ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
DarkManBG
любопитко

Регистриран: 02.05.2011
От: Melbourne, FL
Въпрос относно останеване в САЩ, чрез образование. (F1)
    #3396602 - 04.04.2017 18:52

Здравейте

В момента съм в САЩ като турист остават ми 2 месеца. Имам валидна туристическа виза до 2024 както и подадене петиция преди 1 година от сестра ми която е американски гражданин. Играя лотария, но си е чист късмет. Знам за опция брак с американски гражданин, но на тоя етап не е много удачен. Въпроса ми е какви са плюсовете и минусите ако запиша да уча колкото да имам статут и го запиша от тук, а не от БГ да кандидатствам за F1. Някъде бях видял, че ако го запиша от тук нямам право да се прибирам в БГ докато съм с този вид виза. Също така бях видял информация, че ако по някакъв начино остана без статут (нелегален) бих имал проблеми при евентуално спечелване на зелена карта или получаване на такава от петицията ми. Като интернационален нямам право на работа извън кампуса и то след опредлене период от време. Като цяло ако има хора с F1 да ми кажат какви са ми правата и задълженията. Ясно ми е че след като завърша трябва да търся пак опция брак, защото вариант 3к чрез работодател е невъзможно. Знам че на интервюто, ще ми искат да им покажа финанси за поне 1 година. Колко трябва да са те минимум за да им хареса сумата? Имам завършено висше в България което преди да дойда тук си го легализирах и преведох.Добре ли ще е да уча магистър на това което съм учил в БГ пред имиграционните или няма никакво значение какво ще уча. Езика не го знам на такова ниво за да уча предполагам, ще се наложи първо да уча английски и чак тогава ще почне същинската част.

Благодаря предварително за помощта. Оставането ми тук не е на всяка цена.

P.S Не знам колко мога да разчитам ако се обадя тук на имиграционните за адекватна информация. Сестра ми 2 пъти се е обаждала за петицията и двата пъти и казаха 4/5 години, а от БГ посолството и от форума тук и от виза бюлетина знам, че чакането за спонсорирана виза от брат/сестра американски гражданин към момента е 13 години.

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

Редактирано от DarkManBG (04.04.2017 18:56)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Въпрос относно останеване в САЩ, чрез образование. (F1)
    #3396613 - 04.04.2017 20:43 [Re: DarkManBG]

Цитат:

Като цяло ако има хора с F1 да ми кажат какви са ми правата и задълженията.

Най добре ще е , някой на Ф1 да те хване за ръчичка и да те разведе по институциите !

И не, не се напрягай да четеш из форума забучените теми, нито емигрантски сайтове - има достатъчно глупаци тук които ще ти поднесат всичко на тепсия, без да си мърдаш пръсчето ти !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

DarkManBG
любопитко

#3396628 - 04.04.2017 22:10 [Re: Ян Бибиян™©]

Отворко аз щом съм решил да питам хора дето са минали по този път значи има защо. Ти като няма какво да кажеш стига си срал по всяка една тема. Достатъчно теми съм прочел във форума и знам как седиш само и хейтвш хората. Като няма какво да кажеш по темата недей писа. Не знам защо те търпят модераторите и админите на форума, а не са ти сложили един бан до сега. Форума е направен хората да питат, а ти дали искаш да помогнеш си е твое лично мнение. Като не помагаш на хората не им пречи. Няма тема в която да не си писал и да не си се заял с някой и да си му казал колко е зле и как не бил прочел сам нещата. Явно достатъчно съм прочел щом знам, че на всяко гърне си похлупак!

Цитат:

Цитат:

Като цяло ако има хора с F1 да ми кажат какви са ми правата и задълженията.

Най добре ще е , някой на Ф1 да те хване за ръчичка и да те разведе по институциите !

И не, не се напрягай да четеш из форума забучените теми, нито емигрантски сайтове - има достатъчно глупаци тук които ще ти поднесат всичко на тепсия, без да си мърдаш пръсчето ти !

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396637 - 04.04.2017 23:02 [Re: DarkManBG]

Яснооооооооооооо ,

Като баба пена от 2я етаж, изчел си глупостите, но истинските неща, на които на теб ти биха помогнали си ги " подминал " !

Знаеш ли кой подминава такива неща ?

