ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Фантастика и фентъзи

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
EnergY
Infernal Overkiller

Регистриран: 05.06.2002
От: Тъмата на нещото
СОЛАРИС
    #110323 - 28.08.2003 12:19

Тук предлагам да се коментират книгата и филма.Аз филма не съм го гледал,но ако някой от вас вече имал тази възможност,да сподели впечатленията си.Иначе за книгата какво ще кажете?Според мен създава уникална подтискаща атмосфера,особено в началото и към средата,но намирам края за недоизпипан.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Re: СОЛАРИС
    #110328 - 28.08.2003 12:28 [Re: EnergY]

Книгата мисля беше на Станислав Лем? И в нея става въпрос и за клонирането мисля? Знаеш ли,мисля си че можем всички изчезнали животински видове да въстановим тръгвайки по спиралата на ДНК назад.Ти какво ще кажеш?

SAN SATANAIL
апатичен
**

Регистриран: 30.05.2003
От: Комшия съм по комшийски на лам...
    #110343 - 28.08.2003 13:07 [Re: Tirtirlin]

Хм нещо не го харесвам този писател, въпреки че съм чел доста егови творби...
А по ДНК-то наистина ще може мисля да се въстанови всичко .. Това е много добре засегнато в " Юрски парк "
Там толкова логично е обяснено кое как ще стане че сякаш е истина и наистина е възможно....Кой знае колко опита за това са правени , а може да има и успешни ....Кой да ти каже...

--------------------
Всички права запазени!Цитат или принтиране на част или цяла тема се наказва с бой по дупето

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #110374 - 28.08.2003 13:48 [Re: Tirtirlin]

Да, книгата е на Лем, страшно го харесвам този писател. Само че, доколкото си спомням, идеята на книгата на е точно клонирането. Отавна не съм я препрочитала, май е време да го направя. А иначе за възстановявянето на животните, как си го представяш това точно? Във филмите обикновено имат едни такива спретнатички и логични обяснения, дето не струват пукната пара. Интересно ми е твоето виждане, какво ще рече "тръгвайки по спиралата назад"?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #110560 - 28.08.2003 21:49 [Re: Tirtirlin]

Книгата е на Ст.Лем и няма нищо общо с клонирането, действието се развива на чужда планета и съществото наподобяващо жената на гл.герой е от местните извънземни
Филма не беше чак толкова лош, но първо съм чела книгата, а после гледах филма, а при такива случай се получава малко разочарование.

--------------------
Libra

EnergY
Infernal Overkiller

#111051 - 30.08.2003 09:33 [Re: EnergY]

Макар че многократно вече си е казано,ще потвърдя,книгата е на Ст.Лем.Иначе и аз мисля че не е точно "клониране" това вътре.Харей,както и останалите "гости" са неутринни структури.Ама много скапано завършва тая книга бе,хора...Главния герой иска да си прибере неутринната Харей у дома,милее за нея,след което тя изчезва,на него му е все едно и отива да се поразходи да погледа тук-там някой "Мимоид",Бързач","Симетриада" или недай Боже "Асиметриада"....

Finarfin
мечтател

Регистриран: 07.07.2003
От: Пазарджик
    #111158 - 30.08.2003 16:24 [Re: EnergY]

Книгата наистина е на Станислав Лм и я четох съмсем наскоро. В нея въобще не става дума за клонирането, а за нещо съвсем различно. Местният живот на планетата Соларис е предствен от огромна разумна структура подобна на океан, която по неизвестни причини решава да пресъздаде образите на най-съкровените спонеми на главните герои. Това напомня клониране,но е със съвсем друга цел. Самата книга според мен не е хубаво написана. Особено краят. Тук сме на едно мнение с Energy. За какво е въобще тази последна глава.

--------------------
Above all shadows rides the sun
and stars forever dwell.
I will not say the day is done,
nor bid the stars farewell.

Evening Star
несериозен

Регистриран: 19.07.2002
От: Тук и Сега
    #111192 - 30.08.2003 18:54 [Re: EnergY]

Гледах филма без да съм чел книгата и ми хареса. От филма останах с впечатление, че Соларис е звезда, а не планета. Тягостна атмосфера, много даже, но ми хареса. Човек започва да си задава въпроси за Бог след подобен филм.

