ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Фантастика и фентъзи

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
hakama
неориентиран

Регистриран: 15.05.2009
нещо с лаборатории, експерименти, учени
    #3133142 - 05.02.2014 20:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

Хм, принципът е четеш наред, концентрираш се върху идеите, не чакаш авторът да свърши цялата работа вместо теб. Ако искаш конкретен съвет, едва ли някой ще може да ти го даде наготово .. Трудно е..
Азимов, Стругацки, Саймък, Шекли, Беляев, Верн и т.н. - отваряш моята библиотека произволно на Беляев , примерно, и четеш, каквото са споделили хората с теб.
После отиваш при друг и пак същото. Понякога са наивни, понякога безвъзвратно остарели сякаш, но ако се потопиш във създадените преди толкова много време различни вселени, няма как да не намериш своята сред тях.

Айде, бонус, един от любимите ми разкази: Падането на нощта

Първото цяло нещо което прочетох на новия четец - беше Падането на нощта - само, че не ми допадна честно казано.

Търся си нещо с лаборатории, експерименти, учени... (точни науки, физика, химия, инженерство, компютри...биология).

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dskbg
много ориентиран

Регистриран: 20.06.2005
От: South
Re: нещо с лаборатории, експерименти, учени
    #3164191 - 11.05.2014 07:06 [Re: hakama]

Цитат:

Цитат:

Хм, принципът е четеш наред, концентрираш се върху идеите, не чакаш авторът да свърши цялата работа вместо теб. Ако искаш конкретен съвет, едва ли някой ще може да ти го даде наготово .. Трудно е..
Азимов, Стругацки, Саймък, Шекли, Беляев, Верн и т.н. - отваряш моята библиотека произволно на Беляев , примерно, и четеш, каквото са споделили хората с теб.
После отиваш при друг и пак същото. Понякога са наивни, понякога безвъзвратно остарели сякаш, но ако се потопиш във създадените преди толкова много време различни вселени, няма как да не намериш своята сред тях.

Айде, бонус, един от любимите ми разкази: Падането на нощта

Първото цяло нещо което прочетох на новия четец - беше Падането на нощта - само, че не ми допадна честно казано.

Търся си нещо с лаборатории, експерименти, учени... (точни науки, физика, химия, инженерство, компютри...биология).

Смятам, че набор учебници за 7 клас ще ти допадне.

natali1234
неориентиран

Регистриран: 13.07.2014
Re: Препоръчайте ми хубава книга - изолирано общество, постапокалипсис,
    #3182021 - 14.07.2014 14:39 [Re: hakama] Прикрепен файл (42 тегления)

Вижте в http://knizhni-chervei.webnode.com/ (за всеки, който се интересува от фантастика, фентъзи и изобщо книги). Има рецензии на бестселъри, а така и може да си изберете по-лесно някоя историйка, която ви се струва интересна . Но като цяло препоръчвам 2 поредици -"Дивергенти" ;"Петата вълна" - http://knizhni-chervei.webnode.com/news/petata-vlna-na-krachka-ot-smrtta/

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8970

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.