ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Cold_Maker
неориентиран

Регистриран: 25.06.2005
От: Sliven, BULGARIA
Туристическа виза
    #3414796 - 05.10.2017 10:33

Здравейте,

На 27 години съм и живея в България. В момента не работя. Родителите ми живеят от 2014 година в САЩ (спечелиха зелена карта). Братът на майка ми и неговото семейство са американски граждани от над 10 години. Родителите ми спечелиха зелена карта, когато бях на 23 години съответно аз не получих възможност за такава.

Тъй като сега съм без работа и имам нужното време, за да ги посетя с цел да ги видя бих искал да Ви попитам според вас и вашия опит кое е по-вероятно да получа туристическа виза или да ми бъде отказана.
На мое име притежавам регистриран единствено автомобил тук в БГ. Не искам да оставам нелегално в САЩ т.е. желанието ми е единствено да се видя с майка ми и баща ми, вуйчо ми и братовчедите ми и да се върна в България тъй като трябва да се грижа за баба ми.
Според вас каква е вероятността да ми откажат виза и можете ли да ме посъветвате как да постъпя.

Предварително благодаря!
Поздрави!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Туристическа виза
    #3414805 - 05.10.2017 16:14 [Re: Cold_Maker]

След като само ще ги посещаваш, какво ти пука дали ще ти откажат виза или не ?

Отиди, подай и ще видиш, ако не ти дадат ще чакаш докато вашите станат граждани да ти подадат петиция !

След като си безработен, на въпроса " Как ще си платиш пътуването " какво ще отговориш ? Ако отговора е " Нашите ще платят " то на 99% сигурно е че ще ти откажат !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3414808 - 05.10.2017 18:03 [Re: Cold_Maker]

Цитат:

желанието ми е да се върна в България тъй като трябва да се грижа за баба ми.
Според вас каква е вероятността да ми откажат виза и можете ли да ме посъветвате как да постъпя.

Предварително благодаря!
Поздрави!

Набави си някаква бележка (от кмета, доктора или попа) с която да удостовериш, че се грижиш за баба си и е наложащо да се върнеш след плануваната визита. И като бонус, след като ти дадат виза, пращаш документите на баба си (ако е на необходимата възраст за виза без интервю) и тръгвате двамата.

stone.ca
Candidate-American

Регистриран: 08.04.2015
    #3414892 - 06.10.2017 11:08 [Re: Ян Бибиян™©]

Лично мнение, много малък шанс за виза . Макар че никога не се знае. Като искаш да ги видим след 1 декември отиваш до Торонто ( Канада )от тогава е без визи за Българи и те идват и се виждате. Двупосочен билет ти е 1200 - 1300 лв. Тъкмо ще видиш и Ниагарският водопад.

mitkoa
член

Регистриран: 12.05.2008
    #3415172 - 09.10.2017 22:15 [Re: Cold_Maker]

Моя съвет е да бъдеш откровен. Ясно е кой ще ти плати пътуването, не лъжи.
Бидейки честен е най-големия ти шанс. И шансове имаш, не е само 1%.
Успех!

Cold_Maker
неориентиран

#3417470 - 31.10.2017 22:52 [Re: Cold_Maker]

Здравейте,

Много благодаря за съдействието и отговорите. Предстои ми интервю за туристическа виза. Бих искал да помоля да ме посъветвате какви документи да нося като доказателство за здрави връзки с родината. Всичко каквото се сетите и всичко, което мислите, че ще ми бъде от полза.

Предварително благодаря!

mutu22
почетен член

Регистриран: 06.03.2017
    #3417484 - 01.11.2017 02:29 [Re: Cold_Maker]

Ако имаш кредити, договори за наем, ако учиш, писмо от работодател, че работиш във фирмата от х време... такива неща.

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3417498 - 01.11.2017 09:36 [Re: mutu22]

Не знаех, че ако имаш кредити доказваш здрава връзка с родината си. По-скоро ще е обратното...

