ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Apex_88
член

Регистриран: 18.05.2018
Re: Туристическа виза
    #3457241 - 14.03.2019 06:16 [Re: gaiety]

Здравейте, бърз въпрос. От 2 седмици съм в САЩ с DV1 visa ( чакам зелената карта да дойде) , интересува ме как точно става изпращането на покани, реално бих искал да изпратя покана на някои роднини (майка ми, скоро се пенсионира, сестра ми , зет ми т.н) , реално кандидатстване за туристическа виза може ли въобще да има без покана или не е задължително? Отделно приятели ако поканя по-малък шанс ли имат от роднини примерно? Благодаря предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
norex
неориентиран

Регистриран: 28.05.2018
    #3457249 - 14.03.2019 09:48 [Re: Apex_88]

Цитат:

Здравейте, бърз въпрос. От 2 седмици съм в САЩ с DV1 visa ( чакам зелената карта да дойде) , интересува ме как точно става изпращането на покани, реално бих искал да изпратя покана на някои роднини (майка ми, скоро се пенсионира, сестра ми , зет ми т.н) , реално кандидатстване за туристическа виза може ли въобще да има без покана или не е задължително? Отделно приятели ако поканя по-малък шанс ли имат от роднини примерно? Благодаря предварително.

За кандидатстване за B2 виза, никой не Ви изисква покана (не казвам, че е лошо да има). Като за начало каква информация ще дадеш за себе си в тази покана? Изчакай да натрупаш малко документи, история и т.н. реално за хората в посолството ще им е много по-лесно да ги върнат като те проверят теб ..... виждат от кога си там, какъв си що си.... твоите роднини в случая са малко... нали се сещаш "имигранто". За това си мисля, че ако толкова държите да имат визи, докато не вземеш малко по сериозен статут пробвайте без покана.

И сега от личен опит:
Покана от 1-ви братовчед на майка ми - американски гражданин. Аз 26 годишен работещ в държавна институция с кредити в българия. Дадоха ми 6 месечна виза, при кацането в САЩ ми удариха печат за 6 месеца.

Според мен ключовото при интервюто е "Какво те кара да се върнеш в България"

Иначе в посолството, никой няма да ти откаже да ти вземе такса 160$

А сега по въпроса ти как става изпращането на покани(надявам се да не греша и да не те объркам, но има хора тук, които са пращали и ще ме поправят) Поканата е свободен текст ( има и примери в интернет ) Аз Иван с номер на документ този и този искам да поканя Драган и Петкан да ми дойдат на гости за еди колко си време или еди какъв си повод като те ще отседнат при мен на моя постоянен адрес.

След това до колкото знам тъй наречените нотариуси са в банките ( дано не те лъжа) отиваш подпис пред тях заверка от тяхна страна ..... и това е.
Моята покана ми беше сканирана и пратена на мейл ... така че ... мисля че не е проблем.
Успех

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3458467 - 01.04.2019 16:34 [Re: norex]

Здравейте,имам въпрос,кое е по-добре.Вече сме граждани аз и мъжа ми,искаме да ни дойдат на гости родителите кое е по-добре за виза ли да кандидатстват или да пуснем петиция за зелена карта ,въпроса ми е кое е по-бързо и по сигурно,че ще им дадът,зелени карти не им трябват защото няма да седят тук по принцип,ако дойдат ще е веднъж и толко и двамата са пенсионери вече,другите родители също.

Редактирано от Zakari (01.04.2019 16:35)

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3458539 - 02.04.2019 14:20 [Re: Zakari]

Туристическа виза.Дават им за 10 години.

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3458542 - 02.04.2019 15:47 [Re: Склададжията]

Ok,благодаря.

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3459396 - 17.04.2019 19:22 [Re: Zakari]

Здравейте:)
Пиша от телефона набързо и само ще докладвам.
Кандидатствах за Туристическа виза на 19.03.2019 с покана от гаджето ми, интервюто се проведе на 28.03.2019. Беше приятно, лежерно, в график. Носих само формуляра, поканата и разни данни на момчето ми. Изцяло се бях настроила за отказ. Поискаха ми документ, който не носих със себе си, и затова ми задържаха и документите и паспорта без отговор на момента. На следващия ден изпратих по ел.поща файла и във вторник, 2.Апр.2019, получих телеграма за издадената ми виза, изпратена към куриерите
Тя е за две години и половина и сме много доволни. Не съм крила нищо от никого.
Сега ми предстои полет и още щастие.
С други думи не е страшно, пробвайте се
П.П. Според последната статистика, която имам, отказите при този тип виза са 3 на 100 за българите /ако на някой ще му е интересно/.

Склададжията
бутилкаджия

#3459430 - 18.04.2019 15:33 [Re: filame]

Какъв по-точно документ ви поискаха,който не сте имали?

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3459433 - 18.04.2019 18:27 [Re: Склададжията]

Цитат:

Какъв по-точно документ ви поискаха,който не сте имали?

Здрасти
Поискаха ми електронното разрешение за пътуване в Канада. Паспортът ми няма печат от там, а там се запознахме с приятеля ми. Предполагам им е трябвало за да се убедят, че не си измислям?
Впрочем аз изпратих и билетите ми до Торонто, както и резервацията в хотела, в който отседнахме. Те не са искали последните две, не знам и дали са погледнали, но така или иначе не навредиха.

Склададжията
бутилкаджия

#3459474 - 19.04.2019 06:11 [Re: filame]

Благодаря!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10188

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.