ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Ентелегент
естет-практик

Регистриран: 18.12.2003
От: Nowhere
В Македония наричат българите - татари!
    #916026 - 15.08.2005 15:40

Съжалявам ако администратора на форума реши, че темата не е подходяща за този раздел, но по ред причини съм решил да я направя достояние на възможно по-голям брой хора в България!
Много моля темата ми да не бъда трита! Благодаря!

Вижте това! Регистрирайте се! Изкажете своето мнение тук!
Анти-български форум в Македония

--------------------
Гледам страшно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
didia
член

Регистриран: 10.06.2005
От: София
Re: амииии 1800-2000 години срещу 15...
    #916079 - 15.08.2005 16:15 [Re: Ентелегент]

Абе не са виновни хорицата, че учат някаква измислена, ама много измислена история. То като го попрегледах тоя форум стигнах до извода, че нещастната държавица България, дето я има от хиляди години е произлязла от ВЕЛИКА МАКЕДОНИЯ, която пък съществува от 15 - сетина години! Какво да кажеш - то даже не си заслужава да се АБИШ за такива дивотии!!!

--------------------
Please smile... Because smile is the shortest way from heart to heart !

Digital
ентусиаст
**

Регистриран: 22.02.2005
    #916360 - 15.08.2005 21:03 [Re: didia]

Македонците страдат от чувство за малоценност и то много повече от нас. Затова така се ежат.

Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
    #916870 - 16.08.2005 10:08 [Re: Digital]

Аха. Б-Комплекс

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

SweetHeart
почетен член

Регистриран: 11.04.2005
    #933149 - 26.08.2005 19:43 [Re: Raistlin]

Уж сме произлезли от тях, а ни убиждат...:) И какво точно означаваше татари? Що си мисля, че беше турци...

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #933392 - 27.08.2005 01:45 [Re: SweetHeart]

Цитат:

Уж сме произлезли от тях, а ни убиждат...:) И какво точно означаваше татари? Що си мисля, че беше турци...

Пише се "Обиждам" - почти 100% съм сигурен (в смисъл не че се заяждам - а така за информация)

А иначе татарите не са турци а са азиатски племена със сложна и преплетена история, също както и пра-българите - затова понякога двата народа се бъркат от някои автори - предимно македонски автори (нарочно ги наричам "автори" а не "историци")

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

JIZO
most merciful
**

Регистриран: 12.11.2003
От: Leiden NL/ GB BG
Re: В Македония наричат българите - татари!
    #1004163 - 20.10.2005 15:16 [Re: Ентелегент]

Моето мнение е ,че макетата са долни безотечествени педерасти . Те са българи, но твъдят, че са македонци и имат нещо общо с Александар Велики . Безумно тъпи парчета . Но винаги, когато са в чужбина се представят или за сърби или за българи и винаги гледат да се омесят или с нас или с братята сърби. Ама сърбите хич не ги искат, защото за тях те са по долна ръка хора, едва ли не шиптари( то половината от Македония, вече е так и така шиптарска де), а ние глупаците все ги приемаме тези безотечественици. Защо приказват на български, като сме татари, защо половината коли в Скопие са с Софийска или Пловдивска регистрация . Защо всяка година много от тях приемат българско граждансто. А ние нямам нищо общо с татарите. Само, човек който не е виждал татар може да твърди обратното.Имах преди неколко години гадже от Татаристан и нито тя нито семейството и по нещо приличаха на българи . Така, че що е маке то е лайно .

