ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: Какви документи е нужно да се преведат преди заминаването
    #3411684 - 29.08.2017 06:05 [Re: Serendipity]

Ела по на север да сравниш. Не че и тук няма такива, ама в сериозните бизнеси нещата са, че понякога няма време и за Едене даже. Мда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3411696 - 29.08.2017 16:18 [Re: Serendipity]

Цитат:

Бе коректни, коректни, ама мен ми прави впечатление, че много от американците хиииич не си дават зор, мъка им е да дишат направо. Всичко става, ама баааавно, спокооойно, без да си даваме зор.

Странно мнение от човек току що излязъл от Панелистаня

Чесно, мноу ме кефите такива - вчера хвърлила Ромиките, изула Панаката , илязла от панелката ... и днес вече критикува американската администрация ... сякаш в Панелистаня като влезеш в общината или някое друго учреждение и всички веднага ти козируват с усмивка, настаняват те на фотъойл до прозореца с кафе , сладки ,масажист и табуретка за краката и докато изпушиш една цигара и всичките ти документи готови , прошнуровани , преведени и легализирани !

Пази Боже сляпо да прогледа !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3411715 - 29.08.2017 20:27 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Бе коректни, коректни, ама мен ми прави впечатление, че много от американците хиииич не си дават зор, мъка им е да дишат направо. Всичко става, ама баааавно, спокооойно, без да си даваме зор.

Странно мнение от човек току що излязъл от Панелистаня

Чесно, мноу ме кефите такива - вчера хвърлила Ромиките, изула Панаката , илязла от панелката ... и днес вече критикува американската администрация ... сякаш в Панелистаня като влезеш в общината или някое друго учреждение и всички веднага ти козируват с усмивка, настаняват те на фотъойл до прозореца с кафе , сладки ,масажист и табуретка за краката и докато изпушиш една цигара и всичките ти документи готови , прошнуровани , преведени и легализирани !

Пази Боже сляпо да прогледа !

Ясно, никога не си живял по южните щати
Както знаеш, там е топло, лепкаво, сокойно и бавно, особено в държавните администрации, никой никому не е длъжен и лозунга е - ако искаш, ако не, проблемът е твой

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3411723 - 29.08.2017 21:14 [Re: gaiety]

Не съм, но съм отрасъл в Панелен Цървулистан и знам как е там и досега и как е тук.

Навъсените чорлави лелки с криви жълти зъби,черничко под ноктите, гледащи на кръв като вампир нямат тукашен аналог, каквито и да са тия в южните щати ... още повече пък за панелна принцеса изпъкнала тук като свински мъди в прясна кал преди има няма 3 месеца !

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3411790 - 30.08.2017 21:02 [Re: Ян Бибиян™©]

Прав си, онези са навъсени и неприятни, но тези по юга са любезни и мързеливи, дет' се вика, да ти е кеф, че ще изгубиш цял ден на опашка.

Имах случай на регистриране на кола, която ми трябваше веднага, а с пас беше за след 3 дена, еми почаках си от 9:15 до 5:20.
Иначе любезно ни уведомиха, че ще обслужат всички с номера, заключиха вратите в 4:30 и стояха след работно време, но не върнаха никого.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3411806 - 31.08.2017 05:34 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Не съм, но съм отрасъл в Панелен Цървулистан и знам как е там и досега и как е тук.

Навъсените чорлави лелки с криви жълти зъби,черничко под ноктите, гледащи на кръв като вампир нямат тукашен аналог, каквито и да са тия в южните щати ... още повече пък за панелна принцеса изпъкнала тук като свински мъди в прясна кал преди има няма 3 месеца !

Нещата отдавна не са такива, каквито ги описваш. Държавният апарат в Бг в последните години работи доста добре и навсякъде си посрещнат, ако не с усмивка, то поне с професионално отношение. И не те връщат за глупости, а винаги намират начин да ти свършат работата! А Серендипити е уникално права, тук нещата стават много бааааааавно! И не, не намираме кусури на страната, просто споделяме опита си... А както го наричаш "Панелистаня" го уважавам честно казано още повече, откакто стъпнах тук. И не защото тук е лошо, а защото осъзнах колко плюсове има и там, които просто сме си ги имали за даденост.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
    #3411820 - 31.08.2017 14:12 [Re: Kitty_lover]

Нима опашките и объркващо големия брой гишета са изчезнали и вече нема нужда да си вземаш отпуска и торба със суха храна при първа регистрация на автомобил?

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3411826 - 31.08.2017 16:17 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

И не те връщат за глупости, а винаги намират начин да ти свършат работата!

