ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
Re: Какви документи е нужно да се преведат преди заминаването
    #3411855 - 31.08.2017 22:03 [Re: Ян Бибиян™©]

Тук живея от 5 месеца, ама с хамериканци (и всичкото останало националности тук) бачкам от повече от 10 години, това с генерализацията (и за САЩ и за България) никога не ми е било по вкуса, хеле пък тук, дето е де ти Алабама, де ти Калифорния. Тъпи и прости американци има колко щеш, свестни и кадърни - още повече има, хора шарени. Само дето работата тип ден да мине, друг да дойде ич не ме е кефила никога, нито тук, нито в България, нито из Европа. Но знам, че на мен като ми кажат, че всички българи сме измекяри и откачам, та (се опитвам) да не го правя и аз.

Ей ти нещо позитивно - за няма и месец успях да се натъмъня тук, да мина по чеклиста за новодошъл и да се върна към нормалното си ежедневие - работа - вкъщи - пазар - разходки. Това в България сигурно за година нямаше да се оправя, ако тепърва започвах там. Тук има изградени навици и процедури за новодошлите и с малки изключения тип параграф 22, всичко се нареди. Ама лафове от сорта - за среща за оглед в 3 - отивам в 3 - тя ме гледа изненадано и възкликва "ама аз не очаквах да дойдеш навреме!" - ми лазят по нервите яко.
Има и позитиви, които ме изненадаха: на някои места още не са загубили доверието в хората. Ей го - отидох в МВД-то като изкарвах книжка, минавам компютърния тест за има няма 10 минути, то вика браво, you passed и отивам при мацката, дето ми гледа документите. Греда - тя не вижда резултата. Вика аре ще се върнем в залата. Връщаме се - той компа, дето съм карала теста на него крашнал. Пита ме тя - ама изписа ли ти You passed накрая - викам да. Еми ок, отбелязвам си. И тва беше. Дали е правилно - ми не знам, щото можеше да не го мина и пак да ѝ кажа същото. Ама се радвам, че не трябваше пак да чакам да го минавам.

Щом съм тук и не съм се прибрала, позитивите натежават със сигурност. Докато съм тук, значи ми харесва - ако не ми харесваше, си събирам парцалките и обратно на самолета и темата приключва.
Ама това не значи, че няма да мрънкам за нещата, дето не ме кефят.
Американците (или поне тия тук) не могат да правят кафе, дето да се пие и това си е. Има едно кафене - на 20тина километра от нас - правят хубаво капучино и еспресо, ама мен ме мързи да ходя до там - те хората са си казали, че мързела не мори, а мъчи.
Значи ли тва, че е кофти тук и ще се връщам - ми не. За мен означаваше, че първата ми покупка след матрак и чинии беше машина за еспресо вкъщи и приключих темата. Идеални места няма, зависи ти какво ще направиш от това, което имаш.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kaya
Cool

Регистриран: 05.05.2016
От: DXB
    #3411859 - 31.08.2017 23:22 [Re: Serendipity]

200% съм съгласна с теб и това което написа. Няма идеални места и тук - САЩ има и хубави и кофти неща нека бъдем честни .Въпроса е ти как ще си го направиш и през коя призма ще погледнеш.

zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Sofia, Bulgaria
    #3411863 - 31.08.2017 23:39 [Re: Serendipity]

Ето за това говорим, точно так си го и представям. Добър пост !

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3411879 - 01.09.2017 05:26 [Re: Serendipity]

+1
Страхотно си се изказала и на 100% това е и моята позиция.
Аз никъде не съм се оплакала от Америка, не зная защо Ян Бибиян все ни вкарва думи, които не сме казали....
Да кажа и аз нещо положително:
Преди 3-4 дни притича през двора съседката отдясно с огромна кошница пълна само с органик и скъпи продукти и имаше бележка - Добре дошли в квартала!!! "Аз съм Каралайн, винаги врата ми е отворена за вас!!!!" Страхотно!!! Много ни зарадва! Ние я уверихме, че нашата врата е винаги отворена за нея! Вчера опекох баница, приготвихме домашното кисело мляко, което ни е абсолютно съвършено, прекрасна българска лютеница и й върнахме жеста! Покани ни на чай, стояхме до 10 вечерта като първи приятели и се пригърнахме на раздяла!
Ние също за месец имаме дом, кола, децата са отличници в училище... животът е лесен защото всичко е уредено. Но ние бяхме и супер добре и в Бг, тук сме заради климатът и да дадем по-добър шанс на децата си да имат по-уреден и надявам се спокоен живот! За справка на Ян и един ден нямам изкаран в панелка...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3411915 - 01.09.2017 16:47 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Преди 3-4 дни притича през двора съседката отдясно с огромна кошница пълна само с органик и скъпи продукти и имаше бележка - Добре дошли в квартала!!! "Аз съм Каралайн, винаги врата ми е отворена за вас!!!!" Страхотно!!! Много ни зарадва! Ние я уверихме, че нашата врата е винаги отворена за нея! Вчера опекох баница, приготвихме домашното кисело мляко, което ни е абсолютно съвършено, прекрасна българска лютеница и й върнахме жеста! Покани ни на чай, стояхме до 10 вечерта като първи приятели и се пригърнахме на раздяла!