Stahlgewitter

Регистриран: 06.08.2005
    #1006844 - 22.10.2005 20:47 [Re: JIZO]

Цитат:

Моето мнение е ,че макетата са долни безотечествени педерасти . Те са българи, но твъдят, че са македонци и имат нещо общо с Александар Велики . Безумно тъпи парчета . Но винаги, когато са в чужбина се представят или за сърби или за българи и винаги гледат да се омесят или с нас или с братята сърби. Ама сърбите хич не ги искат, защото за тях те са по долна ръка хора, едва ли не шиптари( то половината от Македония, вече е так и така шиптарска де), а ние глупаците все ги приемаме тези безотечественици. Защо приказват на български, като сме татари, защо половината коли в Скопие са с Софийска или Пловдивска регистрация . Защо всяка година много от тях приемат българско граждансто. А ние нямам нищо общо с татарите. Само, човек който не е виждал татар може да твърди обратното.Имах преди неколко години гадже от Татаристан и нито тя нито семейството и по нещо приличаха на българи . Така, че що е маке то е лайно .

brate moi vyrvi i se samoubii

syrbite ne sa ni nikakvi bratq,a dolni mrysni svine mrazq gi !!! da umrat vsichki dano!!!

caribrod,pirot,nish-bylgarski gradove!

kalata
atalak

Регистриран: 14.01.2004
От: -····-····
    #1194611 - 18.03.2006 15:02 [Re: Ентелегент]

хъммм и кво... не знам дали има някой, дето да не е чувал как ни наричат гърците, да не говорим за турците... а само който не е минавал през сръбска граница не е чувал как бугарин може да бъде изплюто а не казано.

--------------------
мумията се....

venstar
търсещ

Регистриран: 20.10.2005
От: Кьолн, Германия
    #1302336 - 14.06.2006 18:50 [Re: kalata]

Аз минавах преди две години два пъти през Сърбия. Лошо отношение не съм видял и лоша дума не съм чул. Всичко беше "брат". Брат това, брат онова. Даже полицая дето ме спря за превишена скорост на магистралата при Ниш ми вика : "Брат, бързо караш. Ще се глобяваме ли?" И не ме глоби, нищо не ми взе, нищо не ми поиска.

От баща ми обаче съм чувал съвсем други лични истории. Но отпреди 20 години.

Поздрав,
Венелин

--------------------
Изпитвайте всичко,
дръжте доброто!
(1 Сол. 5:21)

makebulgar
неориентиран

Регистриран: 28.02.2007
за скапаните сърби
    #1653622 - 28.02.2007 19:41 [Re: Stahlgewitter]

Прав си!!!

Сърбите ако питаш мен са най-големия враг на България от освобождението насам.
Първо, след освобождението българите заради великите сили са разделени и освен в Княжество България и Източна Румелия остават в Македония, Добруджа, южна Тракия, и около Ниш и Пирот(дадени на сърбия).
Когато Княжество България и Източна Румелия обявяват сединението си СЪРБИТЕ ни НАПАДАТ, обявяват ни ВОЙНА, тръгват да ИЗБИВАТ българи! Но ги бием скапаняците!
Второ, по време на балканската война СЪРБИТЕ заедно с гърция и румъния , бидейки наши "съюзници" ни ПРЕДАВАТ, или по точно е да се каже докато ние побеждаваме турция на югоизток, гърците и СЪРБИТЕ завземат македония и след това НИ ЗАБИВАТ НОЖ В ГЪРБА, отново воюват срещу нас и отново ИЗБИВАТ българи!
Трето, след като Вардарска македония е вече в пределите на сърбия започва най-голямото ИЗБИВАНЕ на българи от СЪРБИ. И то се ускорява след световните войни. Това избиване на българи спокойно може да се нарече ГЕНОЦИД. СЪРБИТЕ ИЗБИВАТ хората наричащи се българи и най вече интелигенцията на македония, тези които са имали знания и сили да се борят с този ГЕНОЦИД.
Четвърто, наред с избиването на българите в македония започва и тяхното МОРАЛНО ПОРОБВАНЕ със създаването на македонизма и отрязване на българския им корен. И ТО ПРОДЪЛЖАВА ВСЕ ОЩЕ!!!
Това всичко са факти!! Това се е случило и се случва!
А я си представи ако се беше осъществила онази тъпа идея за голяма югославия от Черно море до Италия с столица Бълград, какво щеше да стане при разпадането й!?! Дали нямаше отново да има война между България и сърбия? Със сигурност щеше да има!!!
Това са фактите!

makebulgar
неориентиран

Регистриран: 28.02.2007
Езикът ни е СКИТО-САРМАТСКИ
    #1653632 - 28.02.2007 19:48 [Re: Ентелегент]

Ето в този блог http://makedonskaistorija.blog.com.mk/comment/reply/5734

и в този форум http://www.makedonija.com/cgi-bin/dcforum/dcboard.cgi?az=list&forum=DCForumID21&archive=

правиме с макетата добър муабет!