Жокер - тоя дето хленчи по форумите, да го заведе някой, за ръчичка ,по инстанциите, и да му "обясни" правата и свободите като студент !

ПП Щом сам не можеш да си ги намериш тия " права и свободи " , какъв студент ще ставаш бе умнъо ? Истината боли , особено такива "умнъовци" като теб !

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3396638 - 04.04.2017 23:11 [Re: DarkManBG]

Чакай малко сега, хайде да вземш да успокоиш топката. За едно съм съглсна с Бибияна, ако само вземеш да потърсиш с форумната търсачка теми за F1, ще намериш толкова много, че един ден ще четеш, и то все от "хора дето са минали по тоя път". Питаш колко пари е добре да имаш в банката... ами как да ти кажем като нито знаем какво ще учиш, нито в кой университет, нито дали имаш някаква financial aids.....Освен това сам казваш, че английския не ти е на ниво за учене, в същото време говориш за мастърс.... малко е неясно. Така, че няма какво да се ядосваш и горещиш ами вземи се поразрови и потърси, защото всичко това вече е писано, и то не веднъж.

PS. Как реши, че през работодател за зелена карта не може не знам....

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

DarkManBG
любопитко

#3396641 - 04.04.2017 23:20 [Re: zlatiyor]

Смятам че съм достатъчно компютърно грамотен и съм търсил в търсачката щом знам толкова неща. Питам за минимално естествено, че щом съм решил да оставатм с F1 няма да искам да давам луди пари за учене. Питах точно и ясно за плюсове и минуси мога ли да се прибирам немога ли. А не да ме пращате по чужди сайтове. Ако ще ме пращате по чужди форуми по-добре си затворете раздела или си пишете сами в него и други потребители да не питат нищо, защото златната ви кокошка янчо няма кой да му затвори устата и да не кара хората да спрат да ви следят като форум. Ако малко повече гледате и другите форуми щяхте да видите какви коментари има точно заради него. Който не иска да ми помогне с някаква информация по-добре да не пише в темата и излишните коментари държа модераторите като теб да ги изтриват!

П.С Не казвам, че е трудно чрез работодател, но не са много хората който са останали по тоя начин.

--------------------

Редактирано от DarkManBG (04.04.2017 23:23)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396644 - 04.04.2017 23:36 [Re: DarkManBG]

А ти ако поне малко си беше направил труда да погледнаш другите форуми за полезно инфо, щеше да видиш че тук пишеха хора само с цел да помагат, и се махнаха заради такива като теб - които пръсчето си не мърдат да потърсят сами, а само на готово искат!
На всичките ти въпроси тук е отговаряно поне по 20 пъти , но ти явно НЕ си достатъчно грамотен за да ги прочетеш - а и по горе споменах за забитата тема, ти погледналия ?

И тъй като тук е отговаряно вече на всичко , "помага " се на хора които са си свършили работата сами, просто по някоя точка имат съмнения , или не им е съвсем ясно за какво става въпрос!

Ти обаче не си от тия, ти искаш на готово, да се хванепш за сукманчето на някой , и аз и ТИ самия знаеш зашо е така ... нещо във връзка с акъла е !

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3396646 - 04.04.2017 23:39 [Re: DarkManBG]

Никой не те праща по други форуми, ей сега врътнах търсачката за "студентска виза" и излезнаха супер много теми. Освен това трябва да разбереш, че въпросите, които задаваш не са yes or no въпроси. Отново ти казвам, при положение, че не казваш за специалност, университет, евентуални стипендии, как точно очакваш някой да ти каже колко пари ще ти искат да покажеш в посолството Аз не разбирам и ти го казвам това, като човек, който е минал през това.
Другото трябва ли да стоиш в US? Можеш да си сигурен, че никой няма да те държи насила тук, но ако правиш AOS от турист към F1 ти виза стикер в паспорта за ученическата виза няма да имаш. така че като си идеш в България, за да се върнеш в US ще ти трябва виза, т.е. трябва да идеш на интервю и как точно ще обясниш, че имаш подадена имигрантска петиция аз не знам. Така, че ако питаш мен шансовете да вземеш виза в паспорта намаляват.....
И един съвет, опитай първо сам да си намериш информация. Повечето ти въпроси са на едино google търсене, така че преди да почнеш да ни даваш оценки вземи си проучи въпроса и в случай, че остане нещо неясно тогава питай.