Чай ся бача ти Бибиян дъ тъ светни пу въпросъ ... без да ти вкарвам думи в клавиатурката !

По принцип , един вид е като традиция, когато пристигнат нови в квартала да направят " Нови в квартала " банкет и да поканят всички комшии.По този начин ще се сприятелите с поне половината , ще се опознаете ... и въобще е добре за добросъседските отношения.

Вие имате преимущество - тъй като американците са отворени и широкоскроени хора - направете партито ( напишете го в поканите ) че сте Панелистаня и ще има панелна кухня .. после гледай реакциите

Навремето га ние се нанесохме точно това направихме ( жената написа в поканата че аз съм панелник и затова ще има панелна кухня ) и аз правих кифтета на скара с лук и избихме всичка риба в северния атлантик ( а аз съм такъв готвач че ако някой ми сервира кифтета правени от мен - ще му ударя два шамара ), всички се редиха при жената с тефтерчета за рецептата ( за кифтетата и салатата ) а тя само мен сочеше - ми не знам аз, той е панелника питай те него ( тя тогава си нямаше хабер от панелни манджи ) ... та оттогава и досега ( макар вече да не живем там ) сме си сприятели с половината бивши комшии - с свички няма как щото навсякъде има самутести хора !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3411916 - 01.09.2017 16:55 [Re: Serendipity]

Цитат:

Тук живея от 5 месеца, ама с хамериканци

Браво, аз пъ живея с патагонски камерунци с мадагаскарски гени , камбоджански очи, гватемалски одежди ,сомалийско образование и папуазки маниери !

Иначе ми харесва как позитивно тръгна темата

--------------------

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3411928 - 01.09.2017 22:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Ама ние още първия ден се затичахме да каним първите комшии които ни се мернаха. Отрязаха ни на испански и ние затова си кроткаме. Тук са така нещата. Има магазини дето само на испански си говорят...а ние още не сме много в час с този език. Но аз много го харесвам и се надявам да го науча. Едно, че по-евтиният пакет от телевизията ни върви бонус с 130 испаноговорящи канала... Купон

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3412068 - 05.09.2017 16:15 [Re: Kitty_lover]

Ако искаш съвет от мен - ако наистина смятате да се интегрирате тук, то преместете се да живеете сред американци, НЕ сред панелници,латиноси, србе и т.н.т. , сред американци !

--------------------

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3412083 - 05.09.2017 18:22 [Re: Ян Бибиян™©]

то къде се живее е важно, ама според мен много по-важно е средата на работа как е.Аз съм много доволна , че по цял ден слушам чиста американска реч.Единствените испаноговорящи са байлингуал учителите, които съответно говорят англ.Това толкова ми е помага за доусъвършенстване на езика/е акцента винаги ще си го има/Дори като им казвах , че сме само година тук някои от тях оставаха изумени как добре говоря.Една от испанските учителки 15г САЩ./едва уловим акцент/все ми повтаря как след 15 год моя акцент и език ще е в пъти по-добър от нейния дори.Това страшно много ме мотивира да уча постоянно.В старата ми работа се нагледах на хора над 15-20 г тук знаещи около 20 думи.То аз знам за 1 година повече испански от тях дето са тук и не знаят 1 изречение да вържат на англ.Даже Биби да ти се похваля ноември ще ходя да чета на децата от класа на сина ми.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3412091 - 05.09.2017 18:58 [Re: Креми]

Разбира се и на работа е много важно, но по важно е " свободната среда ", щото все пак на работа трябва да си мериш приказките + на работа се ходи за да се работи а не да се правят приятели, дасе гонят гаджета, да се социалайзва и т.н.т.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 51 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4656

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.059 seconds in which 0.043 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.