ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
minavasht
още рита

Регистриран: 10.08.2004
От: Орландо
Re: Chemtrails
    #3068203 - 30.06.2013 06:16 [Re: Jores]

А, колеги се оказахме накрая.
Нищо лошо няма в това човек да се съмнява, затова господ е направил интернета, да може да отидем и да проверим каква е истината. Не трябва вече да се ходи до Иван Вазов, да се дават заявки на библиотекарката, да се седи долу до асансьорчето да ти пратят книгите, да се ровиш из тях до зори - сядаш на компютъра и за 5 минути виждаш какво има да се каже за кемтрейловете примерно и ти става ясно че само със съмненията ще си останеш.
Ако от 90-те години насам "обществеността" се е тревожила за тия проблеми, досега щяха да имат твърди доказателства кои самолети го правят, откъде излитат, къде летят, къде кацат, какви химикали пръскат, кои компании доставят химикалите, щеше да има проби от тия следи тествани във сертифицирани лаборатории, сравняващи ги със следи от "нормални" самолети - ми няма такова нещо. Има слухове, снимки на следи от самолети (каквито очевидно е имало откак самолети летят из небесата, за сведение виж снимките от войната), умозрителни съчинения от съмнителни "светила" на науката - и май това е.
Ако не можеш да подкрепиш съмненията си с доказателства, може би е време да спреш да се съмняваш. Или се съмнявай в нещо друго.

--------------------
Всяка молитва получава отговор.

Понякога отговорът е "Не!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3068204 - 30.06.2013 06:28 [Re: minavasht]

Цитат:

А, колеги се оказахме накрая.
Нищо лошо няма в това човек да се съмнява, затова господ е направил интернета, да може да отидем и да проверим каква е истината. Не трябва вече да се ходи до Иван Вазов, да се дават заявки на библиотекарката, да се седи долу до асансьорчето да ти пратят книгите, да се ровиш из тях до зори - сядаш на компютъра и за 5 минути виждаш какво има да се каже за кемтрейловете примерно и ти става ясно че само със съмненията ще си останеш.
Ако от 90-те години насам "обществеността" се е тревожила за тия проблеми, досега щяха да имат твърди доказателства кои самолети го правят, откъде излитат, къде летят, къде кацат, какви химикали пръскат, кои компании доставят химикалите, щеше да има проби от тия следи тествани във сертифицирани лаборатории, сравняващи ги със следи от "нормални" самолети - ми няма такова нещо. Има слухове, снимки на следи от самолети (каквито очевидно е имало откак самолети летят из небесата, за сведение виж снимките от войната), умозрителни съчинения от съмнителни "светила" на науката - и май това е.
Ако не можеш да подкрепиш съмненията си с доказателства, може би е време да спреш да се съмняваш. Или се съмнявай в нещо друго.

Споменавате неща, които само пловдивчанин може би знае - за библиотеката, например, асансьорчето долу и пр. Да не се окаже, че сте от учениците ми или от ревностните ми читатели в местния младежки вестник от ония "славни" години на соца, когато ни учеха да бъдем силно убедени в правотата на... и пр., и пр., а всяко различно мнение се възприемаше като груба политическа грешка? И следваха наказания, а понякога на съмняващия се Властта му биеше дузпата, прогонваше го с финт от редакционния състав.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

minavasht
още рита

#3068206 - 30.06.2013 06:47 [Re: Jores]

Разбирам че се възприемаш като мъченик, жертващ се за благото на човечеството.
Както и да е, приятно жертване, аз отивам да погледам самолетните следи на лунна светлина, кават че така космическата радиация катализирала молекулите на токсините и ги превръщала в слаб афродизиак.

--------------------

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3068207 - 30.06.2013 06:58 [Re: minavasht]

Цитат:

Разбирам, че се възприемаш като мъченик, жертващ се за благото на човечеството.
Както и да е, приятно жертване, аз отивам да погледам самолетните следи на лунна светлина; казват, че така космическата радиация катализирала молекулите на токсините и ги превръщала в слаб афродизиак.

