ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
За България с любов.
    #3042992 - 25.04.2013 16:44

Човек е добре да помни кой е и от къде идва и без драми да приеме своите корени и минало, защото именно благодарение на тях той е точно това, което е. Залисани в текущите си проблеми може би прекалено се фокусираме върху материалната страна на живота, забравяйки, че “ Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.”, ето така стигаме до тази тема.
Факт е, че българският народ има хилядолетна история и наистина славно минало и истината е, че далеч не всички народи по света могат да се похвалят със същото. Факт е, че България е богата на природни красоти и нямат чет местата, където пред очите се разкриват дивни гледки. Разположена е на един от най-добрите за живеене континенти. Да не кажа най-добрия, но това е мое мнение. Благословена е с доста благоприятен климат и остава далече от урагани, тайфуни и т.н. и т.н.
Кризата се отрази тежко, но не е нужно да бъдем и прекалено самокритични и да си посипваме постоянно главите с пепел. В България, примерно, е относително висок процентът на хората, които са собственици на имот, за разлика от много други страни, където основно се живее под наем. Имам предвид тухлени имоти, често обзаведени с мебели от истинско дърво.
Сега, като почнах да пиша, си давам сметка, че има много поводи човек да е горд за това, че е българин и живее в България. Без да се конфронтира или омаловажава достойнствата на други страни по света. Няма да продължавам този списък, не обичам прекалено пространни постинги, надявам се всеки, който споделя гледната ми точка да добави нещо от себе си, може и някоя хубава случка.

Ще споделя нещо, макар и не най-важно, по повод коментари, които не си струва дори да споменавам: На мен специално изключително много ми харесва метрото, модерно и чисто, приятно съм изненадана, че по комфорт, лукс и красота превъзхожда много от метрата в останалите европейски страни. Красива мраморна облицовка и на някои станции украса с ценни исторически предмети. Разбира се, може и да няма десетина нива под земята, но това не е минус, а и то се развива. Българското метро е много приятно и точно средство за придвижване.
Друго, което аз лично наистина ценя, това е българската душевност. Има голяма дълбочина. Освен това българите са чистосърдечни. Както казах, няма да се увличам. Който иска да каже една добра дума за България и българите, моля да заповяда, наистина имат още много достойни черти. Моето чувство за баланс и справедливост ме подтикна да пусна тази тема.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: За България с любов.
    #3043351 - 26.04.2013 15:28 [Re: Atlantida]

Здравейте
Вчера, с. Стомонеци(пътя за Узана) Работя на обекта и съглеждам комшията на клиента ми си прекопава цветята. Казах:-Добър ден Първоначално ме погледна учудено, каза ми:-Здрасти и ме дари с искрената си добродушна усмивка . Колко му трябва на човек.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Atlantida
паднала от Марс

#3045217 - 01.05.2013 10:11 [Re: бледоликия]

Здравей бледолики, благодаря за споделеното, усмихна ме.

Предлагам тези уникални авторски кадри на Александър Иванов, всичките са правени от въздуха:
България от птичи поглед

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #3045640 - 01.05.2013 22:41 [Re: Atlantida]

Именно това трябваше на темата, точно се вписва в спокойствието тук

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Atlantida
паднала от Марс

#3045672 - 01.05.2013 23:31 [Re: бледоликия]

Трябва да се пусне на full screen, инак се губи ефектът. Като полет на птица е.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Atlantida
паднала от Марс

#3047029 - 04.05.2013 18:44 [Re: Atlantida]

ЛИНК
Триумф за ансамбъла, грабна златото
Момичетата се пребориха с люта конкуренция в многобоя

Националният ансамбъл на България за жени спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика от Световната купа, категория А в "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Ина Ананиева получиха оценки от 17.550 точки за изпълнението си с пет чифта бухалки, 17.350 точки за композицията с три топки и две ленти и събраха сбор от 34.900 точки. Националките изиграха без груби грешка и двете си съчетания.

Българките, който са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова, печелят за трета поредна година титлата в многобоя. Те бяха бурно аплодирани от зрителите в залата.

На второ място остана Русия с 34.000 точки, а на трето - Беларус с 33.900 точки.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #3048023 - 07.05.2013 14:32 [Re: Atlantida]

Цитат:

Someone should tell this girl that this can't be done

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3048048 - 07.05.2013 15:30 [Re: бледоликия]

За две седмици няма и страница.
Цитат:

...точно се вписва в спокойствието тук

"Спокойствие в темата" е добре случен евфимизъм.
Нямаме българите с какво да се похвалим сега? Няма с какво в България да се гордеем днес?
Дори и да е така, какво?
Може пък точно това е любов - когато обичаш въпреки всичко.

--------------------
Why is the rum always running out?

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3048162 - 07.05.2013 20:53 [Re: admiral]

Цитат:

Може пък точно това е любов - когато обичаш въпреки всичко.

Е добрутру. То много лесно да чакаш някой друг да ти направи поводите за гордост, много лесно да обичаш на готов Бербатов и художествени гимнастички. Ама я карай от Монтана за Белоградчик през Ружинци, да видиш целото джаде на ендъци, а отстрани една до друга избушени жигули, и тогава обичай, да те видим колко си корав. И да видиш, че ако и тогава обичаш, няма да изпитваш потребност да си вееш обичта като сватбарски байрак и да викаш Иху!

В тая тема предлагам да се гордеят само форумци, дето са си платили данъците, премели са си пред къщи, поздравили са си комшията и са се усмихнали на минимум двама души, които са ги обслужили днес.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3048260 - 08.05.2013 00:02 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

джаде на ендъци, а отстрани една до друга избушени жигули,

Ни тъ разбрах. Мой ли едно преводче ей тъй кат за наши хора? Пък аз обещавам да не си вея байряка, бидейки необслужена.
Що пък чак от двама - тва не е ли малко извън стандарта?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 8107

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.