--------------------
people can fly

EnergY
Infernal Overkiller

#111245 - 30.08.2003 23:37 [Re: Evening Star]

Планета е,планета е.Даже тя самота обикаля по нестабина орбита около две звзди,което само по себе си поради една хипотеза предполага,че на нея не би могло да има живот ама се оказва че има.Или поне нещо ПОДОБНО на живот.Ама какво обяснявам.Който я е чел,си знае,а то тази тема беше именно за челите я.Също така и за тези гледали филма,разбира се.

Bogdanov
Буквар

Регистриран: 15.07.2002
    #111345 - 31.08.2003 15:22 [Re: EnergY]

Цитат:

Тук предлагам да се коментират книгата и филма.Аз филма не съм го гледал,но ако някой от вас вече имал тази възможност,да сподели впечатленията си.Иначе за книгата какво ще кажете?Според мен създава уникална подтискаща атмосфера,особено в началото и към средата,но намирам края за недоизпипан.

Кой филм - този на Тарковски или американският с Клуни?
И двата нямата, ама абсюлютно нищо общо с идеята на книгата - Тарковски оплюва комунизма, а американците направиха "лове стори".
А романът е много добър - показва неразбирането на различното мислене. И надали важи само за извънземни

--------------------
Но аз, беднякът имам само своите мечти.
Ще разстеля мечтите си пред твоите крака.
Пристъпи нежно,защото стъпваш в моя блян.

EnergY
Infernal Overkiller

#112226 - 03.09.2003 00:24 [Re: Bogdanov]

Не знаех че има и друг филм.За този с Клуни говорех,макар че не съм гледал и двата.Тоя другия дето го казваш,сигурно е бая стар?

Finarfin
мечтател

Регистриран: 07.07.2003
От: Пазарджик
    #112229 - 03.09.2003 00:30 [Re: EnergY]

Доколкото знам има поне три филма. Според мен, както вече съм ти казвал, не може да излезе добър филм от тази книга. Прекалено е далече от това, което повечето биха нарекли добър филм. Много трябва да се "комерсиализира". Инъче книгата си я бива, но не е чак върха на фантастиката.

--------------------
Above all shadows rides the sun
and stars forever dwell.
I will not say the day is done,
nor bid the stars farewell.

EnergY
Infernal Overkiller

#112231 - 03.09.2003 00:32 [Re: Finarfin]

Върха:

Безценнооо

Evening Star
несериозен

Регистриран: 19.07.2002
От: Тук и Сега
    #112363 - 03.09.2003 13:48 [Re: Bogdanov]

Цитат:

И двата нямата, ама абсюлютно нищо общо с идеята на книгата - Тарковски оплюва комунизма, а американците направиха "лове стори".
А романът е много добър - показва неразбирането на различното мислене. И надали важи само за извънземни

Явно важи не само за извънземни, а и за режисьори - щом и двамата не са разбрали "различното мислене" на Станислав Лем

--------------------
people can fly

vladurban
неориентиран

Регистриран: 09.03.2014
    #3143656 - 10.03.2014 09:50 [Re: EnergY]

Много хубава книга на великолепен писател.Филма няма да обсъждам-Холивуд.Колкото до края,героя отива над Океана не да рзглежда някакви негови образувания,а защото неистово се надява да намери пак Харей-жената,която губи на два пъти,за да може да живее в мир със себе си.Така разбрах аз края и изобщо книгата според мен е по-скоро философска отколкото фантастична.Сартр има една мисъл-адът,това са другите,аЛем,мисля,че ни казва-адът е у нас,и раят, и чистилището.Това според мен е искал да ни каже автора,това е моето мнение.Поздрави на всички!

vladurban
неориентиран

Регистриран: 09.03.2014
    #3143658 - 10.03.2014 10:17 [Re: EnergY]

Прекрасна книга от чудесен писател,за филма с Джордж Клуни няма да изказвам мнение-Холивуд.Колкото до финала,Крис отива над Океана не за да разглежда някакво образувание,а в може би в последeн опит да намери жената загубил на два пъти или да се слее с нея(океана)за да може да живее по-нататък в мир със себе си.И изобщо ми се струва,че книгата е по-скоро филосовска,отколкото фантастична.Може би автора е искал да ни каже,че адът не е у другите (Сартр)а у нас,чистилището-също,а може би и Рая.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6045

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.