Грешка! Прекалено обичам живота, за да се чувствам жертва. Докато осветен от лунна светлина наблюдавате молекулите на токсините как се превръщат в слаб афродизиак, моя милост се отправя с байка към пловдивската Гребна база - 20 км. отиване и връщане.

Поздрави към един съмишленик, все пак! Мислеща тръстика...

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3068209 - 30.06.2013 07:19 [Re: minavasht]

Цитат:

Зарко, чичовото, търпението е добродетел.
Когато обясняваш на някой нещо, предлагаш му помощни материали, аудио-визуални пособия и прочие обяснения на "необяснимите" явления, и го правиш отново и отново с надеждата че нещо някъде ще се закачи във главата на този някой - това се нарича търпение.
Когато някой ти обяснява с помощни материали, скици, снимки, видеота и прочие нагледни пособия "необяснимите" за теб явления, и ти продължаваш да си вярваш във бабини деветини, това се нарича твърдоглавие.
Или липса на критическо мислене.

Хайде сега пак бавно да ти опиша какъв ни беше диалога:

1. Публикувана е снимка на самолет с бутилки и много електроника зад бутилките, като се твърди че това е заснето във един от кемтрейл самолетите, онагледяващо бутилки с газ и електроника за контрола на пръскането.
2. Аз виждам тази снимка и оливам компютъра с айрян, защото не мога да се спра да се смея.
3. Пиша че само лаик и напълно невеж човек може да повярва на нещо такова, защото отварянето и затварянето на бутилките е елементарно и просто и не му трябва да заема половината самолет.
4. Отговаря ми се че е сложно да се изчисли къде и кога да се пръска и това може би обяснява наличието на електрониката.
5. Намеквам че дори и Правец би се справил без проблем със "сложните" изчисления ( не забравяй че хората стигнаха до Луната с компютър по-тъп от обикновенна елка), просто няма какво толкова да се изчислява. Освен това споменавам че някой вече е обяснил че въпросната снимка не е това, за което е представяна.
6. Игнорирайки очевадната несъстоятелност на обясненията си за "електрониката за управление на пръскането", ми се отговаря че Правец бил копие на Атари, сякаш това има нещо общо с темата.
7. Оправдано се съмнявам в способността на опонента ми да прави логични заключения.
8. Цитиран като капацитет по въпроса е професор от религиозен университет, който смята че ваксините са вредни и опасни.
9. За всеки случай посочвам (онагледявам дори с картинка) че самолетите са оставяли следи още преди 9-ти септември, разбивайки отвсякъде теорията че това е ново явление.
10. Давам цифри за ефекта на ваксината срещу детски паралич.
11. Отговора е щурци в тъмнината.

Нещо да съм пропуснал?

Да, пропусна елементарни положения от семантиката.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

minavasht
още рита

#3068210 - 30.06.2013 07:29 [Re: Светозар*]

И това ти е целия отговор?
Мъгляво, безсмислено, звучащо "мъдро" изказване?
Мда, почвам да се съмнявам че може би сте прави - пръскат яко и започва да има ефект върху популацията.

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3068217 - 30.06.2013 08:22 [Re: minavasht]

Цитат:

И това ти е целия отговор?
Мъгляво, безсмислено, звучащо "мъдро" изказване?
Мда, почвам да се съмнявам че може би сте прави - пръскат яко и започва да има ефект върху популацията.

Да, това е. Мисля, че е очевадно какво имам предвид - по-горе изложих прегледно казуса. Мога да разсъждавам подробно върху всяка една от 11-те точки, но не желая да го правя, след като ги е изложил човек, който - въпреки че му напомниха, че не ни/ми е чичо - се държи като такъв, сиреч снизходително-покровителствено. Апропо, повод за включването ми по темата - както може да се разбере от споменатия мой пост от 12.10.м.г. - беше културата на дискутирането и диспутирането.

ПП Потретвам, че никъде не съм заявявал, че ВЯРВАМ в разпръскването от самолети на отровни вещества с цел причиняване на вреди на хората, както се опитват да изкарат някои, а само съм посочил, че съм на мнение, че поддръжниците на диверсионната теория имат далеч по-малко основания от противниците й да лъжат. Пак тази пуста семантика...

