Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Формулна игра сезон 2013-коментари
    #3038692 - 16.04.2013 07:22 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

да, да - винаги има по някоя теория за конспирацията
но както казва самия Хорнер - не се излагайте бе хора, нали гонят шампионска титла при конструкторите

на всичкото отгоре Марк си беше виновен за тая катастрофа, че се навря толкова оптимистично в този завой... всеки би го затворил, не само Верн, който е от "неговите"

д.К.

Дет играй голямата пара, няма майка-баща, няма приятели.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #3038701 - 16.04.2013 07:34 [Re: Jores]

Цитат:

ГОЛЯМАТА игра/пара е точно шампионската титла при конструкторите нейната стойност за отбора, а и в чисто парично изражение е мнооооооого по-голяма отколкото "така престижната" титла на пилота

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Jores
Tester Independent

#3038709 - 16.04.2013 07:42 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Цитат:

ГОЛЯМАТА игра/пара е точно шампионската титла при конструкторите нейната стойност за отбора, а и в чисто парично изражение е мнооооооого по-голяма отколкото "така престижната" титла на пилота

д.К.

То са дълбоки води за лаик като мен. Опитният шахматист предвижда до пет-шест хода; мога едва до третия ход с голям зор да предположа. Принципно и мен ми е далечна теорията за световна конспирация, но скептицизмът не ми пречи да имам предвид и уж случайни мнения.

Всъщност, няма нищо случайно... Например, ако видите жена да пуска чистачките в слънчево време, сигурно ще завива. Тема за философи, не за тук.

--------------------

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #3039960 - 18.04.2013 10:17 [Re: Кукера©]

Цитат:

Този Jores много надъхан бе...
Какво ще го правим?

Абе... Не е започнал шампионата още, а ше ни скъса палдъма от бой! Уж умен мъж, пък бие кат прост! ъъъ... кат Прост

Jores
Tester Independent

#3040472 - 19.04.2013 08:27 [Re: Кукера©]

Цитат:

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но всъщото време му се ревеше от яд и, въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е, както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкия е, оттам мисля всички други последици са ясни. И аз съм за спортсменство и безинцидентни състезания, но от друга страна искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание и както Аертон Сена беше казал: "Това е състезание и ние всички осъзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори да бъдем убити, но когато ти вече не гониш разликата между теб и този отпред, ти вече не си състезател."

При нас футболът, и не само!... е чалга за педерунгели по душа, другаде обаче... Новина от последния час! Босът на тима едва ли споделя приятни чувства относно пренебрежението от страна на Фетел. Тоя спорт не търпи волни интерпретации на препоръките (разбирай: на заповедите) от бокса. Предполагам, случаят ще се коментира от специалистите още дълго време, независимо дали Уебър ще напусне отбора.

Босът на Ред Бул* заплашил Фетел с изхвърляне?

Напрежението в Ред Бул расте с всеки изминал ден. Два дни преди свободните тренировки за Гран При на Бахрейн списане "Ауто, Мотор и Спорт" се погрижи да наруши "спокойствието" в отбора от Формула 1. По данни на изданието собственикът Дитрих Матешиц е бесен от случващото се в тима от началото на сезона. Той е заплашил да изкара отбора от Ф1, ако подобно нещо като в Малайзия се повтори. Припомняме, там световният шампион Себастиан Фетел наруши заповед - изпревари съотборника си Марк Уебър, с което спечели състезанието..." http://www.blitz.bg/sport/article/173282

________

* Концернът "Ред Бул" има над 4 млрд. евро оборот годишно и инвестира 250 млн. от тях в спорт. Собственикът на Ред Бул (Залцбург) Дитрих Матешиц (1944) е първият австриец, който попада в списъка на най-богатите и влиятелни хора в света на сп. "Форбс". Смята се, че състоянието му възлиза на повече от 5,5 милиарда евро.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #3040477 - 19.04.2013 09:12 [Re: Jores]

а защо пропусна края на статията:
Цитат:

"Глупости, няма нищо вярно в това", обяви един от шефовете в Ред Бул Хелмут Марко, цитиран от "Билд".

