Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: Формулна игра сезон 2013-коментари
    #3029646 - 25.03.2013 10:40 [Re: Mumintroll]

честно да ти кажа - двете ти мнения си противоречат

защото хем от една страна Фетел не бил съвсем прав, че не бил спазил отборните заповеди и бил натиснал прекомерно, хем Нико го били прецакали, като "втори пилот" на тима

ако Фетел беше останал зад Уебър - нямаше ли да говорят всички за него, че бил прецакан /въпреки, че не е втори пилот на тима със сигурност/

и в крайна сметка като се замисля - най-опасната маневра беше на старт-финалната права, когато Уебър натисна Фетел почти извън пистата, защото германеца му беше от вътрешната страна на завоя

общо взето - принципно съм съгласен, че е по-важно да направят 1-2 за тима и да вземат конструкторската титла, но пък точно отбора на Ред Бул /както и Макларън/ винаги са казвали, че при тях оставят пилотите да се състезават на трасето /освен в случаите, когато вече има изразен водач в класирането и всяка точка е важна, за да се спечели шампионската титла/

друго си е във Ферари - там всичко е ясно ако и двамата пилоти са на пистата един зад друг - даже вече няма нужда да казват, кой от двамата пилоти "...is faster then you, do you read this masage!?"

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3029685 - 25.03.2013 12:44 [Re: Mumintroll]

Може би не е добре Формула 1 да е отборен спорт. Щеше да е по-различна картината ако имаше само по една кола на отбор. Няма фаворит, няма пилот номер 1 в отбора. Караш и ако си по добър мачкаш. Фетел нямаше да е Фетел, ако слушаше. Няма да се учидя, ако вземат да им "режат конете" дистанционно от бокса.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

diesel4o
Бероец

Регистриран: 19.08.2004
От: Берое
    #3029833 - 25.03.2013 18:06 [Re: Абуто]

В крайна сметка кое беше правилно и кое грешно не знам,но така състезанието стана интересно и напрегнато.Така последните 10-на обиколни станаха интересни Допълнително и изцепката на Хамилтън разнообрази нещата Като цяло:добро,интересно и леко напрегнато състезание.Доволен съм

--------------------
...

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029922 - 25.03.2013 21:19 [Re: diesel4o]

мда, че и коментари се заформиха даже

д.К.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029942 - 25.03.2013 21:37 [Re: Дон Кихот]

една хубава ретоспекция на съперничеството в тима на Ред Бул през годините

д.К.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3030038 - 26.03.2013 03:06 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

аз пък не смятам, че Фетел неправилно /неморално, неспортсменски/ или както искаш го наричай изпревари Уебър

настигна го, очевидно беше по-бърз от него, опита да го изпревари - Уебър не го пусна... до тук добре, но той не се задоволи с това - пак го настигна и го натисна все едно, че се бори с Алонсо, Хамилтън или Райконен - очевидно беше по-бърз и успя да го изпревари /дори и някой да мислят, че Уебър го е пуснал/ след това в рамките на 4-5 обиколки успя да отвори разлика от 5-6 секунди за какво говори това - че наистина беше достатъчно бърз, че да го изпревари д.К.

+1
Не виждам какво грешно е направил Фетел. Изпревари Уебър, защото беше по-бърз. Всяко изпреварване във Ф1, особено м/у аворити, крие голяма доза риск. Не е имало контакт м/и Фетел и Уебър и не мисля, че Уебър го пусна. Jores прима нещата много емоционално, но явно не си дава сметка какви шемети са всички пилоти до един във Ф1. Те са учени и мотивирани да доказват във всяко едно състезание, че са най-бързи. Когато имаш възможност - изпреварваш, какво като ти е съотборник. После, на края на сезона като не станеш шампион никой няма да ти каже - "Брвао, втори си в шампионата, ама помниш ли как пусна Уебър в Малайзоия..."

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Кукера©
борец на капитализма

#3030039 - 26.03.2013 03:09 [Re: Mumintroll]

Цитат:

Виж Нико го преебаха. Ако Хамала требе да пести гориво, да му кажат да пусне Нико пък той да си пести отзад. Ама Роската е от старата ФИРАристка школа където "пилот #1 винаги финишира пред пилот #2" е закон.

