ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Marbella
Любопитна

Регистриран: 06.07.2004
Re: Заклети преводачи без обвързване с агенция
    #2668339 - 23.07.2010 00:50 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Между другото, интересно ми е кой проверява пробните текстове на такива като мен.

Би трябвало да е човек с опит и по-висока квалификация. Ако е език, при който ние нямаме подготвен преводач, се обръщаме към колега от СУ, който прави оценка на превода. Съмнаявам се, обаче, че навсякъде е така.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2668476 - 23.07.2010 09:41 [Re: Marbella]

Да, сериозните фирми действително заплащат нотариалните такси на преводачите, това е факт Като писах, че е по-изгодно за фирмите, имах предвид друго: че има случаи, когато КО е признавал определена квалификация до един момент и преводачът е регистриран с нея вече в няколко агенции. Но изведнъж КО въвежда нови изисквания и преводачът не може да се регистрира повече със същата квалификация в нови агенции. Така може да работи с тази си квалификация към агенциите, в които е вече регистриран и те печелят от това, че той не може да отиде и да се регистрира и другаде със същата квалификация. Един вид, получава се известна "ексклузивност". Това имах предвид.

Marbella
Любопитна

Регистриран: 06.07.2004
    #2668550 - 23.07.2010 12:54 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Един вид, получава се известна "ексклузивност". Това имах предвид.

Да, получава се, но не виждам защо това е проблем. Това не са държавни фирми, че да са всичките при еднакви условия. Така даже е много вероятно интересите на хората да бъдат защитавани по-добре, защото колкото по-малка конкуренция има за един език, при сравнително малък обем преводи, толкова по-добре се продава той. А ексклузивност винаги има, но тя идва от това, че в някои фирми наистина седят хора, които са професионалисти, а в други - семкаджии, шивачи, обущари, брокери на недвижими имоти и други подобни. Аз поне такива съм виждала.

todor007
неориентиран

Регистриран: 14.10.2016
    #3440701 - 27.06.2018 11:47 [Re: dragon's-tiger]

След последните промени в наредбите, преводачите вече имат доста по-голяма независимост. Ако все пак търсите поръчки за преводи, ние сме насреща тук.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 13389

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.