Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
огибо
тракторис

Регистриран: 17.08.2001
От: Свиленградските равни полета
Re: Ферари трябва да се самоубият или да се линчуват?
    #2375464 - 14.05.2009 22:01 [Re: djoro]

Цитат:

Е не знам но до колкото съм запознат май единствени9я отбор който е участвал във всички шампионати, което малко или много си е нещо. Но нека да оставим нещата на "професионалистите"

Единственият че и с най-много титли на всичкото отгоре.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Трендафил
византиец

Регистриран: 25.05.2005
От: Източното крило
    #2375649 - 15.05.2009 00:22 [Re: огибо]

Бе ти нешо май си им фен на коньчитата
Ма ко праи туй Ламборгини на аватара ти

огибо
тракторис

Регистриран: 17.08.2001
От: Свиленградските равни полета
    #2376255 - 15.05.2009 17:19 [Re: Трендафил]

Ми няма трактори с кончета и минаваме на бици. Важното е зоопарк да има.

nastychild
Голям Инат
**

Регистриран: 19.02.2007
    #2379820 - 19.05.2009 22:12 [Re: АЛЕСАНДРО]

Цитат:

Какви професионалисти ? Все едно да накарат Челси и Уигън да са с еднакви бюджети

В Сащ почти всички професионални спортове (NBA, NFL, MLB & NHL) имат таван по една или друга форма.

Това което се случва в Европа не знам до кога ще продължава. Не може да харчиш пари за футболисти, а клуба да е на загуба. Реал Мадрид имат финансови проблеми от години и ще дойде момент когато доста големи отбора може и да останат на сухо. Иначе за какво има 20 отбора в шампионата. По-добре да оставиш 4 отбора и да си се пляскат както искат.

--------------------
Never Confuse Activity With Accomplishment.

"If you think nobody cares about you, try missing a couple of payments."

diesel4o
Бероец

Регистриран: 19.08.2004
От: Берое
    #2380025 - 20.05.2009 04:51 [Re: nastychild]

хубаво,нека има бюджетен таван.съгласен съм,ама нека той е 200 мильона или 500.защо трябва да ограничават отбори който са градили с години това което са постигнали и са вложили в този спорт само и само да може отборчета,дошли от нем си и къде си да са равни с тях.с тези 40 мильона и тези ограничения изобщо няма да направят спорта по-привлекателен и интересен.според мен ще загубят много.това е формула 1,като нямат пари да не се бутат.за мен тези ограничения са пълна глупост ще съсипят чара по този начин

--------------------
...

Трендафил
византиец

Регистриран: 25.05.2005
От: Източното крило
    #2380582 - 20.05.2009 19:16 [Re: nastychild]

Прав си, но... таван за Ф1 не може да е 40 мил. Все пак това не е само спорт. Имай предвид, че научни открития от Ф1 се ползват и от НАСА.

nastychild
Голям Инат
**

Регистриран: 19.02.2007
    #2380820 - 20.05.2009 23:47 [Re: Трендафил]

Моето лично мнение е, че Ф1 малко по малко ще умре независимо от това дали ще има таван или не, за съжаление. И двата варианта крият огромни рискове които биха се отразили пагубно на спорта.

Без таван ще останат 4 отбора и не виждам това какъв интерес ще бъде за зрителите (телевизия) и фенове по пистите. В момента в който спрат парите от тв компаниите което ще бъде следствие на слаб райтинг или високи цени за права на излъчване, формулата ще бъде обречена на провал. Не знам как е в България, но аз гледам Формулата с 22 минути реклами в един час. За този канъл също така плащам допълнителна такса, към пакета ми. Засега си го позволявам. Преди няколко години в Англия формулата се предаваше само по iTv (която е pay per view). В момента не знам дали има и друг провайдър. Същото беше и в Германия. Нали знаеш кой държи маркетинговите права на Ф1 и не случай е един от най-богатите хора в Англия (дори и след развода), а той е голяма хиена и не вярвам формулата да стане по-евтина за зрителя.

С много малък таван, Формулата ще се разводни, големите отбори може и да се оттеглият, но и дори да не се, няма да са доминиращи. Определено искам да видя нови отбори във Формулата, но не и 10 нови отбора които да се мотаят на пистата без да бъдат конкуретноспособни.

Колкото до това дали е повече от спорт, за мен лично е само спорт. Ако не беще спорт, тогава нека Ферари и Макларън да си инвестират по $400 млн. на година и да разработват технологии за НАСА. Една компания като Тойота е похарчила (инвестирала) повече от $1.5 млрд и още няма победа във Ф1. Тези разходи няма как да се оправдаят. Не искам формулата да става лукс който да не мога да си позволя нито да гледам на живо, нито да мога да го гледам по тв. Трябва да се намери някаква печеливша комбинация за всички, но това само историята ще го покаже.

--------------------
Never Confuse Activity With Accomplishment.

"If you think nobody cares about you, try missing a couple of payments."

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3789

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.