ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
denti
неориентиран

Регистриран: 30.07.2012
Re: Брак с Българин със зелена карта
    #3434745 - 20.04.2018 21:56 [Re: Ян Бибиян™©]

с риск да съм досадна ще попитам последно нещо.При скрючването на брак до преди да поруча и аз зерена карта има ли възможност за нмяна на статута ми и по точно детето ми може ли да идва с мен до Щатите.
На този етап няма смисъл да подам документи за него за туристическа виза тъй като съм на 90% сигурна че няма да му дадът( разведена с никакво имущество на мое име...)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3434750 - 20.04.2018 22:29 [Re: denti]

Цитат:

с риск да съм досадна ще попитам последно нещо.При скрючването на брак до преди да поруча и аз зерена карта има ли възможност за нмяна на статута ми и по точно детето ми може ли да идва с мен до Щатите.
На този етап няма смисъл да подам документи за него за туристическа виза тъй като съм на 90% сигурна че няма да му дадът( разведена с никакво имущество на мое име...)

Как без виза ще идва с теб до САЩ ?

Преди да получиш ЗК , за промяна на какъв статус говориш , от В1/В2 на студентска ли ? Това може, но отидеш ли сама без детето с В1/В2 виза, и смениш ли статуса на студентска виза, как мислиш това дете да дойде при теб
при положение че няма да му дадат виза ( според теб )?

Препоръвам ти, да седнеш и да попрочетеш на сайта на имигрантските сама, за да придобиеш по добра представа за процедурите, статуси и т.н.т.

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

denti
неориентиран

Регистриран: 30.07.2012
    #3434758 - 21.04.2018 08:38 [Re: Ян Бибиян™©]

Благодаря ви много

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3434783 - 21.04.2018 23:09 [Re: denti]

И докато четеш му казай да се стяга и да взема гражданство.

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3434850 - 23.04.2018 02:33 [Re: MiraUSA]

Би ли споделила защо досега не е взел гражданство? Чисто любопитство.
И успех!

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #3434855 - 23.04.2018 08:01 [Re: denti]

Цитат:

... Моят приятел живее в Щатите от 15г. и откакто имаме връзка си е в България се прибира на всеки 2 месеца ...

С това прибиране на всеки два месеца приятелят Ви може да има сериозни проблеми с натурализацията...

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3434871 - 23.04.2018 15:59 [Re: Защото така]

Като влиза не се ли осъмняват как на два месеца влиза и излиза? Два месеца там, два месеца в БГ е доста съспишъс...

Sani_24
неориентиран

Регистриран: 16.07.2018
    #3441842 - 16.07.2018 21:11 [Re: Nadin]

Здравейте!
Предварително се извинявам,че не пиша по точната тема,но моята е подобна.Трябва ми актуален отговор и мнения,тъй като нещата както знаем се променят доста динамично в САЩ.
Моят приятел живее от много години в Америка със зелена карта,но чак миналата година (юни 2017) подаде документи за гражданство,които документи все още чака и може би ще ги получи до 3-4 месеца(чака вече година и нещо). Ние сме заедно от година и половина,но се познаваме доста по-отдавна. Аз съм ходила на студентска бригада в САЩ 2 пъти.
Въпросът ми е знаете ли в момента колко време отнема самата процедура от подаването на петицията от американският гражданин до изпращането на вече одобрените документи в София? Питам защото според него откакто Тръмп е на власт и последните 2 години администрацията страшно много се бави с имигрантските петиции и документи за гражданство. Факт е че преди това за гражданство документите са се разглеждали за 4-5 месеца,сега ги бавят година и нещо. Предполагаме че и с годеническата виза сроковете ще са подобни-преди е ставало за 4-6 месеца. Има ли някой от вас,който скоро е минал през тази процедура? Другият ми вариант е да запиша 2-ро висше(тъй като първото го завърших семестриално,но все още не съм си взела държавните изпити) и пролетта на 2019 ако ми дадат виза и да замина по този начин,който ще е по-бърз и там вече да уредим документите на място. Много ще съм ви благодарна за съвет и мнение,тъй като не знам как стоят в момента нещата и колко време би отнело и кой вариант да избера, вече искам да сме си заедно ...

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3441989 - 18.07.2018 23:16 [Re: Sani_24]

Цитат:

Здравейте!

1-Въпросът ми е знаете ли в момента колко време отнема самата процедура от подаването на петицията от американският гражданин до изпращането на вече одобрените документи в София?
2-2Питам защото според него откакто Тръмп е на власт и последните 2 години администрацията страшно много се бави с имигрантските петиции и документи за гражданство. Факт е че преди това за гражданство документите са се разглеждали за 4-5 месеца,сега ги бавят година и нещо.

3-Другият ми вариант е да запиша 2-ро висше...
... кой вариант да избера, вече искам да сме си заедно ...

Малко отзад напред ама това не е наи важното.
3- По идея -плащаш си за студент и така е наи бързо - както се казва щом плащаш -какъв е проблема
2-Има забавяне на обработка на док,но специално за натурализацията( гражданство) - преди имиграционите са имали да речем 20 апликаци на седмица ,ама откак Тръмп доиде са се повишили драстично да речем на 200.
Това зависи много и в кои офис движи нещата на твоя - някъде е много по бавно от други места ,зависи колко е натоварен офиса.
Сигуро има и други фактори ама броя на апликантите е скочил драстично а тия от админстрацията няма да назначат още 20 000 служители за да се разбързат.
Мин година на мен ми отне таз процедура 6 месеца (Мичиган),така че 1 г може ако е в некои много натоварен офис си е ок.

1- на саита на имиграционите има публикаци за колко време горе долу става работата . Сега колко е достоверна това инфо ... ама освен някоий дето работи там и е твой човек да ти даде инфо ,друго инфо няма.

Sani_24
неориентиран

Регистриран: 16.07.2018
    #3442396 - 24.07.2018 15:03 [Re: paul_v]

Paul_v благодаря ти за отговора ☺ Ами в крайна сметка се отказах за j1 (студентска) виза,защото няма 100% гаранция и е доста занимавка с тези университети. Аз също проверих в сайта на USCIS и за К1 визата дават срок м/у 5-7 месеца ориентировъчно. Дано нещата станат по-бързо 🤗

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5428

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.