--------------------

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3396647 - 04.04.2017 23:40 [Re: DarkManBG]

Абсолютно съм съгласен с Даркмен. Наистина много съм, чел и сте помогнали на много хора с информация, подготовка и т.н. Но, от време на време специално в Ян Бибиян и Надин се вижда онова българското. Съжалвам, че ви го казвам, 100% съм сигурен, че сега ще скочите, но както каза и колегата аз също съм виждал теми където скачате и философствате. Окей да речем, че не е прочел, нали тука сме за да си помагаме?! Какво значи прочети, търси и т.н. Ако можете да помогнете с линк например, направете го, инече каква е файдата да пишете коментар само да се заядете? Прескочете темата и толкова. Типично българската черта, вие сте в САЩ, хората тук се опитват да заминат и дай сега да им покажем колко по-големи сме от тях. Еми не сте!
Нищо лично, отстрани такова впечатление правите и не е приятно, особено ако ти отговорят на твой въпрос, който горещо те интересува.

DarkManBG
любопитко

#3396649 - 05.04.2017 00:19 [Re: mutu22]

Те хората са си опекли работите вече могат само да хейтят и да ти казват колко теми имало и колко си некадърен, че не си прочел всяка една тема от форума. Дори и тези от 2005 година, защото те нещата и сега са си същите. Поне има хора като теб които са като мен от другата страна на барикадата и виждат същото каквото и аз. Сигурен съм, че не си само ти този който е забелязал, че Ян Бибиян се заяжда с всеки нов във форума. Типочно по български му се дават крила и никой не му прави забележки и не предприема мерки. Друг е въпроса, че на повечето хора който пишем в тоя раздел и четем регистрациите тук са направени предимно май месец, защото явно всеки е търсил нещо в търсачката и не е искал да пита.

Цитат:

Абсолютно съм съгласен с Даркмен. Наистина много съм, чел и сте помогнали на много хора с информация, подготовка и т.н. Но, от време на време специално в Ян Бибиян и Надин се вижда онова българското. Съжалвам, че ви го казвам, 100% съм сигурен, че сега ще скочите, но както каза и колегата аз също съм виждал теми където скачате и философствате. Окей да речем, че не е прочел, нали тука сме за да си помагаме?! Какво значи прочети, търси и т.н. Ако можете да помогнете с линк например, направете го, инече каква е файдата да пишете коментар само да се заядете? Прескочете темата и толкова. Типично българската черта, вие сте в САЩ, хората тук се опитват да заминат и дай сега да им покажем колко по-големи сме от тях. Еми не сте!
Нищо лично, отстрани такова впечатление правите и не е приятно, особено ако ти отговорят на твой въпрос, който горещо те интересува.

--------------------

Редактирано от DarkManBG (05.04.2017 00:21)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396653 - 05.04.2017 01:29 [Re: mutu22]

Цитат:

Какво значи прочети, търси и т.н.

Означава точно това , сядаш и четеш , ВСИЧКО . Не само тук, а и в сайта на имиграционните , и в други форуми и т.н.т.
И когато прочетеш ВСИЧКо , но име нещо което не ти е ясно, идваш и питаш - ей пичове, търся това и това, четох тук и тук , но точки 3 и 14а не са ми ясни , помогнете!
Ей тогава всеки тук с КЕФ помага

Не можеш да искашда постигнеш нещо, и да чакаш някой друг да ти го направи !!

И вместо да сте благодарни че тук ви натискаме да сте самостоятелни колкото се може повече, вие скачате точно като неблагодарници, защото не ви харесва да ви се казва истината, а тя е проста - тъпи въпроси задават... хора !

И знам що си злъчен точно ТИ, но пак ще ти кажа - е още 1873654 теми пусни , се тая - НЯМА да чуеш това което ти се иска да чуеш, защото ще е ЛЪЖА всичко друго освен казаното вече в трите ти теми !