Това, че не работиш е в голям твой минус. Те по принцип гледат на почти всеки, като на потенциален емигрант, на теб още повече. Носи документи за собственост, дано имаш 2 апартамента или къщи на твое име, иначе не виждам как ще вземеш виза. Но пожелавам успех, дано все пак получиш такава.

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3417520 - 01.11.2017 18:18 [Re: Cold_Maker]

При теб нещата са на кантар. Я ти дадат, я не. Не работиш, не учиш, нямаш недвижима собственост, вероятно нямаш кой знае колко пари които остават в БГ, не си семеен.

Имаш болна баба, за която се грижиш, но дали ще натежи като доказателство за "силна връзка", не съм сигурен.

Явно не ползваш туристическа агенция, щом във форума търсиш информация по въпроса.

Като цяло, почти нищо (освен бабата) не те задържа в България. На всичкото отгоре имаш родители в щатско.

Съвет от мен. Ако все пак получиш виза, НЕ оставай нелегален ! Млад човек си, стой далеч от неприятности. Като нелегален, ти си престъпник. Ще бъдеш преследван и депортиран като такъв. Когато това стане, кракът ти повече няма да стъпи в САЩ !

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3417534 - 01.11.2017 20:06 [Re: bobi_86]

Цитат:

Като нелегален, ти си престъпник. Ще бъдеш преследван и депортиран като такъв. Когато това стане, кракът ти повече няма да стъпи в САЩ !

Е да бе да, тогава 40% от бг-тата в Чикаго трябваше да са депортирани
Нито са преследвани, нито гонени, докато не извършат криминално деяние, а банът е максимум 10г.
Обаче, те са господин/госпожа НИКОЙ, особено онези без ссн от бригада или шоф. книжка, по-долно ниво от гастербайтер и финансов роб на някой адвокат.
Ако са при мама и тате е ок, но ако виснат на нечий друг врат обикновено се разпърдява дослука, освен, ако не са ги стиснали здраво със заеми и услуги, за да им работят за без пари форевър.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

bobi_86
умерен оптимист

#3417542 - 01.11.2017 20:39 [Re: gaiety]

Целта на съвета ми, макар по-грубо отправен, е да откаже момчето от мераци за нелегално оставане.

Ти набеляза, в общи линии, защо е добре да не си усложнява живота.

Избора е негов. Каквото сам си направи човек, никой друг не може да му го направи !

Цитат:

Е да бе да, тогава 40% от бг-тата в Чикаго трябваше да са депортирани

Предполагам и във Вегас ги има

gaiety
ZаплЕ$

#3417545 - 01.11.2017 20:58 [Re: bobi_86]

Къде е най-голямата българска диаспора?
Респективно, меката на нелегалното съществуване.

--------------------

Cold_Maker
неориентиран

#3417570 - 02.11.2017 00:02 [Re: bobi_86]

Здравей,

Нямам никакво желание да оставам в САЩ нелегално. Аз самият съм много против това да се нарушават законите на една страна независимо дали е САЩ или България.
Единственото ми желание е да използвам свободното време докато нямам работа, за да видя на живо Гранд Каньон, Лас Вегас, Седона, Финикс и да се прибера в България без да пресрочвам нито ден от отдадената ми възможност за престой в страната. Надявам се ако получа виза тя да бъде за по-дълъг период, за да може след като си намеря работа в България и ми се отдаде възможност за по-дълга ваканция/отпуск да посетя Хавай, Флорида и др.

Имам образование, все още съм млад и в България винаги мога да си намеря що-годе добре платена работа.
Искрено благодаря за отправения призив! Силно уважавам хората, които спазват правилата и законите! Те са хората, които променят и движат света към по-добро!

Поздрави!

