Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: Формулна игра сезон 2013-коментари
    #3030161 - 26.03.2013 13:44 [Re: Jores]

естествено, че правилата трябва да се спазват напълно съм съгласен

но за кои правила говорим
в момента спорта Формула 1 е изтъкан от такава плетеница правила, регламенти, ограничения и прочие, че основна работа на всеки отбор е да измисли начин за тяхното заобикаляне при това доста успешно

едно от тези правила е "да няма заповеди от бокса за подредбата на пилотите", което беше въведено след като глобиха Ферари със 100 000 долара, заради култовата им реплика

най-новата култова реплика е "Multi 21" от Ред Бул в Малайзия, като дори си позволиха да я коментират след състезанието, сякаш няма забрана за заповеди от бокса

друг е въпроса, ако предварително има ясно определен първи и втори пилот в отбора и на втория няма нужда да му се казва, че е "по-бавен"

има и още една гледна точка на сцената от Малайзия

когато знаеш, че си втори пилот и трябва да бъдеш изпреварен - да го направиш така, че да не изглежда чак толкова очебийно, че да те глобят 100 000 долара т.е. да вдигнеш много шум (за нищо) и да се изкараш жертва, а малкия 3-кратен шампион просто да смотолеви, че "ще имаме да си говорим в отбора"

как мислите - дали Уебър за всичките години в отбора на Ред Бул не е наясно, че той е втори пилот??? или все се надява, че може някога да бъде първи пилот и затова преподписва за по една година всеки път

според мен нещата са пределно ясни, само дето се опитват да замазват очите на всички и да ни правят и нас на глуаци, колко бил ядосан Марк, затова, че Себ бил направил "глупост" и го бил изпреварил, ама той също имал потенциал да кара по-бързо, но не го направил, щото от бокса му казали да пази двигателя и гумите.... в крайна сметка на него тия милиони дето му ги плащат от отбора са 1. за да стане отбора шампион и 2. за да стане Фетел шампион и той много добре го знае

в цялата история не е ясно кому е нужно Ред Бул да правят всичко толкова срито-покрито, че да се налагат подобни сценарии , не могат ли като Ферари просто да си кажат, че имат пилот 1 и 2 /въпреки, че точно това пише на колите им / и да приключат всички спекулации ама не - ние не щем да сме като Ферари, по-скоро да сме като Макларън... ама не сте!, което прави лоша услуга най-вече за имиджа на пилотите а пък и на отбора

това е моето мнение естествено

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030329 - 26.03.2013 21:36 [Re: Дон Кихот]

хм... и Бърни не е доволен от заповедите от бокса

Екълстоун критикува Ред Бул и Мерцедес за случилото се в Гран при на Малайзия
Бърни Екълстоун разкритикува Ред Бул и Мерцедес за заповедите от бокса по време на Гран при на Малайзия. Според него подобна тактика е неоправдана в едва втория старт за годината.

- На този етап от първенството не вярвам, че трябва да има заповеди от бокса. Няма значение за кого става дума. Да предположим, че тези две момчета (Себастиан Фетел и Марк Уебър – б.р.) са в позиция да спечелят шампионата в края на годината. Няма начин тогава Марк да помогне на Себастиан. Себастиан трябва да помисли за това. Може би ще има момент, в който ще му се иска Марк да му помогне, но не мисля, че Уебър ще го стори – заяви 82-годишният управляващ търговските права на Формула 1 пред британския вестник Телеграф.

Екълстоун обаче е по-притеснен относно прилагането на заповеди от бокса:

- Не бива да има такива неща, нали? Не са хубави. Шефовете на отбори знаят кое е правилно и кое грешно. Бях разочарован и че Мерцедес не позволиха на [Нико] Розберг да изпревари. Мисля, че беше глупаво решение. Според мен Розберг можеше да настигне двата Ред Бул-а. Решението не бе разумно. Гледната точка на Кристиан [Хорнер] пък вероятно бе тревога, че може да се стигне до инцидент и нито един от пилотите му да не завърши. Вижте го и от този ъгъл. Може да се твърди, че и двамата бяха глупави. Себастиан можеше да е човекът, който да намали. От друга страна, те се състезават. Себастиан иска да спечели шампионата, Марк също. Себастиан е състезател, той не знае как губи. Не иска да губи. Покажете ми кой може да приеме поражение и ще аз ще ви покажа загубеняк.