И ДА, аз вече знащ що за човек е готов да си остави следването , и да тръгне да става нелегален в САЩ ,на английски име специфична думичка, знаеш ли я коя е ... започва с Л ?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3396667 - 05.04.2017 05:52 [Re: DarkManBG]

За мен, съжалявам да го кажа, но ти не си достатъчно подготвен. Преди време твърдеше интересни неща относно петицията ти, сега си чел "някъде" нещо си, след това, че ако си нелегален и бъдеш изтеглен от лотарията не можеш да се възползваш? Нещо за срокове да прочете?
Планове за учене тук, но пък английския не е много добър? И всичко с цел да се използва системата.
Пълна каша в пълния смисъл на думата.
Казвала съм го много пъти - конкретни, добре формулирани въпроси, водят до съответните отговори.

Ти и този другият, който гласовито ти проглася, наистина трябва да седнете и да четете. Няма как да получите отговорите, които искате, просто защото лесни такива няма.
Страната за хора извън статут не е това, което беше преди 15-20 години. Нещата се променят непрекъснато, така че мислите, четете и пак мислете.

Бибиян за нещастие е прав, може би се изразява малко грубо, но това не прави казаното от него по-малко вярно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

DarkManBG
любопитко

#3396670 - 05.04.2017 06:51 [Re: Ян Бибиян™©]

Добре модераторке може да изтриеш темата. Благодаря много за помощта без вас тримата нямаше да мога да се оправя.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3396688 - 05.04.2017 15:24 [Re: DarkManBG]

Добре, да помислим логично, какви са вариантите да останеш легално в страната, докато излезе петицията.
Според мен такива няма, защото доколкото помня остава доста време.
Значи фокуса трябва да се поизмести. F виза добре, но как ще се справиш с недобър английски, а колко време можеш да бъдеш студент? Освен, ако някак си изучиш търсена специалност и продължиш с работна виза? Това последното е скъпо, поради факта, който и ти отбеляза - интернационален студент.
Съжалявам да го кажа, но брак или лотарията са варианти, които не са за пренебрегване, жалко че и двата варианта не са лесни.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396693 - 05.04.2017 16:50 [Re: Nadin]

Ти пък, брак - ако си плати само ! Като му гледаш писаниците и държанието, кой ще го вземе тоя ?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3396703 - 05.04.2017 17:36 [Re: Ян Бибиян™©]

За всеки влак има пътници, може да се залюби с някоя девойка и проблема е решен.
Виж, фиктивен брак с цел документи е друга работа и имайки предвид цифри, а и за капак, поразиите, които могат да станат, не бих го препоръчала на никой

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3396708 - 05.04.2017 17:45 [Re: Nadin]

ами аз не вярвам че тоя същия може с брак, защото тия с браковете не дрънкат глупости из форумите( нито студентите ) а действат по системата " Докато приказливите се наприказват, лудите се налудуват" !

--------------------

Ghost Rider
Dreamer

Регистриран: 24.10.2010
От: Where I belong
    #3396813 - 06.04.2017 12:50 [Re: mutu22]

Съжалявам за офтопика, но и аз да хвърля моите 5 ст. По принцип, много от питащите го отнасят по този начин, но Бибиян и Надин ви казаха причините за това. Но нека да разгледаме и другата страна. На 99% съм сигурен, че те, редовно пишещи и даващи достоверна инфо, подминат темата и на следващият ден, ако не и по-скоро, от пускането на запитванего ще следва коментар от типа на "Никой ли няма минал по този път", " Чешите си езиците за глупости, а на сериозни теми никой не отговаря" или " Толкова пъти прочетена тема пък никой не пише. Голяма помощ няма що". И съвет от мен - четете между редовете, не се палете толкова лесно, защото доста здрави нерви ще ви трябват за пътя, който сте поели. Успех

--------------------
Are you really happy or just really comfortable?

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3397084 - 08.04.2017 11:17 [Re: DarkManBG]

Мислех избщо да не се намесвам в тази тема, но никой от знaещите и можещите не се включи тук, всички си мълчът незнайно защо.

Само тролове и модераторите се включват.За това съвсем телеграфически:

1.Ако имаш туристическа до 2024г по добре си стой на нея по малко главоболия.
2.Ако си на F1 виза можеш да се прибираш през ваканциите в БГ.
3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
5.Като имаш легализирана BG-диплома защо неси търсиш работа с нея?
6.Каквато и сума да представяш на интервюто е все тая,трябва да имаш парите зада си плащаш колежа,досега не е имало Ф1 студент които без степендия или заем да си е плащал колежа само от "студентска работа".
7.На емиграционните в BG изобщо не им пука какво си учил,искаш ли да учиш и какво ще учиш,нито какви дипломи имаш.
8.Ако незнаеш англйски ученето в колеж го остави за след 13 години когато вече ще са одобрили петицията от сестра ти.Тъкмо вече ще си изучил ТОЕFL и SАТ за колежа.

