ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Въпрос относно останеване в САЩ, чрез образование. (F1)
    #3397299 - 10.04.2017 16:03 [Re: DarkManBG]

Ахам , само сето получи супер глупости ... или ти това искаш да чуеш !

Цитат:

3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
5.Като имаш легализирана BG-диплома защо неси търсиш работа с нея?

40 часа работа извън кампуса може, ама ако си със ЗК, с Ф1 абсолютно го забрави !

Социално слаб международен студент това е най голямата смешка която Стефчо можа да изръси

А с БГ дипломата да си търсиш работа, при положение че си с В1 ... нямам думи

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3397326 - 10.04.2017 17:08 [Re: DarkManBG]

Цитат:

Благодаря много. Единственият смислен отговор който получих.

Ами щом си избрал да сложиш розовите очила и да слушаш хора, които в голяма част от съветите си говорят свободни съчиненя по картинка... кои сме ние да ти казваме

@ Викито - разбирам, че искаш да се изявяваш, разбирам, че това е форум и всеки може да си пише/коментира ама като даваш съвети гледай поне да са релевантни и да се доближават до истината.

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Редактирано от zlatiyor (10.04.2017 17:13)

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3397393 - 11.04.2017 07:38 [Re: zlatiyor]

Ами истината избягвам да я казвам че много боли.Но ето ще пробвам ти си най лошия модератор който някога е бил в този форум и отдавна трябваше да нямаш права тук.Както се казва в приказките доброто  побеждава злото, в този форум злото винаги побеждава доброто. Между другото днеска си гледах хороскопа очертават ми се вълнуващи приключения.

zlatiyorМодератор
learner

#3397459 - 11.04.2017 15:38 [Re: _Viktoria]

Ей, Вики, разсмя ме тази сутрин Ти като един храбър джедай се бориш с форумното зло (т.е. моя милост) Дали съм добър или лош модератор няма да коментирам, това е форум всеки си има мнение
Ама поне се старая да не подвеждам хората и да не говоря неща, за които не съм сигурна и не знам. Ако и ти се постараеш малко в тази посока, мисля, че ще имаш голям прогрес

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3397475 - 11.04.2017 17:44 [Re: zlatiyor]

Я, повела си класацията

Сто пъти му казвах, че не е желателно да дава "съвети" в този форум

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

_Viktoria
огорчена
**

#3397528 - 12.04.2017 05:31 [Re: zlatiyor]

Спокойно мила в случая точно с тази тема знам много повече от теб.Което се вижда и от отговора който съм дала и от крайната ти завист.Просто вземи се занмавай с нещо друго, а не с мен.

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3397546 - 12.04.2017 13:36 [Re: _Viktoria]

Гайс, хайде стига сте се джафкали. Кой прав, кой крив, защо всеки път трябва да се отговори?

zlatiyorМодератор
learner

#3397551 - 12.04.2017 14:55 [Re: mutu22]

Изобщо нямам намерение да се джавкам, особено пък с хора, които наистина не знаят (в повечето случаи) какво говорят. Просто искам да предпазя хората тук от "съвети", които са абсолютен въздух под налягане.

2.Ако си на F1 виза можеш да се прибираш през ваканциите в БГ.
Човека иска да прави аджъсмънт оф статус към судентска виза в Америка. Много ми е интересно като си иде за ваканцията в България, както Викито му казва, и отиде в посолството на интервю за виза и като си напише, че има подадена имигрантска петиция, Викито ли ще му гарантира, че ще му дадат виза, та дава такива акъли?

3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
Поредната грешна информация. Защото не ми се пише, заинтересуваните може да прочетат ТУК .

4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
Това в частта за социално слаб отново е абсолютно невярно.

5.Като имаш легализирана BG-диплома защо неси търсиш работа с нея?
Може би Вики ще обясни (тъй като е много наясно с нещата) как се работи с туристическа виза и българска диплома???

Отново казвам, за тези които се интересуват от F1, четете сайта на USCIS и изискванията на университетите. Ако сте наистина сериозни и искате да учите тук има много ясно написано какви са стъпките. Единствената причина да си губя времето и да отговарям на Вики е, че виждам как явно се подвеждат хора. Аз каквото имаше да кажа, казах.

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3397620 - 12.04.2017 22:22 [Re: zlatiyor]

Разбери като аз така и всички които идват тук за помощ и задават въпроси търсят човек със опит които вече е минал по този път и говори от собствените грешки,разрешения,забрани ,успехи и неуспехи  и тн ,никой неиска да му пуcнеш един линк и да го напсуваш че е  тъп!!!!!!! Всеки може да влезе като тебе да прегледа всички уебсайтове на емигрейшъна ,колежи и тн. без да се прави на много умен,че може да направи копи пейст от телефона си.Това което си написала издава че изобщо неси информирана поне спри да говориш глупости и да заблуждаваш хората .

2.Неси чела внимателно,ако той е вече!!!!! на F1 и учи може да си ходи през ваканциите в БГ.
3.Говоря от личен опит ,но дори и линка който си дала си го пише :"For both F-1 and M-1 students any off-campus employment must be related to their area of study and must be authorized prior to starting..."
4.Вярно е проверено на практика колежа ще ти откаже ако неси !!! социално слаб F1 студент с мотива че само хора със з.карта и ам.граждани могат да работят оф кампус.Просто това казват, а после ти се оплачи на арменския поп.
5.Пак не си разбрала от позицията на уреден статут би могло да пробва да си търси работа c евлюирана  бг диплома всичко е на късмет.Зависи каква специалност е.Пак неси дочела това което съм написала.

zlatiyorМодератор
learner

#3397625 - 12.04.2017 22:54 [Re: _Viktoria]

Вики, повече от очевидно е, че изобщо не си "минала по този път" и идея си нямаш за какво говориш. Не знам какво си чела, недочела, но човека иска да си смени стауса на F1 тук в САЩ та отново те питам като си смени статуса тук и като се прибере в БГ за ваканция както го съветваш, ти ли му гарантираш вземане на F1 виза в паспорта при положение, че има подадена имигрантска петиция??? За всеки човек, който има елементарна представа е повече от ясно, че не знаеш за какво говориш. Другата глупост, която си написала е, че може да се работи 40 часа извън кампуса. И линк ти пуснах да прочетеш, ама не, ти нали много му разбираш. После даваш акъли как с БГ диплома може да се търси работа, ама ако е имал човека статут.... ами той НЯМА статут, нали за това пита как да мине на F1, надали ако имаше зелена карта в ръката ще те пита как да става студент.

Както и да е, аз с теб приключвам, можеш да продълважаш да си даваш "ценните" съвети само се надявам хората да имат достатъчно разум и да не те слушат.

--------------------

Редактирано от zlatiyor (12.04.2017 23:02)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3341

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.