Редактирано от Cold_Maker (02.11.2017 00:08)

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3417716 - 04.11.2017 13:44 [Re: Cold_Maker]

Какво стана? Мина ли интервюто?

raq_petrova
новак
**

Регистриран: 12.05.2014
    #3417955 - 07.11.2017 06:38 [Re: iliana_t]

Здравейте! Аз съм в Америка от две години със зелена карта! Тук съм с моето семейство - мъж и две деца, като едното се роди тук и това е поводът да изпратиме покана на нашите родители! Сестра ми също тук със зелена карта с нейното семейство! Родителите на мъжът ми взеха от първият път, на моите родители им отказват за втори път! Първият път се явиха двамата и съответно отказ, вторият път само майка ми защото решихме, че така имат по-голям шанс, но отново отказ!И двамата са пенсионери! Баща ми работи, но без договор и съответно не може да докаже, че работи! След първият отказ започнаха работа, за да докажат че имат ричина да се върнат и съответно, и че майка ще се върне заради баща ми ! Имат имоти в България, предоставили са извлечение за средства по банкови сметки и нищо!Въпросът ми е, дали е грешка че се явяват по отделно след като са се явили заедно първият път! На майка й отказват за втори път, след шест месеца нещата няма да бъдат по-разлечни, те са пенсионери, какви други доказателства ще предоставят!? Моля за съвет, да напиша ли писмо до посолството, да продължават ли да пробват отделно, имат ли шанс изобщо след като вече им е отказана виза? Благодаря предварително!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3417968 - 07.11.2017 15:06 [Re: raq_petrova]

Доста странна ситуация. Според мен няма значение дали са двамата или поотделно на интервюто. Дали има нещо в миналото им, които да притеснява интервюиращите? Каква причина съм им дали като отказ?

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

raq_petrova
новак
**

#3417978 - 07.11.2017 16:59 [Re: sineo4ka]

Липса на мотивация от страна на моята майка! Дори и не са кандидатствали за виза досега,не знам какво може да ги притеснява! Аз съм била на студентска бригада преди 11 години, после спечелих зелена карта, нищо нелегално не съм направила! Между двете интервюта започна работа, за да покаже че има още по-здрави връзки с България!И двамата са пенсионери, няма какво повече да променат!

gaiety
ZаплЕ$

#3418014 - 07.11.2017 21:30 [Re: raq_petrova]

Има какво да променят, но не се знае дали ще се случи.
Явно са от приказливите, които в стремежа си да помогнат се изпускат за неща, които никой не ги е питал, например, ще помагаме на дъщерята, или са другата крайност, ненужно притеснителни, което пък буди асоциации вършене/криене на нещо нередно.

На този етап може само вие да обжалвате, но няма да имате голяма тежест само със зк.
Поне си го излейте в писмо да ви олекне, след 2 отказа едва ли ше се смилят, пък ако е достатъчно мотивиран с доводи текста, може и да се случи чудо.

--------------------

raq_petrova
новак
**

#3418024 - 07.11.2017 22:10 [Re: gaiety]

Ако обжалвам може ли да не им дадат визи изобщо?

gaiety
ZаплЕ$

#3418046 - 07.11.2017 23:16 [Re: raq_petrova]

Не, но може да повлияе благоприятно, ако е написано професионално с подходящ тон, но както казах, не разчитайте много щом не сте граждани.

--------------------

raq_petrova
новак
**

#3418048 - 07.11.2017 23:23 [Re: gaiety]

Много благодаря!

raq_petrova
новак
**

#3418119 - 08.11.2017 15:40 [Re: raq_petrova]

Писмото до посолството на английски език ли трябва да бъде?

gaiety
ZаплЕ$

#3418167 - 09.11.2017 00:33 [Re: raq_petrova]

Не

--------------------

iliana_t

**

#3420068 - 29.11.2017 09:57 [Re: gaiety]

Закачам се за темата като последно отворена, за да не пускам нова.