DarkManBG
любопитко

#3397095 - 08.04.2017 16:21 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Мислех избщо да не се намесвам в тази тема, но никой от знaещите и можещите не се включи тук, всички си мълчът незнайно защо.

Само тролове и модераторите се включват.За това съвсем телеграфически:

1.Ако имаш туристическа до 2024г по добре си стой на нея по малко главоболия.
3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.
4.За да работиш с F1 е нужно да докажеш на колежа че ще работиш точно по специалноста за която учиш и че си социално слаб в голяма нужда.
6.Каквато и сума да представяш на интервюто е все тая,трябва да имаш парите зада си плащаш колежа,досега не е имало Ф1 студент които без степендия или заем да си е плащал колежа само от "студентска работа".
7.На емиграционните в BG изобщо не им пука какво си учил,искаш ли да учиш и какво ще учиш,нито какви дипломи имаш.
8.Ако незнаеш англйски ученето в колеж го остави за след 13 години когато вече ще са одобрили петицията от сестра ти.Тъкмо вече ще си изучил ТОЕFL и SАТ за колежа.

Благодаря много. Единственият смислен отговор който получих.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3397299 - 10.04.2017 16:03 [Re: DarkManBG]

Ахам , само сето получи супер глупости ... или ти това искаш да чуеш !

Цитат:

3.На теория с F1 имаш право легално 20 часа в кампуса или 40 часа извън кампуса да работиш,но на практика се стига до доста болезнени и неприятни ситуации.

40 часа работа извън кампуса може, ама ако си със ЗК, с Ф1 абсолютно го забрави !

Социално слаб международен студент това е най голямата смешка която Стефчо можа да изръси

А с БГ дипломата да си търсиш работа, при положение че си с В1 ... нямам думи

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3397326 - 10.04.2017 17:08 [Re: DarkManBG]

Цитат:

Благодаря много. Единственият смислен отговор който получих.

Ами щом си избрал да сложиш розовите очила и да слушаш хора, които в голяма част от съветите си говорят свободни съчиненя по картинка... кои сме ние да ти казваме

@ Викито - разбирам, че искаш да се изявяваш, разбирам, че това е форум и всеки може да си пише/коментира ама като даваш съвети гледай поне да са релевантни и да се доближават до истината.

--------------------

Редактирано от zlatiyor (10.04.2017 17:13)

_Viktoria
огорчена
**

#3397393 - 11.04.2017 07:38 [Re: zlatiyor]

Ами истината избягвам да я казвам че много боли.Но ето ще пробвам ти си най лошия модератор който някога е бил в този форум и отдавна трябваше да нямаш права тук.Както се казва в приказките доброто  побеждава злото, в този форум злото винаги побеждава доброто. Между другото днеска си гледах хороскопа очертават ми се вълнуващи приключения.

zlatiyorМодератор
learner

#3397459 - 11.04.2017 15:38 [Re: _Viktoria]

Ей, Вики, разсмя ме тази сутрин Ти като един храбър джедай се бориш с форумното зло (т.е. моя милост) Дали съм добър или лош модератор няма да коментирам, това е форум всеки си има мнение
Ама поне се старая да не подвеждам хората и да не говоря неща, за които не съм сигурна и не знам. Ако и ти се постараеш малко в тази посока, мисля, че ще имаш голям прогрес

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3397475 - 11.04.2017 17:44 [Re: zlatiyor]

Я, повела си класацията

Сто пъти му казвах, че не е желателно да дава "съвети" в този форум

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3397528 - 12.04.2017 05:31 [Re: zlatiyor]

Спокойно мила в случая точно с тази тема знам много повече от теб.Което се вижда и от отговора който съм дала и от крайната ти завист.Просто вземи се занмавай с нещо друго, а не с мен.

