ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
karmina

Регистриран: 20.09.2006
От: София
Кацали ли сме на Луната?
    #1491784 - 28.10.2006 23:51

Ей сега гледах едно документално филмче на Дискавъри, в което се твърди, че човек никога не е стъпвал на Луната и всичко е било инсценировка на NASA. На мен доста правдоподобни ми се видяха фактите в подкрепа на тази теория ( как американското знаме се вее във вакуум, как сенките падат в различни посоки , а има само един източник на светлина и много други подобни). Та в моментът съм в шок направо и се чудя, ако наистина ни лъжат, как може в такава заблуда да вкарват човечеството заради някакви политически тъпотии? Вие какво мислите по въпроса? Кацали ли сме хората на Луната, не сме ли?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
Re: Кацали ли сме на Луната?
    #1491837 - 29.10.2006 00:49 [Re: karmina]

Мислиш ли че ако наистина американците не бяха кацали, руснаците щяха да си траят?
Дискавъри общо взето е нещо като в-к "Шок"

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

styllisima
coyote ugly
**

Регистриран: 26.08.2006
От: По света и у нас!
    #1491874 - 29.10.2006 02:19 [Re: karmina]

Ми ако не сме ще кацнем

--------------------
Когато искаш нещо-намираш начин, когато не искаш-намираш причина!

Бай Миле
тщеславен мливар

Регистриран: 06.04.2005
От: Жабокърт
    #1491936 - 29.10.2006 07:40 [Re: anastasius ІІ]

Американците пък си траят за Гагарин, и той не е летял. Въобще никой не е ходил в космоса, защото космос няма - всичко е манипулация на алчни политици. Навремето поставих под хипноза трима пилоти от БГА"Балкан" и една стюардеса. Всички споделиха, че малко по-нагоре от височината на полетите им имало бетонна стена и цялото небе било запушено. Георги Иванов и Рукавишников са имали мисия да разбият стената, но якостта на бетона им е счупила хилтито. Те първоначално отказвали мисията, но ги натъпкали с халюцогенни гъби в секретна база край Мировяне и отлетели. Все пак горе откъртили парче бетон - колкото кубчето на Рубик - и го занесли на Игнат Раденков. Като го видял, старият майстор-възродител на Стражица, си ударил каскета в земята, признавайки, че такъв бетон не може да забърка. После се запил с месеци.

Така че "Союз", "Восток", Аполо" и пр. "Дискавъри"-та са грозна гавра с изконните човешки стремления към висините на познанието.

--------------------
Без люто не седам!

БАЦО ГАЦОВ
рекордьор

Регистриран: 07.10.2006
От: България
    #1491952 - 29.10.2006 08:45 [Re: karmina]

Кацали сме,аз снощи се върнах от там,не моа да стана днес,мноо дълъг път,мнооо се изморих.

--------------------
Аз кат съм циганин ,не съм ли хора ,бе?

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #1492027 - 29.10.2006 09:57 [Re: karmina]

Цитат:

всичко е било инсценировка на NASA.

Само по отношение на това, което са пуснали за публиката

В смисъл, че не са пуснали истинските кадри, защото като кацнали на Луната, и установили, че е направена от Швейцарско сирене, и не са искали други да се възползват.
Това го знам със сигурност от един мой колега от Уискънсин (Щатът на язовците, известен и като Мандрата на Америка.) Той е авиоинженер и също разработва хеликоптери за безвъздушно летене, само че за НАСА, и казва, че в тяхната база са основните доставки от Луната, като официално ги обявяват за внос от Швейцария или за местно лицензирано производство. Затова и така са нарекли техния щат, заради многото млечни продукти

cTpaHHo
Иде ли?!

Регистриран: 26.09.2004
От: Варна
    #1492046 - 29.10.2006 10:19 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Дискавъри общо взето е нещо като в-к "Шок"

По-зле е! Тая ТВ + онеа ми ти историческите Тв-та са най-голямата конспирация в ефир.Те ше ми кажат ко бил напрайл Хитлер, отде минал Наполеон и кво си мислел точно в тоя момент Чърчил.Аре чупката.
Пък сцената с Луната е била снимана в хамбар.Мъ нещу друго ми е чудно на мен.За колко време прекия ТВ сигнал идва от Луната за бъде излъчван пряко по хамериканските чиливизиии??

--------------------
Еееебрееедебреееееееееееееее - пуснах си гласа

anastasius ІІ
папа

#1492048 - 29.10.2006 10:22 [Re: Бай Миле]

Ей,бай Миле- изкефи ме!

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1492062 - 29.10.2006 10:35 [Re: cTpaHHo]

Еееее, не сте прави де.

И аз съм гледал подобно предаване по дискавъриту -
имаше доводи ЗА инсценировка, имаше доводи и ПРОТИВ.
Заключенията ги оставиха на зрителите.

СмЪрФ - Пропусна да споменеш, че Луната е измандрена от хамериканска мандра, която си взима млЕкото от породисти тексаски бикове и поради цикличност в доенето на биковете и проблеми с доставките, имаме удоволствието да гледаме - халф мУн, фулмУн и т.н.!

--------------------
Peace V!

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #1492109 - 29.10.2006 11:19 [Re: Йон]

То това от Тексас (НАСА има база и там, в Хюстън) е закваската, сиренето е Швейцарско, т.е. от Милки и други

Радио и ТВ сигнал от Луната до Земята стига за секунда и малко, когато се движи по права линия

cTpaHHo
Иде ли?!

