ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
"Атака" - спрете!
    #3067486 - 27.06.2013 19:19

Как е възможно подобни своеволия от Сидеров и тези, които му ходят по петите? Що за терор се оказва над суверена на тази държава - нейните граждани? Партия "Атака" нарушава правата на гражданите на свобода на словото и мирен протест. Защо няма съдени за хулиганство партийни членове на "Атака", включително и нейния лидер и какво чака полицията, за да задържи най-разгорещените от тях?

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: "Атака" - спрете!
    #3067507 - 27.06.2013 20:31 [Re: ColdLove]

Цитат:

Как е възможно подобни своеволия от Сидеров и тези, които му ходят по петите? Що за терор се оказва над суверена на тази държава - нейните граждани? Партия "Атака" нарушава правата на гражданите на свобода на словото и мирен протест. Защо няма съдени за хулиганство партийни членове на "Атака", включително и нейния лидер и какво чака полицията, за да задържи най-разгорещените от тях?

Ами не е луд, който яде баницата. Да се прокара един закон срещу профашистки и крайнодесни или крайнолеви формации и готово. Нека тогава да ми се прави на Хитлер.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #3067543 - 27.06.2013 22:15 [Re: ColdLove]

Явно пак не си е пил хапчетата. Даваха го как крещи и заплашва полицаи, че са го били пипали и бутали, щото той нали е неприкосновен по закон. За мен винаги е било голяма загадка как някой може да гласува за това "недоразумение". Вярвам това са му последни дни в ролята на депутат. Nevermore "Крещящият под масата".

ColdLove
студена
**

#3067561 - 27.06.2013 22:55 [Re: Atlantida]

Точно срещу това протестират хората - срещу "неприкосновеността" на политиците. Някакъв си хулиган - неприкосновен? Бе я да си ходи на майната! Необходима е щателна ревизия във всичките закони, наредби и пр. актове, които правят депутатите категория по-висока от гражданите. Депутатите следва да уважават гражданите, които ги хранят, а не да ги подстрекават към насилие и да ги засипват с цинизми и тъпизми.

--------------------

Atlantida
паднала от Марс

#3067591 - 27.06.2013 23:53 [Re: ColdLove]

Е много ясно, нали за това искаме да има опция за отзоваване на депутат. Тя е много важна, според мен. Както и мажоритарен вот - другото искане, за да е ясно кого избираш, обаче това е нож с две остриета и трябва много добре да се претегли трябва ли, може би е най-добре смесена система.

Току що ме осени прозрението защо не искат да го освидетелстват, дойде ми отгоре - ами нали ще им замине кворумът! Да се смееш ли, да плачеш ли на какви индивиди се крепи този сбъркан парламент.

ColdLove
студена
**

#3067595 - 28.06.2013 00:01 [Re: Atlantida]

Цитат:

Е много ясно, нали за това искаме да има опция за отзоваване на депутат. Тя е много важна, според мен. Както и мажоритарен вот - другото искане, за да е ясно кого избираш, обаче това е нож с две остриета и трябва много добре да се претегли трябва ли, може би е най-добре смесена система.

Току що ме осени прозрението защо не искат да го освидетелстват, дойде ми отгоре - ами нали ще им замине кворумът! Да се смееш ли, да плачеш ли на какви индивиди се крепи този сбъркан парламент.

Ами то си има начини - просто ще трябва полицията да го "отърве" от придружаващите го горили и "партийни членове". Щото този хулиган може и да е "неприкосновен", обаче горилите и партийните членове не са. А останалото ще го свършат протестиращите.

--------------------

Atlantida
паднала от Марс

#3067597 - 28.06.2013 00:08 [Re: ColdLove]

Най-опасното е, че подстрекава. Моля се да не пострада някой от тези толкова интелигентни и културни протестиращи, или някой добър полицай. По нашите калпави и несправедливи закони ( кой ги е правил ) не е ясно кой ще излезе виновен. Дано има законови опции, просто не съм сигурна.

Atlantida
паднала от Марс

#3067832 - 28.06.2013 20:46 [Re: Atlantida]

клик Гореща новина!

Само преди броени минути, изненадващо, едва 5 минути преди администрацията на Народното събрание да приключи работния ден, в канцеларията на парламента бе внесено искане от главния прокурор за отнемане имунитета на депутата и председател на парламентарната група на “Атака” г-н Волен Сидеров.

Повод за искането е бил сигнал, подаден в прокуратурата от полицай Тодор Тодоров, служител във външната охрана на парламента.

В сигнала на полицая е описана хулиганска проява от страна на депутата, придружена с посягане на длъжностно лице, като е приложен и видео материал, документирал случката.

Искането изненада мнозина, тъй като се очакваше да бъде поискан за имунитета на ДПС-депутата Жельо Желев и /за пореден път/ на бившия вицепремиер и министър на вътрешните работи г-н Цветан Цветанов.

Но в писмото си до депутатите от 42-то Народно събрание главният прокурор Сотир Цацаров подчертава, че действията на г-н Сидеров представляват пряка заплаха за държавността в настоящия момент, докато възможността на Цветанов да вреди е ограничена благодарение на изборните резултати, поради което отнемането на неговият имунитет може да почака.