Роската естествено излъга Нико по радиото като му каза "Хамилтън може да е много по-бърз, ние му казахме да кара бавно, Ред Булите са извън обхват...", но Нико със сигурност вече е разбрал защо Хамала е карал бавно и това си е все едно Рос Браун му каже в прав текст - "духай го, ти си номер две"

Не че той не е типичен номер две пилот, ама все пак

+1
Тотална прее*авка за Розберг.
- Хамилтън пести горимо? Добре, изпреварвам го, защото неговия екип в отбора не са му изчислили стратегията,
а аз съм по-бърз от него. Точка.
От цялата работа на Мерцедес и Нико, и Люис се чувстваха като пу*ки след финала,
както много добре се видя, с 1000-те извинения и благодарнисти на Люис от подиума.

Това не е състезние за кой е по-бърз, а кой е определен да е първи - който е превилегирования.
Фетел не се примири с това, но Нико се примири.
Това не начинът, това снижава самочувтвието на пилота и съсипва състезанието,
както и ни спестява вълнуващи моменти.
НЕ НА ФЕРАРИСТКАТА ФИЛОСОФИЯ - пилот 1 и пилот 2!!!

п.п.
Много ми е интересно, при тези обстоятелства, как Алонсо може да бъде, все още, пилот №1 във Ферари...?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Mumintroll
Гмурец

Регистриран: 10.12.2003
От: Bay Area
    #3030044 - 26.03.2013 04:15 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

честно да ти кажа - двете ти мнения си противоречат

защото хем от една страна Фетел не бил съвсем прав, че не бил спазил отборните заповеди и бил натиснал прекомерно, хем Нико го били прецакали, като "втори пилот" на тима
д.К.

Разликата която визирам е че отборната тактика на Ред Бул беше чисто стратегическа - докато при Мерджаните Lulu трябваше да кара бавно ако иска да завърши. Затова Нико е преебан щото го накараха да седи зад бавната кола. А Ветъра игнорира тима и издуха Уебър изневиделица. Детско и себично, както и извиненнето му "сори, ама не го направих нарочно"

Тия отборни тактики трябва да се забранят, но тогава алтернативата е яки крашваници, в което няма лошо - предпочитам половината коли да не завършат отколкото некви кервани да се точат в очакване на финала...

Кукера©
борец на капитализма

#3030049 - 26.03.2013 06:13 [Re: Mumintroll]

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но всъщото време му се ревеше от яд и, въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е, както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкия е, от там мисля всички други последици са ясни. И аз съм за спортсменство и безинцидентни състезания, но от друга страна искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание и както Аертон Сена беше казал:
"Това е състезание и ние всички осъзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори да бъдем убити,
но когато ти вече не гониш разликата м/у теб и този отпред, и ти вече не си състезател."

--------------------

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3030053 - 26.03.2013 07:20 [Re: Кукера©]

Цитат:

Цитат:

аз пък не смятам, че Фетел неправилно /неморално, неспортсменски/ или както искаш го наричай, изпревари Уебър настигна го, очевидно беше по-бърз от него, опита да го изпревари - Уебър не го пусна... дотук добре, но той не се задоволи с това - пак го настигна и го натисна, все едно че се бори с Алонсо, Хамилтън или Райконен - очевидно беше по-бърз и успя да го изпревари (дори и някои да мислят, че Уебър го е пуснал) след това в рамките на 4-5 обиколки успя да отвори разлика от 5-6 секунди; за какво говори това? - че наистина беше достатъчно бърз да го изпревари д.К.

Цитат:

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но в същото време му се ревеше от яд, и въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малкия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е; както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкият е; оттам, мисля, всички други последици са ясни. И аз съм за спортсментство и безинцидентни състезания, но от друга страна, искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание, и както Аертон Сена беше казал: "Това е състезание и ние всички съзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори убити, но когато вече не гониш разликата мeжду теб и този отпред, ти вече не си състезател".

Да, бе! Победителите не ги съдят... Правилата или се спазват, или това вече не е двубой между елитни пилоти и личности, на които светът се кефи, а циганска кушия. Уебър съвсем не беше по-слаб от Фетел на пистата Сепанг. Фетел наред с Кими Райконен до тоя момент ми бе сред любимите пилоти... До тоя момент. Съжалявам! Дано наистина проумее какво направи.

Чрез нахалство към прогрес! - девиз на някогашните филибелийски тарикати, а пътят към ада, разбира се, е постлан само с добри намерения.

П.П.: Аертон Сена е прав обаче! Правилата трябва да се променят. В случая вина носят основно ръководителите на тима.

У всекиго от нас дреме по един гений, а идиотът никога не спи.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 9972

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.