Регистриран: 26.09.2004
    #1492209 - 29.10.2006 12:28 [Re: 12250]

Бахти странното..пък кът гледах ино време Ямболгаз-Левски по Нова ТВ и Диана Кабел едновременно по Нова ТВ закъсняваха с 2 сек спрямо Диана Кабел...ма то туй заради бг техниката , знаех си аз

--------------------
Еееебрееедебреееееееееееееее - пуснах си гласа

barabbas
ценител

Регистриран: 22.02.2005
    #1492227 - 29.10.2006 12:57 [Re: Бай Миле]

От всички смехории,които си написал,едно със сигурност е вярно:
Гагарин никога не е и помирисвал дори Космоса.
За Луната:ясно е,че са ходили,но резултатите са били явно плачевни(справка-радиолюбителските записи,които са прихванали ужаса на американците при кацането им).Не случайно всички изперкаха.Тоест,измисленото филмче,което са показали "като директно предаване от Луната" е просто добра кинаджийска манипулация.Постарали са се,но пак има доста недоизкусурени неща(сенките,вятъра и т.н.).
Руснаците доста повече се поизложиха с техните кадри на Гагарин.Смешни монтажи-ту веднъж е с надпис на шлема СССР,ту след секунди няма такъв надпис(а уж е изминал само няколко метра към "ракетата").Разказите на "космонавта" за това,какво е видял от "Космоса" са трагикомични-описва красиви неща-Южна Америка например,която обаче тогава и да иска не е можел да види(била е в сянка)и т.н.Освен това разказите на първите "очевидци" след приземяването му,как му извикали като го видяли:Ама вие да не би да сте другаря Гагарин?(при условие,че космическите полети тогава са били свръхсекретни военни тайни,а Гагарин е бил неизвестен на широката общественост пилот на самолет),но не -работниците на полето са били екстрасенси и веднага са го познали.
Да не говорим,че след като се е алкохолизирал(не е чудно предвид натиска,който му е бил оказван след многото грешки при интервютата му,и дирижирания от партията и военните живот)той загинал...при тестване на военен самолет.Абсурдното е,че практиката тогава,е била
такива квалифицирани кадри(хората работещи в космонавтиката,тоест безценни специалисти и учители на останалите,тогава прохождащи в тази област) да се пазят и да не се излагат на никакви рискове(шегували са се,че колело не са им давали да карат)а той самолети тествал...
И въобще нелепици,нормални за комунистическо-капиталистическата надпревара за Космоса от онова време.

kalata
atalak

Регистриран: 14.01.2004
От: -····-····
    #1492246 - 29.10.2006 13:20 [Re: karmina]

а бе то земята си е плоска... сичко е долна инсинуация и заблуда с цел продажба на глобуси

--------------------
мумията се....

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
    #1492415 - 29.10.2006 14:59 [Re: kalata]

Цитат:

а бе то земята си е плоска... сичко е долна инсинуация и заблуда с цел продажба на глобуси

ахахахах, подушвам, че сме от една порода

Императорът.
акула с добро сърце

Регистриран: 09.05.2005
От: Западна София
    #1492457 - 29.10.2006 15:48 [Re: karmina]

Бе и аз съм го гледал тоя клип на Рамщайн - нищо ново не ми казваш...

Стига глупости, бе, чувал съм ги и аз такива теории - едни разправят, че не били ходили никъде, че Земята била в некъв метален сандък сама със слънцето, а луната била негово отражение в стената на съндъкът, звездите били многократни отражения... Или обратно, че руснаци и американци стигали заедно до краят на Слънчевата система, ама криели, а на луната първи кацнали германците през 1942-ра...

Някои все световни конспирации сънуват...

--------------------
Съществуването на цялостно битие е невъзможно без Човекът.

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #1492473 - 29.10.2006 16:10 [Re: kalata]

Цитат:

Бай Миле
тщеславен мливар

#1492498 - 29.10.2006 17:04 [Re: barabbas]

Цитат:

Гагарин никога не е и помирисвал дори Космоса.
Руснаците доста повече се поизложиха с техните кадри на Гагарин.Смешни монтажи-ту веднъж е с надпис на шлема СССР,ту след секунди няма такъв надпис(а уж е изминал само няколко метра към "ракетата").Разказите на "космонавта" за това,какво е видял от "Космоса" са трагикомични-описва красиви неща-Южна Америка например,която обаче тогава и да иска не е можел да види(била е в сянка)и т.н.Освен това разказите на първите "очевидци" след приземяването му,как му извикали като го видяли:Ама вие да не би да сте другаря Гагарин?(при условие,че космическите полети тогава са били свръхсекретни военни тайни,а Гагарин е бил неизвестен на широката общественост пилот на самолет),но не -работниците на полето са били екстрасенси и веднага са го познали.
Да не говорим,че след като се е алкохолизирал(не е чудно предвид натиска,който му е бил оказван след многото грешки при интервютата му,и дирижирания от партията и военните живот)той загинал...при тестване на военен самолет.Абсурдното е,че практиката тогава,е била
такива квалифицирани кадри(хората работещи в космонавтиката,тоест безценни специалисти и учители на останалите,тогава прохождащи в тази област) да се пазят и да не се излагат на никакви рискове(шегували са се,че колело не са им давали да карат)а той самолети тествал...

