ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
Eurolife Bulgaria ??!!!
    #708709 - 27.03.2005 22:34

Задавам този въпрос тук,защото не виждам къде да поставя въпроса.А и смятам,че тук са, мейби, най-осведомените хора(ех,че четка )
та така: става дума за една българска осигурително-застрахователна компания -> http://www.eurolife.bg/ ; баща ми получил посещение от техен представител, който не бил много убедителен и доста се омотал..ставало дума за пенсионно осигуряване от типа на "дай ни 1000евро на година, пък после ще видим".разрових страницата на въпросната компания, която ми се струваше доста съмнителна.оказа се, че част от посочените им чужди партниори я показват в контактите си, а други май не са и чували за нея.Не мога да намеря доказателство, че това е фараонска фирма, нито че е легитимно работеща и добър избор.
та,въпроса накратко е как да рабера къде е истината и какво да посъветвам баща ми?дайте идея и инфо, ако имате време и желание,моля.ето някой от линковете на посочените партниори:
http://www.aig.com/gateway/country/1/70/0/0/108/Bulgaria_index.htm
http://www.aig.com/gateway/home
http://www.grawe.bg/
http://www.allianz.bg/site/page.php?page=products
http://www.allianz.com/
http://www.oc-occident.com/service.html
ПС: Извинявам се,ако въпроса ми е поставен в неправилния форум..специално на модератора:)ако му намерите по-хубаво място-> преместете го!

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Eurolife Bulgaria ??!!!
    #709959 - 28.03.2005 19:18 [Re: Бодри]

Евролайф България не е осигурително-застрахователна компания.

Евролайф България е световен застрахователен консултант. Което означава, че фирмата и сътудниците й работят като посредници между застрахователите и клиентите им.
В тази връзка компанията избира определени програми, предложени от съответните застрахователи, и ги предлага на своите клиенти.
Основната дейност на Евролайф е животозастраховането в две от най-големите и световноизвестни застрахователни компании - Алианц и Граве.
Избирате си тарифа (програма) по която да се животозастраховате, като всички посреднически дейности - информиране, подготовка на документи и годишното ви обслужване, бивате подпомагани от Евролайф, по сметки на самите застрахователи, избрани от вас.
Обикновено тези застраховки имат и пенсионна стойност - т.е. парите ви се връщат с лихвите, когато изтече срока на застраховката ви "Живот". Ако през това време настъпи застрахователно събитие (смърт на застрахования, или трайна нетрудоспособност), то вашите наследници или указани от вас лица получават цялата застрахователна сума; или ви се изплаща доживотна рента (пенсия) на тази основа.

Сътрудници на евролайф не са застрахователни агенти, а са консултанти, които задълбочено изучават програмните схеми (тарифи) на съответните застрахователи, за да могат да ви предложат удовлетворяващи ви условия за вашата застраховка живот - нещо, което би ви отнело много време и ровене и лутане, ако го правите сам/а. Обученията се провеждат на семинари в големите градове, като схемите на бонуси са МЛМ - според постиженията си постигате нарастващи бонуси. Ако работите активно, можете да постигнете наистина завидни доходи.

Всеки може да стане консултант, ако иска.
Моя лична приятелка е консултант, жена ми също е консултант (т.е. беше, преди да излезе в майчинство), и много мои познати вече имат пенсионни осигуровки "Живот", подписани с Алианц чрез сътрудничеството на Евролайф.
Вие избирате сумата, която да внасяте годишно, тя се олихвява по сравнително добра схема, получавате си я при изтичане на срока (10 г, 20 г...) като пенсия или накуп, по ваш избор.
Ако през това време нещо при вас каже "цък", сумата се изплаща на лицата, указани от вас във застраховатрелната ви полица - сключена, забележете, не с Евролайф, а със застрахователя, избран от вас - Алинац, Граве и т.н., с посредническите услуги на Евролайф.
Ако в даден период нямате възможност да си внесете годишната вноска, застраховката ви е валидна още 2 месеца след датата на падежа, след което се замразява, както и средствата, внесени досега. Ако след време внесете дължимите премии с лихвите, застраховката ви се продължава. Ако не го направите, ще можете да си изтеглите внесените досега пари с лихвите по тях след изтичане на срока на застраховката, но за това време не важи условието за застраховане на живота ви, т.е. ако настъпи смърт, няма да бъде изплатена цялата сума по застраховката, а само частта, до която сте внесли вие.