Там съм написъл доста неща както за македония, така и за не татарския ни произход.

Езикът ни е
СКИТО-САРМАТСКИ = СЛОВЕНО-БЪЛГАРСКИ = СТАРОБЪЛГАРСКИ = ЦЪРКОВНОСЛАВЯНСКИ

popcorn7
новак

Регистриран: 13.11.2005
    #1732504 - 29.04.2007 02:54 [Re: kalata]

бил ли си в гърция, ако знаеш как ни обиждат? общувал ли си с някого в там.хората много лесно носят слухове, ако имаш познати съм съгласен, че гърците ни обиждат. аз като бях в гърция никой не ме обиди. а зад гърба ми могат и да го правят, т.е. да ме обиждат колкото си искат.

andromeda
неориентиран

Регистриран: 02.03.2007
От: usa
    #1732589 - 29.04.2007 09:26 [Re: Ентелегент]

Ne bih kazala,4e taka nare4enite "makedonci" sa vinovni ,za tova "4e se sramuvat da se narekat bulgari..." malko li sa i onezi ot nas priznali se za takiva,deto pluiat za Bulgaria i bulgarite ,kakvo pleme sme ,kakva ni e skapana darjavata i red takiva ili pak malko li sa psevdopatriotite,deto razigravat nacionalnata kauza za tesno partiyni ili ikonomi4eski interesi?! A KAKVO DA KAJEM za bulgarskite istorici,koito mul4aha do skoro po tozi vapros,ili go zagatvaha beglo i bez dostata4no obiasnenia,ili pak kakvo I kak e napisano v u4ebnicite?.. .SIGURNA SAM ,4E AKO SE NAPRAVI EDNA PODROBNA ANKETA SRED BULGARI ,DORI NA SREDNA VAZRAST, rezultatite 6te b6dat pla4evni.Bulgarin6t ne znae sobstvenata si istoria,da ne govorim za po -mladata generacia, a o6te po malko za na6ite bratia ot provincia MAKEDONIA.E togava, az pitam, kak 'makedoncite' iskame da ia znaiat,KAto s6rbite im promivat moz6cite do den dne6en i zali4avat istori4eski pametnici,neobezspokoiavani ot nikoy.I NITO edna BG darjavna institucia, ne se e proiznesla pred OOH da za6titi istori4eskata pamet na BULGARINA ,a kolko narodna para otiva za tiahnite zaplati.NE mi se otvaria temata za politicite za6toto triabva da pi6a 1000 dni i no6ti.Kakvo bihte kazali za tova ,4e BULGARIA ,p6rva prizna" DARJAVATA MAKEDONIA" ... NE ACIMILACIATA NA BULGARITE TAM ,A VAZRAJDANETO PO DUMITE NA NEVEJI RODOOTST6PNICI, NA ALEKSANDRO MAKEDONSKATA DARJAVA ,ILI KAKVATO I DRUGA BILA TIA -ALBANSKA NAPRIMER!!!I POSLEDna 6triha -kakvo praviat sega BG institucii ZA VAZVR66TANE NA ZAGUBENOTO BULGARSKO samos6znanie ,kolko tozi budjet ,,e po nisak,, ot BMV-tata,mercedesite i komandirovkite na deputati ,darjavnici ,ministerstvata na obrazovanieto,kulturata i drugi takiva hora i institucii deto im e vse taia ,4e 'makedoncite" ,NE ZNAIAT na kakva azbuka pi6at,na kak6v ezik govoriat,kak sa stroeni i izografisani starite i nepoddarjani ot nikoy, pravoslavni carkvi,koy e Kliment Ohridski,car BORIS ,PAISIY,LEVSKI,YANE SANDANSKI I 06TE MNOGO DRUGI VELI4IA NA TIAHNATA - NA6A, UPLETENA V PAEJINATA NA BALKANSKIA SEPARATIZ6M,PODKLAJDAN OT T.NAR. v minaloto, i dnes -'VELIKI SILI' - ISTORIA. I v zaklu4enie, ot4itayki tova; po-skoro vseki BULGARIN ,BI triabvaLO DA podpomogne kauzata, za tiahnoto priob6tavane, ,daje i samo s tova: neka ne SE PODIGRAVAME S TIAH ili GI os6jdame ,NEKA IM PODADEM NA6TA BRATSKA R6KA I GI PREG6RNEM,NEKA im pokajem ,4e DA SI BULGARIN, - " tova zvu4i - GORDO!!!"...Za6toto naistina " TE NE ZNAIAT KAKVO PRAVIAT" ...