Но въпреки всички вражи инсинуации народната любов към първия космонавт не е изветряла - фолклорът отдавна роди песента, че Гагарин е жив. Отвлечен бил от извънземни в мига на катастрофата му - това прозрение приписаха на баба Ванга, щото докато скептиците я разпитат за доказателства, много народ требваше да изчакат на опашката у Рупите.

--------------------
Без люто не седам!

Бай Миле
тщеславен мливар

#1492511 - 29.10.2006 17:16 [Re: Императорът.]

Цитат:

едни разправят, че не били ходили никъде, че Земята била в некъв метален сандък сама със слънцето, а луната била негово отражение в стената на съндъкът, звездите били многократни отражения... Или обратно, че руснаци и американци стигали заедно до краят на Слънчевата система, ама криели, а на луната първи кацнали германците през 1942-ра...

Пеко Таков и Джери Гарсия от "Грейтфул дет" отнесоха много тайни в гроба. Знам от сигурен източник, че са работили съвместно за изясняването на повдигнатите от теб въпроси. В края на 70-те в АОНСУ цветът на родната наука работеше върху възможността слънцето да е продукт на запада и чрез неговия блясък сутрин трудовите маси да се вдигат за непосилна експлоатация. Експертните заключения са предадени на самия Живков, който ги заменил за никарагуански винкели, на свой ред станали обект на бартер със сенегалско велпапе и така следите на безценните проучвания се замели.

nick

Регистриран: 15.01.2005
От: London
    #1492559 - 29.10.2006 17:59 [Re: anastasius ІІ]

съгласен съм с тебе. ако не бяха кацнали Американците на луната Руснаците щяха да опровергаят. Гледал съм много от тези филмчета създадени от псевдо учени и такива игонени от НАСА

barabbas
ценител

#1492662 - 29.10.2006 19:46 [Re: nick]

Че са били там е ясно,но какво е станало всъщност е съвсем друг въпрос.Кадрите,които са представени за "живо предаване от Луната" са съмнителни.Имаш ли обяснение,защо (ако всичко е минало така гладко както е видно от "филмчето")от тогава насам няма полети до Луната,или защо не се изграждат там бази и т.н.Знае се,че там има много ресурси и е най-близо до нас,а никой не мисли за станции,докато се говори за създаване на бази на далечни планети,като алтернатива на презаселването на Земята и изчерпване на нашите ресурси.Не е ли смехотворно?

Shadizar
HappySmile
**

Регистриран: 23.12.2005
От: The City of Wickedness
    #1492673 - 29.10.2006 19:54 [Re: barabbas]

Цитат:

от тогава насам няма полети до Луната

Последен човек на луната - Аполо 17 .... Декември 1972,астронафтите от Аполо 17 Eugene Cernan и Harrison Schmitt прекарват около 75 часа на луната...

Източник : "Last Man on the Moon - Apollo 17" ...December of 1972, Apollo 17 astronauts Eugene Cernan and Harrison Schmitt spent about 75 hours on the Moon ...

П.П.-Ето,че е имало полети и след това

--------------------
Харата се нуждаят от любовта ни най-много тогава,когато изглежда,че я заслужават най-малко!

Shadizar
HappySmile
**

Регистриран: 23.12.2005
От: The City of Wickedness
    #1492675 - 29.10.2006 19:57 [Re: Shadizar]

А ето и снимка :
Веещо се знаме?

--------------------
Харата се нуждаят от любовта ни най-много тогава,когато изглежда,че я заслужават най-малко!

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #1492919 - 29.10.2006 23:06 [Re: Shadizar]

Е де, нали и там има ветрове?

The Moon has a relatively insignificant and tenuous atmosphere. One source of this atmosphere is outgassing — the release of gases, for instance radon, which originate deep within the Moon's interior. Another important source of gases is the solar wind, which is briefly captured by the Moon's gravity.

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #1492920 - 29.10.2006 23:08 [Re: Shadizar]

И още:

The first leap in lunar observation was caused by the invention of the telescope. Galileo Galilei made especially good use of this new instrument and observed mountains and craters on the Moon's surface.

The Cold War-inspired space race between the Soviet Union and the United States of America led to an acceleration of interest in the Moon. Unmanned probes, both flyby and impact/lander missions, were sent almost as soon as launcher capabilities would allow. What was the next big step depends on the political viewpoint: In the US (and the West in general) the landing of the first humans on the Moon in 1969 is seen as the culmination of the space race. Neil Armstrong became the first person to walk on the Moon as the commander of the American mission Apollo 11 by first setting foot on the Moon at 02:56 UTC on July 21, 1969. The last person (as of 2006) to stand on the Moon was Eugene Cernan, who as part of the mission Apollo 17 walked on the Moon in December 1972. The USA Moon landing and return was enabled by several technologies where the US surpassed the Russians; for example, the US achieved considerable advances in ablation chemistry and atmospheric re-entry technology in the early 1960s. On the other hand, many scientifically important steps, such as the first photographs of the until then unseen far side of the Moon in 1959, were first achieved by the Soviet Union. Moon samples have been brought back to Earth by three Luna missions (Luna 16, 20, and 24) and the Apollo missions 11 through 17 (excepting Apollo 13, which aborted its planned lunar landing).