Според англичанина нарежданията от пита са оправдани и важни едва след изтичане на три четвърти от сезона:

- Ако само един може да вземе достатъчно точки, за да спечели титлата, то другият би трябвало да му помага – това е сигурно. Аз имах един пилот (Екълстоун е собственик на Брабам в продължение на 16 години от 1971 г. – б.р.), борещ се за короната – няма да споменавам името му, а другият се оказа страшно бърз през конкретния състезателен уикенд. Казах му: „Каквото и да правиш, трябва да внимаваш и да позволиш на съотборника си да те изпревари“. Той заяви: „Няма да го направя“. Отговорих му: „Е, тогава можеш да се изправиш на седалката и да му помахаш като го задминаваш, за да види цял свят, че това искаш да направиш“. Той настоя: „Няма да го направя“. Така че просто се погрижихме да няма достатъчно гориво в автомобила, за да финишира в състезанието.

Бърни обясни, че спечелените от Фетел точки могат да се окажат решаващи в края на състезателната година.

- Ако аз управлявах тима, щях да кажа на Марк: „Виж, това е положението. Ти не можеш да спечелиш първенството, но Себастиан може и за екипа би било хубаво отново да имаме шампион“. Проблемът е, че Марк няма да приеме добре разговора. Аз съм му голям фен и сме много добри приятели. Но Себастиан е трикратен шампион, така че може би хората би трябвало да имат малко повече уважение и към него – допълни Екълстоун.

д.К.

--------------------

diesel4o
Бероец

Регистриран: 19.08.2004
От: Берое
    #3030333 - 26.03.2013 21:41 [Re: Дон Кихот]

Според мен Уебър много добре знае,че е пилот 2.Факта,че на тази възраст едва ли ще може да си намери по-добра възможност от тази в която е в момента(визирам пари и силен отбор) не го кара да се махне.От гледна точка на феновете това изпълнение на Ред Бул беше добре,защото направиха интересно състезанието.За отбора,такива ситуации са критични,създават напрежение,което може да им изиграе лоша шега.Ама аз съм само един фен и искам да гледам интересни състезания и подкрепям такова поведение Ето,примерно решението на Мерцедес беше тъпо и скучно.
...лично мое мнение

--------------------
...

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3030335 - 26.03.2013 21:48 [Re: diesel4o]

Викаш Розберг можеше да изпревари Хамилтън и после Хамилтън уж с борба да си върне пак третото място. Абе бате, то тва тук да не е цирк??!?
Истината е, че отбрите стоят на тръни с тези гуми и до последно не знаят колко точно обиколки могат да издържат гумите. От ам нареждат да се пестят каквито и да било ненужни маневри.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030345 - 26.03.2013 21:59 [Re: Кукера©]

а ако Розберг навреме беше изпреварил Хамилтън и Уебър и Фетел все още се боричкаха пред него.../или пък Фетел беше клекнал да не го изпреварва/ дали нямаше шанс да изненада поне един от тях, а може би и двамата

твърде много "ако", но те правят този спорт интересен в крайна сметка публиката иска битка, иска зрелища (но все пак това не пречи да бъдат джентълмени и да се пазят на пистата - знаем колко е опасно при тези скорости)

д.К.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3030354 - 26.03.2013 22:16 [Re: Дон Кихот]

Не разбирам кой на кого е застрашил сигурността и кой не джентълмен? Дори Грожан и Малдонадо вече са сред жентълмените. А Малдонадо какъв е карък, просто се чудя да плача или да се смея като го видя.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030362 - 26.03.2013 22:25 [Re: Кукера©]

говоря принципно не казвам, че конкретно този или онзи е застрашил другия

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

Регистриран: 10.12.2003
От: Bay Area
    #3031152 - 29.03.2013 10:45 [Re: Дон Кихот]

Правилото да няма заповеди от бокса отпадна още в началото на миналия сезон. Сега вече е разрешено, инак Рос Броаун трябваше да отнесе 100 хилки от воле като каза на Нико "negative Nico, there's nothing ahead to be gained, keep your position please!"

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3031517 - 29.03.2013 21:27 [Re: Mumintroll]

въх... пак съм проспал нещо... то при толкоз правила в тоя спорт може да се загубиш

сега като гледам... почват да излизат коментари (от Кристиян Хорнер), че ако Уебър бил в същата ситуация и той щял да направи същото

ходи ги разбери - видяха че си сринаха имиджа на пилота и на отбора и сега почват да мажат и замазват... странни хора

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

Регистриран: 10.12.2003
От: Bay Area
    #3031582 - 29.03.2013 23:54 [Re: Дон Кихот]

Хорнър говори глупости щото го е бъз Фетъл да не възира към Ферари. Затова Уебър го хвърлят под автобуса, както самият той си предрече. Всичко е ясно. Което е хубаво за наш Мацко, защото вече има два потенциални тима (Мерцедес и Червените Булки) които вероятно ще си търсят втори пилот който си "знае мястото" в края на сезона (ако не и преди това)

Между другото formula1.com бяха пуснали анкета "Vettel, right or wrong" но очевидно Бърни ги скастри и я махнаха набързо при текущ резултат 91% wrong

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 9260

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.092 seconds in which 0.077 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.