Демек, претупват се нещата , през пръсти се прави само и само да се оттърват от теб !
И така е навсякъде - и в учрежденията, и при лекаря, и при заболекаря , и в ресторанта- и строителите така правят, и шофъорите и ... навсякъде и всички!!

Разбира се и ти си расла в панелка и това те кефи, и сега тук когато всичко се прави " по книга " не ти харесва , щото си свикнала по панелен начин, без да си задаваш въпроса " Защо Панелистаня е най цървулската държава в Европа " ... предполагам вече имаш някаква идеа защо !

ПП тук с такъв манталитет МНОГО ще си патиш , няма как да докараш панелката с панелния манталитет тук !!

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3411840 - 31.08.2017 19:27 [Re: Ян Бибиян™©]

Чакай малко - колко време трябва да изкарам тук, за да имам "право" на мнение. 7 месеца? 3 години и 6 дена? 5 години и 8 месеца? Моля, просветли ме кога ще ми е позволено да имам мнение за САЩ, че да ми стане ясно и да си дам почивка от форума, нали, да не преча И да знам кога мога да окачествявам хората навред, отвисоко.

Все пак живеем в the greatest country in the world, сакън, някой ще ме хване, че нещо не ми харесва и какво ще правя тогава, горката аз.

Изобщо не споря, че бюрокрацията в България не е мръднала последните сигурно поне 50 години. Има проблясъци тук-там, но отскоро и рядко.

Не критикувам американската администрация, критикувам американците, които работят за доставчици на услуги тук, в югозапада. Не сравнявам с България, Франция или Зимбабве. Сравнявам очаквания с резултати. Ти намеси сравнението с България в разговора.
Очакванията са субективни, разбира се, но са директен резултат от това как аз бих постъпила спрямо как се отнасят с мен. И изобщо не визирам това, че съм имигрант или нещо от сорта, повсеместно е като си гледам половината колеги тук.

Сигурна съм, че ти, изкарвайки много повече време тук, имаш доста по-детайлни наблюдения за много от нещата, спор няма.
Благодарна съм, когато хора с опит тук, помагат - с насоки, мнениия, съвети. Полезно е. Мило е. Успокояваш се, че и това ще мине.

Но също така съм сигурна, че нямаш грам идея за това коя съм и каква съм и далеч не си в позиция да ме окачествяваш спрямо датата на смяна на адресната ми регистрация - това, че идвам от България (и то отскоро) не ме прави малоумна, сляпа или безгръбначна. Това, че съм получила привилегията да живея и работя тук, и съм се възползвала, не означава, че се задължавам да харесвам всичко, само щото е американско. Нито правя планове да "не харесвам" нещата тук, щото не са български. И двата подхода са абсурдни и нищо добро няма да докарат.
Но не, не абсолютно всичко тук е по-добро, съжалявам. И бях наясно с това, като заминавах. Всеки трезвомислещ човек ще осъзнае, че идеално място няма, но търсим къде ще имаме по-спокоен и по-щастлив живот. Дали като тегля чертата животът ми тук е по-добър (за момента) от този в България? Да, в голямата си част. Също очаквано. Направила съм информиран избор, така че не съжалявам. Дали живота в САЩ като цяло е по-добър от този в България? Абсолютно. Иначе нямаше да зарежа всичко, за да търча насам, щото си нямам друга работа.

И след тези ми излияния ти ще си го преместиш в другия крачол, а пък аз ще си разплета чорапчето от мъка, че някой не ме харесва Ама нали си чешем езиците, де.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3411850 - 31.08.2017 21:31 [Re: Serendipity]

Нцък нищо но си разбрала от написаното от мен

Не казвам че нямаш мнение , имай си го колкото искаш, казвам само че много бързо се научи да мрънкаш - и не само ти, а доста като теб !
Даже казваш по долу - американците от югозапада били калпазани !
В сравнение с кой, с панелниците в царството на Панелките ли ?

Сега ако почнеш да пишеш и за " тъпите и прости амариканци " ще ти дам купата за шампионка по мрънкане

И не, никой не те кара да харесваш всичко тук , ама пък защо трябва да обръщащ Фнимание само на негативните неща ? Не съм те видял досега да напишеш нещо супер за тук ?!?

Та ако така караш много лесно ще се превърнеш в Стефчо/джия/Ивентстар подибните, които само се оплакват от тук - американците тъпи, студено/топло,бюрокрация и т.н.т. , а после като посетат Панелистаня - дупки, чалга,цигания,мръсно,каруци ... и после следва Луната където има много прах , на Марс много червено , а пък пръстените на Сатурн могат да се изпищат 8973463789237346 книги

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4696

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.