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #3068311 - 30.06.2013 14:19 [Re: minavasht]

Цитат:

Имам позната, която е в БГ, всеки път споменава какво лошо се е случило в БГ - било суша, било наводнения, било студ, било жега, и всичко обяснява с "оная" инсталация. Страх я е да каже ХАРП, защото било опасно да се говори за това по телефона. И като я питам - защо бе джанъм са се заяли с тая България, ми не тормозят някой друг, все на нас си го изкарват? - тя обяснява че еди-кой си инженер бил обяснил в еди-кой си сайт, че България е мноооого специално място и българите били оооооще по-специални. И империалистите искали да унищожат българския народ

Оооооооо, ама ти не знаеш ли защо все България тормозят , хвърлили са ни око на златцето
Ама ти сигурно и това не знаеш
Нали? Подозирам не знаеш, че ние тук ходим върху планини от злато и сме най-богатата страна в света!
Обаче гадните империалисти-колониалисти (по някаква случайност тоя път не са американци, а ирландци) от Дънди Прешъс ни ограбват!
Обаче Волен се е заел с тая работа и като ги изгоним - почваме един живот като арабски шейхове - ше си лежим, ше си поркаме, ше си хапваме, ше си караме Фераритата, а яхтите ни ще се клатушкат по кейовете на Сен Тропе и Ница

На теб може и да ти е смешно, обаче точно вчера разправях на една съфорумка, как даже и сравнително интелигентни хора (имам предвид мои пирятели инженеи, доктори, и др. ) се хващат на елементарна пропаганда съшита с яркобели конци и пълна страховити глупости и с много нагли и очевадни лъжи.
А после се чудим що се връзват хората на бръщолевенията на Волен и що тоя шут има 300х. избиратели ...
Ето виж сам за какво ти говоря:

Братя българи , Вие сте най-богатите хора в целият свят.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

minavasht
още рита

#3068425 - 30.06.2013 18:41 [Re: Светозар*]

Ооо, не, рзбира се че не си казал никъде че ВЯРВАШ в кемтрейловете.
Просто не приемаш никое доказателство в несъстоятелността на теорията. И даваш неправдоподобни обяснения на неправдоподобните и "доказателства".
Разбира се че си безпристрастен, видно е за всеки.
Имах едно хлапе преди 2 седмици, блъсна се в паркирана кола и избяга. Намерихме му телефона, колега му се обади да го пита защо не е докладвал катастрофата. Оня му отговори че не се е блъскал и дори не е бил там. Когато намерхме видео с мискинина на въпросното място, оня обясни твърденията си така " Ми полицая ме пита дали съм се блъскал с кола. Аз му кзах не, защото аз се блъснах с моторетка. "
Да, не било лъгало невинното сладурче.
Или Клинтън преди време - "не бе, не съм имал секс с Моника."
Само свирки му била правила.

Та така, семантики и прочие подробности.

--------------------

minavasht
още рита

#3068457 - 30.06.2013 19:13 [Re: Natural]

Мамка им империалистическа!
Сателити откриват златата ни (как бе джанъм, гледат къде бляска златото на залез слънце ли?).
Обаче още от 1967 нашите специалисти са знаели че имаме 1, 100 милиарда ТОНА злато. После малко са посмалили цифрата до "скромните" 57 МИЛИОНА ТОНА ЗЛАТО!!!!!!!. И са седели и са си чоплели носовете, докато всичкото това злато е гниело под земята, вместо да го изровят и да победят империализма!
Целия свят общо рови 2700 тона злато годишно, ако им стоварим 1-2 милиона тона догодина ще си живеем като паши! А не както сега, по 3-4 тона годишно да се мъчим. Те сигурно дори и не ровят, каквото изкарат къртиците по полята само продават, само и само да не плащат концесии и да не можем да се оправим.
Ей, как ни подтискат бе, не е истина направо!

Четох и коментарите отдолу, май има хора, дето вярват в тия глупости.

Въобще забелязвам едно неприятно явление - всеки чака някаква чудодейна сила да дойде и да "оправи нещата". Било цар, било господ, било извънземни, било неизвестни запаси от нефт, злато, диаманти. Никой не предлага да се работи.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 9381

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.024 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.