Ето и пълният текст на писмото, с което главният прокурор иска отнемането на имунитета на г-н Сидеров:

” Уважаеми г-жи и г-да Народни представители от 42-то Народно събрание на Република България,

Обръщам се към Вас с искане да бъде свален имунитетът на депутата от ПП “Атака” г-н Волен Сидеров поради недопустимото му държание още в първия ден от конституирането на новия парламент.

Държание, което, ако бе извършено от редови гражданин, би минало само като хулиганска проява, но което, извършено от депутат, и то лидер на партия и на парламентарната група на тази партия, води след себе си тежки последствия за обществото поради негативният пример, който дава един депутат в отношението си към институциите и към длъжностните лица, служещи в тях.

Съжалявам, че трябва прокуратурата да се заеме с предотвратяването на подобни актове в бъдеще,тъй като въпросните действия са извършени от явно психически неуравновесен човек, за което той може би не е виновен.

Но неговата невменяемост, проявена на такова високо институционално държавно равнище е опасна за крехката моментна стабилност в държавата.

Иска ми се възможността да бъде депозирано искане за отнемане имунитет на депутат при подобни случаи да бъде предоставена на директора на Националният психодиспансер.

Но тъй като на този етап това не е предвидено в закона, то се налага с лудите да се занимаваме ние.

Въпреки това няма да скрия, че след като снемете имунитета на г-н Сидеров, ние ще го предадем в ръцете на специалистите по психично здраве, които да се заемат с неговото лечение и превъзпитание, ако това е възможно.

При внимателното преглеждане на предоставения ни запис от местопроизшествието, в който главен герой е г-н Сидеров, бе ясно установено неговото посегателство върху длъжностно лице, опитващо се да преустанови хулиганските му прояви.

Въпреки, че г-н Сидеров като депутат е облечен с депутатски имунитет, смятаме, че този имунитет не му е предоставен за да злоупотребява с него, какъвто е случаят според нас.

Посегателство от страна на депутат върху полицай, опитващ се да изпълни съвестно служебните си задължения, би бил особено тежък прецедент, ако се остави без последствия, още повече като се има предвид и без това ниската степен на доверие и уважение от страна на обществото към държавните институции, част от които са и правоохранителните органи.

С оглед на наскоро отминалите масови протести и непресекващите призиви за нови такива, подобна проява на неуважение към институциите от страна на представител на самите тези институции може само и единствено да окуражи недоволството на гражданите да се излее в още по-крайни форми в най-близко бъдеще.

Знам, че наскоро обявих, че ще поискам имунитета на депутат от ДПС и отново на г-н Цветан Цветанов, но с оглед на създалата се ситуация смятам, че непосредствената заплаха, изразяваща се в невменяемостта на г-н Сидеров, е с приоритет, тъй като възможността на г-н Цветанов да нанася вреди на държавата поне засега е ограничена.

Със своите действия невменяемият Сидеров руши устоите на държавата и нейните институции и ако това бъде отминато безмълвно, последствията ще бъдат пагубни не само за Вас, но и за обществото като цяло.

Прилагаме към искането си и запис с действията на г-н Сидеров, за да можете сами да се убедите в явните признаци на отклонения от нормалното психическо състояние.

Изразяващи се в нечленоразделни крясъци, свеждащи се до многократно повтаряне на едни и същи думи и изрази.

Уверявам ви, че преди да депозирам искането си в канцеларията на Народното събрание, съм провел консултации с най-добрите български психиатри, които все още не са избягали зад граница и които ме увериха, че въпросното държание е явно доказателство за задълбочаваща се психическа нестабилност.

Според тях, ако г-н Сидеров се остави без лечение, неговите изблици на неуравновесеност може да прераснат в изстъпления от рода на масовите стрелби в САЩ и нищо чудно някой ден да замръкнем с намален насилствено състав на парламента.

Призовавам ви в името на здравия разум да кажете “Да на нормалността” и да свалите имунитета на г-н Сидеров, което било от полза не само за него, но и за обществото ни.

С уважение:

Главен прокурор на Република България – Сотир Цацаров”

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3067867 - 28.06.2013 22:57 [Re: Atlantida]

И от този лумпен зависи дали ще има заседание или не.. бьдещето на бьлгарите зависи от него. тежко и горко на този народ с тези политици.
Той се дьржи като пьлен гамен и провокатор.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (28.06.2013 23:05)

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3067872 - 28.06.2013 23:05 [Re: venturer]

Уви, Маги, партенка е "новината" (или е шега, не знам)..... тоест не е вярно (този сайт да не се смята за достоверен)

Всъщност, продължават БСП и ДПС да си го къткат, докато вилнее....

А на гласувалите за него....ами голямо благодаря, че ни го сервираха!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3067873 - 28.06.2013 23:08 [Re: Hard Rock fan]

О, да Hard Rock,

Аз в момента слушам новините, знам че не е вярно за него. В момента той рьководи парада изцяло.
Няма да подадат оставка като ги гледам.