Astronaut Alan Shepard raises the Flag of the United States on the surface of the Moon.Multiple scientific instruments were installed during the Apollo missions; some of them still function today. Among those were seismic detectors and reflecting prisms for laser ranging.

From the mid-1960s to the mid-1970s, there were 65 Moon landings (with 10 in 1971 alone), but after Luna 24 in 1976 they stopped. The Soviet Union started focusing on Venus and space stations and the US on Mars and beyond. In 1990 Japan orbited the Moon with the Hiten spacecraft, becoming the third country to get a spacecraft into moon orbit. The spacecraft released the Hagormo probe into lunar orbit, but the transmitter failed rendering the mission scientifically useless.

In 1994, the US finally returned to the Moon, robotically at least, sending Clementine, a Joint Defense Department/NASA mission which completed the first global multispectral data set for the Moon. This was followed by the Lunar Prospector mission in 1998, the third mission in the Discovery Program. The neutron spectrometer on Lunar Prospector confirmed the presence of excess hydrogen at the lunar poles, which some have speculated to be due to the presence of water.

On January 14, 2004, US President George W Bush called for a plan to return manned missions to the Moon by 2020.[14] The European Space Agency also has plans to launch probes to explore the Moon in the near future. European spacecraft Smart 1 was launched September 27, 2003 and entered lunar orbit on November 15, 2004. The People's Republic of China has expressed ambitious plans for exploring the Moon and has started the Chang'e program for lunar exploration. Japan has two planned lunar missions, LUNAR-A and Selene, and a manned lunar base is planned by the Japanese Space Agency (JAXA). India is to launch an unmanned mission Chandrayaan-1 in 2007.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1492964 - 29.10.2006 23:34 [Re: Shadizar]

Цитат:

А ето и снимка :
Веещо се знаме?

Точно тази снимчица е фалшива май... т.е. монтаж... това даже май че не е луната.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1492968 - 29.10.2006 23:37 [Re: barabbas]

Цитат:

или защо не се изграждат там бази и т.н.

Не е икономически изгодно (поне засега) - вече не се дават пари само за да се задмине идеологическия враг

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

БАЦО ГАЦОВ
рекордьор

Регистриран: 07.10.2006
От: България
    #1492985 - 29.10.2006 23:48 [Re: karmina]

http://i.data.bg/06/09/02/60667_t.jpg

--------------------
Аз кат съм циганин ,не съм ли хора ,бе?

Indifferent Suns
изтребител

Регистриран: 05.10.2006
    #1492996 - 29.10.2006 23:58 [Re: karmina]

Ееех.. Луно, Луно земьо македонска... и тебе ли ке те делиме?!!

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #1493506 - 30.10.2006 09:33 [Re: karmina]

Ако питаш сериозно - ето ТУК един доста подробен сайт по въпроса, при това направен от руснаци, не от хамериканци ...
Толкова обстойно са обяснени нещата, че не виждам какво повече може да се каже...
Иначе, понеже не съм ходил в Америка /а впрочем и на Луната/ - имам подозрения, че например Статуята на свободата всъщност е висока 4-5 метра, ама все я снимат под такъв ъгъл, че да изглежда по-висока, а мостът "Голдън гейт" представлява малък макет в мащаб 1:200, който ловко се монтира по филми и снимки

P.S. Discovery си е много добър канал, просто се представят всякакви гледни точки, защото се приема, че зрителите са достатъчно интелигентни да преценят само кое каква степен на достоверност има...

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

karmina

#1493672 - 30.10.2006 11:23 [Re: Natural]

Ама то е на руски, не схващам почти нищо!

Natural
stranger

#1493678 - 30.10.2006 11:33 [Re: karmina]

ами да, на руски е
ако ти трябва превод на някои ключови думи - свиркай

но за картинките и схемите поне няма нужда да се знае руски

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
    #1494144 - 30.10.2006 17:58 [Re: karmina]

На кой му пука. При положение, че ние тука на земята примерно не можем си прекараме една нормална канализиция, която да не се спука на третия месеци и да наводни квартала с лай..

Аkо ще и на слънцето барбекю да си правят, все ми е тая. Да прекарат канализацията и да пуснат топла вода, после ше мислим за луната.

--------------------
Мъчно ми е за село

Червенокоска
пламтяща

Регистриран: 15.06.2004
От: зад девет планини, в десета
    #1494159 - 30.10.2006 18:13 [Re: Принц Генчо]

Тая тема със сигурност трябва да отиде в "Най-доброто от all.bg"!!!

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
    #1494191 - 30.10.2006 18:41 [Re: Червенокоска]

Весело ти е на теб, щото не газиш до коленете в лай...
Ще ви дам аз една луна и едни американци.

--------------------
Мъчно ми е за село

SleepingSuN
отказала се!

#1494345 - 30.10.2006 20:59 [Re: Бай Миле]

Мале, колко глупости изчетох тука и все смешни

Тъмна Мисъл
странен тип

Регистриран: 11.02.2004
От: мрака
    #1494448 - 30.10.2006 22:15 [Re: SleepingSuN]

Цитат:

Мале, колко глупости изчетох тука и все смешни

филма за който предполагам, че става въпрос съм го гледал и е доста тенденциозен. но изглежда, че не са хвърлени пари на вятъра щом възниква такава ДИКУСИЯ хехехех.

