ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #477432 - 18.10.2004 09:21 [Re: Анонимен]

Цитат:

Islaam rules: and you will all soom wear head-scarfs bulgariam whores
Sled 50 years EU shte e nash i washte deca shte slusha muezima i shte se klania na Prorok Mohamad. Wiite kolkoto si shtete sega.

мдааааааааааа

добре, че след пиремането на България в ЕС вече с тез мераци ще се занимават от ЕС, а не България самостотелно

и май вече започнаха във Франция с пробен закон...м?..как беше? - забрана на очебийните символи на религиозна принадлежност...забрадки, фереджета...

Ислямът викаш управлявал...а що си сменяте имената с християнски, за да ви допуснат изобщо на територията на ЕС?
м?
щот иначе ви гледат като второкласна сган и работа по-високо в йерархията от чистачи не си намирате...така ли е?
или бъркам?

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
???
Нерегистриран

#477440 - 18.10.2004 09:36 [Re: Sуbil Ramkin]

Сигурно си права, никога не съм обръщала внимание нито на камбаната, нито на мюезина. Приятелка съм ) Току ми бъркат пола по форумите напоследък ) Ма сигурно щот съм "феминистка", Шехерезада, това феминизмът напоследък стана на всяка манджа мерудия - къси поли, фереджета, лесбийки, почти като международното положение )
Сибил, камбана на "Свети Стефан" може и да звънне, ма се опасявам, че от звъна само може да се срути, ако ме разбираш ) И това, докато свещениците там се правят на възрожденци и дигат скандали )
Това напоследък наричащите се християни станаха много нагло племе, защитават си правата да ходят с къси поли, ма забравят други права и задължения )

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

#477462 - 18.10.2004 10:03 [Re: ???]

ех, Въпосителна...
явно ит харесва да се хващаш за думата
да - знам състоянието на св. Стефан...казваха ни едва ли не да не дишаме като влизаме вътре...толкова е корозирала

друг е въпросът дали на България е била давана възможност да се грижи за църквата или зад благовидните "нямаме нищо портив - грижете се" са стояли и условия от сорта на"Ама в замяна искаме...."

мисли!
отношенията ни с Турция не са толкова повърхностни, за да си позволяваме да се държим повърхностно.
Една империя с мощта на Турската, щом не е успяла в родължение на пет века да претопи българите...значи има едно на ум що за трън в петата сме. От друга страна - от бившите "турски вилаети" България е най-толерантна към Турция...
я си помисли за Гърция - какво е отношението към Турция там?
или пък за арабските държави, влизали някога в границите на бившата турска империя - да не мислиш, че много обичат турците, а?

Турция е много, ама мнооого между чука и наковалнята
и положението и е толкова сложно, че колкото и да се дуят и да се правят на велики с изказвания от сорта "Ислямът управлява"...противоречивостта на държавата Турция и играе много лоши номера

за Турция ЕС ще е едно спасени - силна балансираща тежест "за" една по-хуманна система на управление в сравнение с предлаганата от Шериата

--------------------

Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
    #477471 - 18.10.2004 10:12 [Re: Шехерезада]

Явно дискусията по този въпрос вади на повърхността доста крайни страсти Аз зададох този въпрос не за да бистрим понятия за цивилизационна принадлежност или да си демонстрираме кой колко разбира гео стратегемите...Можем да си направим за тез работи отделна дискусия. Може би не съм прав и съм склонен да приема едни добре претеглени, не -емоционални аргументи. Мисълта ми беше, че за ЕС изпълнението на политическите критерии за членство е гаранция, че страната може да се влее в изключително либералния стопански модел на ЕС. Битовите предпочитания - къси поли, чръвца на скара или фериджета като цяло нямат отношение към това. Шехерзада, с цялото ми уважение, но позицията Ви е доста крайна - няма прости и еднозначни истини в политиката, особено ако намесите и глобализационната компонента. Иначе казано, на никой не му дреме от ЕС за нашия модел - те си имат правила (отношението към малцинствата и техните права е едно от тях ) и искат да бъдат спазвани без изключения. Аз лично смятам, че повечето така наречени реформи в нашата бюрокрация бяха инспирирани от бъдещето членство в ЕС и без него още щяхме да сме на хала отпреди 7-8 години. Може би и при турците ще стане така. Дано. Повечето турци с които съм се срещал там са свестни хора. Но много водещи европейски икономисти предупреждават за опасността от имплозия на ЕС - един вид самоизяждане след приемането дори на страните от нашата вълна. Затова именно французите и германците ще си правят референдуми за Турция, вероятно и за нас. В този ред на мисли, смятате ли че в България трябва да има референдум един ден за приемането на Турция в ЕС?Предварително благодаря на всички за интереса и отговорите.

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

???
Нерегистриран

#477545 - 18.10.2004 11:55 [Re: Sуbil Ramkin]

Принципно, с всичко това съм съгласна "За" една по-хуманна система и прочие. Общо взето, тезата ми е, че колкото тези проблеми са на Турция, толкова са и на ЕС и че ЕС всъщност не е много наясно точно какво иска и как да го постигне.
А нашите проблеми - няма начин да не сме били част от Османската империя (не от Турската, обичам да се хващам за думите, това ми е работата и ми харесва, а те понякога обръщат колата Истината е, че и Гърция, и арабските страни се съобразяват с Турция, а с нас - не (и не е само заради това, че сме малка държава), болно ми е, но това е положението. Непонасянето с арабите е взаимно - там империи са се делили; от друга страна, мюсюлмани са и когато потрябва, ще се разберат; а ние да не се набъркваме между шамарите, мисля аз, и да гледаме да стоим по-далече от турско-арабските отношения, те са малко като междусъседски скандали )
Вярно е, че сме трън в петата, но не съм сигурна, че това е повод за гордост напоследък, особено като не знаем в чия пета сме точно.

