ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Брак с Българин със зелена карта
    #3442469 - 25.07.2018 03:13 [Re: Sani_24]

Цитат:

Paul_v благодаря ти за отговора. Ами в крайна сметка се отказах за j1 (студентска) виза,защото няма 100% гаранция и е доста занимавка с тези университети. Аз също проверих в сайта на USCIS и за К1 визата дават срок м/у 5-7 месеца ориентировъчно. Дано нещата станат по-бързо

Нещо си объркала визите, ако J-1 ти се е сторила занимавка, разгледай истинската студентска виза - F 1.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sani_24
неориентиран

Регистриран: 16.07.2018
    #3442478 - 25.07.2018 10:51 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

Paul_v благодаря ти за отговора. Ами в крайна сметка се отказах за j1 (студентска) виза,защото няма 100% гаранция и е доста занимавка с тези университети. Аз също проверих в сайта на USCIS и за К1 визата дават срок м/у 5-7 месеца ориентировъчно. Дано нещата станат по-бързо

Нещо си объркала визите, ако J-1 ти се е сторила занимавка, разгледай истинската студентска виза - F 1.

Аз в случая говоря за J1 виза,на която в България също й викат ,,студентска виза,, защото се дава само на студенти. Да,съгласна съм,че с F1 визата ще е много по-труден процеса,но и с J1 си е доста разправия. Два пъти съм го правила,но понеже тази година завърших 5 курс магистър и нямаше как да кандидатствам,освен ако не запиша 2-ро висше.

littlebee
член
**

Регистриран: 05.05.2015
    #3442518 - 25.07.2018 22:07 [Re: Sani_24]

И как си го представяше това с J1? Отиваш на интервю за неимигрантска виза и лъжеш офисъра, че всъщност нямаш намерение да се жениш и оставаш в САЩ? Или викаш - ко муй..

Sani_24
неориентиран

#3442523 - 25.07.2018 23:09 [Re: littlebee]

Цитат:

И как си го представяше това с J1? Отиваш на интервю за неимигрантска виза и лъжеш офисъра, че всъщност нямаш намерение да се жениш и оставаш в САЩ? Или викаш - ко муй..

До сега два пъти съм ходила и нито ден не съм просрочила визата си,нито съм излъгала за нещо.Това беше и другата причина,поради която да се откажа от тази идея (не че нямаше да стане ако бях решила),но след като си има регламентиран и напълно законен начин и процедура за К1 виза,преценихме,че няма смисъл от подобни истории. И + това сроковете и за двете ще са едни и същи,ако всичко е наред.

littlebee
член
**

#3442542 - 26.07.2018 01:49 [Re: Sani_24]

Мацка, те тарикътлъците могат и да минат, но това не означава, че не са преследвани от закона. Ти представи идеята за J1, аз само изтъкнах очевидното - съзнателното й използване за влизане в САЩ с цел имиграция е misrepresentation и се наказва.

Иначе успех с I 129F

Sani_24
неориентиран

#3442560 - 26.07.2018 12:10 [Re: littlebee]

Цитат:

Мацка, те тарикътлъците могат и да минат, но това не означава, че не са преследвани от закона. Ти представи идеята за J1, аз само изтъкнах очевидното - съзнателното й използване за влизане в САЩ с цел имиграция е misrepresentation и се наказва.

Иначе успех с I 129F

Който ще върти тарикатлъците,да му мисли
Но факт е,че през тези две лета,бях свидетел на такива които останаха и сключиха брак с американски гражданин и вече са с уреден статут...законно или не-проблеми нямаха. В крайна сметка аз наистина отивам там по любов,а не защото имам болни амбиции за САЩ. В началото бях леко объркана,кой ще е най-добрият и бърз начин,но както казах в моят случай си имам законоустановена процедура(която е легална) и няма нужда да си ,,слагам главата в торбата,,

denti
неориентиран

Регистриран: 30.07.2012
    #3446181 - 14.09.2018 23:46 [Re: Nadin]

Здравейте отново
Едно много бързо въпросче.
От последния път в който писах малко се промениха нещата,тъйкато синът ми който сега ще е първи клас в Бт. получи 10г..туристическа виза ,както и аз имам такавя.
Ако решим да заминем и сключа брак с моят приятел там,аз докога мога да остана и мога ли да запиша детето ми на училище там?
Знам че трябва той ще подаде петиция за смяна на статут, но докато стане тазе смяна (което вече разбрах че ще отнеме много време ..години..тъй като той не е амер.гражданин)ние можем ли останем там повече от 6м. Казаха ми че може да излезаме от страната за седмица е да се връщам за още 6 ?

Gargamel
ентусиаст

Регистриран: 04.04.2017
    #3446182 - 14.09.2018 23:52 [Re: denti]

За да учи детето ти в определено училище, единственото от което се нуждаеш е документ, доказващ възрастта на детето - паспорт, акт за раждане, както и документ, че живееш в района на school district, към който е училището. Това е. Вземи си преведени дипломи за завършени класове в българското училище, може да ти потрябват.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3446184 - 15.09.2018 03:10 [Re: denti]

Цитат:

Знам че трябва той ще подаде петиция за смяна на статут, но докато стане тазе смяна (което вече разбрах че ще отнеме много време ..години..тъй като той не е амер.гражданин)ние можем ли останем там повече от 6м. Казаха ми че може да излезаме от страната за седмица е да се връщам за още 6 ?

За да са изрядни нещата, не трябва да излизате от статут. Теоритично може да излезете от страната преди 6-те месеца да са изтекли и да се опитате да влезете обратно, какво би станало на практика, никой не може да каже.
Граничните власти могат да откажат влизане, така че имайте резервен вариант, ако например сте отишли до Канада, Мексико или някъде наоколо.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

littlebee
член
**

#3446185 - 15.09.2018 03:15 [Re: Gargamel]

Що за мнение, ужас!!!! Тя иска да отива да става нелегална, ти й разправяш само да си преведяла дипломата!!

Denti, много хора не са наясно с имиграционната система на САЩ и особено в България се ширят невероятни митове и легенди.
Доколкото разбирам, ти искаш да сключиш брак с твоя приятел, който е LPR (lawful permanent resident) . LPR може да пусне петиция за своята съпруга( както и детето, което ще е derivate) и тази петиция се пуска за категория F2A. За да започне процедурата по твоята имиграция и придобиване на зелена карта, се пуска форма I-130. В момента цялата процедура отнема 2г. и 2 месеца.
През това време ти не може да си нелегална в никой случай. Това изключва възможността да останеш в Америка по време на процедурата. Туристическата виза ти дава право единствено да посещаваш САЩ и граничният офицер решава колко време престой да ти даде. Максималният престой е 6 месеца за година общо. Тоест дори и да влизаш и излизаш от Канада, те повече от това няма да ти дадът.
Искам да подчертая отново - ако държиш да имигрираш в Америка, изключелно важно е да не оставаш извън статут. Американските граждани могат да файлнат waiver, за да опростят нелегалния престой на съпрузите си, но LPR не могат. Ако останеш нелегална, дори и петицията да е одобрена, ти няма да можеш да получиш статут. Ако излезеш от страната ще получиш бан. Ако те хванат имиграционните - бан и депортация.

Общо взето имаш само един вариант - жените се без значение тук или там, ти се връщаш в бг, пускате си петицията, чакате и си ходите на гости честичко.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5416

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.