по медиите се пише толкова много глупости, че подобно изказване на Дити Матешиц изглежда като първоаприлска шега

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Jores
Tester Independent

#3040479 - 19.04.2013 09:23 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

а защо пропусна края на статията:
Цитат:

"Глупости, няма нищо вярно в това", обяви един от шефовете в Ред Бул Хелмут Марко, цитиран от "Билд".

по медиите се пише толкова много глупости, че подобно изказване на Дити Матешиц изглежда като първоаприлска шега

д.К.

Съществува т.нар. журналистическа етика, според която всяко издание, което държи на реномето си - особено когато публикува скандална новина, за да се дистанцира от източника (макар и формално, както е в случая), представя и противоположно мнение. Противоположното мнение тук, според мен, не е съществена част от новината.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

Регистриран: 10.12.2003
От: Bay Area
    #3041571 - 22.04.2013 08:03 [Re: Jores]

Без да говорим че фингър-бой Е протеже на въпросния пезевенк Хелмут Марко, който нееднократно и съвсем открито е показвал неприязънта си към Уебър.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3041862 - 22.04.2013 23:41 [Re: Mumintroll]

На Mumintroll му пускам гювеч, а пък той взел, че и той пропуснал пргнозата.
Това е добър знак.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Jores
Tester Independent

#3047747 - 06.05.2013 19:05 [Re: Jores]

ОЩЕ ЕДНО МНЕНИЕ ОТНОСНО СЛУЧАЯ "ФЕТЕЛ"

В Ред Бул тепърва ще има подобни ситуации на тази в Гран при на Малайзия и ще се раздават отборни заповеди, смята бившият Ф1 пилот Джон Уотсън. На пистата "Сепанг" трикратният световен шампион Себастиан Фетел игнорира заповедта да запази позицията зад съотборника си Марк Уебър и предпочете да спечели състезанието, изпреварвайки австралиеца 13 обиколки преди финала. "Цялата случка в Малайзия беше заметена под килима. Не знам колко дълго може да остане там. Подозирам, че тепърва ще гледаме препирни в оставащата част от сезона", коментира Уотсън.

Себастиан Фетел се извини за стореното след състезанието, но в крайна сметка заяви, че не извинява за това, че е спечелил, а за това, че не се е подчинил на отборната заповед. От инцидента в това второ за сезона състезание насам, германецът финишира четвърти в Китай, а в Бахрейн извоюва втората си победа, повеждайки в класирането при пилотите с 10 точки. Представянето на съотборника му обаче, не беше толкова бляскаво. Състезанието в Китай приключи по-рано за Уебър, а в Бахрейн финишира седми. В класирането при пилотите Марк изостава от лидера с 45 точки. Битката между двамата съотборници не се повтори, но Уотсън е убеден, че между двамата все още има съперничество за разрешаване.

"Ще има случаи, в които Уебър и Фетел ще се състезават. Каква власт има сега питът, за да контролира със сигурност един от двамата си пилоти, но най-вероятно и двамата? Мога да си представя какво ще си помисли Уебър: Аз постъпих правилно и не спечелих онова състезание и сега се оказвам със съотборник, който не се подчинява на отборни заповеди и не получава наказания, така че защо аз да спазвам заповеди?", обяснява Уотсън. Според бившия пилот, Ред Бул са показали слабост и сега ще трябва да си понасят последствията.

"Отборът показа невероятна слабост, ненаказвайки своя пилот номер едно, и сами си създадоха проблем. Те му позволиха да потъпче авторитета на шефа на отбора. Ред Бул отвориха кутията nа Пандора. Сега кой може да контролира Фетел?" Вж. http://formula1.sportal.bg/news.php?id=16251

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 9293

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.