ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
sisqou
все още ориентиращ се
**

Регистриран: 04.02.2013
Зелена карта - проблем.
    #3425263 - 25.01.2018 23:01

Здравейте!
Участници сме в лотарията 2015 и дойдохме в САЩ с моята съпруга и дъщеря през август с изключителната подкрепа разбира се и на този форум и най-вече Муха и Надин. След това обаче, изникнаха причини които наложиха съпругата ми и дъщеря ми да се върнат в БГ и малката да продължи средното си образование там. Съответно извадихме ре-ентри пермити и за двете, които изтичат август 2018. Аз през всичките тези години плащам таксите тук и живея в Ню Йорк, като си ходя един път за коледа и един път през лятото всяка година. Въпроса ми е, какво ще стане със зелените им карти, ако не могат да се приберат и тази година в САЩ и изтече срока на пермитите? Това, че аз живея в САЩ по някакъв начин може ли да ги предпази от това да им ги вземат?
Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Зелена карта - проблем.
    #3425389 - 26.01.2018 16:15 [Re: sisqou]

Не могат ли да се появят тук за няколко месеца, да си изкарат нови пермити и да отидат ?
А какво толкова ги спира да дойдат тук ?

Ако не им се живее тук, защо се притесняваш за техните ЗК ?

С пермит или не, жена ти няма да стане американска гражданка докато не направи 5 г тук.

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

sisqou
все още ориентиращ се
**

#3425396 - 26.01.2018 16:51 [Re: Ян Бибиян™©]

Могат, но имах впредвид ако не им ги преиздадат. Не че не им се живее, просто имаме причини за момента.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3425399 - 26.01.2018 16:55 [Re: sisqou]

Ако не им преиздадат реентри пермити става сложно, защото са били вече 2г извън страната , дори и с разрешение !

Ако наистина не могат да дойдат тук - приоритети , приоритети,приоритети ! Това е !

Понякога за да получиш нещо трябва да се лишиш от друго !

--------------------

sisqou
все още ориентиращ се
**

#3425415 - 26.01.2018 17:39 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Ако не им преиздадат реентри пермити става сложно, защото са били вече 2г извън страната , дори и с разрешение !

Ако наистина не могат да дойдат тук - приоритети , приоритети,приоритети ! Това е !
Понякога за да получиш нещо трябва да се лишиш от друго !

На тъщата й откриха рак и трябва жена ми да остане да я гледа. Съответно и малката с нея. По-скоро ме интересуваше има ли вариант да не им ги вземат, заради това че аз съм тук и плащам таксите семейно.

Редактирано от sisqou (26.01.2018 17:41)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3425442 - 26.01.2018 19:08 [Re: sisqou]

Данъците няма нишо общо със статута в твоето положение !

Съжалявам за тъщата ти , но пак - говорим за приоритети!

Винаги може да пробвате с още едно реентри пермит !

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3425513 - 26.01.2018 22:17 [Re: sisqou]

Цитат:

По-скоро ме интересуваше има ли вариант да не им ги вземат, заради това че аз съм тук и плащам таксите семейно.

Не, това няма да им повлияе на тях. Това, че ти плащаш данъци и живееш тука не компенсира факта, че те не живеят тука.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #3425819 - 29.01.2018 04:33 [Re: Milano]

Това, което ще кажа, не казвам, че действа! Просто споделям! Тук се запознах с българин, чиято майка (към 65-70) годишна има зелена карта. Не стои по 6 месеца в Америка, по-скоро им гостува по 3-4 месеца през зимата. Попитах го, как така не са й взели зелената карта като влиза?!?! Каза ми, че сега е влязъл с нея и просто много мило и с голяма надежда е помолил служителят, който е направил веднага въпрос за статута, да я пусне. Пуснал я е, и не е унижожил картата... Но това може и повече да не се повтори... Знам ли, по закон имат право да ви откажат влизане. Аз бих се подготвила с някакви документи от България, преведени, които обясняват ситуацията и да се молите за свестен служител... Просто нямате друг избор при тази ситуация. Като гледах колко са скъпи и реентри пермитите, според мен би трябвало да оценят, че сте действали по правилата... Животът все ни поставя в странни и неочаквани ситуации. Успех ви желая!!!

Gargamel
почетен член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3425878 - 29.01.2018 16:04 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Това, което ще кажа, не казвам, че действа! Просто споделям! Тук се запознах с българин, чиято майка (към 65-70) годишна има зелена карта. Не стои по 6 месеца в Америка, по-скоро им гостува по 3-4 месеца през зимата. Попитах го, как така не са й взели зелената карта като влиза?!?! Каза ми, че сега е влязъл с нея и просто много мило и с голяма надежда е помолил служителят, който е направил веднага въпрос за статута, да я пусне. Пуснал я е, и не е унижожил картата... Но това може и повече да не се повтори... Знам ли, по закон имат право да ви откажат влизане. Аз бих се подготвила с някакви документи от България, преведени, които обясняват ситуацията и да се молите за свестен служител... Просто нямате друг избор при тази ситуация. Като гледах колко са скъпи и реентри пермитите, според мен би трябвало да оценят, че сте действали по правилата... Животът все ни поставя в странни и неочаквани ситуации. Успех ви желая!!!

Не е задължитено да се стои по 6 месеца, а да се влиза в страната поне един път за календарна година. Моите родители са със зелени карти, но живеят в България и пътуват един път в година до САЩ, стоят по около месец и се прибират.

sisqou
все още ориентиращ се
**

#3425898 - 29.01.2018 18:23 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Благодаря подобно!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2437

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.