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3397546 - 12.04.2017 13:36 [Re: _Viktoria]

Гайс, хайде стига сте се джафкали. Кой прав, кой крив, защо всеки път трябва да се отговори?

zlatiyorМодератор
learner

#3397551 - 12.04.2017 14:55 [Re: mutu22]

Изобщо нямам намерение да се джавкам, особено пък с хора, които наистина не знаят (в повечето случаи) какво говорят. Просто искам да предпазя хората тук от "съвети", които са абсолютен въздух под налягане.

Човека иска да прави аджъсмънт оф статус към судентска виза в Америка. Много ми е интересно като си иде за ваканцията в България, както Викито му казва, и отиде в посолството на интервю за виза и като си напише, че има подадена имигрантска петиция, Викито ли ще му гарантира, че ще му дадат виза, та дава такива акъли?

Поредната грешна информация. Защото не ми се пише, заинтересуваните може да прочетат ТУК .

Това в частта за социално слаб отново е абсолютно невярно.

Може би Вики ще обясни (тъй като е много наясно с нещата) как се работи с туристическа виза и българска диплома???

Отново казвам, за тези които се интересуват от F1, четете сайта на USCIS и изискванията на университетите. Ако сте наистина сериозни и искате да учите тук има много ясно написано какви са стъпките. Единствената причина да си губя времето и да отговарям на Вики е, че виждам как явно се подвеждат хора. Аз каквото имаше да кажа, казах.

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3397620 - 12.04.2017 22:22 [Re: zlatiyor]

Разбери като аз така и всички които идват тук за помощ и задават въпроси търсят човек със опит които вече е минал по този път и говори от собствените грешки,разрешения,забрани ,успехи и неуспехи  и тн ,никой неиска да му пуcнеш един линк и да го напсуваш че е  тъп!!!!!!! Всеки може да влезе като тебе да прегледа всички уебсайтове на емигрейшъна ,колежи и тн. без да се прави на много умен,че може да направи копи пейст от телефона си.Това което си написала издава че изобщо неси информирана поне спри да говориш глупости и да заблуждаваш хората .

2.Неси чела внимателно,ако той е вече!!!!! на F1 и учи може да си ходи през ваканциите в БГ.
3.Говоря от личен опит ,но дори и линка който си дала си го пише :"For both F-1 and M-1 students any off-campus employment must be related to their area of study and must be authorized prior to starting..."
4.Вярно е проверено на практика колежа ще ти откаже ако неси !!! социално слаб F1 студент с мотива че само хора със з.карта и ам.граждани могат да работят оф кампус.Просто това казват, а после ти се оплачи на арменския поп.
5.Пак не си разбрала от позицията на уреден статут би могло да пробва да си търси работа c евлюирана  бг диплома всичко е на късмет.Зависи каква специалност е.Пак неси дочела това което съм написала.

zlatiyorМодератор
learner

#3397625 - 12.04.2017 22:54 [Re: _Viktoria]

Вики, повече от очевидно е, че изобщо не си "минала по този път" и идея си нямаш за какво говориш. Не знам какво си чела, недочела, но човека иска да си смени стауса на F1 тук в САЩ та отново те питам като си смени статуса тук и като се прибере в БГ за ваканция както го съветваш, ти ли му гарантираш вземане на F1 виза в паспорта при положение, че има подадена имигрантска петиция??? За всеки човек, който има елементарна представа е повече от ясно, че не знаеш за какво говориш. Другата глупост, която си написала е, че може да се работи 40 часа извън кампуса. И линк ти пуснах да прочетеш, ама не, ти нали много му разбираш. После даваш акъли как с БГ диплома може да се търси работа, ама ако е имал човека статут.... ами той НЯМА статут, нали за това пита как да мине на F1, надали ако имаше зелена карта в ръката ще те пита как да става студент.

Както и да е, аз с теб приключвам, можеш да продълважаш да си даваш "ценните" съвети само се надявам хората да имат достатъчно разум и да не те слушат.

--------------------

Редактирано от zlatiyor (12.04.2017 23:02)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3397626 - 12.04.2017 22:57 [Re: _Viktoria]

Цитат:

от позицията на уреден статут

Аха , АКО обаче

към ДНЕШНА дата, статута му е В1 , та каквито и предположения да правиш, към днешната дата си остават в кръга на добрите пожелания !

А за оф кампус работа с Ф1 ... за последно те МОЛА , НЕ лъжи хората заюото ще ти направим подписка и ще изхвърчиш пак

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3322

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.