сестра ти.Тъкмо вече ще си изучил ТОЕFL и SАТ за колежа.

Благодаря много. Единственият смислен отговор който получих.

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3339

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.