--------------------
andromeda

Туранският принц
Владетел

Регистриран: 22.05.2007
    #1777084 - 01.06.2007 20:09 [Re: Ентелегент]

Цитат:

Съжалявам ако администратора на форума реши, че темата не е подходяща за този раздел, но по ред причини съм решил да я направя достояние на възможно по-голям брой хора в България!
Много моля темата ми да не бъда трита! Благодаря!

Вижте това! Регистрирайте се! Изкажете своето мнение тук!
Анти-български форум в Македония

И да им пълниш промитите мозъци с акъл, няма да възприемат. Те са си промити. А и, при положение, че Желко Желев и СДС-то на времето им признаха правото на самоопределение, не може да искате да се имат за българи повече. Просто ги кефи да са си различни и да се правят на велики.
Аз пък съм си татарин и да ви кажа това е готино. 5 пари не давам, че македонските тутманици влагат пейоративно значение в думата. Ама, поне, пък им свалям шапка, че държат на Алтайската, научна теория за произхода на прабългарите, а не ги правят на мангасари, както е "модерно" напоследък в БГ.

--------------------
Утре започва от днес!

Туранският принц
Владетел

#1777085 - 01.06.2007 20:10 [Re: didia]

Цитат:

Абе не са виновни хорицата, че учат някаква измислена, ама много измислена история. То като го попрегледах тоя форум стигнах до извода, че нещастната държавица България, дето я има от хиляди години е произлязла от ВЕЛИКА МАКЕДОНИЯ, която пък съществува от 15 - сетина години! Какво да кажеш - то даже не си заслужава да се АБИШ за такива дивотии!!!

That's right!

--------------------
Утре започва от днес!

Туранският принц
Владетел

#1777086 - 01.06.2007 20:13 [Re: Digital]

Цитат:

Македонците страдат от чувство за малоценност и то много повече от нас. Затова така се ежат.

Ами като изключиш няколко комити, няколко литературни дейци и, евентуално, Драган Охридски, за друго май няма какво да се хванат. В същото време можем да сравним татарските известни люде от Амирхан и Тукай до Алсу и Марат Сафин.

--------------------
Утре започва от днес!

Туранският принц
Владетел

#1777087 - 01.06.2007 20:15 [Re: SweetHeart]

Цитат:

Все едно да кажеш, че българи беше араби или нещо от сорта.
Татарите са кумани, смесени с прабългари и монголи.

--------------------
Утре започва от днес!

Туранският принц
Владетел

#1777090 - 01.06.2007 20:16 [Re: Black Adder]

Цитат:

Цитат:

Пише се "Обиждам" - почти 100% съм сигурен (в смисъл не че се заяждам - а така за информация)

А иначе татарите не са турци а са азиатски племена със сложна и преплетена история, също както и пра-българите - затова понякога двата народа се бъркат от някои автори - предимно македонски автори (нарочно ги наричам "автори" а не "историци")

Не са племена, а са народи и не са само азиатски, а са и европейски.

