ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
бъдещи студенти в САЩ
    #849676 - 30.06.2005 00:32

Има ли ученици, които искат да продължат обучението си в САЩ? Мога да дам някои напътствия.

Пиша това сега, зашото ако искате догодина по това време да се стягате да заминавате като студенти, трябва СЕГА да започнете с приготовленията (TOEFL, SAT, издирване на универрситети където да кандидатствате).

Напишете ми какви въпроси ви вълнуват на първо време, и ще видим дали им е дошло времето още. После, на какъв етап сте от кандидатстването, и какво искате да се получи от тази дискусия, т.е. как мога да бъда най-полезен. Засега само да видфим колко интерес има и как точно може да заформим дискусията, че да е полезна за всички.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
yetty
член

Регистриран: 22.12.2004
Re: бъдещи студенти в САЩ
    #849826 - 30.06.2005 07:11 [Re: Тричко]

Мисля,че е добра идеята.Всяка информация от първа ръка ще е добре дошла.Мисля,че трябва да се наблегне на финансовите условия и възможностите за стипендии.

Just a girl
много игрива:-)

Регистриран: 13.08.2004
От: там, откъдето изгрява слънцето
    #850493 - 30.06.2005 14:40 [Re: Тричко]

Супер, а за студенти, желаещи да учат магистратура в САЩ имаш ли информация?

--------------------
"Everyday is a gift even if it sucks"

Тричко
сладък

#850783 - 30.06.2005 17:00 [Re: Just a girl]

Мога да напиша каквото знам за магистратура, да. Каква точно магистратура, по бизнес администрация или друга (защото има разлика между МБА и останалите магистратури)

Ще ми помогне ако имам конкретни въпроси, на които да отговарям.

brigite

Регистриран: 10.10.2004
От: Chicago
    #850970 - 30.06.2005 18:28 [Re: Тричко]

Аз мисля да уча евентуално от догодина. Аз съм със зелена карта - знам че е от значение за това споменавам.
Не съм много запозната със системата, та ще съм много благодарна ако дадеш някое рамо.
В БГ съм учила право 3 години и се чудя дали ще ми го признаят за колеж? Иначе съм се насочила към криминология - бакалавър като начало.
От право се отказах - много е скъпо и ми трябва много добър английски, с който не мога да се похваля.

Та въпроси имам много:)
Ако можеш и да ми обясниш какво е minor i major. Трябва ли да ходя първо в колеж или има възможност направо да започна с криминологията?

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #851299 - 30.06.2005 22:47 [Re: Тричко]

Тричко, аз също се интересъвам от MBA програмите. Ще се радвам ако напишеш своите впечатления.
Аз по принцип съм запозната с почти всички детайли, но ще ми е интересно да чуя и твоето мнение. ( Аз също може да те допълня някъде ) Това което се двоумия е как да си избера University...в смисъл ако вече имам добра работа в хубава компания струва ли си да уча в училище с доста висок рейтинг...понеже и цената my ще е доста солидничка....или просто да отида в що годе ОК University. Опитвам се да видя плюсовете и минусите и при двете възможности, но още не съм съвсем ориентирана. Иначе имам master in Engineering и това мисля че доста ми помогна...та като изложих всички тези фактори.....ще се радвам да чуя мнението ти по въпросът.
Аз в момента уча за ГМАТ изпита, но с такива бавни темпове, че ужас....направо се учудвам от себе си.

P.С. Извинявам се за латиницата, но сам на работа и нямам възможност да бъда на кирилца

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Редактирано от Nadin (01.07.2005 02:19)

Dior
limited edition

Регистриран: 12.12.2004
От: Gotham
    #851380 - 30.06.2005 23:27 [Re: Тричко]

В кой Университет в NYC (евентуалнмо близките околности) може да се учи MBA или магистратура по финанси на добро равнище, но не много скъпо, като Columbia Uni.?

BTW, много е хубава и полезна темата.

--------------------
Докато правиш своя избор в живота, не забравяй да живееш!

Тричко
сладък

#851466 - 01.07.2005 00:29 [Re: Dior]

Да кажа сега за да няма после неоправдани очаквания, не смятам да препоръчвам специфични университети, защото смятам, че всеки трябва да прояви инициативата и да разучи университетите, да реши сам кой е скъп, кой има твърде високи изисквания и т.н. Ще дам обаче информация за да може да направите своя избор и да се ориентирате доколко са реалистични очакванията и критериите ви за търсене.

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #851506 - 01.07.2005 02:24 [Re: California]

Аз не съм Тричко, но завърших МBA преди няколко години и, разбира се, тогава трябваше да си отговоря на въпросите, които те интересуват теб сега. Ще дам общи насоки, защото не мисля, че някой го интересува конкретно моя избор на университет или моите мотиви, но бих казала следното:

Първо трябва да си отговориш на въпроса "Защо МBA и защо сега?" Така или иначе този въпрос ще ти бъде зададен от всеки университет в есето. Според мен основните цели са две (отделен въпрос е как ще ги представиш в есето):

1. Искаш да смениш вида работа, който работиш в момента (career change) в тази или друга фирма.
2. Искаш да постигнеш повишение (в длъжност и/или заплата) в същата или друга фирма, които без MBA биха били по-трудно достъпни за теб.
(3.Independently wealthy си и вместо да си купуваш яхта примерно си решила да си купиш МBA - но ако е така, то няма какво да му мислиш).

FEMA ме подсети - ако основната ти цел е 1. то по-удачен вариант е full-time. Ако основната ти цел е 2. то и part-time става особено ако уговориш работодателя да поеме част от разноските.

Колкото е по-добър университета, толкова по-вероятно е да постигнеш горните цели. Що се отнася до практическите знания, тях можеш да ги придобиеш и в по-голям брой университети и даже без да се записваш в училище (даже имаше и есе - въпрос за това). Добре е да знаеш, че болшинството от хората в (добрите) MBA програми са със стаж от 4-7 години преди постъпването така че болшинството от възможности, които програмата предлага, са за хора в този диапазон. Ако си много под/над тази граница, съответно и ще ти е по-трудно.

А GMAT би трябвало да ти е най-малката пречка по пътя към MBA.

Това от мен. Успех на Тричко в осъществяване на проекта му за систематизиране на информацията.

Mia_h
believer

Регистриран: 18.03.2005
От: TX
    #851515 - 01.07.2005 03:17 [Re: Тричко]

Аз искам да питам има ли някой във форума който е взел изпитите за CPA (certifited public accountant)и ако да може ли да ми препоръча програма за подготовка.

--------------------
Никога не казвай "никога"!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 18422

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.051 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.