ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
raq_petrova
новак
**

Регистриран: 12.05.2014
Re: Туристическа виза
    #3418048 - 07.11.2017 23:23 [Re: gaiety]

Много благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
raq_petrova
новак
**

Регистриран: 12.05.2014
    #3418119 - 08.11.2017 15:40 [Re: raq_petrova]

Писмото до посолството на английски език ли трябва да бъде?

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3418167 - 09.11.2017 00:33 [Re: raq_petrova]

Не

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3420068 - 29.11.2017 09:57 [Re: gaiety]

Закачам се за темата като последно отворена, за да не пускам нова.

Имам намерение да кандидатствам за виза и ще ми трябват някои съвети. Уж всичко съм изчела и е ясно, но като пристъпих към действие и веднага се почват едни съмнения и несигурност как е по-правилно да се постъпи.

1. Банкова референция за наличност по сметка - Има ли смисъл да вадя официален документ с печат от банката? Бих могла да си направя и сама разпечатка от интернет банкирането ми, но чуденката ми идва от това, че сумата е разделена на разплащателна сметка + няколко влога. Т.е. не е само една сума, от която да става ясно колко е наличността, а са няколко и може някой да се заблуди.

2. Trustly - Не съм използвала тази опция до сега. Някой ползвал ли го е за превод на таксата за кандидатстване? Интересувам се дали взима някаква допълнителна такса за превод или си е само стандартната от моята банка. Искам да си спестя висенето в банковия клон на Уникредит и ако става толкова лесно, колкото обикновеното онлайн разплащане с търговец, направо няма какво да се занимавам с банки и касиерки. С виртуална карта мисля да направя плащането

gaiety
ZаплЕ$

#3420116 - 29.11.2017 19:45 [Re: iliana_t]

На 1, отиди в банката и си извади извлечение, всичко друго може да се класифицира като фалшифициране

2, ако говориш за таксата за заплащане, нямаш избор, трябва да е издадена от уникредит банк, други не признават, допълнение, видях го това Trustly като опция, давай смело с тях

Имах приятел на гости и въпреки, че е на висока позиция в ОББ си плати там в уни.
Дадоха му 10 годишна като доказателствата му бяха налични авоари и работата му, няма абсолютно никакви други "връзки" с БГ, нито имоти, нито е женен.

--------------------

Редактирано от gaiety (29.11.2017 19:50)

iliana_t

**

#3420162 - 29.11.2017 23:22 [Re: gaiety]

Благодаря, gaiety! Ще го пробвам това Trustly от чисто любопитство.
И аз разчитам на работа и авоари. Да видим къде ще му излезе края

Сега съм на Параграф 22 и пак чудене какво да правя. Хем не ми се занимава с резервации на хотели като не знам дали ще ми дадат виза, хем искам да е ясно, че отивам на туризъм. Гледам в Агода и Букинг някакви варианти с Free cancellation + Pay later. Подобни хотели читави ли са? Нямам идея с какво око ще гледат на тези неща.

gaiety
ZаплЕ$

#3420174 - 30.11.2017 00:06 [Re: iliana_t]

Да, смело с резервациите с фрии канселейшъни, пробвай и Вегас, само внимавай да на изпуснеш срока за прекратяване, ако си оставила данни на кредитната карта, защото ще я чарджат автоматично след гратисният период.
Не се страхувай от онлайн плащането в посолството, в САЩ това е масовото средство за разплащане.

Имай предвид, че много обичат в посолството поводи като екскурзии и шопинг не пропускай да наблегнеш на това.

--------------------

iliana_t

**

#3420397 - 01.12.2017 11:31 [Re: gaiety]

Разрешете да доложа!

Платих си таксата ($160) към посолството чрез Trustly. Супер лесно и удобно! Който има онлайн банкиране, изобщо да не се чуди, а да действа спокойно. Става много бързо, лесно и удобно от комфорта на вашия дом или което си искате електронно устройство. Печелите едно голямо предимство, в сравнение с плащането в банка Уникредит, а именно, че можете да си насрочите интервю веднага! При мен транзакцията беше отчетена на секундата след като натиснах бутона и си избрах удобен ден и час. Най-ранните възможности към момента са за след 1 седмица (от 13 Дек нататъка).

За да стане разплащането успешно обаче, трябва да отговаряте на едно важно условие. Трябва ви задължително 3D парола (или Token)! Обръщам специално внимание на 3D паролата (или token-a), защото без нея не искаше да ме пусне да платя, тъй като имах инсталиран само електронен сертификат на компютъра си. След като се свързах с банката си (в моят случай е ДСК) и инсталирахме за секунди 3D паролата, всичко приключи успешно. Не съм се занимавала да попълвам вносни бележки, номера или други бумащини. Важният номер на вносната бележка си беше попълнен автоматично.
Освен 264 лв за визата ми изтеглиха и 1.20 лв за транзакцията. Предполагам, че в банката няма да вземат по-малко от 3 лв за извършването на услугата. Не че 1-2 лв ще ни съборят, но аз да си кажа

DS160 - Done
Visa Fee - Done
Бумага proofs - предстои

iliana_t

**

#3421143 - 07.12.2017 09:53 [Re: iliana_t]

Чудя се да занеса ли 10 годишна история на пътуванията ми? ЗА или Против
Не че са кой знае колко много на брой, но в подкрепа на тезата ми за туризъм...

MapTo_D
ентусиаст

Регистриран: 24.06.2016
    #3421173 - 07.12.2017 18:10 [Re: iliana_t]

Те ще те питат дали си ходила някъде по света. За колко време. Мисля, че вярват на това, което им кажеш. )

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 41 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7503

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.