ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
Re: Решихме да емигрираме.От къде да започнем?
    #3446896 - 25.09.2018 21:51 [Re: DennT]

Цитат:

Добре,нов план!
Кандидатвам аз за Канада,понеже аз съм човека с англисйия и висшето.Отиваме там, намираме си някаква работа да отбием номера и оттам след известно време мъжа ми кандидатсва за работа в САЩ,като упоменава,че му е нужна H-1B виза за да започне работа.Като видят на CV-то,че живее и работи в Канада някакси по биха се доверили може би? А и по-лесно ще отиде от Канада в САЩ за интервю.

За визите - в момента се обсъжда как да ги затегнат, изменят и т.н ... даже само разговорите за това доведоха до промени -бая посредници и фирми изрично казват - position is open only for citizens and permanent residents.
https://www.reginfo.gov/public/do/eAgendaViewRule?pubId=201804&RIN=1615-AC13

Както ти беше казано - даже и с канадско гражданство (не канадски ПР) пак си на опашката за визи -в момента е по лесна ама коий знае какво ще стане .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3446910 - 26.09.2018 01:45 [Re: DennT]

Преди няколко години не издадоха туристическа виза на приятелка, която все още нямаше канадско гражданство. Идеята беше да се срещнем в Bay of Fundy и тя се отказа заради огромното заобикаляне.

ludia_agent
неориентиран

Регистриран: 03.05.2012
    #3446927 - 26.09.2018 13:26 [Re: DennT]

Цитат:

Здравейте,решихме да емигрираме с моя спътник в живота(нямаме брак,но ще сключим в скоро време).Въпроса е от къде да започнем?За ЗК сме кандидатствали предни години,но не ни се чака на случайността.Решили сме другата година по това време да имаме готовност за заминаване.Ситуацията ни е следната:Моя мъж е ИТ специалист със собствен бизнес,който работи от 13 години.Има достатъчно опит в сферата си,но не знае английски добре.(започнал е курсове и смята да изкара колкото нива е възможно за година,като аз ще му помагам с обучението).Няма висше образование,но има повече знания и опит от някой висшисти.
Аз също се занимавам с бизнес(фирмата е на името на мъжа ми,аз се водя секретар в ИТ фирмата на мъжа ми) с търговия на едро със стока,която внасям от чужбина.Имам висше образование бакалавър(връзки с обществеността)(нямам стаж по специалността) и знам английски(нямам сертификат и изкарани курсове,но говоря и пиша свободно и комуникирам с чужденци на английски ежедневно).
Идеята е той да кандидатсва за работа в САЩ и да му съдействат за виза от компанията и да го докарат там.Въпросите ми са следните:

-До колкото разбрах е задължително да има висше образование за този тип виза?(H-1B)
-и до колкото разбрах аз няма да имам право на работа като негов придружител?Но евентуално мога да поискам разрешение за работа,когато вече съм там?
Вариант 2. Да намерим ИТ компания, за която да работи дистанционно 1 г. и след това тази компания да му направи документите за емиграция?Възможно ли е?
И въобще какви са ни вариантите според вас?

Нулев шанс за H1B, доколкото знам там са силно затегнати условията по получаване на визи. Щом има собствен бизнес, ако е достатъчно стабилен и печеливш единствения Ви вариант е за E-2 виза но трябва да инвестирате или да закупите американска компания в сферата на познания на мъжа ти:

Като минимум инвестиция която съм чувал че минава е около 50-55 хил долара, като поне 60% от сумата трябва да е изхарчена.

Те тука има на чист български условията на визата:

https://bg.usembassy.gov/bg/visas-bg/nonimmigrant-visas-bg/e2-visa-applications-sofia-bg/

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3446928 - 26.09.2018 14:34 [Re: DennT]

Цитат:

Здравейте,решихме да емигрираме с моя спътник в живота...

