ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Общи правила за ползване на форумите
    #44406 - 10.10.2002 09:54 [Re: Белонога]

hahaha
oh. 6te me pobyrka6 ot hilej, belonoga.
neka ti razkaza edna ikonomi4eska prit4a.
imalo edno vreme v UNSS edna takava grupa, specialnost - ikonomika i organizaciq na truda, koqto imala lekciq po upravlenie na 4ove6kite resursi. i v neq den, gospoja Atanasova, organizirala slednata igra, koqto bila davana ne samo na studenti, kat onezi, no i na rykovoditeli na ogromni firmi: celta na tazi igra bila vsi4ki 2 grupi da izlqzat na "+". imalo 3 bukvi("x", "y" i "z"), izboryt na koito nosi opredelen broi to4ki na grupite, pri suotvetni kombinacii - polojitelni, otricatelni i nula to4ki.i razdelili se studentite na dve grupi s pravilata v ruce...
Pyrvi etap: 1 grupa dava kombinaciq, koqto da dade polojitelno, a drugata grupa ne.
1 grupa iska pregovori. kazva, trqbva da davame tova, za da spe4elim vsi4ki.
Vtori etap: 1 grupa dava kombinaciq za polojitelno, vtora grupa pak gleda da precaka.
pregovori: vtora grupa smqta, 4e e na plius i otkazva da gi vodi.
Treti posleden etap: 1 grupa otricatelno, 2 grupa otricatelno.
kraen rezultat:1 grupa gubi, a vtora grupa - i tq izliza na otricatelno.
izvod: za6to gubqt dvete grupi! ami za6toto ... ob6ta cel ne se postiga kato precakva6 4oveka, otsre6ta.
v po- globalen plan. tova e forum , nali. ti iska6 na teb da ti e dobre, bez na men da mi e dobre. ama nestava taka, za6toto ne go pozvolqva vselenata. i ako zagubq az, na teb nqma da ti se razmine, gubi6 i ti. shva6ta6 li?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariil
архидемон
**

Re:da pogovorim s teb za demokraciqta.
    #44408 - 10.10.2002 10:12 [Re: Мишо]

kakvo e onova ne6to za koeto vsi4ki politolozi bez izkliu4enie sa edinodu6ni 6to se otnasq do demokraciqta? ami to e 4e pri demokraciq, VLASTTA PRINADLEJI NA NARODA , A NE NA UPRAVLQVA6TITE!!!
v tvoite pravila ima edin moment kydeto e to4no obratnoto. ne moje moderatora da re6ava vmesto horata kakvo gi obijda i kakvo ne gi. i moderatorite ne e redno da se mesqt iz 4ujdi razgovori i / ili sporove, za da gi spirat bez da sa 4uli vul6ebnata dumi4ka ot u4astnik vav foruma, koqto da glasi:" NE MI PI6I POVE4E I ME OSTAVI NA MIRA, MOLQQQQ TE!!!", otneseni kym drug u4astnik v foruma. za6toto bez tazi dumi4ka se podrazbira 4e spora se vodi sys SYGLASIETO I IZRI4NOTO POZVOLENIE NA U4ASTNICITE V NEGO!!!i togava namesata na moderatora e ....
moderatorite NE TRQBVA BEZ IZRI4NO POZVOLENIE NA AVTORA DA IMAT PRAVO DA MESTQT, TRIQT I PODOBNO 4UJDI PUBLIKACII!!!
izob6to, ako iska6 demokraciq, kato tolkova durji6 su6tevremenno na dobriq ton, dai na publikaciite na elektorata si ZA6TITA... za6toto nali znae6, v demokrati4nite dyrjavi nekadyrnite politici gi svalqt ot vlast, a vav forumite, nekadyrnite edinovlastva6ti ostavat bez hora, nad koito da vlastvat.
pomisli si varhu moeto mnenie. pomisli dobre.
vsi4ko nai hubavo , i ... bydi demokrati4en ne samo na dumi... za6toto, ami pone az sym u4ila i pravo i politologiq... i ulavqm nqkoi ne6ta...
izvinqvai, ako sym bila gruba, pove4e ot neobhodimoto(to e 6toto mi izgyrmq bu6ona )

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
Re: Напълно съм съгласна с това!
    #44412 - 10.10.2002 10:18 [Re: tanariil]

"ami za6toto ... ob6ta cel ne se postiga kato precakva6 4oveka, otsre6ta"!

Бих искала да попитам единствено какво значи да "прескочиш човека отсреща"?! Може би... да се усъмниш в думите му... да му повярваш безрезервно без да провериш... или пък да го оставиш да публикува непроверена информация... както и лъжи за други хора... да му пригласяш и да се радваш заедно с него, докато се надсмива на трети (човек, де... в случай, че за него не е маймуна! Може и група от хора!).

Последно - не, аз не искам на мен да ми е добре... ако исках това.. предвид изписаното по мой (личен!) адрес тука... откакто се подвизавам - ако това ми беше целта... отдавна да съм се фръцнала, разплезила на всеки, който не ми уйдисва на акъла; разтропкала с крачета и избягала (с кукличките и парцалките си ). Тук съм... освен друго и защото ми харесват загубените каузи и ми се ще да видя бицепсите на силните, умните... великите и безсмъртните... докъде им стигат... както и нервите, безпрострастността, ценностите и устоите ! Въобще... аргументите им... извън манипулациите, сръдните и другите.. известни методи за тъпчене на аз-а на отсрещната страна и постигането на своето на всяка цена, които ако са ефектни в случая с мама и тати... аз лично и особено тук не се чувствам в задължение да се поставям вместо тях в патерналистична позиция!

