ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Obsession
жизнерадостна

Регистриран: 27.01.2005
От: Венера
Избор на курс по английски език ???
    #1030715 - 08.11.2005 11:00

Искам да се запиша на курс по английски език в София, но има толкова много организации и училища, които предлагат уроци, че не знам как да си избера. Искам да е наистина признато и добро училище, а не някакво измислено.. И все пак не става дума за частни уроци! Английски съм учила само 5 месеца- първо ниво, в училище "Европа". Взех го с отличен, сега искам да продължа с второто. Но понеже първото съм го карала преди около 5 години, не знам дали сега да се запиша пак там.. Учила съм по учебниците на Cambridge. Искам наистина сериозна подготовка, след която (след всички необходими нива) да се явя на изпит за TOEFL. Помогнете ми, моля ви! Искам възможно най-бързо (е нямам предвид само няколко месеца.. ) и най-качествено да науча езика. Мерси предварително!

--------------------
За всичко в живота има два довода: един добър и един реален. /Чърчил/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Obsession
жизнерадостна

Re: Избор на курс по английски език ???
    #1032629 - 09.11.2005 10:59 [Re: Obsession]

Никаква идея ли нямате? Дайте някакви предложения, от личен опит.. или от това, което сте чули от познати. Къде в София се учи качествено английски език?

--------------------

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1032879 - 09.11.2005 12:49 [Re: Obsession]

Аз бих ти препоръчала ИЧС. Добри отзиви съм чувала и за "Престиж", и за Британския съвет, и за АВО-3.

Редактирано от Galadriel (09.11.2005 12:50)

NRain
тиха

Регистриран: 24.03.2003
От: София
    #1034443 - 10.11.2005 13:40 [Re: Obsession]

Ако крайната ти цел е TOEFL, добре е да правиш примерни тестове точно за този изпит, и курсът да те запознава с формата на изпита. Школата може да е много добра, но пък за взимането на конкретен изпит си играе роля и познаването на това, което се иска точно за него. Не че е само това...

За този изпит се организират курсове и от фондация "Кирил и Методий" (още ли се казва така?)

Obsession
жизнерадостна

#1034465 - 10.11.2005 14:01 [Re: Sol y Sombra]

Еее, мерси много! Погледнах страницата на "Престиж", а и различни мнения в други форуми за тази школа. Май са добри. А и цената им е достъпна. Вчера отидох във "Фарос"- направо ме застреляха с цената! 750 лв. за хорариум от 120 часа

--------------------

Obsession
жизнерадостна

#1034469 - 10.11.2005 14:03 [Re: NRain]

Мерси и на теб! А знаеш ли за такива примерни тестове в интернет? Между другото и аз съм чувала за тази фондация "Кирил и Методий", но не знам никакви отзиви за нея..

--------------------

NRain
тиха

Регистриран: 24.03.2003
От: София
    #1034640 - 10.11.2005 15:52 [Re: Obsession]

Сигурно има в интернет, но вече не помня къде, защото държах изпита преди...четири години... как лети времето. Има дискове с такиви тестове, или вървят с учебниците, или се взимат от библиотеки. В библиотеката на фондацията "Кирил и Методий" трябва да има дискове и книжки и учебници с тестове и т.н. Само че може би трябва да си им курсист, за да те пуснат. Може да ги питаш. Но как им беше адресът

Доколкото разбирам, си изкарала първото ниво и то много отдавна. При това положение може би няма нужда отсега да тръгваш на курсове, които са строго ориентирани към изпита (както отначало посъветвах аз..чела-недочела ).

FlyInG`DutChMaN

**

Регистриран: 10.03.2005
    #1036637 - 11.11.2005 21:25 [Re: Obsession]

Цената според мен не е много висока, ако е добро предлаганото образование. Аз ходя на кандидатстудентски курсове в Бургас, но фирмата работи във много градове като, разбира се, централата е София. Курса е за една учебна година като часовете не са фиксирани, смисъл ако изоставаш с материала се полагат допълнителни часове. Цената е 595 лева. Незнам, може би в София цените са малко завишени. Както и да е мнението ми беше по отношение на цените.
Айде чао и наистина когато търсиш е много важна целта на курса, защото английски като цяло можеш да си учиш цял живот и пак да не го научиш

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

Регистриран: 31.05.2005
От: ... finally got there...
    #1038012 - 13.11.2005 00:13 [Re: Obsession]

Здравей, относно ученето на английски, училища "Европа" са добър старт, аз също учех там и мога да кажа, че основата, която получих беше много добра и когато ми се наложи след това да се опра на нея при влизането ми в гимназията (аз съм в английска), се оказа, че е било доста добра инвестиция, тъй че те също са вариант за продължаване на обучението. А мисля, че след като завършиш Advanced там не би имала никакъв проблем с TOEFL. Ако обаче дори след завършването на нивото не си сигурна в знанията си, можеш да изкараш курса в "Кирил и Методий". Той е на 3 нива на владеене на езика, тъй че това не би трябвало да те притеснява особено. И аз като schantaf се готвя за кандидатстудентските изпити и съм се спряла на курс в British Council. Там вероятността да не научиш ангийски е доста малка, не може да им се отрече, че са професионалисти, но пък и цените им са като на такива. Е, това е от мен Изборът остава за теб Успех!