--------------------
Когато кръвта бавно се стече по пода и образува червена лъскава локвичка, отразяваща всичко като някакво адско огледало..нещата изглеждат по-реални

karmina

#1494572 - 30.10.2006 23:28 [Re: Принц Генчо]

Кротни малко, гледай по-глобално на нещата.

Редактирано от karmina (30.10.2006 23:30)

lady_marmot
шоколадолюбител

Регистриран: 13.12.2005
От: там, край реката
    #1495377 - 31.10.2006 13:38 [Re: Shadizar]

НАСА загуби оригиналните снимки от кацането на Луната
14 Август 2006
Загубена е оригиналната лента със снимките на първите крачки на човек на Луната. Снимките на историческото кацане на Нийл Армстронг бяха признати за един от най-важните артефакти на ХХ век.

Въпреки че телевизионния репортаж от юли 1969 година, видян от 600 млн души, се пази за потомството, оригиналният филм със снимките е загубен в огромния архив на космическата агенция на САЩ НАСА.

Колко удобно за НАСА....

Та по повод кацането на Амстронг на луната:
Koгато американеца Амстронг кацнал на луната той произнесъл всеизвестната фраза: "Малка крачка на човек - голям скок за човечеството" и после тихо продължил : "Успех господин Клайн"
След приземяването журналистите започнали да тормозят астронавта за обяснение на последните му думи. Той обаче дълго време запазвал мълчание.
След години, когато един журналист се върнал на този въпрос, Амстронг отговорил:
- Понеже г-н Клайн е вече мъртъв мога да дам обяснение. Като малки с брат ми играехме бейзбол на двора. Той удари много силно топката и тя отиде в двора на съседите ни. Когато влязох да я взема, чух през прозореца г-жа Клайн да вика:
- Орален секс?! Орален секс?! Ще видиш орален секс, когато съседското дете се качи на луната !!!

--------------------
Най-мразим, кога некоя обикновена кифла се прави на кроасан!

*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #1495511 - 31.10.2006 15:00 [Re: karmina]

Абе и аз какви ли не неща съм гледала и чела

Баща ми има добър приятел - радиофизик, който всячески се опитвах да изманипулирам, за да ми каже нещичко защото работи в Мексико по проекти на НАСА.
Ама ядец - не поддава, поне за сега
Веднъж обаче беше вкъщи, на трапеза както си му е редът, а по тв-то даваха "Досиетата X" и някакви лиги и черва се точеха от екрана, баща ми каза да сменя канала защото не искал да гледа извънземна слуз в добавка към кюфтета по чирпански, които нагъвахме.
Човекът - леко на градус, се обади загадъчно: "Абе всичко по тв-то е много смекчено и подценено, всичко е розово и с хепи енд. А реалността е много по-ужасяваща и гнусна."
Уви, не пожела да говори повече по темата.

--------------------
blind love is true

SleepingSuN
отказала се!

#1495530 - 31.10.2006 15:12 [Re: lady_marmot]

Извънземните са го откраднали филма Зелените човечета - оня ден ми споделиха тази тайна

Йон
тэ®®о®izато®

#1495595 - 31.10.2006 16:00 [Re: SleepingSuN]

Всъщност, някой те е изпържил..извънземни не съществуват, а оригиналната лента е изчезнала, защото все пак г-же Клайн е намерила начин да избегне духането!

Напускала е историйки за фалшиво луно-накацане и сега е свила лентата за по-съмнително.

--------------------
Peace V!

SleepingSuN
отказала се!

#1495605 - 31.10.2006 16:07 [Re: Йон]

barabbas
ценител

#1495759 - 31.10.2006 17:43 [Re: Shadizar]

Цитат:

Цитат:

от тогава насам няма полети до Луната

Последен човек на луната - Аполо 17 .... Декември 1972,астронафтите от Аполо 17 Eugene Cernan и Harrison Schmitt прекарват около 75 часа на луната...

Източник : "Last Man on the Moon - Apollo 17" ...December of 1972, Apollo 17 astronauts Eugene Cernan and Harrison Schmitt spent about 75 hours on the Moon ...

П.П.-Ето,че е имало полети и след това

Разбира се,че е имало след първото кацане.Но след няколкото кацания(огласени и неогласени)явно им е охладнял ентусиазма.Защо ли...при условие,че всяка извънземна твърдина би била изключително и само от полза на човека?Да не говорим колко "напреднахме " оттогава...
Без да търся конспирации,мисля че е меко казано странно да търсим начини за овладяване на далечни(все още за нас)планети,а да не правим нищо на Луната дето е на "един хвърлей място"(по космически стандарти де )

nas_co

**

Регистриран: 13.06.2006
От: Еуропа
    #1497589 - 01.11.2006 19:42 [Re: barabbas]

Е и за какво им е вече да ходят там? Американците разминаха руснаците и нямат мотивация. Онез са разминати следователно и те нямат мотивация. А явно не сме достигнали достатъчно ниво за да разработваме луната(и сичкуту сирини). А и тя с кво е толкова перспективна, че да търсим начини за разработването и?

--------------------
X

barabbas
ценител

#1497648 - 01.11.2006 20:32 [Re: nas_co]

Като не сме достатъчно напреднали,кви ги дирим около Марс и Венера?(разбирай-къде сме тръгнали с туй късото палто?)