П.П.
Относно гласувалите за него бьлгари, не мога да повярвам... Защо????

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (28.06.2013 23:19)

slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
    #3067884 - 28.06.2013 23:31 [Re: ColdLove]

Какво ви пречи човека и той e лунатик като вас

--------------------
no pain no gain

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3067923 - 29.06.2013 00:37 [Re: Hard Rock fan]

Аз мисля, че най- добре с Волен биха се справили хората гласували за него. Имам предвид обикновени хора, които са гласували само заради лъжите му, че няма да се съюзява с БСП и ДПС, а не разни тийнове и псевдо фашаги. Просто с колкото от нормалните съм говорила, биха го заплюли в лицето.
Той си показа истинското продажно малоумно, безпардонно лице и на следващи избори ще мечтае за 1%. Затова сега така зее и паранойства, защото падне ли това правителство, отива в девета глуха. А най- честно ще бъде си мисля партии, които не съберат минимума за парламент, да не получават държавна субсидия. Също така при доказани случаи на плащане на симпатизанти да им слагат глоби милиони левове.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

DNPDNP
потребител

Регистриран: 29.06.2013
От: София
    #3068023 - 29.06.2013 14:59 [Re: Дзвер]

С Волен няма разбирателство. Човекът живее в собствен свят, в който е крал, управлява монархия и прави каквото си иска. Този човек е върха на политицизма в тази страна.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #3068103 - 29.06.2013 19:28 [Re: ColdLove]

А вие що биете негрите?!!??!

За съжаление, реториката на Атака(ВС) се радва(ше) на голям обществен отклик.
Нелогичността в нея, липсата на нормалност и почти фашизоидните залитания в голяма степен бяха преглъщани, а дори и жизнерадостно прегръщани от немалко хора симпатизиращи на въпросното движение или просто потърпевши на антициганските си настроения и т.н.
Сега е налице момент, в който виждам еволюция или по-скоро ескалация на същата тази реторика, но вече не е толкова фашистка(фешън-истка).
Не за друго, а защото не е толкова модно да кълнеш масите или по-просто казано всичките си противници, отколкото да риташ против цигани, турци, други малцинства и т.н.

За мен е облекчение да видя, че хора хванали се на предишната песен, сега активно се противопоставвят на нейната кавърверсия.
Би било хубаво, ако степента на осъзнаване достигне и до някои по първични настроения, а не само до момента, в който някой ЛУД се разхожда с палка и пистолет по улиците и се вживява като Блюстител на реда, какъвто не е според никой закон в тази страна!

Все тая.
Това, което се случва в момента е недопустимо, но доста очаквано.
Аз лично се радвам, че това се случва така и сега. На всички им се отдава възможността да видят какво се случва, когато един страхливец получи малко повечко власт и имунитет.
Ако беше получил повече власт, можеше да разберем...но вече да е прекалено късно.

Защото можеше Волен да ни е мин.председател, глава на изпълнителната власт(дори и чрез други лица) и някъде в края на мандата си да ни покаже истинското си лице....в ефир.
Е..за това май трябва да сме благодарни на 3 неща взели превес над доброто планиране: алчност, страхливост, наркотици.

--------------------
Peace V!

Atlantida
паднала от Марс

#3068519 - 30.06.2013 21:09 [Re: Йон]

"От началото на протестите в София - 14 юни, 122 души са били отведени в столични РПУ, съобщава МВР. 98 от тях са били без документи за самоличност, други 17 - носели забранени от Закона за събранията, митингите и манифестациите предмети. За хулигански прояви са били отведени 6-ма."

Един гражданин, заобиколен плътно от горили, изпод маса размахва пистолет и палка и заплашва. Ще бъде ли съден за хулиганство и погазване на закона по-горе?
На всички лумпени и пияни наркоманчета предлагам тази петиция за сваляне на имунитет:
http://www.peticiq.com/za-svalyane-na-imuniteta-na-volen-siderov

Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
    #3068548 - 30.06.2013 22:04 [Re: Atlantida]

Егати... Станах 20,500 интернет лумпен и наркоман...

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
    #3068712 - 01.07.2013 02:29 [Re: ColdLove]

Цитат:

Точно срещу това протестират хората - срещу "неприкосновеността" на политиците. Някакъв си хулиган - неприкосновен? Бе я да си ходи на майната! Необходима е щателна ревизия във всичките закони, наредби и пр. актове, които правят депутатите категория по-висока от гражданите. Депутатите следва да уважават гражданите, които ги хранят, а не да ги подстрекават към насилие и да ги засипват с цинизми и тъпизми.

---------------

В същност не би ли трябвало да се ограничи броят на мандатите в парламента ???

Доста "народни" представители или са забравили или не са помирисвали как се живее без привилегии. Та да им се даде възможност да усетят вкуса на живота.

Ако е вярно, че властта и парите развалят хората, то 1 мандат май е предостатъчно.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3068762 - 01.07.2013 08:08 [Re: Abate]

Цитат:

Егати... Станах 20,500 интернет лумпен и наркоман...

Още 150 след теб и преди мен.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1180

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.