ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
Re: Туристическа виза
    #3417542 - 01.11.2017 20:39 [Re: gaiety]

Целта на съвета ми, макар по-грубо отправен, е да откаже момчето от мераци за нелегално оставане.

Ти набеляза, в общи линии, защо е добре да не си усложнява живота.

Избора е негов. Каквото сам си направи човек, никой друг не може да му го направи !

Цитат:

Е да бе да, тогава 40% от бг-тата в Чикаго трябваше да са депортирани

Предполагам и във Вегас ги има

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3417545 - 01.11.2017 20:58 [Re: bobi_86]

Къде е най-голямата българска диаспора?
Респективно, меката на нелегалното съществуване.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Cold_Maker
неориентиран

Регистриран: 25.06.2005
От: Sliven, BULGARIA
    #3417570 - 02.11.2017 00:02 [Re: bobi_86]

Здравей,

Нямам никакво желание да оставам в САЩ нелегално. Аз самият съм много против това да се нарушават законите на една страна независимо дали е САЩ или България.
Единственото ми желание е да използвам свободното време докато нямам работа, за да видя на живо Гранд Каньон, Лас Вегас, Седона, Финикс и да се прибера в България без да пресрочвам нито ден от отдадената ми възможност за престой в страната. Надявам се ако получа виза тя да бъде за по-дълъг период, за да може след като си намеря работа в България и ми се отдаде възможност за по-дълга ваканция/отпуск да посетя Хавай, Флорида и др.

Имам образование, все още съм млад и в България винаги мога да си намеря що-годе добре платена работа.
Искрено благодаря за отправения призив! Силно уважавам хората, които спазват правилата и законите! Те са хората, които променят и движат света към по-добро!

Поздрави!

Редактирано от Cold_Maker (02.11.2017 00:08)

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3417716 - 04.11.2017 13:44 [Re: Cold_Maker]

Какво стана? Мина ли интервюто?

raq_petrova
новак
**

Регистриран: 12.05.2014
    #3417955 - 07.11.2017 06:38 [Re: iliana_t]

Здравейте! Аз съм в Америка от две години със зелена карта! Тук съм с моето семейство - мъж и две деца, като едното се роди тук и това е поводът да изпратиме покана на нашите родители! Сестра ми също тук със зелена карта с нейното семейство! Родителите на мъжът ми взеха от първият път, на моите родители им отказват за втори път! Първият път се явиха двамата и съответно отказ, вторият път само майка ми защото решихме, че така имат по-голям шанс, но отново отказ!И двамата са пенсионери! Баща ми работи, но без договор и съответно не може да докаже, че работи! След първият отказ започнаха работа, за да докажат че имат ричина да се върнат и съответно, и че майка ще се върне заради баща ми ! Имат имоти в България, предоставили са извлечение за средства по банкови сметки и нищо!Въпросът ми е, дали е грешка че се явяват по отделно след като са се явили заедно първият път! На майка й отказват за втори път, след шест месеца нещата няма да бъдат по-разлечни, те са пенсионери, какви други доказателства ще предоставят!? Моля за съвет, да напиша ли писмо до посолството, да продължават ли да пробват отделно, имат ли шанс изобщо след като вече им е отказана виза? Благодаря предварително!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3417968 - 07.11.2017 15:06 [Re: raq_petrova]

Доста странна ситуация. Според мен няма значение дали са двамата или поотделно на интервюто. Дали има нещо в миналото им, които да притеснява интервюиращите? Каква причина съм им дали като отказ?

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

raq_petrova
новак
**

#3417978 - 07.11.2017 16:59 [Re: sineo4ka]

Липса на мотивация от страна на моята майка! Дори и не са кандидатствали за виза досега,не знам какво може да ги притеснява! Аз съм била на студентска бригада преди 11 години, после спечелих зелена карта, нищо нелегално не съм направила! Между двете интервюта започна работа, за да покаже че има още по-здрави връзки с България!И двамата са пенсионери, няма какво повече да променат!

gaiety
ZаплЕ$

#3418014 - 07.11.2017 21:30 [Re: raq_petrova]

Има какво да променят, но не се знае дали ще се случи.
Явно са от приказливите, които в стремежа си да помогнат се изпускат за неща, които никой не ги е питал, например, ще помагаме на дъщерята, или са другата крайност, ненужно притеснителни, което пък буди асоциации вършене/криене на нещо нередно.

На този етап може само вие да обжалвате, но няма да имате голяма тежест само със зк.
Поне си го излейте в писмо да ви олекне, след 2 отказа едва ли ше се смилят, пък ако е достатъчно мотивиран с доводи текста, може и да се случи чудо.

--------------------

raq_petrova
новак
**

#3418024 - 07.11.2017 22:10 [Re: gaiety]

Ако обжалвам може ли да не им дадат визи изобщо?

gaiety
ZаплЕ$

#3418046 - 07.11.2017 23:16 [Re: raq_petrova]

Не, но може да повлияе благоприятно, ако е написано професионално с подходящ тон, но както казах, не разчитайте много щом не сте граждани.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3001

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.