Йон
тэ®®о®izато®

#1498305 - 02.11.2006 10:45 [Re: barabbas]

Е, ае ся...
И аз ходих веднъж до Овча купел - отидЕх, видЕх...и повече нЕма да ходя там, въпреки че това не ми пречи да се разходя до някой друг град, нали?

--------------------
Peace V!

karmina

#1499211 - 02.11.2006 21:35 [Re: Йон]

Аре стига де! Аз доста дълго живях в Овча купел!

Natural
stranger

#1499717 - 03.11.2006 10:17 [Re: karmina]

Цитат:

Аз доста дълго живях в Овча купел

А доказателства имаш ли?
Щото много хора се съмняват

--------------------
Епикур

veneno
неориентиран

Регистриран: 12.11.2006
    #1511916 - 12.11.2006 17:17 [Re: karmina]

Da!

Overhate

Регистриран: 09.11.2003
    #1511942 - 12.11.2006 17:36 [Re: karmina]

Цитат:

Кацали ли сме на Луната?

Аз не съм, па за други - не знам

Архг.Гримаил
семпъл forever

Регистриран: 30.10.2006
От: Бургас
    #1511951 - 12.11.2006 17:42 [Re: karmina]

Аз лично съм кацал... американци не видях обаче

--------------------
нов постинг! за тебе е!

l_mn

**

Регистриран: 15.08.2006
От: still in bg
    #1512750 - 13.11.2006 09:43 [Re: Архг.Гримаил]

mi po malko narkotitzi vzemaite!!!!

Forton
Alte Schlampe

Регистриран: 24.10.2006
От: Резерватa на таласъмите
Кацали сме!
    #1513346 - 13.11.2006 17:17 [Re: karmina]

Но не сме заснели достатъчно метраж ленти и филми за събитието. Поради което, за ПР цели, се е наложило да се правят допълнителни снимки в наземни студия ...

По същия начин навремето руснаците допълваха снимките от Космоса с изпълнения на космонавтите си в басейни с вода. И на някои кадри беше много смешно да гледа човек как от скафандрите НАГОРЕ - това в безтегловност! - се изнизват мехурчета въздух...

--------------------
Quietly brilliant....

Forton
Alte Schlampe

И още...
    #1514208 - 14.11.2006 10:17 [Re: Forton]

Това, по което обаче наистина не се думкат тъпани, е тържественото посрещане, което ни е направено на Луната....

Е, не от циганската музика, разбира се...

--------------------
Quietly brilliant....

Редактирано от forton (14.11.2006 11:59)

Forton
Alte Schlampe

Re: Гагарин
    #1514620 - 14.11.2006 14:54 [Re: barabbas]

За Гагарин е вярно.

Но има и някои нюанси - в смисъл, че ролята на жив паметник също никак не е лесна. Справка - вечно пияния Гошо Тарабата, повече известен като "другаря Г. Димитров - нашия вожд и учител", "Героя от Лайпциг" и т. н. - приключва с тежка алкохолна цироза.

А при Гагарин - пилотирания от него и полк. Серьогин изтребител се взривява във въздуха. Естествено, специалната правителствена комисия не намира нищо...

Само че, доста години по късно четохме самопризнанието на човека, монтирал бомбата в самолета ....

--------------------
Quietly brilliant....

anastasius ІІ
папа

Re: Гагарин
    #1515144 - 14.11.2006 20:52 [Re: Forton]

Цитат:

доста години по късно четохме самопризнанието на човека, монтирал бомбата в самолета ....

интересно и доста логично. къде ги чете тези работи, дай линк

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Forton
Alte Schlampe

Уви, уви....
    #1515912 - 15.11.2006 11:15 [Re: anastasius ІІ]

Това беше още преди нета и форумите. И даже не помня в кой руски вестник беше.

Но Гагарин май е заплашвал, че ще се разприказва...

А според непотвърдени слухове, първия съветски космонавт е бил Илюшин - летец изпитател, син на известния авио конструктор.

Но, според една от версиите - съветското ракетно "чудо", вместо в Казахстан, се приземило в Китай, и Илюшин бил взет в плен от китайците.

Според друга версия, при кацането спирачните двигатели развъртели капсулата така силно, че горкия пилот вътре бил жив само по принцип, но за човек не е ставал.

Така че, бил изваден отнякъде Гагарин - ухилен, бодър, весел, с отлична - или добре напасвана биография на "строител на социализма" - идеален за жив паметник....

Това, което е сигурно, е, че днес цялата истина се пази само в една единствена папка, намираща се в Кремъл, в кабинета на Путин.... Поне според американците.

ПС. Случайно открих един линк за Илюшин из архива си. http://www.astronautix.com/astros/ilyushin.htm

--------------------
Quietly brilliant....

anastasius ІІ
папа

Re: Уви, уви....
    #1516073 - 15.11.2006 12:21 [Re: Forton]