Как звучи само. Все едно Земята е решила да емигрира с Луната в галактиката Андромеда.
Пък аз се ожених за най-обикновенна жена. Обаче и направих два спътника, чак и се зави свят.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
    #3451628 - 02.12.2018 15:05 [Re: DennT]

Днес е голяма досада и жега, та реших и аз да дам малко акъл за 5лв. па барем се докосна до БГ корените си :-)
Така, да синтезирам накратко как аз разбрах описанието на задачката по параметрите на DennT. Значи харесала си момичето многообещаващ младеж (може и само по душа) ИТ специалист при това със собствен бизнес , животът е прекрасен и може би леко отговорен като секретар на проспериращата ИТ компания и решават (а може би само тя...) да емигрират догодина в САЩ.
Преди да дам точен отговор на тази така зададена задачка, ето малко риторични въпроси, които неизбежно се зародиха в мен :
1. Какъв е този ИТ специалист, който няма завършена дори бакалавърска степен и без стабилен английски? Сис админи и мрежови гурута, които внасят болтове и клавиатури на килограм може и в БГ да минават за ИТ специалисти, но то и Бойко реално минава за премиер вече 3 мандат...
2. Колко да е успешна тази ИТ фирма, която назначава за секретар жената на шефа без реален стаж по професията си (предполагам и никакъв ИТ опит )...
3. Какво по-точно се разбира под "готови за заминаване догодина": фирмата ще се закрие/замрази, кредити и ипотеки изплатени, банковите сметки уредени
4. Нямате дори официален брак още, странно аз пък си мислех, че след като ти си рискуваш бъдещето за момъкът, той пък е напълно готов да зареже супер успешният си бизнес и имидж на успял ИТ специалист и да ти предостави финансовият си и житейски стандарт в твоите ръце и опитно ръководство, то сключването на брак е някаква такава подробност от 3 разред...
5. Не че искам да посочвам очевидните факти, ами как точно го взехте това решение- предполагам след задълбочен анализ, а не 'ама супер мило, аз съм готов още другата година да заминеме, виж ти разучи какво трябва, нали си по-така в тези работи, аз каквото се иска от мен ще го наглася'

А сега и моето скромно мнение на обикновен ИТ специалист (от тези с университетските дипломи, ама съм сигурна, че твоят човек ги разбира по-добре от мен тия работи), без успешен бизнес и с извесни притеснения, когато ми се налага да общувам на английски:
Никакви шансове за УС виза, особенно пък споменатата в поста.

Никакви шансове за успешна емиграция по принцип догодина - без перфектен език, сертифициран при това, без висше образование и достатъчен стаж и още мнооого други фактори. Под успешна емиграция се има впредвид по-добър стандарт на живот и статут от сегашният ви.

Поздрави от Австралия!

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3451727 - 04.12.2018 14:35 [Re: sakuranbo]

Цитат:

Никакви шансове за успешна емиграция по принцип догодина - без перфектен език, сертифициран при това, без висше образование и достатъчен стаж и още мнооого други фактори. Под успешна емиграция се има впредвид по-добър стандарт на живот и статут от сегашният ви.

Малко с рогата напред го даваш.

Най-успешната емиграция според мен е да си прехвърлиш работата в чужбина, към кораба-майка вместо като контрактор. Имам няколко колеги-българи които са успели в това, без да блестят със сертификати и образования.

Нито е лесно, нито е много популярно, но чак пък никакъв шанс ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
    #3451804 - 05.12.2018 15:22 [Re: Травис]

Отговорът беше за така зададените параметри. В този конкретен случай няма кораб-майка нито междузвезден галактически Дядо Коледа. Т.е. ИТ компанията е изцяло БГ ръководена/финансирана и бъдещото емигрантско семейство няма как да изиграе това право хоро. Може би е вариант след време и реално само за него, другата половинка тепърва трябва да се доказва и като цяло погледнато емиграцията не зависи само от едната работа.

А иначе ако наистина бях с рогата напрад щях да отбележа лаконично, че една от най-успешните емиграции е да отидеш на място, където местните са по-неразвитото общество, да избиеш половината (или повечето) от тях, каквото остане го караш да работи за теб, заграбваш ресурсите на територията и започваш да изграждаш социална система, която ще ти усигури сигурност и ще те направи още по-богат. Доказано практически през последните около 10 000 г.

Нито е лесно, нито е много популярно, но чак пък никакъв шанс ...

Поздрави :-)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4260

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.