Това е моя сравнително стара информация. Може да има разминаване в конкретиката, затова моля, проверете си актуалните условия в офиса на Евролайф, на Оборище, в уличката зад училището, преди булеварда на канала.
Като цяло аз нямам впечатления компанията да е фантом или пирамида - просто е консултантска компания с МЛМ модел на набиране на сътрудници, която работи в животозастраховането.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Бодри
Гад МръсТна
**

#710230 - 29.03.2005 02:57 [Re: tender™]

tender, много благодаря за разяснението... да се надяваме, че ще бъде от полза. Опасенията ми дойдоха от самите извления на така наречената консултантка, която се е явила пред баща ми.Разяснявала му с някакви общи схеми и не можела да отговори на никакви конкретни въпроси.Даве се изчервявала от тях:)
Това дава предпоставки за съмнения, не е ли така?!
като имаш някаква връзка с тази компания, би ли ми обяснил какво и кой подсигурява внесените пари, в случай на фиктивен фалит например?питам, защото това не е необичайно явление в БГ.
тоже, какво би трябвало да значи МЛМ модел???!!!
Съжалявам, но съмненията са прекалено много..трябва да бъдат укротени:)

--------------------

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #710263 - 29.03.2005 08:08 [Re: Бодри]

Ако баща ти иска да влага парите си някъде ,по добре е да отиде директно в някоя застрахователна компания и да не ползва посредническа агенция.По евтино ще му излезе.А и в застрахователните компании може да плаща месец по месец,докато посредниците искат сумата за цялата година.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Бодри
Гад МръсТна
**

#710415 - 29.03.2005 10:45 [Re: Ellia]

мерси и на теб за съвета:)
а случайно да можеш да препоръчаш някоя застрахователна компания?ако можеш, дай малко инфо за това какво предлагат и при какви условия.

--------------------

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #710486 - 29.03.2005 11:10 [Re: Бодри]

Ние със съпругът ми ползваме Алианц ето ти страницата му :

http://www.allianz.bg/site/page.php?page=products

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

tender™
барман

#711077 - 29.03.2005 16:00 [Re: Бодри]

За изявленията на конкретната консултантка не мога да кажа нищо - възможно е баща ти да е бил първият й потенциален клиент например, или тя да не става за тази работа.
Не искам да разсейвам съмненията ти - прав/а си да се съмняваш. Затова провери сам/а как стоят нещата - моите познати са решили за себе си и си внасят премиите по застр. "Живот" по сметки на Алианц, чрез посредник Евролайф.
Аз нямам лични интереси в Евролайф и от две години не съм получавал актуална информация за дейността им.

При фиктивен фалит на Евролайф, парите ти са в Търговска Банка Алианц, което според мен е добре
Но това си го провери и сам/а.

МЛМ е мулти левъл маркетинг - търговска структура на нива, като всяко ниво е достъпно и за теб при условие, че носиш приходи и/или обучаваш нови хора.
Започваш с обучение на ниско ниво, работиш в екип с по-опитен човек, придобиваш опит, обучаваш нови хора и т.н. Приходите ти зависят от твоите продажби, както и от продажбите на хората, които са дошли след теб.
Това е (най-общото) описание на МЛМ модела.
Евролайф работеха по подобен модел, с платени от обучаващите се семинари по животозастраховане според условията на Алианц и Граве.
С настоящите им програми не съм запознат - питай тях.

Успех!

--------------------

tender™
барман

#711122 - 29.03.2005 16:24 [Re: Ellia]

Ето ти още един сайт, който може да даде яснота конкретно на темата ти - сайтът на Евролайф:

http://www.eurolife.bg/

--------------------

Бодри
Гад МръсТна
**

#711591 - 29.03.2005 21:28 [Re: tender™]

а, точно той не ми даде никаква яснота..даже допълнително ме усъмни... направен на 2, на 3, в главния им офис работят всичко на всичко 5 човека...
но благодаря ти все пак

--------------------

Marina_
морска

Регистриран: 03.03.2005
От: Bourgas
    #712330 - 30.03.2005 12:57 [Re: Ellia]

Цитат:

Ако баща ти иска да влага парите си някъде ,по добре е да отиде директно в някоя застрахователна компания и да не ползва посредническа агенция.По евтино ще му излезе.А и в застрахователните компании може да плаща месец по месец,докато посредниците искат сумата за цялата година.

Програмите, на Алианц, Граве и AIG, за които става въпрос са частни, специално разработени за Евролайф, тъй като те правят 90% от животозастраховането им - с други думи, нито една от изброените компании не предлага продуктите, които предлага брокера. Едно от предимствата са, че ако се случи нещо, няма ти да се занимаваш със застрахователя, а брокера, в случая Евролайф България, в частност, консултанта, който ти е направил програмата. Също има възможност за месечно плащане, а не на годишна премия.

--------------------
"Winning means winning over mind of discord in yourself. It is to accomplish your bestowed mission." Morihei Ueshiba

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22026

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.