Поздрави и с най-добри пожелания,
Белонога

P.S. Хм... извини ме, но ако ти схващаш този въпрос лично... аз искрено ти благодаря за интереса ти към личността ми, както и за времето и изгубената енергия с мене... все пак, позволи ми да отбележа, че тези правила... са обсъждани тук преди появата ти, както и мненията ми са си все по принцип... и все в същия дух... независимо от участниците или появилите се до момента поводи за нови дискусии. (ако те интересува би могла да рагледаш други форуми, теми и пр.)

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (10.10.2002 12:39)

tanariil
архидемон
**

Re: Напълно съм съгласна с това!
    #44417 - 10.10.2002 10:27 [Re: Белонога]

dumata e precaka6. ne e presko4i6. ima razlika.
i hubavoto na demokraciqta v drevna gyrciq e 4e ni6to ne e bilo okon4atelno, nali?
i MOLQ TE, NE PRIEMAI NE6TATA TOLKOVA LI4NO!
priqten den!

tanariil
архидемон
**

Re: i ....!
    #44420 - 10.10.2002 10:34 [Re: Белонога]

Ето на това се казва недомлъвки и избиване на същите в модераторстване пред публика.

Знаеш ли, все пак се радвам. Да - въпреки днешния ден в който всичката ми работа отиде на вятъра и съм разстроена толкова, че да ме питат какво ми е и да ми щракат пред погледа да фиксирам къде се намирам – сега откривам частица радост. Все пак трябва да се радвам се че се случи всичко това. Необходимо беше. Радвам се, че се ОТТЪРВАХ от твоето “приятелство”= модераторство.
За християнската любов вече мога от личен опит да кажа, че има хора, които с любовта си цапат другите.

Под девиза “Бъди винаги готова!” - хайде остани си със здраве, велика модераторке.

<Поздрави!!! И бъдете по-здрави!>

dumite sa na sara qspis. prisyedinqvam se kym tqh. izhvyrleni ot teb v pliuvalnika ili ne, TE SA!!!

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #44439 - 10.10.2002 12:19 [Re: Мишо]

Shto ne moje v tozi forum da se raboti s "copy" i "paste" - eto sega napisah neshto ne kudeto trjabva - iskam da go premestja drugade - i shto ne moje s copy i paste ?

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
    #44440 - 10.10.2002 12:21 [Re: Godiva]

Май може... поне на мене ми копира... или имаш предвид да си преместиш цялото мнение на друго място, махайки го от предишното?!

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (10.10.2002 12:22)

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #44466 - 10.10.2002 19:55 [Re: tanariil]

Виж сега, с това трябваше да започнеш. Това не са ничии сайтове, нитп божии нито сатанински. Може да има такива форуми и в тях да няма модериране - както е Плювалника например, но без правила - няма да я бъде, поне докато аз администрирам форумите.

Не ме интересуват споровете ви по темата. Спорете си, разсъждавайте, затова са форумите. Просто спазвайте правилата във форума, в който пишете.
Ако не ви харесва, ето - има руски форуми .

--------------------
.\\:):

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #44486 - 10.10.2002 22:41 [Re: tanariil]

Много мъдри мъдрости си намъдрила само дето ги пращаш на грешния човек

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

tanariil
архидемон
**

#44794 - 13.10.2002 13:43 [Re: Мишо]

zdr.
kakto ti kazah ve4e, pravilata ti si imat i dobri popadeniq(tova bi trqbvalo da ti namekne, 4e ne sum protiv tqh, 4e iskam modifikaciq, a ne izhvyrlqneto im ot upotreba).
i ne me byrkat te. pls, pak pro4eti kakuv mi e problema... i mai da... naistina ne kazvam na podhodq6tiq 4ovek...
demokraciqta si ima pravila, da, no vlastta e na naroda, ne na upravlqva6tite(v bg konstituciqta pi6e , 4e nikoq partiq ili upravlqva6ti, nqma pravo da q otnema ot naroda). upravlqva6tite kovat zakoni, izpulnqvaiki volqta na tezi, koito gi izbirat. taka e v demokrati4nite dyrjavi.
ti govore6e za demokraciq! az te suvetvam ot sega na tatuk da govori6 za kakvoto drugo si izbere6, no ne za demokraciq v forum.
ne zvu4i dobre, o6te pove4e 4e forumyt nito e DYRJAVA, nito e DEMOKRATI4EN, kakto mislq, 4e i sam se use6ta6.
Това не са ничии сайтове, нитп божии нито сатанински - znam tova. ne sym do6la tuk s takava umisyl. nito imam namerenie da gi prevry6tam v takiva(божии ili сатанински ).
no ako si vqrva6t i dovodite za tvoqta religiq, izhvyr4at ot "vqra i religiq" v "pliuvalnika"... togava moje bi 6te si pogovorim pak, kogato shvane6 use6taneto... moje bi 6te misli6 malko po-inak, ne za drugo.
i ne se syrdi. prosto dumite ti za demokraciq me podvedoha... pove4e nqma da se povtori... vsi4ko nai- dobro...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 75196

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.