ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
DennT
неориентиран

Регистриран: 19.09.2018
От: Bulgaria
Решихме да емигрираме.От къде да започнем?
    #3446534 - 19.09.2018 15:40

Здравейте,решихме да емигрираме с моя спътник в живота(нямаме брак,но ще сключим в скоро време).Въпроса е от къде да започнем?За ЗК сме кандидатствали предни години,но не ни се чака на случайността.Решили сме другата година по това време да имаме готовност за заминаване.Ситуацията ни е следната:Моя мъж е ИТ специалист със собствен бизнес,който работи от 13 години.Има достатъчно опит в сферата си,но не знае английски добре.(започнал е курсове и смята да изкара колкото нива е възможно за година,като аз ще му помагам с обучението).Няма висше образование,но има повече знания и опит от някой висшисти.
Аз също се занимавам с бизнес(фирмата е на името на мъжа ми,аз се водя секретар в ИТ фирмата на мъжа ми) с търговия на едро със стока,която внасям от чужбина.Имам висше образование бакалавър(връзки с обществеността)(нямам стаж по специалността) и знам английски(нямам сертификат и изкарани курсове,но говоря и пиша свободно и комуникирам с чужденци на английски ежедневно).
Идеята е той да кандидатсва за работа в САЩ и да му съдействат за виза от компанията и да го докарат там.Въпросите ми са следните:

-До колкото разбрах е задължително да има висше образование за този тип виза?(H-1B)
-и до колкото разбрах аз няма да имам право на работа като негов придружител?Но евентуално мога да поискам разрешение за работа,когато вече съм там?
Вариант 2. Да намерим ИТ компания, за която да работи дистанционно 1 г. и след това тази компания да му направи документите за емиграция?Възможно ли е?
И въобще какви са ни вариантите според вас?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ydi

**

Регистриран: 02.05.2012
От: там край реката
Re: Решихме да емигрираме.От къде да започнем?
    #3446540 - 19.09.2018 16:18 [Re: DennT]

Europe?

DennT
неориентиран

#3446541 - 19.09.2018 16:29 [Re: ydi]

Цитат:

Europe?

Идеята е да избягаме от Европа.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3446600 - 20.09.2018 11:42 [Re: DennT]

За Щатите това което го мислите е доста трудно тъй като Х1-Б за хора в чужбина не е тривиално.

Америка няма легална имиграционна програма (извън ЗК). Ако искате нещо реалистично ориентирайте се към Канада или Австралия. Иначе рискувате да потроште време, пари и нерви за нещо което няма да стане. 1г за навсякъде е доста оптимистично.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

margi85
неориентиран

Регистриран: 18.09.2018
    #3446604 - 20.09.2018 13:06 [Re: DennT]

Стойте в Европа. Ориентирайте се към северните страни. Няколко познати заминаха за Дания и Холандия и са очаровани. Намирането на работа е много по-лесно и веднъж вземеш ли регистрационен номер за живущ (или както се казва при тях) нямаш проблем. Отделно от това е рай за децата. Безплатно образование и т.н.

DennT
неориентиран

#3446624 - 20.09.2018 17:52 [Re: Травис]

Добре,нов план!
Кандидатвам аз за Канада,понеже аз съм човека с англисйия и висшето.Отиваме там, намираме си някаква работа да отбием номера и оттам след известно време мъжа ми кандидатсва за работа в САЩ,като упоменава,че му е нужна H-1B виза за да започне работа.Като видят на CV-то,че живее и работи в Канада някакси по биха се доверили може би? А и по-лесно ще отиде от Канада в САЩ за интервю.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3446642 - 20.09.2018 19:50 [Re: DennT]

Цитат:

Като видят на CV-то,че живее и работи в Канада някакси по биха се доверили може би?

По-скоро не. Единственият по-практичен начин във вашия случай е да намерите работодател, който има практика да спонсорира за виза Л-1.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3446647 - 20.09.2018 20:17 [Re: DennT]

Канадска резидентура с нищо не помага, дори е по-заплетено. Избрийте си Америка от главата освен ако не е брак с американец другото е много сложно. Ако не сте живяли поне 2-3г в чужбина не скачайте в дълбокото ей така. Ако ви е з парите в Азия се печели повече, ако е за живота в Европа е по-лесно. Америка е за строго определен рядък вид чешити каквито в БГ почти не са останали. Не си усложнявайте живота.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3446684 - 21.09.2018 14:10 [Re: Травис]

Цитат:

Америка е за строго определен рядък вид чешити каквито в БГ почти не са останали

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3446697 - 21.09.2018 23:28 [Re: DennT]

Ако бях на ваше място щях да търся работодател, който да ви спонсорира с някаква виза (както посъветва plain), но дори тогава бъдещето ви в САЩ не е гарантирано и въобще не бих разчитал на късмет. Където и да съм бил по интервюта винаги ме питат дали мога да работя легално без спонсориране. Аз съм в друга сфера, но като цяло това важи на доста места и не много фирми се наемат да тръгват по пътя на спонсорството. Търсете, но аз ви съсветвам по-скоро да гледате за други държави като резерван план. Успех!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4262

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.