ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
DanyM
tanned

Регистриран: 25.09.2001
От: BC
Re: Общи правила за ползване на форумите
    #24917 - 11.04.2002 23:18 [Re: Veni Vidi ..]

Стига де, какво толкова ти е направил Майк, че си така настроен срещу него.
Аз споменах малките недостатъци по-скоро от принципна гледна точка, а не че някой ми е изтрил някой дълбоко прочувствен монолог или пък съм се наел да нарушавам "добрия тон". Просто си мисля че няма да е зле да се уточнят тези неща... А пък и нали затова Майк е пуснал проекта за правилата тук, за да можем да си кажем мнението и евентуално, при взаимно желание, да се променят някои от точките.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Re: Ще ни се скарат граматиците!
    #24921 - 12.04.2002 00:01 [Re: Белонога]

самодива

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Veni Vidi ..
почетен член
*

Регистриран: 19.03.2002
    #24927 - 12.04.2002 00:58 [Re: DanyM]

Pravilata DanyM sa nerazdelna chast ot tehnia enforcement. A kogato ima enforcement trjbva da ima checks and balances. Ako njama checks and balances demokraciata se izrazhda v diktatura, rano ili kysno. Tova sa azbuchni istini. Dokato moderatora sam ( ili dori s pomshtta na "mnozinstvoto" ) reshava koe e dobyr ton i koe ne, svoboda na slovoto njama da ima. ( tova sledva ot "azbuchni istini" ).

Vprochem ima i takyv termin "diktatura na mnozinstvoto(bolshinstvoto)". V Rusia se izpolzva termina "bolshevishka diktatura". Nesto koeto vaste "daskali po demokracia" propuskat da vi kazhat.

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #24929 - 12.04.2002 02:07 [Re: DanyM]

Дани, бях написал отговор на твоето мнение, но май не съм го постнал :-( Ще се наложи да отговарям пак...

"Добър тон" в най-общия случай значи нещо, което не би се притеснил да кажеш пред майка си примерно. Знам, че не е точна дефиниция, но ме схващаш предполагам за какво говоря. Всъщност това не е никак добра дефиниция... ;-) Помагай, предложи дефиниция за "добър тон", нали затова сме ги публикували тези права. Нека се има предвид, че има форум Плювалник, където можеш да си излееш мъката както си искаш.

"кой ще определи този несъществуващ интерес?" - как кой? Ами ние. Ние, които пишем и четем тези форуми. Споменах, че в новата версия ще има възможност за оценка на мненията. Та така. Така се прави в повечето известни и популярни форуми - виж например Slashdot. Не откриваме топлата вода с това.

Мисля, че можеш да прецениш правилно съфорумника ни Veni Vidi, който все още се чудя какво прави на място, което очевидно не му храресва, и ще игнорираш фобиите му за диктатура. Ако исках да става каквото аз реша, щях сам да съм си модератор и нямаше да предлагам правила за обсъждане.

rgrdz,
.\\ишо

teamwork, n.: Having someone to blame.

--------------------
.\\:):

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #24930 - 12.04.2002 02:09 [Re: Veni Vidi ..]

Обсъждаме правилата. Моля те бъди конкретен какво точно не ти допада в тях или предложи нещо. Ако само си лафиш, защото няма какво друго да правиш, не го прави тук.

rgrdz,
.\\ишо

teamwork, n.: Having someone to blame.

--------------------
.\\:):

Bye-bye
несъществуващ член

Регистриран: 25.07.2001
    #25010 - 12.04.2002 16:54 [Re: Мишо]

Поздравления! Всъщност на практика тези правила се прилагат открай време във форума и се надявам така и да продължи.

Мая

DanyM
tanned

#25019 - 12.04.2002 17:49 [Re: Veni Vidi ..]

Проблема(или по-скоро доброто) на тази диктатура(ако въобще съществува такова нещо) е че никой не те задължава да я търпиш.
И все пак не разбрах какво от правилата не ти харесва? Кажи! Може и на други хора да им е направило впечатление.

DanyM
tanned

#25025 - 12.04.2002 18:12 [Re: Мишо]

Майк, това, което един човек не би си позволи да каже пред майка си за друг ще бъде нещо като ежедневие...
За мен е доста трудно да определя какво точно трябва да се вмества в определението за "добър тон"... точно затова и зададох въпроса.

Идеята за оценка на мнениеята не е лоша... но при положение, че досега нямаше някакъв обективен критерий за това кое е интересно и кое не, въпросът, мисля, беше съвсем резонен.

kandidat
пристрастен

Регистриран: 20.11.2001
От: down under
    #25178 - 14.04.2002 02:06 [Re: DanyM]

I az cam caglacna che red i pravila triabva da ima.

Cheers

Mistakes are a fact of life.
It is the response to error that counts.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #25525 - 16.04.2002 14:53 [Re: Мишо]

Гласувам "ЗА"!
"Ред и дисциплина трябва да има тука, ееей!":))))
Всъщност, съгласна съм и подкрепям идеята. Макар че и досега струва ми се всички съвестни форумци си спазват неписаните правила на добрия тон. А тези, които нямат желание да го правят, и да ги прочетат и да не ги прочетат, пак ще си правят каквото си искат и ще отварят работа на модератори и администратори.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 70699

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.