ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: Изключване от ЕС
    #2157169 - 23.07.2008 11:17 [Re: Дзвер]

доколкото чух - в докладът за румъния щяло да пише, че имат напредък, но засега малък. в нашия - че немаме напредък. усещаш ли нюанса?

вчера пък некъф говорител на бесепето каза, че в румъния им спрели целия сапард, а на нас само част от него - демек на вуте му е по-зле бе, радвайте се напрау са удивлявам, гледайки ги на кви демагогии са способни

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Вон
подвижен в подвижното

Регистриран: 12.01.2004
От: Sofia
    #2157174 - 23.07.2008 11:20 [Re: Дзвер]

Бе не са по-цвете от нас по отношение на корупция и престъпност. Ама имат силно "латинско" лоби

Ама дайте да не се плюем чак толкоз Че се осрахме, осрахме се. Ама изключване? За какво? Италия е държава основателка и повече от 50 години на някой места в юга липсва държавна власт и всичко е мафия. Крало се е и се краде в Гърция, Испания, Италия и всичко що е южно. Топла ни е кръвта, зарад туй.

--------------------
Ако се разглежда със страстно око, действителността става приказна...
Ван Гог

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2157176 - 23.07.2008 11:21 [Re: mysteria]

Цитат:

Да, лошо ни се пише с такова правителство. Срам и позор!
За какво ли се натискахме въобще да ни примат в ЕС, след като си знаем управниците колко са крадливи.
Мафиотска държава сме и това е, ама преди поне само ние си го знаехме, апък сега и целият свят ги научи, че не струват.

Звучиш като лице живеещо под българско робство

Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
    #2157182 - 23.07.2008 11:26 [Re: Grim]

Нали
Славейков ли беше де го е казал още еее кога - нация лъжлива, крадлива и още не помня каква беше
Нищо не се променя. Всъщност, променя се - влошава се

--------------------
Выбpосить дypь из головы нетpyдно, но жалко!

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2157184 - 23.07.2008 11:26 [Re: mysteria]

Цитат:

За какво ли се натискахме въобще да ни примат в ЕС, след като си знаем управниците колко са крадливи.

Мисти, нали точно управниците ни се натискаха за влизаме в ЕС, ама малко крива ще им излезе сметката. Не, че не се налапаха някои...
Аз не се натисках, ама никой не ме пита.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2157190 - 23.07.2008 11:34 [Re: Айфел]

Цитат:

Цитат:

няма такива процедури и механизми

веднъж приета страна никога не е изключвана, нито напускала по свое желание съюза. подозирам обаче, че скоро ще има такъв механизъм, даже подозирам и коя точно страна ще е първата потърпевша

Не съм запознат, но няма логика, да няма такава процедура. След като има процедура по приемането, не може да няма и за изключване! Явно и на теб не ти е известно, но съм почти сигурен, че трябва да съществува, в правния мир, такава процедура...не може да няма!

Може. Прав е Любо, няма такива процедури. Има една измишльотина, чл. 103, че ако европейското законодателство противоречи на хартата на ООН, то хартата взема превес. Тоест, ако една страна докаже, че членството й в ЕС противоречи на задълженията й по хартата на ООН, ЕС не може да я спре да напусне. Обаче доказването на това противоречие трябва да стане пред Европейския съд, който има правомощията да тълкува тези международни споразумения, така че ... я камилата, я камиларя. Както и да е, досега никой не е напускал, освен Гренландия 1985-та, но там картинката е малко по-друга, защото тя влиза 73-та като територия на Дания, после през 79-та получава самоуправление, прави нов референдум и решава, че не ще в ЕС.

Та както виждаш, може да няма такава процедура.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2157210 - 23.07.2008 11:51 [Re: Айфел]

Станахме роби до живот на ЕС , е докато не се разпедне де като СИВ, примерно
Но до тогава да ни е яка гърбината! Здраво трябва да се трудим и да пъшкаме под нормите и парвилата на ЕС
Затягайте здраво ръкави, другари и другарки!

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2157212 - 23.07.2008 11:52 [Re: Maz]

Цитат:

Нали
Славейков ли беше де го е казал още еее кога - нация лъжлива, крадлива и още не помня каква беше
Нищо не се променя. Всъщност, променя се - влошава се

Точно това имах предвид .

моманче, то кого ли питаха тогава наште управници, нали си знаеме голите дупЕта, ама айде и ние кат света - да се пишем у редовете на ЕС

Гриме, кат си ме запитал - да ти отговоря, да точно така се чувствам.Чувствам се гадно като слушам как ни ошушкаха до дупка, кой колко откраднал, че се забравил и как излиза сух от водата. Да, такива са ни управниците за съжаление.

За Румъния чух, че "бавно, но сигурно " напредва и в икономиката си, и в борбата с корупцията и престъпността.

тук-чук

ето и румъния

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (23.07.2008 12:05)

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2157223 - 23.07.2008 11:58 [Re: mysteria]

Цитат:

За Румъния чух, че "бавно, но сигурно " напредва и в икономиката си, и в борбата с корупцията и престъпността.

Аз пък чух, че в борбата с корупцията Румъния тъпче на едно място, а България назадва

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2157234 - 23.07.2008 12:06 [Re: Джен]

виж линкчето и за двете страни.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 26353

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.