Смята се че Гагарин не е първият космонавт, а 7-я или 8-я.Летелите преди него са загинали и полетите им са се пазели в тайна.Първият е летял през 1957, малко след "Спутник-1", далеч преди опитите с кучета-Белка, Стрелка и Лайка.Впечатлително е колко са "бързали" руснаците за космоса. Това съм го слушал по БиБиСи, по времето когато беше "чарна станция".
Това с Илюшин/линка сега ще го чета/ може би е суборбитален полет, затова не го броят за космонавт.
А Гагарин мисля, че е летял.Те обявяват полета му непосредствено след старта, така че когато той още лети/ а е летял час и нещо/целият свят знае вече името му - затова тези колхознички дето се приземил са го "познали".По време на полета му го произвеждат от старши лейтенант направо в майор.Полета му има огромен психологически ефект върху американците, затова малко след това Кенеди в официална реч заявява " до края на десетилетието ние ще изпратим човек на Луната"- и го направиха.И не е никакъв проблем това да се провери- те оставиха табела там подписана от Никсън- "ние дойдохме тук в мир, като пратеници на цялото човечество"- тая табела още стои там и все един ден ще я открият.
А защо в снимковия материал има неточности- е отделна тема- може би наистина на снимките е имало и нещо друго, та затова е трябвало да правят монтажи.Аполо 13 се смята че е носел малък ядрен заряд който да бъде взривен на Луната за да се изследва лунната кора, и не случайно е аварирал- т.е. аварията е била провокирана от някакви "обитатели" на Луната.
То всичко това са хипотези, ама е приятно да си чеше езика човек с такива работи
Благодаря ти за линка!

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Forton
Alte Schlampe

#1516183 - 15.11.2006 13:21 [Re: anastasius ІІ]

Фактически, май първият УСПЕШЕН полет се е състоял на 7 или 8 април 1961 г, с Илюшин в капсулата - 4-5 дни преди обявяването му.

А за ядрения заряд е вярно. Оставен е на Луната, с цел при взривяването му да се предизвикат сеизмични вълни и се съберат данни за строежа й. Но не е гръмнал...

--------------------
Quietly brilliant....

Alera
Магическо същество
*

Регистриран: 25.09.2006
От: България Варна
    #1521517 - 19.11.2006 12:30 [Re: karmina]

Аз съм чела в "Строго секретно" за това.И аз мисля,че американците наистина никога не са стъпвали на луната.Холивуд правят доста добри филми...защо да не изценират и ходенето до луната?

--------------------
Магията е навсякъде около нас!Важното е да повярваш!

Natural
stranger

#1521531 - 19.11.2006 13:03 [Re: Alera]

Цитат:

Аз съм чела в "Строго секретно"

Ей това е много достоверен източник мисля да се абонирам от нова година

--------------------
Епикур

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3292753 - 12.07.2015 10:12 [Re: Natural]

Трябва да има някой на Луната!Ето,вижда се ,че свети!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3292758 - 12.07.2015 11:44 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Трябва да има някой на Луната!Ето,вижда се ,че свети!

Няма наччин да не е така! Битълсите още преди Аполо го знаеха и пееха "Mister Moonlight".

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

xoce
coyote
**

Регистриран: 30.07.2009
    #3294536 - 20.07.2015 23:18 [Re: karmina]

М`е съм левак,но се изпиках на обратната страна на луната и от там ме прехвърлиха в друго направление ,дали беше Марс ,Венера.Сатурн.

p.s

Забравих,Слънцето избяга

Hатресох и таласъми

Неофициално
p.s.1

A официално``магнитни бури``

--------------------
Hell Was Full So I Came Back

stefansk
неориентиран

Регистриран: 20.10.2015
    #3313805 - 20.10.2015 10:45 [Re: Светозар*]

Тоя ток как ще го плащат на луната, не я гасят никога тая лампа :DDDD

Stefan Ivanov
неориентиран

Регистриран: 22.10.2015
    #3314218 - 22.10.2015 12:11 [Re: stefansk]

Луната е най-голямата мистерия. САЩ и Русия направиха контакт там.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3314603 - 24.10.2015 09:13 [Re: stefansk]

Цитат:

Тоя ток как ще го плащат на луната, не я гасят никога тая лампа :DDDD

Там е комунизъм и токът е безплатен.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

xoce
coyote
**

#3314670 - 24.10.2015 22:04 [Re: Светозар*]

Цитат:

Там е комунизъм и токът е безплатен

В природата,всичко е безплатно
Ако се погледне,извън тази зона, ....всичко е подарък

p.s

И Хитлер е знаел за Луната,Марс и войната свърши

--------------------

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3318807 - 11.11.2015 15:30 [Re: Лаф моабет]

Има има, аз съм виждала, малки зелени човечета да се разхождат там!

kinggod
неориентиран

Регистриран: 18.12.2015
    #3328049 - 18.12.2015 21:51 [Re: kristiya]

Май не сме ,аз поне така си мисля.

--------------------
Действието без знание е фатално. Знанието без действие е безполезно. https://www.razbiva-sofia.com/

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #3328781 - 23.12.2015 14:37 [Re: Forton]

А като не е гръмнал, ако все още е там, няма ли някакъв шанс а гръмне някой ден? - Това не би ли могло да е причината никой да не иска да използва Луната като междинна станция за монтирането и изпращането на кораби извън земната орбита?

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Duchessa
аферистка

#3328782 - 23.12.2015 14:45 [Re: Natural]

В досието си за нея пазя снимка на нейните стъпки в една локва край блока... Сега, не ме карай да я показвам, защото може да се е изгубила някъде из големия ми архив...

--------------------

Duchessa
аферистка

#3328783 - 23.12.2015 14:47 [Re: Black Adder]

Съгласна съм. Сега по-скоро се дават пари, за да се намали напрежението между онези, които, ако се сдърпат сериозно, биха пратили цялата планета по дяволите... По-обре да се финансира МКС и евентуална подготовка за експедиция на Марс, отколкото нещо "по-така".