Имам намерение да кандидатствам за виза и ще ми трябват някои съвети. Уж всичко съм изчела и е ясно, но като пристъпих към действие и веднага се почват едни съмнения и несигурност как е по-правилно да се постъпи.

1. Банкова референция за наличност по сметка - Има ли смисъл да вадя официален документ с печат от банката? Бих могла да си направя и сама разпечатка от интернет банкирането ми, но чуденката ми идва от това, че сумата е разделена на разплащателна сметка + няколко влога. Т.е. не е само една сума, от която да става ясно колко е наличността, а са няколко и може някой да се заблуди.

2. Trustly - Не съм използвала тази опция до сега. Някой ползвал ли го е за превод на таксата за кандидатстване? Интересувам се дали взима някаква допълнителна такса за превод или си е само стандартната от моята банка. Искам да си спестя висенето в банковия клон на Уникредит и ако става толкова лесно, колкото обикновеното онлайн разплащане с търговец, направо няма какво да се занимавам с банки и касиерки. С виртуална карта мисля да направя плащането

gaiety
ZаплЕ$

#3420116 - 29.11.2017 19:45 [Re: iliana_t]

На 1, отиди в банката и си извади извлечение, всичко друго може да се класифицира като фалшифициране

2, ако говориш за таксата за заплащане, нямаш избор, трябва да е издадена от уникредит банк, други не признават, допълнение, видях го това Trustly като опция, давай смело с тях

Имах приятел на гости и въпреки, че е на висока позиция в ОББ си плати там в уни.
Дадоха му 10 годишна като доказателствата му бяха налични авоари и работата му, няма абсолютно никакви други "връзки" с БГ, нито имоти, нито е женен.

--------------------

Редактирано от gaiety (29.11.2017 19:50)

iliana_t

**

#3420162 - 29.11.2017 23:22 [Re: gaiety]

Благодаря, gaiety! Ще го пробвам това Trustly от чисто любопитство.
И аз разчитам на работа и авоари. Да видим къде ще му излезе края

Сега съм на Параграф 22 и пак чудене какво да правя. Хем не ми се занимава с резервации на хотели като не знам дали ще ми дадат виза, хем искам да е ясно, че отивам на туризъм. Гледам в Агода и Букинг някакви варианти с Free cancellation + Pay later. Подобни хотели читави ли са? Нямам идея с какво око ще гледат на тези неща.

gaiety
ZаплЕ$

#3420174 - 30.11.2017 00:06 [Re: iliana_t]

Да, смело с резервациите с фрии канселейшъни, пробвай и Вегас, само внимавай да на изпуснеш срока за прекратяване, ако си оставила данни на кредитната карта, защото ще я чарджат автоматично след гратисният период.
Не се страхувай от онлайн плащането в посолството, в САЩ това е масовото средство за разплащане.

Имай предвид, че много обичат в посолството поводи като екскурзии и шопинг не пропускай да наблегнеш на това.

--------------------

iliana_t

**

#3420397 - 01.12.2017 11:31 [Re: gaiety]

Разрешете да доложа!

Платих си таксата ($160) към посолството чрез Trustly. Супер лесно и удобно! Който има онлайн банкиране, изобщо да не се чуди, а да действа спокойно. Става много бързо, лесно и удобно от комфорта на вашия дом или което си искате електронно устройство. Печелите едно голямо предимство, в сравнение с плащането в банка Уникредит, а именно, че можете да си насрочите интервю веднага! При мен транзакцията беше отчетена на секундата след като натиснах бутона и си избрах удобен ден и час. Най-ранните възможности към момента са за след 1 седмица (от 13 Дек нататъка).

