ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
strannik
член
**

Регистриран: 13.02.2010
Валидност на зелена карта
    #3415813 - 15.10.2017 21:51

Здравейте.Бихте ли ми казали колко минимално време трябва да се стои в САЩ за да се запази зелената карта.Благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Grandpa
неориентиран

Регистриран: 23.10.2012
От: Seattle,Washington,USA
Re: Валидност на зелена карта
    #3415848 - 16.10.2017 06:53 [Re: strannik]

Зелената карта дава правото постоянно да пребиваваш, живееш и работиш в Съединените Американски Щати. Отсъствието за повече от 6 месеца на година може да ти създаде проблеми когато се завръщаш. Граничният офицер пита защо си отсъствал и това е негово право. Знам го от личен опит. Иначе зелената карта има срок на валидност 10 години, който когато изтече се издава нова карта с нов срок на валидност.

miuu
неориентиран

Регистриран: 28.09.2016
    #3426229 - 31.01.2018 18:25 [Re: Grandpa]

Здравейте, моята ситуация е следната:имам зелена карта и съм в САЩ със съпруга и детето ми. Но сме решили да се върнем в България. Това, за което моля е, ако имате идея, имам ли вариант да задържа зелените карти с ежегодно 1-2 месечно пребиваване в САЩ? Идеята по скоро е синът ми, който е на пет години сега, да има възможността да пребивава и запази зелената карта, за да му оставим опцията, като поотрасне да реши къде му харесва? Ше бъда благодарна за всякакви мнения и информация.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3426234 - 31.01.2018 18:42 [Re: miuu]

Brilliant!

Редактирано от Склададжията (31.01.2018 18:42)

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3426251 - 31.01.2018 20:06 [Re: miuu]

Никой не може да ви гарантира, че ще можете да си запазите зелените карти, ако идвате по веднъж на година докато синът ви стане на години да решава сам къде иска да живее. Може да нямате никакви проблеми - но може и да ви вземат зелените карти. Зависи на какъв имиграционен служител попадате всеки път като влизате. Гарантиран вариант няма.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

miuu
неориентиран

#3426765 - 03.02.2018 08:05 [Re: Склададжията]

Не съм сигурна, че разбирам какво имаш предвид под ”brilliant"?

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3426797 - 03.02.2018 16:35 [Re: miuu]

Имам в предвид идеята да идвате за месец в САЩ тринайсет години подред .

miuu
неориентиран

#3426802 - 03.02.2018 17:07 [Re: Склададжията]

Ами, благодаря... И на мен ми се вижда приятна идея всяка година лятната ми почивка да бъде в САЩ,на гости при роднини. И без това виждам тази страна единствено като туристическа дестинация

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3426824 - 03.02.2018 18:19 [Re: miuu]

Цитат:

единствено като туристическа дестинация

Тогава за чий сте ги взели тези зелени карти като няма да ги ползвате?
Защо отнехте правото на някой, който чака и се надява с години наред да му дойде късмета?
Защо не си изкарахте туристически визи като смятате да посещавате страната само по такава причина?
Колко години възнамерявате да поддържате жива илюзията за легално пребиваващи, докато детето ви един ден реши, че не му се живее там и отхвърли възможността с лека ръка?
Вие наистина ли вярвате, че някой ще ви пуска в страната си многократно, за да си правите каквото искате?
Сигурни ли сте, че не си правите криви сметки?

Ако не ви се търсят отговорите на вашите въпроси във форумът, намерете информация в Гугъл, имате нужда от сериозно четене!

MapTo_D
ентусиаст

Регистриран: 24.06.2016
    #3426825 - 03.02.2018 18:33 [Re: iliana_t]

Ти пък от къде на къде ще държиш сметка, кой и защо е взел зелената карта, след като е бил изтеглен? М? Ами може да са имали сериозни намерения за емиграция, но в последствие да не са се получили нещата и да не виждат смисъл да продължават с това начинание. От къде знаеш, че този, на който уж са отнели шанса също е нямало да постъпи така, м?

iliana_t

**

#3426827 - 03.02.2018 18:54 [Re: MapTo_D]

Защото, Марто, очевидно хората не са си написали домашното преди да предприемат подобна стъпка.
Поживяли са някакъв период в Щатите, не им е харесало - ок, няма проблем, това го разбирам, по-добре да се прибират в България.
Не могат да се справят, тежко е, носталгия и т.н. - ок, няма лошо, на всеки може да се случи, разбирам го.
Ама да твърдиш, че искаш да си ходиш само на екскурзии и в същото време да държиш статус на легално пребиваващ докат' детето порасне, е това вече не го разбирам, честно!

И нека сами си отговорят на зададените въпроси, може пък да вземат информирано решение след това, ако решат да се замислят сериозно.

MapTo_D
ентусиаст

#3426828 - 03.02.2018 19:06 [Re: iliana_t]

Е, това с екскурзиите много години напред и аз не го разбирам. За другото обаче не мога да ги съдя. Не знам от колко време са там, дали не е по-добре да устискат за гражданство и тогава да се прибират!?

iliana_t

**

#3426829 - 03.02.2018 19:10 [Re: MapTo_D]

Ето, виж как ги насочваме с нашите въпроси, малко по малко да си язяснят историята и да си преценят сами кое е най-правилното за тях.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3426830 - 03.02.2018 19:12 [Re: MapTo_D]

Цитат:

Не знам от колко време са там, дали не е по-добре да устискат за гражданство и тогава да се прибират!?

Ако не им харесва, трудно "ще устискат" до гражданство, като се има предвид, че са дошли едва миналата година. Или поне това сочат останалите им писания.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

miuu
неориентиран

#3426857 - 04.02.2018 06:36 [Re: iliana_t]

Идея си нямам защо се включваш така нахално и назидателно, след като не ти влизат в работата моите причини. Но! За да начеша крастата ти, ще кажа, че намеренията ми бяха съвсем сериозни, но неочаквано, а със сигурност трудно разбираемо за теб, осъзнахме,че единственото място на което искаме да живеем е родната ни страна. Не търся одобрение, а евентуална информация, така че, определено нямам нужда от безумния и злобен коментар, който си оставил(а). Но ти пожелавам да имаш късмета и да бъдеш изтеглен(а), ако лотарията продължи, дано това те направи по-щастлив и добронамерен човек.

MapTo_D
ентусиаст

#3426865 - 04.02.2018 10:59 [Re: Nadin]

Да, май наистина са отскоро, не обръщам внимание кой в какви теми е писал. В тоя случай наистина трудно ще устискат още 4 години на място, което не им допада за живеене. )

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2693

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.