--------------------

Duchessa
аферистка

#3328789 - 23.12.2015 15:28 [Re: karmina]

Аз лично не съм кацала на Луната. Да ме питаш защо? - И аз не знам... А толкова е лесно...

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3329956 - 30.12.2015 15:59 [Re: Duchessa]

Цитат:

Аз лично не съм кацала на Луната. Да ме питаш защо? - И аз не знам... А толкова е лесно...

И аз не съм, но ще взема да кацна там, ей така, за разнообразие. Защо не? Това да не е, кой знае какво? Само един мааалко поумрял спътник, нищо повече.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Duchessa
аферистка

#3333685 - 20.01.2016 14:56 [Re: Бяло Конче]

Хич не е умрял, ще знаеш! Там извънземните се редят на опашка за посещение тук, ама не на всеки е разрешено... Щото на земята много извънземни се навъдиха напоследък...

--------------------

IvanovR
новак

Регистриран: 26.01.2016
    #3335103 - 28.01.2016 14:33 [Re: karmina]

Аз лично вярвам, че и по-далеч е стигнало човечеството, но ще разберем след 30-40 години

kapitan Nemo
пич

Регистриран: 16.01.2010
От: Да ге, България
    #3338122 - 10.02.2016 18:57 [Re: Duchessa]

Цитат:

Аз пък съм сядал на Луната.
Една вечер като излязох от кръчмата и я видях в една локва. Викам си:
– Американците кацнаха на Луната, а аз ще седна на нея. И седнах.

xoce
coyote
**

#3338907 - 13.02.2016 23:07 [Re: xoce]

Малко конспирация от ИнтерКосмос-Мамата

https:// />

--------------------

anastasius ІІ
папа

#3339061 - 15.02.2016 21:11 [Re: xoce]

Луна - другата реалност.divx (RUS audio)

--------------------
Ockhams Rasiermesser

anastasius ІІ
папа

#3339065 - 15.02.2016 21:22 [Re: anastasius ІІ]

--------------------
Ockhams Rasiermesser

xoce
coyote
**

#3339216 - 16.02.2016 22:22 [Re: anastasius ІІ]

Аполо 20 и мъртвата ``Мона Лиза``

Може би оригинално видео

p.s
Съвет от мене,да не притесняваме хората.
Много нEща разбират

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3344123 - 16.03.2016 21:35 [Re: kapitan Nemo]

Цитат:

Аз пък съм сядал на Луната.
Една вечер като излязох от кръчмата и я видях в една локва. Викам си:
– Американците кацнаха на Луната, а аз ще седна на нея. И седнах.

Ето на това вярвам, защото и аз съм го правил.

--------------------

katia ivanova
неориентиран

Регистриран: 23.07.2016
    #3361893 - 23.07.2016 22:23 [Re: Бяло Конче]

Ха ха ха, това е яко...
Ама според мен сме кацали на луната!

kapitan Nemo
пич

Регистриран: 16.01.2010
От: Да ге, България
    #3362006 - 24.07.2016 18:53 [Re: Бяло Конче]

Дааа, ама тогава имаше едни жълти луноходи. Дойде един и ме прибра.

xoce
coyote
**

#3364137 - 14.08.2016 21:23 [Re: kapitan Nemo]

Луната е куха,кат главите ни на две рамена качена,та

Цитат:

имаше едни жълти луноходи

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3366096 - 02.09.2016 16:44 [Re: lady_marmot]

Цитат:

... и после тихо продължил : "Успех, господин Клайн"

всъщност, истината е доста по-прозаична... господин клайн е господин келвин клайн, който по онова време работел като монтажист в киностудиото на наса. поводът за репликата е едно малко скъсано парче от тентата на хамбара, в който се е снимало кацането. от скъсаната тента прониквала слънчева радиация, която била малко в повече от тази на луната... господин клайн, предусещайки с какви грандиозни измами ще бъде принуден да се занимава, още предната година си отворил малко магазинче за дрехи, един вид резервен вариант за прехрана след напускането му на наса. явно не се е справил добре с монтажа на кинолентата, понеже целият свят обсъжда недомислиците на кадрите... така той се насочил в модния бизнес, където се подвизава и до ден днешен. кой не е чувал за келвин клайн днес? а вижте биографията му в уикипедия - уеб страница. то бива секретност, ама чак пък толкова...

anastasius ІІ
папа

#3366813 - 09.09.2016 11:58 [Re: liubo_iotoff]

Наскоро разсекретени кадри от мисията Аполо 20

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Бяло Конче
раванлия

#3366996 - 11.09.2016 00:44 [Re: katia ivanova]

Аз категорично не съм кацал на Луната.Не и като кон, а и нямам желание. Виж, на Венера бих кацнал.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3366997 - 11.09.2016 00:48 [Re: kapitan Nemo]

Всъщност онези луноходи бяха жълто-сини. А в тях имаше извънземни, които прибираха астронавтите в изтрезвителното.

--------------------

realityN
Real

Регистриран: 12.09.2016
    #3367197 - 12.09.2016 21:26 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

незнам какво е предпиема.

Аз-на Марс! Не ме питай защо, видя ми се подходящо.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11196

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.097 seconds in which 0.031 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.