ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Фантастика и фентъзи

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
vanbergen
bonsai trainer

Регистриран: 12.07.2008
От: Велико Търново
добронамерено допълнение
    #2153946 - 18.07.2008 20:04 [Re: nousha]

Надявам се, че няма да имате нищо против, ако добавя малко текст към "пишете на кирилица"

(Практическа граматика при работа с клавиатура)

Слага се интервал след препинателните знаци, не се слага преди тях. Така препинателният знак се разпознава като част от предхождащата дума и при пренасяне остава в края на предишния ред, а не в началото на следващия. (изключение е тирето).
Тиретата - в българския език (и в други, но те не ни засягат) има два вида. Единият си се нарича тире, а другият, според терминологията - дефиз. Тирето е като това, дето го използвах преди малко. Замества изпуснати части от изречението, огражда вметнати части и т.н. От двете страни на тирето се оставят интервали. Дефизът, от друга страна, е това малко тире, което се използва при степенуване на прилагателни (по- и най-) и около него няма интервали. Дефиз се използва също и при полуслято писане (прм. еди-кой-си, html-базиран и т.н.
(И последно, което се сещам сега)

Скобите, от всякакъв вид - подобно на препинателните знаци, ама не съвсем. Интервал се слага от външната страна на скобите, а не се слага от вътрешната. Това пак е заради пренасянето.

Всичко това е с оглед на прегледността на текста и се отнася само при употребата на клавиатура (с химикал е някак друго, нали? )

П.П. Това не е част от правилата във форума, а просто малък помощник. Ползвайте го по ваше усмотрение

--------------------
F(G)=m(G)*a(G) (Божията сила е равна на Божията маса по Божието ускорение)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
Re: добронамерено допълнение
    #2153964 - 18.07.2008 20:37 [Re: vanbergen]

Бравос! Айде да го пуснеш това и в Политика, че там едвам се чете с това безинтервално писане.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

vanbergen
bonsai trainer

Регистриран: 12.07.2008
От: Велико Търново
    #2153967 - 18.07.2008 20:45 [Re: Fleur interdite]

Хехех, може да са им развалени интервалите

П.П. А до "Политика" от какъвто и да било вид не бих припарил, освен ако не е "политика на почасовата дистрибуция на бирата и сродните течности" или нещо такова
П.П.П. Извинете за отклонението в послеписа, условен рефлекс е

--------------------
F(G)=m(G)*a(G) (Божията сила е равна на Божията маса по Божието ускорение)

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2153991 - 18.07.2008 21:21 [Re: vanbergen]

Цитат:

А до "Политика" от какъвто и да било вид не бих припарил, освен ако не е "политика на почасовата дистрибуция на бирата и сродните течности" или нещо такова

Приветствам!

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
    #2214155 - 08.10.2008 00:49 [Re: Fleur interdite]

Приветствувам

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2214911 - 08.10.2008 18:42 [Re: vanbergen]

Цитат:

Надявам се, че няма да имате нищо против, ако добавя малко текст към "пишете на кирилица"

(Практическа граматика при работа с клавиатура)

Слага се интервал след препинателните знаци, не се слага преди тях. Така препинателният знак се разпознава като част от предхождащата дума и при пренасяне остава в края на предишния ред, а не в началото на следващия. (изключение е тирето).
Тиретата - в българския език (и в други, но те не ни засягат) има два вида. Единият си се нарича тире, а другият, според терминологията - дефиз. Тирето е като това, дето го използвах преди малко. Замества изпуснати части от изречението, огражда вметнати части и т.н. От двете страни на тирето се оставят интервали. Дефизът, от друга страна, е това малко тире, което се използва при степенуване на прилагателни (по- и най-) и около него няма интервали. Дефиз се използва също и при полуслято писане (прм. еди-кой-си, html-базиран и т.н.
(И последно, което се сещам сега)

Скобите, от всякакъв вид - подобно на препинателните знаци, ама не съвсем. Интервал се слага от външната страна на скобите, а не се слага от вътрешната. Това пак е заради пренасянето.

Всичко това е с оглед на прегледността на текста и се отнася само при употребата на клавиатура (с химикал е някак друго, нали? )

П.П. Това не е част от правилата във форума, а просто малък помощник. Ползвайте го по ваше усмотрение

Аз пък бих допълнил - по задължение!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

vladurban
неориентиран

Регистриран: 09.03.2014
Re: Временно уточнение
    #3144235 - 11.03.2014 13:10 [Re: nousha]

Моля Ви за съвет как да пусна тема за брауновия газ примерно, благодаря
предварително!

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 16253

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.