ПП. За възможността на България да се грижи за българските църкви в Турция - да не намесваме турската държава, въпроси да се отправят към Българската патриаршия, Вселенската патриаршия и Истанбулската екзархия - ма никой не ще да рови в бунището. И не е работа на турските съдилища да ни лепят гърнето

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

#477556 - 18.10.2004 12:12 [Re: ???]

Въпросителна
ей на това
Цитат:

ЕС всъщност не е много наясно точно какво иска и как да го постигне

има много ясен и категоричен отговор:
ЕС е създадена като анти-военна органицазия и в основите и е злегнала мисълта, принципът, стремежът или както там искаш го наречи
никога
повеч
в Европа
да не бъде допусната война от какъвто и да било мащаб.

Това е основата. Договорена още веднага след влизането в сила на удушаващият план Маршал и осазнаването на главните сили във втората световна война как страшно са били използвани, издоени и ошушкани от кротко стоящата настрана САЩ.

ЕС се създава, обединява и държи като единствена спасителна за европейските държави структура, даваща отпор на мераците на САЩ да превърнат стара Европа в ...смешка.

Мисли от тази позиция
Мисли винаги отсега нататък от Тази позиция.

другото е ...трина
Оттам насетне - всички пътища за постигане на тази цел са позволени.

--------------------

???
Нерегистриран

#477630 - 18.10.2004 13:28 [Re: Sуbil Ramkin]

Този пост не го приемай лично насочен към теб

Забелязвам, че споря с теории и с исторически справки и впечатления от екскурзии. Мислех, че по-важно е да преценим проблемите около България в ЕС и членството на Турция по какъв начин би засегнало България, а то било за ЕС и Турция в ЕС и плана Маршал. Ми...

Другата ми теза - превърнахме се в "смешка", която вместо да си оправи собствения двор, гледа из дворовете в махлата и дава безценни съвети, които никой не й търси и които самата тя не спазва.
Стига сме се обяснявали кой къде свари за Втората световна война, Османската империя, Византия, комунизма и прочие. Ето и други възможни обяснения - Бил Клинтън и саксофона, Моника Люински(как не я е срам да е дебела), китайците и Мао Дзе Дун, арабите, хомосексуалистите, феминистките, спинозните, бездомните кучета, интелектуалците, чалгаджиите, психиатрите, свещениците, французите (милите - тях ги интересува повече да продължават да цицат от иракския петрол, отколкото опожарената библиотека в Багдад . Ако съм пропуснала някой, да не се сърди, не е било нарочно
Имам и аз питане - на нашия полуостров определено се избивахме тия две десетилетия, а Европа питаше ли се аджеба на токчета ли да ходят жените или с джапанки през зимата? Ма нали е антивоенна организация, за нея войни няма, тя обяснява на сърбите и на босненците за хуманизма и европейската цивилизация, докато знаците на тая цивилизация се унищожават пред очите й.
Правилно - всички пътища са позволени, включително военни? - нека да се сритат със САЩ, ние можем да им покажем, специалисти сме по междусъюзнически сритвания

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

#477672 - 18.10.2004 14:05 [Re: ???]

Цитат:

Забелязвам, че споря с теории и с исторически справки и впечатления от екскурзии.

лично аз впечатления от екскурзии не съм споделяла
з теб - не знам
аз споделям наученето в учене в държава от ЕС, където ми е перподавана именно история на ЕС
за другите - не знам

Цитат:

Мислех, че по-важно е да преценим проблемите около България в ЕС и членството на Турция по какъв начин би засегнало България, а то било за ЕС и Турция в ЕС и плана Маршал

ами темата се нарича:
Цитат:

Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?

не знам твоите наблюдения какви са

моите вече относно твоите постинги са, че четеш написаното от другите отгоре-отгоре, хващаш се за някоя дума, вадиш я от контекста и даваш абсолятно невярно тълкуване.

къде съм писала, че България се е превърнала в "смешка"?
извинявай..

ако това е начинът ти на излагане на мнение...по-добре да си бъбря с радиото

а това, че планът Маршал скапва икономиките на европейските държави и в момента..си е факт.

--------------------

???
Нерегистриран

#477733 - 18.10.2004 14:28 [Re: Sуbil Ramkin]

Повод за "екскурзията" беше миналото свидетелско време на "казваха ни", останах с впечатление, че ти си видяла "Свети Стефан". Аз споделям пък впечатления от Турция и от Брюксел.
"Смешка" не е твой цитат - кавичките в българския език се ползват за различни неща (не те цитирах).
Не мога да ти влезна в главата, чета написаното и тълкувам, ако не съм права - съгласна.
Към въпроса за Турция в ЕС в български форум, аз гледам не като на желание за дискусия по въпроса "дали да осветлим европейците за цивилизационните различия между ЕС и Турция или да си затраем"...

Както и да е, за Турция може би има още поне десет години и да се молим да не стане нещо извънредно, за да не я приемат на пожар; и в същото време да не ги обезкуражават, защото ще ни създадат проблеми.
А дали в България трябва да има референдум - да, трябва, ако България е пълноправен член на ЕС тогава и ако преценим, че има достатъчно добре развито гражданско общество (защото ако не е така, референдумът може да бъде нещо много опасно).

no fog - JUDGE MAN
JUDGE MAN
*

Регистриран: 06.09.2004
От: IRON MAIDEN
    #477761 - 18.10.2004 14:45 [Re: Raistlin]

Цитат:

Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?

Не!

--------------------
Простотия до шия такова е обществото
духовнно бедно заядливо и бледно.
Болест безкрайна , диагноза трайна.
НЕТ ДИВОТИЯТА,
дрога за простотията.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 38518

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.