--------------------
Утре започва от днес!

Туранският принц
Владетел

#1777094 - 01.06.2007 20:20 [Re: JIZO]

Цитат:

Само 2 забележки:

1. Не е ТатарИстан, а е Татарстан. Турците слагат по едно "И, пред "СТ", понеже не могат да казват 3 съгласни една след друга.

2. С българите татарите имат няколко общи етногенетични народи и може да се каже, че сме братовчеди. За прилики - тук-таме се намират.

--------------------
Утре започва от днес!

otcko
неориентиран

Регистриран: 05.07.2008
    #2143670 - 05.07.2008 14:40 [Re: JIZO]

iskam samo da kaja 4e da pravsi tatari izobshto ne prili4at na nas.NO.. fakt az sym bylgaren s tatarski proishod,i smeq da kaja 4e se gordeq s tova.i nai interesnoto v slu4eq e 4e na vynshen vid nikoi ne moje da kaje 4e prili4am na tipi4nite tatari.ako se razrovite malko v istoriqta shte razberete 4e i bylgarite i turcite imat kryvna vryska.Tova e dokazan fakt.i dvete nacii sa s tatarski PROISHOD.A tova 4e ednite sa prieli hristiqnstvoto a drugite islama nishto ne ozna4ava.tova e samo izbor na religiq A makitata(makedoncite) ako se mislqt za golqmata rabota moga daim kaja samo edno,vie nqmate istoriq zatova neka dagi ostavem dago duhat

evro-optimist
ориентиран

Регистриран: 09.01.2009
    #2282728 - 09.01.2009 16:41 [Re: Ентелегент]

Македонците да станат по-почтителни, такива произволни интерпретации на тема кой кой е са недупустими, ако искат някой ден да влязат в ЕС. Правило номер 1 на ЕС - почитай саседите си!

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2452232 - 31.08.2009 15:55 [Re: Ентелегент]

Аз съм татарин,но баба ми е монголка,плюс това оня ден си счупих крака,изкълчих ръката и си извадих едното око,прост съм,и като се напия дрънкам глупости,но обичам да ме наричат татарин,татарите са славен народ,ено време когато животът е бил труден,и вместо автобуси всеки е ходил на работа сам на кон

Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2476151 - 07.10.2009 15:05 [Re: Huckleberry]

Хората в Македония не са виновни за това което учат...все пак не забравяйте, че Македония не се управлява от македонци...странно как но около 10 000 македонци на година доказват БГ-ски произход и стават БГ граждани. Медиите в Македония говорят на широката публика, че това го били правили за да могат да пътуват в чужбина въпреки, че казаното от тях не отговаря на реалноста. Има про-сръпски медии в Македония които усилено развиват сръпската политика вече доста години след разпада на бившата Югославия. Все пак по-голямата част от моето семейство е от Щип и много добре знам за какво става въпрос. До скоро а и все още, хората ги е страх да говорят публично за това, че са Българи, защото следват политически преследвания и гонки. Тази е реалноста в Македония. Народа много добре си знае корените и произхода, и все повече млади македонци осъзнават истината която стои зад колисите на публичната лъжа там и на изкуствено насажданият ``македонизъм``.
Младите ги разбират тези неща и се чудят защо Македония не бива приета в Нато нито в ЕС...не забравяйте за гръцкото вето и Българските ``забележки`` относто историята на Македония която се преподава в училищата. Пълна пародия на Българската история.

Бугари - татари крещят в Скопие само...Македония не се управлява от македонци а от албанци и сърби и няколко промити македонски мозъка. Вече малко по малко и публично взеха да изопачават фактите около истинската история на Македония. Видяха, че и европейците им казаха, че ВМРО е организация на Българи, основана и ръководена от македонци с ясно изразено Българско самосъзнание и принадлежност и след това се захванаха за ``античките макèдонци`` но и там не стана нищо, защото самите македонски учени казват, че ``ние македонците сме словени, а античките македонци не са``.