За да стане разплащането успешно обаче, трябва да отговаряте на едно важно условие. Трябва ви задължително 3D парола (или Token)! Обръщам специално внимание на 3D паролата (или token-a), защото без нея не искаше да ме пусне да платя, тъй като имах инсталиран само електронен сертификат на компютъра си. След като се свързах с банката си (в моят случай е ДСК) и инсталирахме за секунди 3D паролата, всичко приключи успешно. Не съм се занимавала да попълвам вносни бележки, номера или други бумащини. Важният номер на вносната бележка си беше попълнен автоматично.
Освен 264 лв за визата ми изтеглиха и 1.20 лв за транзакцията. Предполагам, че в банката няма да вземат по-малко от 3 лв за извършването на услугата. Не че 1-2 лв ще ни съборят, но аз да си кажа

DS160 - Done
Visa Fee - Done
Бумага proofs - предстои

iliana_t

**

#3421143 - 07.12.2017 09:53 [Re: iliana_t]

Чудя се да занеса ли 10 годишна история на пътуванията ми? ЗА или Против
Не че са кой знае колко много на брой, но в подкрепа на тезата ми за туризъм...

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3421173 - 07.12.2017 18:10 [Re: iliana_t]

Те ще те питат дали си ходила някъде по света. За колко време. Мисля, че вярват на това, което им кажеш. )

iliana_t

**

#3421567 - 12.12.2017 12:31 [Re: MapTo_D]

Има ли лимит на влизанията с туристическа виза? Имам идея да влезна в Канада като част от програмата ми. Мислите ли, че ще имам проблем при минаването на сухопътна граница след 2-3 дневен престой в Канадско? Със сигурност зависи от граничаря, но не намерих ясна информация от официалния им сайт. Много завоалирано са го написали

iliana_t

**

#3421581 - 12.12.2017 14:46 [Re: iliana_t]

Ох, аз малко като лудите, сама си питам и сама си отговарям , но да споделя, че намерих отговор на това, което ме интересуваше.

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/...202-3%20days%3F

Днес ми беше интервюто. Мина успешно! Започвам с организирането на програмата. Сигурно ще изникнат още въпроси в процеса, та ще ви тормозя следващите месеци

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3421596 - 12.12.2017 20:52 [Re: iliana_t]

Човека за когото ще се жениш като пристигнеш сигурен ли е ? Или просто ще останеш нелегална и " после ще му мислиш " ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

bobi_86
умерен оптимист

#3421606 - 12.12.2017 22:51 [Re: iliana_t]

Здравей Илианче

Честита виза Вярвам, ще си прекараш супер в щатско.

Само да кажа. Нелегална е кофти избор, ще е глупаво ако си го причиниш !

Айде малко позитивно, как върви организацията на екскурзията ?

Kaya
Cool

Регистриран: 05.05.2016
От: Утопия
    #3421730 - 14.12.2017 17:13 [Re: iliana_t]

Здравейте и аз да питам тук , попълвах формата за туристическа виза на майка ми и там трябваше да напиша дата на предишна виза ако има издавана, тя е имала но тъй като е изтекла и визата и паспорта са вече върнати и има нов паспорт ,та тя не си спомня датата или месеца когато е издадена предната виза ,помни че е или януари или февруари и аз произволно написах дата през февруари тъй като не ме пускаше на следващата страница.Та се замислих дали е проблем това ? Нямаме вариант да проверим никъде за точната дата на предната виза.

tissi
неориентиран

Регистриран: 19.10.2017
    #3421809 - 15.12.2017 21:20 [Re: Kaya]

Аз лично смятам, че е грешка. Не знам дали ще е фатално, но го смятам за грешка. Дори при върнат паспорт винаги може да се извади справка за всички излизния от страната, би следвало и респективно да може да се извади и информация за визата. Американците много гледат за нещата да не са лъжа. Та не знам дали макар и желанието си просто да те допусне на следващата страница няма да се окаже, че си си вкарал автогол. Но пак казвам, не знам, просто казвам какво мисля. Може да се окаже, че няма да се заядат за такава формалност.

--------------------
Няма преки пътища до местата, до които си заслужава да стигнеш!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2998

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.