--------------------
A ribald is a person who knows the price of everything and the value of nothing...

pussycat
мъркащ

Регистриран: 20.12.2004
От: кравеШкият рай
    #1041211 - 15.11.2005 13:46 [Re: mYsTiQuE]

Ако искаш да се научиш да говориш - БЕРЛИЦ е единственото място. Цените им не са от ниските, но е гарантирано проговарянето.Правят и подготовки за TOEFL u FCE,CAE,CPE

--------------------
Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg!
Where there's a will, there's a way!

Даскал

Регистриран: 06.08.2004
От: Chicago
    #1045587 - 17.11.2005 23:04 [Re: Obsession]

Преподавал съм английски в почти всички споменати школи. В тях има и кадърни и не дотам кадърни колеги. Като цяло тези училища предлагат конфекция. Тоест: Ей този материал ще ти го изпея за 100-120 часа, пък ти колкото вденеш, аз продължавам нататък. Има и изключения, ако попаднеш на преподавател, на които все още му е интересно да работи. В "Престиж" все още плащат 3.20 лв. на час на учителите си. По тази причина няма и качествени хора. По спомени Веселин Чантов е още там, Злати Томов също, при тях ако попаднеш е добре, за други не мога да гарантирам.

Препоръчвам ти да намериш някоя бутикова школа, където ще ти обръщат специално внимание. Те, обаче, не са евтини.

Редактирано от Daskal (17.11.2005 23:05)

Sol y Sombra
under construction

#1045904 - 18.11.2005 07:45 [Re: Даскал]

Да, именно за Веселин Чантов от "Престиж" имам много добре отзиви от моя близка, която е била на 2 курса при него, но там имаше и една преподавателка, която май също превежда (не знам защо я асоциирам с шоуто на Слави ) - отзивите за нея също бяха добри.

Даскал

Регистриран: 06.08.2004
От: Chicago
    #1046997 - 18.11.2005 20:17 [Re: Sol y Sombra]

Значи който иска да се запише в "Престиж" се закучва и казва -- няма да уча при никой друг освен при Веско Чантов! Подобни искания се уважават в повечето от случаите.
Между другото, Ася Тодорова от екипа на Слави преподаваше в "Престиж" по мое време, но напусна поради гореспоменатата причина. Сега е продуцент във Вот на доверие...

Редактирано от Daskal (18.11.2005 22:35)

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1128965 - 23.01.2006 02:58 [Re: Obsession]

Курсовете в споменатата фондация са направени така, че да те подготвят за самия изпит, без да ти дават особени насоки и знания по езика.
Всеки един от тези изпити си има своите специфики /системата на образование и тестване на знания е доста различна от нашата - бг/ и именно затова аз се записах на тези курсове.
Специално за ТОЕФЛ и за ГМАТ аз съм ходила там, и хората, които имаха затруднения с основата на езика, не се справиха много добре после на самите изпити. И в този смисъл не бих разчитала там да науча език, по-скоро да получа подготовка за самия изпит.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Grimbeorn
неориентиран

Регистриран: 15.06.2010
    #2644182 - 15.06.2010 15:34 [Re: Obsession]

Здравей,

бих ти препоръчал следните курсове по английски език в София. Преподавателите са специалисти с роден английски език и са страшно забавни. Подготвят и за тестове и изпити за сертификати като IELTS, TOEFL, etc.

Поздрави,
Б.

Sol y Sombra
under construction

#2644876 - 16.06.2010 19:52 [Re: Grimbeorn]

Не виждате ли, че темата е от 2005 г. - преди 5 години?

nadq_44
неориентиран

Регистриран: 19.04.2015
    #3269296 - 19.04.2015 09:41 [Re: Даскал]

Здравей! И аз като теб много се лутах какво да избера къде да започна ,но накрая имах късмет да изкарам безплатен курс с ваучер към "Хармониа"[/url] Предимството пред другите беше точно тази програма предлагаше обучение безплатно и водих онлайн обучение.Иначе съм много доволна от курсовете в "Хармониа" и ми помогнаха с езика много.Накрая се издава и сертификат.

Поздрави,Надя

Редактирано от Nadin (19.04.2015 15:21)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22578

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.