Въпроса е чисто политически и хората не са виновни за това, че ги притискат от всички страни, Македония си е Българска земя и такава ще си остане винаги, въпрос на време е само народът да се осъзнае.

Давам ви пример с ето този млад македонец от родният край на моята майка. До преди баба му да му разкрие защо е мълчала и защо повечето македонци мълчат и не казват публично какви се чувстват и той самият се е чувствал ``чист македонец``. Вижте как е осъзнал какъв е всъщност:

[url=

www.youtube.com[/url]]

[url=

[url=

[url=

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2476159 - 07.10.2009 15:20 [Re: Atanassovski]

Продължавам темата и то на ``македонски език`` във форума ПОЛИТИКА / Македония. Влезте да видите извадка от книгата на Проф. Божидар Димитров - Десетте лаги на македонизмот, на чист македонски език хехехе

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2476166 - 07.10.2009 15:33 [Re: otcko]

Цитат:

iskam samo da kaja 4e da pravsi tatari izobshto ne prili4at na nas.NO.. fakt az sym bylgaren s tatarski proishod,i smeq da kaja 4e se gordeq s tova.i nai interesnoto v slu4eq e 4e na vynshen vid nikoi ne moje da kaje 4e prili4am na tipi4nite tatari.ako se razrovite malko v istoriqta shte razberete 4e i bylgarite i turcite imat kryvna vryska.Tova e dokazan fakt.i dvete nacii sa s tatarski PROISHOD.A tova 4e ednite sa prieli hristiqnstvoto a drugite islama nishto ne ozna4ava.tova e samo izbor na religiq A makitata(makedoncite) ako se mislqt za golqmata rabota moga daim kaja samo edno,vie nqmate istoriq zatova neka dagi ostavem dago duhat

Otcko, приятелю...думата ТАТАР какво значи ??? Кои са татари знаеш ли ?? Ленин след като разкатава фамилията на Българската партия в сегашен Татарстан, който тогава все още се е наричал Българска Волжска Република или БУЛГАРИСТАН им го лепи това име ``татари`` на волжските Българи...татари са си монголо-татарите и никой друг. Имало е преселвания на цели селища и разселване из всички краища на руската държава по това време...българското самосъзнание там е по силно от всякога, все пак най-голямото опозиционно на руските партии политическо движение и то не само в Татарстан ами и в Алтайската република, Чувашия и Кабартино Болкария се казва БОЛГАРСКИЙ НАЦИОНАЛЕН КОНГРЕС...Партията я има и в Казахстан и Узбекистан също.
Не казвай, че си с ``татарски`` произход, защото няма Българи с такъв, все едно дето аз дето съм македонец да се обявя за ``чист`` македонец ... същата работа се получава. Българският дух си е много жив извън Дунавска България. Тия дето Ленин на времето им е лепнал името ``татари`` го е направил по същият начин както Тито в Македония, с колене, бесене и страх с цел да се изкорени произхода на населението наричащо само себе си МАКЕДОНСКИ или в случая ВОЛЖСКИ БЪЛГАРИ за да може да преобладава руската власт в тези републики. В Македония младите тепърва се будят но спецялно в Татарстан изобщо не са заспивали...

Ето погледни тука да видиш кои са татари и кои са Българи.... http://www.bulgars.ru/

Поздрави от Мадрид, едно братско ръкостискане и се извинявам ако с нещо те засягам !!!

--------------------

Редактирано от Atanassovski (07.10.2009 17:11)

Atanassovski
македонец

#2476168 - 07.10.2009 15:35 [Re: Atanassovski]

Отварям тема спецялно за произхода на турците ей там можем да поспорим много ...

Понеже няма форум спецялно за история, темата я отварям тук - Форуми » ALL.BG » Нови форуми

--------------------

Редактирано от Atanassovski (07.10.2009 15:38)

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 24534

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.